Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.49 | 54.30 | |||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.77 | 55.04 | |||||
3 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.71 | 55.49 | |||||
4 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 27.09 | 56.26 | |||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.45 | 56.55 | |||||
6 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.54 | 56.67 | |||||
7 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.31 | 57.96 | |||||
8 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.64 | 58.13 | |||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.15 | 58.61 | |||||
10 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.62 | 1:02.47 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.56 | 55.58 | |||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | 55.95 | |||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | 56.46 | |||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.74 | 57.88 | |||||
5 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.28 | 57.93 | |||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.72 | 57.95 | |||||
7 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.91 | 59.06 | |||||
8 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 29.03 | 59.91 | |||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.75 | 1:00.17 | |||||
10 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.29 | 1:01.21 | |||||
11 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 31.04 | 1:04.14 | |||||
12 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | 1:05.20 | |||||
13 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.81 | 1:05.56 | |||||
- | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.44 | 56.96 | |||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.60 | 57.74 | |||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.99 | 58.41 | |||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.35 | 58.68 | |||||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.59 | 59.02 | |||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.89 | 1:00.55 | |||||
7 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.75 | 1:01.41 | |||||
8 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.72 | 1:02.27 | |||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.15 | 1:02.79 | |||||
10 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.96 | 1:03.79 | |||||
11 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.73 | 1:04.25 | |||||
12 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.07 | 1:04.37 | |||||
13 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.93 | 1:04.46 | |||||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.14 | 1:04.59 | |||||
15 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 31.23 | 1:05.06 | |||||
16 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.60 | 1:05.47 | |||||
17 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.83 | 1:05.73 | |||||
18 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.88 | 1:06.78 | |||||
19 | Niclas Frandsen | 1999 | Swim Team Neptun | 31.44 | 1:06.90 | |||||
20 | Christopher Grønskov | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | 1:09.13 | |||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.80 | 1:09.46 | |||||
22 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 32.34 | 1:09.92 | |||||
23 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 34.01 | 1:10.18 | |||||
24 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 32.72 | 1:10.70 | |||||
25 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.13 | 1:17.66 | |||||
- | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.50 | 59.54 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 29.36 | 1:01.01 | |||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.59 | 1:01.22 | |||||
4 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | 1:02.31 | |||||
5 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.53 | 1:02.75 | |||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.79 | 1:03.09 | |||||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.34 | 1:03.52 | |||||
8 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.22 | 1:03.66 | |||||
9 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 30.72 | 1:03.98 | |||||
10 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.01 | 1:04.30 | |||||
11 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.95 | 1:04.73 | |||||
12 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 30.74 | 1:04.79 | |||||
12 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.03 | 1:04.79 | |||||
14 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.05 | 1:04.82 | |||||
15 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.63 | 1:05.06 | |||||
16 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.65 | 1:05.85 | |||||
17 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.29 | 1:06.20 | |||||
18 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.46 | 1:06.49 | |||||
19 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.69 | 1:07.19 | |||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.57 | 1:08.27 | |||||
21 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.32 | 1:08.65 | |||||
22 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.64 | 1:09.17 | |||||
23 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.11 | 1:09.30 | |||||
24 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.19 | 1:09.41 | |||||
25 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.18 | 1:09.80 | |||||
26 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.01 | 1:10.68 | |||||
27 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.36 | 1:11.33 | |||||
28 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 34.08 | 1:11.50 | |||||
29 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.99 | 1:12.01 | |||||
30 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 34.74 | 1:12.07 | |||||
31 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 34.22 | 1:13.02 | |||||
32 | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.71 | 1:13.71 | |||||
33 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.47 | 1:16.79 | |||||
34 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.17 | 1:17.18 | |||||
35 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | 1:18.79 | |||||
36 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.74 | 1:19.48 | |||||
37 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.94 | 1:19.56 | |||||
38 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.11 | 1:22.41 | |||||
39 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.45 | 1:25.67 | |||||
40 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.56 | 1:26.89 | |||||
41 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.02 | 1:29.27 | |||||
42 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.78 | 1:36.47 | |||||
43 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.37 | 1:48.86 | |||||
- | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mark Nielsen | 2002 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.20 | 1:07.33 | |||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 34.34 | 1:12.24 | |||||
3 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.57 | 1:15.49 | |||||
4 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.57 | 1:18.40 | |||||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.32 | 1:19.49 | |||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.58 | 1:19.53 | |||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.55 | 1:23.00 | |||||
8 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.53 | 1:23.40 | |||||
9 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.87 | 1:28.70 | |||||
10 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.08 | 1:29.08 | |||||
11 | Anders Olesen | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 42.90 | 1:29.96 | |||||
12 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.06 | 1:32.20 | |||||
13 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.18 | 1:35.47 | |||||
14 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.26 | 1:36.96 | |||||
15 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.99 | 1:44.39 | |||||
16 | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.19 | 1:47.04 | |||||
17 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.64 | 2:00.08 | |||||
- | Asger Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Bergene Hansen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Kristensen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:25 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.60 | 59.20 | |||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.45 | 59.32 | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.94 | 59.67 | |||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.17 | 1:00.32 | |||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.10 | 1:01.14 | |||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.57 | 1:01.18 | |||||
7 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.39 | 1:03.07 | |||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | 1:03.92 | |||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.04 | 1:04.42 | |||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | 1:04.58 | |||||
11 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | 1:05.21 | |||||
12 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.41 | 1:06.77 | |||||
13 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.74 | 1:06.92 | |||||
14 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | 1:07.81 | |||||
15 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.43 | 1:15.19 | |||||
16 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 37.05 | 1:15.51 | |||||
- | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.07 | 59.62 | |||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.00 | 1:00.32 | |||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.06 | 1:02.17 | |||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.31 | 1:02.31 | |||||
5 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.75 | 1:02.49 | |||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.29 | 1:03.42 | |||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.51 | 1:03.45 | |||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.13 | 1:03.45 | |||||
9 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 30.60 | 1:03.87 | |||||
10 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 30.57 | 1:03.89 | |||||
11 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.96 | 1:03.91 | |||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | 1:04.23 | |||||
13 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 31.37 | 1:05.00 | |||||
14 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 31.41 | 1:05.15 | |||||
14 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.45 | 1:05.15 | |||||
16 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.25 | 1:05.22 | |||||
17 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.35 | 1:05.35 | |||||
18 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.44 | 1:05.53 | |||||
19 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.19 | 1:05.77 | |||||
20 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.76 | 1:05.79 | |||||
21 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.78 | 1:05.82 | |||||
22 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.13 | 1:06.72 | |||||
23 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.79 | 1:06.73 | |||||
24 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 31.94 | 1:06.79 | |||||
25 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 32.47 | 1:07.44 | |||||
26 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 32.74 | 1:07.71 | |||||
27 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 33.06 | 1:07.79 | |||||
28 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.16 | 1:07.99 | |||||
29 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.74 | 1:08.17 | |||||
30 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 32.95 | 1:08.18 | |||||
31 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.27 | 1:08.40 | |||||
32 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 32.23 | 1:08.75 | |||||
33 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.03 | 1:09.01 | |||||
34 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.68 | 1:11.94 | |||||
35 | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.63 | 1:12.03 | |||||
36 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.15 | 1:12.61 | |||||
37 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.78 | 1:12.98 | |||||
38 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.16 | 1:15.04 | |||||
39 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.24 | 1:18.10 | |||||
40 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 40.55 | 1:26.18 | |||||
- | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.21 | 1:05.78 | |||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.20 | 1:06.37 | |||||
3 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.40 | 1:06.79 | |||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 32.06 | 1:06.88 | |||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.86 | 1:07.31 | |||||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | 1:07.47 | |||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | 1:07.98 | |||||
8 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.04 | 1:08.16 | |||||
9 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.53 | 1:08.36 | |||||
10 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.45 | 1:08.48 | |||||
11 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 32.99 | 1:08.55 | |||||
12 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.19 | 1:08.89 | |||||
13 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.60 | 1:09.28 | |||||
14 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | 1:09.45 | |||||
15 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.52 | 1:09.54 | |||||
16 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.40 | 1:09.92 | |||||
17 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.20 | 1:10.44 | |||||
18 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 33.11 | 1:10.64 | |||||
19 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 34.02 | 1:11.64 | |||||
20 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 34.28 | 1:12.25 | |||||
21 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.49 | 1:12.48 | |||||
22 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.25 | 1:12.66 | |||||
23 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.27 | 1:13.08 | |||||
24 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.84 | 1:13.86 | |||||
25 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 36.31 | 1:14.07 | |||||
26 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.92 | 1:14.59 | |||||
27 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 35.16 | 1:14.91 | |||||
28 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.14 | 1:15.22 | |||||
29 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.85 | 1:15.82 | |||||
30 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.91 | 1:15.96 | |||||
31 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.05 | 1:16.14 | |||||
32 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 36.84 | 1:16.18 | |||||
33 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 36.67 | 1:17.08 | |||||
34 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.72 | 1:17.42 | |||||
35 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.20 | 1:17.70 | |||||
36 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.19 | 1:17.99 | |||||
37 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.69 | 1:18.44 | |||||
38 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.46 | 1:18.72 | |||||
39 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 36.47 | 1:19.25 | |||||
40 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.33 | 1:19.67 | |||||
41 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.04 | 1:20.05 | |||||
42 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.74 | 1:20.53 | |||||
43 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 38.67 | 1:21.06 | |||||
44 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 38.51 | 1:21.50 | |||||
45 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.89 | 1:22.20 | |||||
46 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.04 | 1:23.09 | |||||
47 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.20 | 1:23.20 | |||||
48 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.50 | 1:23.47 | |||||
49 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.77 | 1:23.62 | |||||
50 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.57 | 1:25.08 | |||||
51 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.65 | 1:25.40 | |||||
52 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.81 | 1:25.66 | |||||
53 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 41.23 | 1:25.68 | |||||
54 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.95 | 1:26.37 | |||||
55 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.85 | 1:28.14 | |||||
56 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.26 | 1:28.26 | |||||
57 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.18 | 1:28.31 | |||||
58 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.05 | 1:29.35 | |||||
59 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.92 | 1:33.05 | |||||
60 | Emma Haugaard | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.02 | 1:34.07 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.83 | 1:12.68 | |||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.16 | 1:12.77 | |||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.75 | 1:13.27 | |||||
4 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.75 | 1:16.06 | |||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.89 | 1:16.63 | |||||
6 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.81 | 1:16.67 | |||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.41 | 1:19.44 | |||||
8 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.28 | 1:21.04 | |||||
9 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.41 | 1:21.94 | |||||
10 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 38.76 | 1:22.10 | |||||
11 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.29 | 1:24.50 | |||||
12 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.10 | 1:24.59 | |||||
13 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.46 | 1:24.82 | |||||
14 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.63 | 1:24.89 | |||||
15 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.29 | 1:26.17 | |||||
16 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.72 | 1:26.65 | |||||
17 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.94 | 1:26.78 | |||||
18 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.05 | 1:26.91 | |||||
19 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:31.67 | 1:31.67 | |||||
20 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 43.46 | 1:32.10 | |||||
21 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 45.67 | 1:37.30 | |||||
22 | Ingeborg Späth | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.03 | 1:38.29 | |||||
23 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.49 | 1:40.17 | |||||
24 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.38 | 1:41.35 | |||||
25 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 46.32 | 1:41.36 | |||||
26 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.05 | 1:42.21 | |||||
27 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Swim Team Neptun | 46.07 | 1:43.30 | |||||
28 | Cecilie Sørensen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.37 | 1:47.61 | |||||
29 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 53.95 | 1:50.22 | |||||
30 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.11 | 1:50.71 | |||||
31 | Camilla Kabels Mortensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.59 | 1:54.17 | |||||
32 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.25 | 1:55.62 | |||||
33 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:00.44 | 2:09.43 | |||||
- | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lise Vølker Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Karlskov | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.80 | 1:33.99 | |||||
2 | Sara Kobæk | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.44 | 1:49.69 | |||||
3 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.90 | 2:02.18 | |||||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.79 | 2:02.58 | |||||
5 | Nina Vølker Nielsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.51 | 2:15.51 | |||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej ber. v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.78 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.92 | ||||||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.86 | ||||||
4 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.03 | ||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.76 | ||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | ||||||
7 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.49 | ||||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.62 | ||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.11 | ||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
4 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.79 | ||||||
5 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.17 | ||||||
6 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 31.45 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.17 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.25 | ||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.24 | ||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.30 | ||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.88 | ||||||
6 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 34.20 | ||||||
7 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.83 | ||||||
8 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.12 | ||||||
9 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.31 | ||||||
10 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 37.53 | ||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.46 | ||||||
12 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | ||||||
13 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 40.23 | ||||||
14 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.60 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 32.77 | ||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | ||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.70 | ||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.83 | ||||||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.38 | ||||||
6 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.98 | ||||||
7 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.72 | ||||||
8 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.91 | ||||||
9 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.63 | ||||||
10 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.88 | ||||||
11 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.66 | ||||||
12 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.83 | ||||||
13 | Bjarke Bernberg | 2002 | Swim Team Neptun | 51.66 | ||||||
- | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.11 | ||||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.62 | ||||||
3 | Anders Olesen | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 46.54 | ||||||
4 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.97 | ||||||
- | Asger Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Kristensen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mave v. 23 m | |||||
- | Frederik Bergene Hansen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | på mave efter 25m | |||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | udsv. mave v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.29 | ||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.88 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.01 | ||||||
4 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.85 | ||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.81 | ||||||
6 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.83 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.68 | ||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.68 | ||||||
4 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.03 | ||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | ||||||
6 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | ||||||
7 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.29 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.34 | ||||||
9 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.48 | ||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | ||||||
11 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | ||||||
11 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | ||||||
13 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 35.52 | ||||||
14 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 35.59 | ||||||
15 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.87 | ||||||
16 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.60 | ||||||
17 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | ||||||
18 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.86 | ||||||
19 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 37.20 | ||||||
20 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.29 | ||||||
21 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.75 | ||||||
22 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.16 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.32 | ||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.29 | ||||||
4 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.04 | ||||||
5 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.34 | ||||||
6 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.46 | ||||||
7 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 37.59 | ||||||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.81 | ||||||
9 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.86 | ||||||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 38.23 | ||||||
11 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.25 | ||||||
12 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.57 | ||||||
13 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.84 | ||||||
14 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.22 | ||||||
15 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 39.45 | ||||||
15 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.45 | ||||||
17 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.27 | ||||||
18 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.38 | ||||||
19 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.35 | ||||||
20 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.40 | ||||||
21 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 41.45 | ||||||
22 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.67 | ||||||
23 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.73 | ||||||
24 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.52 | ||||||
25 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 44.96 | ||||||
26 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.02 | ||||||
27 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 45.09 | ||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.92 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.29 | ||||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.38 | ||||||
4 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.98 | ||||||
5 | Mia Hedegaard Jakobsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.44 | ||||||
6 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 45.25 | ||||||
7 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.41 | ||||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 46.41 | ||||||
9 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 46.78 | ||||||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.75 | ||||||
11 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 47.94 | ||||||
12 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.00 | ||||||
13 | Ingeborg Späth | 2004 | Horsens Svømmeklub | 54.18 | ||||||
14 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 54.52 | ||||||
15 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 57.53 | ||||||
16 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:00.45 | ||||||
17 | Camilla Kabels Mortensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
- | Isabella Winberg | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | udsvøm mave v. 25m | |||||
- | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fotsat bev. | |||||
- | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Ej fortsat bev. | |||||
- | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | svøm på mave v. 25m | |||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline S Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.44 | ||||||
2 | Sara Kobæk | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.75 | ||||||
3 | Nina Vølker Nielsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.23 | ||||||
4 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:01.47 | ||||||
5 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:16.66 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Udsvøm mave v. 25m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.61 | 1:12.61 | 1:50.53 | 2:29.20 | |||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | 1:13.17 | 1:52.32 | 2:32.01 | |||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.77 | 1:14.30 | 1:53.69 | 2:34.15 | |||
4 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | 1:14.69 | 1:58.31 | 2:42.18 | |||
5 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.55 | 1:20.80 | 2:05.88 | 2:50.28 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.87 | 1:13.03 | 1:50.31 | 2:27.37 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.39 | 1:14.73 | 1:53.39 | 2:33.07 | |||
3 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.99 | 1:25.35 | 2:11.69 | 2:58.26 | |||
4 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 39.97 | 1:26.12 | 2:14.13 | 3:03.07 | |||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2 armtag u/vand 100m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.16 | 1:16.68 | 1:57.93 | 2:39.47 | |||
2 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | 1:25.38 | 2:10.04 | 2:54.55 | |||
3 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | 1:30.30 | 2:18.01 | 3:04.29 | |||
4 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:30.27 | 2:18.87 | 3:05.28 | |||
5 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.89 | 1:32.86 | 2:23.35 | 3:13.98 | |||
6 | Christopher Grønskov | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.17 | 1:37.09 | 2:29.55 | 3:21.02 | |||
7 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 46.13 | 1:39.23 | 2:33.04 | 3:29.43 | |||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v. ven.125m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.63 | 1:23.15 | 2:07.21 | 2:51.27 | |||
2 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.73 | 1:23.98 | 2:09.14 | 2:54.20 | |||
3 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 39.13 | 1:23.79 | 2:10.25 | 2:57.24 | |||
4 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.15 | 1:27.65 | 2:15.52 | 3:02.00 | |||
5 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.66 | 1:29.21 | 2:16.92 | 3:02.98 | |||
6 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.45 | 1:28.30 | 2:16.26 | 3:03.66 | |||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.46 | 1:30.01 | 2:18.16 | 3:06.25 | |||
8 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.55 | 1:29.36 | 2:19.10 | 3:06.72 | |||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.28 | 1:30.89 | 2:20.89 | 3:10.92 | |||
10 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.95 | 1:37.95 | 2:28.91 | 3:18.09 | |||
11 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 46.56 | 1:39.63 | 2:33.90 | 3:27.15 | |||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.41 | 1:43.22 | 2:36.81 | 3:28.99 | |||
13 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.80 | 1:42.92 | 2:40.01 | 3:35.35 | |||
14 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 52.90 | 1:55.66 | 3:02.76 | 4:05.17 | |||
15 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 56.83 | 2:05.39 | 3:13.27 | 4:18.26 | |||
- | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 47.36 | 1:39.12 | 2:29.97 | 3:19.63 | |||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.00 | 1:39.21 | 2:33.14 | 3:26.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.72 | 1:18.26 | 2:01.30 | 2:43.46 | |||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.09 | 1:19.74 | 2:01.90 | 2:44.74 | |||
3 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.29 | 1:18.98 | 2:01.71 | 2:44.92 | |||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.15 | 1:22.25 | 2:05.77 | 2:49.73 | |||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.45 | 1:25.63 | 2:11.86 | 2:58.55 | |||
6 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.10 | 1:28.31 | 2:13.73 | 2:58.70 | |||
7 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.28 | 1:28.02 | 2:14.36 | 3:00.67 | |||
8 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.80 | 1:28.48 | 2:15.15 | 3:01.49 | |||
9 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 41.85 | 1:27.62 | 2:14.92 | 3:01.80 | |||
10 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 42.36 | 1:28.97 | 2:16.59 | 3:04.47 | |||
11 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 42.26 | 1:29.22 | 2:17.88 | 3:05.89 | |||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.31 | 1:17.74 | 2:00.99 | 2:46.39 | |||
2 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.89 | 1:21.10 | 2:04.45 | 2:48.31 | |||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.78 | 1:24.38 | 2:07.10 | 2:49.45 | |||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | 1:24.48 | 2:08.31 | 2:52.13 | |||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:21.92 | 2:07.14 | 2:54.03 | |||
6 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.76 | 1:26.53 | 2:12.77 | 2:58.73 | |||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 40.43 | 1:25.38 | 2:11.70 | 2:59.01 | |||
8 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 41.35 | 1:27.51 | 2:15.61 | 3:03.76 | |||
9 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 43.79 | 1:32.55 | 2:22.78 | 3:12.24 | |||
10 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 48.63 | 1:40.78 | 2:35.03 | 3:28.62 | |||
- | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.55 | 1:21.61 | 2:05.47 | 2:48.88 | |||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.61 | 1:24.92 | 2:10.70 | 2:56.66 | |||
3 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 42.77 | 1:29.69 | 2:16.22 | 3:02.96 | |||
4 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.04 | 1:29.52 | 2:17.38 | 3:03.55 | |||
5 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.00 | 1:30.86 | 2:19.67 | 3:07.59 | |||
6 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.99 | 1:31.79 | 2:20.27 | 3:08.27 | |||
7 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.64 | 1:31.83 | 2:21.20 | 3:09.58 | |||
8 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.88 | 1:32.68 | 2:21.50 | 3:09.93 | |||
9 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.78 | 1:31.34 | 2:22.12 | 3:10.45 | |||
10 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 43.38 | 1:32.30 | 2:22.01 | 3:13.18 | |||
11 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.62 | 1:34.74 | 2:25.58 | 3:15.38 | |||
12 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 46.41 | 1:37.47 | 2:29.53 | 3:20.38 | |||
13 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.26 | 1:38.48 | 2:32.68 | 3:24.03 | |||
14 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.14 | 1:40.67 | 2:33.78 | 3:27.61 | |||
15 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 48.15 | 1:42.12 | 2:36.89 | 3:28.99 | |||
16 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.03 | 1:41.80 | 2:36.48 | 3:29.55 | |||
17 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.74 | 1:42.90 | 2:37.55 | 3:29.78 | |||
18 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.42 | 1:38.35 | 2:35.66 | 3:31.43 | |||
19 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.65 | 1:43.87 | 2:38.48 | 3:31.62 | |||
20 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 49.33 | 1:43.73 | 2:39.43 | 3:32.94 | |||
21 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.95 | 1:43.68 | 2:40.37 | 3:34.93 | |||
22 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 50.63 | 1:47.12 | 2:43.75 | 3:35.04 | |||
23 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 51.72 | 1:47.91 | 2:45.69 | 3:41.81 | |||
24 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.43 | 1:47.28 | 2:45.71 | 3:43.90 | |||
25 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.98 | 1:50.89 | 2:51.95 | 3:48.96 | |||
26 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 50.39 | 1:48.78 | 2:49.58 | 3:49.79 | |||
27 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.64 | 1:54.36 | 2:55.01 | 3:54.82 | |||
28 | Emma Haugaard | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.92 | 1:52.43 | 2:54.39 | 3:55.33 | |||
29 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 57.03 | 2:00.95 | 3:02.43 | 4:04.83 | |||
30 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.08 | 1:56.80 | 3:01.93 | 4:05.88 | |||
- | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samtidig ber. 75m | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.19 | 1:38.58 | 2:30.97 | 3:22.64 | |||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.06 | 1:38.74 | 2:31.88 | 3:23.07 | |||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.80 | 1:43.80 | 2:39.50 | 3:34.71 | |||
4 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 48.85 | 1:44.54 | 2:41.33 | 3:35.04 | |||
5 | Mia Hedegaard Jakobsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.83 | 1:49.76 | 2:48.65 | 3:43.77 | |||
6 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 52.43 | 1:50.33 | 2:49.96 | 3:46.92 | |||
7 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.50 | 1:50.00 | 2:49.99 | 3:47.38 | |||
8 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.84 | 1:57.13 | 2:59.54 | 3:56.91 | |||
- | Sissel Karlskov | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Asynkrone arme v. 35 | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline S Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.52 | 2:08.90 | 3:15.07 | 4:19.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:32 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 25.89 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.99 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.50 | ||||||
4 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.55 | ||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.69 | ||||||
6 | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.72 | ||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.82 | ||||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.21 | ||||||
9 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.36 | ||||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.07 | ||||||
11 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.69 | ||||||
12 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 32.21 | ||||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | ||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.14 | ||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.41 | ||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.63 | ||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.85 | ||||||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.77 | ||||||
7 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.96 | ||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.04 | ||||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.79 | ||||||
10 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.81 | ||||||
11 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.00 | ||||||
12 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.12 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.86 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.29 | ||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.36 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.52 | ||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.13 | ||||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.30 | ||||||
7 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.32 | ||||||
8 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
9 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.73 | ||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.85 | ||||||
11 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.00 | ||||||
12 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.14 | ||||||
13 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 32.33 | ||||||
14 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.09 | ||||||
15 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 33.76 | ||||||
16 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.37 | ||||||
17 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | ||||||
18 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 34.67 | ||||||
19 | Niclas Frandsen | 1999 | Swim Team Neptun | 35.22 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.64 | ||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.00 | ||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 31.70 | ||||||
4 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.07 | ||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.57 | ||||||
6 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.62 | ||||||
7 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.81 | ||||||
8 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.08 | ||||||
9 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 33.91 | ||||||
10 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | ||||||
11 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.62 | ||||||
12 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
13 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 34.76 | ||||||
14 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.82 | ||||||
15 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.64 | ||||||
16 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 38.09 | ||||||
17 | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.32 | ||||||
18 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.94 | ||||||
19 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.10 | ||||||
20 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.48 | ||||||
21 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.74 | ||||||
22 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.88 | ||||||
23 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.67 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 36.51 | ||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | ||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.48 | ||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.22 | ||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 44.31 | ||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.29 | ||||||
7 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.74 | ||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.84 | ||||||
9 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 47.17 | ||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 47.27 | ||||||
11 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 48.26 | ||||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 48.97 | ||||||
13 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.98 | ||||||
14 | Anders Olesen | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 53.95 | ||||||
15 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:32 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.42 | ||||||
2 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.53 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.30 | ||||||
4 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 32.62 | ||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.86 | ||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.99 | ||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.03 | ||||||
8 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.25 | ||||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.39 | ||||||
10 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.05 | ||||||
11 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.47 | ||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.37 | ||||||
14 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 37.89 | ||||||
- | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.40 | ||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.52 | ||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.61 | ||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.79 | ||||||
5 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.71 | ||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.79 | ||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.91 | ||||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.40 | ||||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.41 | ||||||
10 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.46 | ||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
12 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 32.88 | ||||||
13 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.01 | ||||||
14 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.20 | ||||||
15 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 33.25 | ||||||
16 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.47 | ||||||
17 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.62 | ||||||
18 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 33.66 | ||||||
19 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.74 | ||||||
20 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.75 | ||||||
21 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.05 | ||||||
22 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.21 | ||||||
23 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.45 | ||||||
24 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.53 | ||||||
25 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.48 | ||||||
26 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.74 | ||||||
27 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 36.80 | ||||||
28 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 37.00 | ||||||
29 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.67 | ||||||
30 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.74 | ||||||
31 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.72 | ||||||
32 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 45.83 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.80 | ||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.95 | ||||||
3 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.96 | ||||||
4 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.12 | ||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
6 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.57 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.19 | ||||||
8 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.39 | ||||||
10 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
11 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 36.22 | ||||||
12 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | ||||||
13 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.38 | ||||||
14 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.40 | ||||||
15 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 36.72 | ||||||
16 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 36.80 | ||||||
17 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.45 | ||||||
18 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.87 | ||||||
19 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.23 | ||||||
20 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.46 | ||||||
21 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 40.11 | ||||||
22 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.22 | ||||||
23 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.84 | ||||||
24 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.85 | ||||||
25 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.90 | ||||||
26 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.32 | ||||||
27 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.48 | ||||||
28 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 41.78 | ||||||
29 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.03 | ||||||
30 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.07 | ||||||
31 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.78 | ||||||
32 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.34 | ||||||
33 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.48 | ||||||
34 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.24 | ||||||
35 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.88 | ||||||
36 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 46.97 | ||||||
37 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.06 | ||||||
38 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.78 | ||||||
39 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.33 | ||||||
40 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 49.84 | ||||||
41 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 50.14 | ||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.83 | ||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.91 | ||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.28 | ||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.01 | ||||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.90 | ||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 41.56 | ||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.89 | ||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.22 | ||||||
9 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 45.44 | ||||||
10 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | 45.96 | ||||||
11 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.75 | ||||||
12 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.38 | ||||||
13 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.39 | ||||||
14 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 52.55 | ||||||
15 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 53.09 | ||||||
16 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.75 | ||||||
17 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Swim Team Neptun | 54.49 | ||||||
18 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:05.20 | ||||||
- | Lise Vølker Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Karlskov | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:32 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.13 | 2:22.42 | 3:42.24 | 4:44.34 | |||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.75 | 2:21.18 | 3:44.43 | 4:52.45 | |||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.50 | 2:25.85 | 3:46.28 | 4:53.82 | |||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.04 | 2:18.36 | 3:39.22 | 4:43.92 | |||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.52 | 2:28.75 | 3:55.47 | 5:01.92 | |||
3 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.76 | 2:28.93 | 3:56.86 | 5:03.32 | |||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.19 | 2:38.78 | 4:13.21 | 5:24.07 | |||
5 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 1:22.72 | 2:51.76 | 4:27.92 | 5:42.51 | |||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.42 | 2:27.92 | 3:56.56 | 5:02.06 | |||
2 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:06.27 | 2:26.24 | 3:54.33 | 5:03.64 | |||
3 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.40 | 2:25.68 | 3:52.89 | 5:03.96 | |||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.93 | 2:38.20 | 4:09.80 | 5:19.99 | |||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.76 | 2:47.14 | 4:22.48 | 5:41.44 | |||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.00 | 2:56.92 | 4:33.88 | 5:51.23 | |||
3 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.94 | 3:00.18 | 4:40.55 | 5:59.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 19 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.01 | 2:31.19 | 3:58.24 | 5:05.56 | |||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.86 | 2:38.38 | 4:04.28 | 5:16.98 | |||
3 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.27 | 2:40.62 | 4:08.06 | 5:25.13 | |||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.33 | 2:50.11 | 4:29.36 | 5:45.19 | |||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.83 | 2:27.77 | 3:53.97 | 5:05.29 | |||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.66 | 2:34.81 | 4:06.97 | 5:19.34 | |||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.25 | 2:44.87 | 4:17.40 | 5:28.49 | |||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.87 | 2:50.36 | 4:20.86 | 5:30.44 | |||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.00 | 2:40.10 | 4:17.41 | 5:30.48 | |||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.42 | 2:42.09 | 4:16.95 | 5:30.97 | |||
7 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:18.67 | 2:40.76 | 4:16.36 | 5:31.16 | |||
8 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:21.40 | 2:47.51 | 4:30.14 | 5:44.10 | |||
9 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:21.06 | 2:53.00 | 4:36.13 | 5:59.67 | |||
- | Rikke Dehn | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.38 | 2:47.96 | 4:14.49 | 5:31.04 | |||
2 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:21.78 | 2:47.30 | 4:25.87 | 5:42.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 19 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.40 | 1:03.44 | 1:36.80 | 2:10.85 | |||
2 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.29 | 1:04.83 | 1:39.56 | 2:13.12 | |||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.99 | 1:04.73 | 1:39.41 | 2:14.05 | |||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.21 | 1:04.59 | 1:39.03 | 2:14.11 | |||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.34 | 1:05.57 | 1:40.55 | 2:15.80 | |||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | 1:08.42 | 1:44.39 | 2:19.85 | |||
7 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | 1:08.61 | 1:45.53 | 2:20.82 | |||
8 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.72 | 1:10.07 | 1:46.74 | 2:23.39 | |||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.34 | 1:08.98 | 1:46.45 | 2:23.58 | |||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.81 | 1:20.02 | 1:58.57 | 2:37.01 | |||
- | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.92 | 1:08.05 | 1:44.15 | 2:20.26 | |||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.20 | 1:09.13 | 1:45.02 | 2:21.27 | |||
3 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.34 | 1:13.01 | 1:51.75 | 2:30.16 | |||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.84 | 1:13.37 | 1:52.68 | 2:30.86 | |||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.14 | 1:15.66 | 1:54.29 | 2:32.79 | |||
6 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.96 | 1:16.64 | 1:56.89 | 2:34.28 | |||
7 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 37.24 | 1:17.89 | 1:59.13 | 2:37.38 | |||
8 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | 1:17.89 | 1:58.62 | 2:38.41 | |||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.15 | 1:18.52 | 2:00.13 | 2:40.64 | |||
10 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.61 | 1:18.91 | 2:01.20 | 2:43.19 | |||
11 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.50 | 1:22.18 | 2:03.51 | 2:43.62 | |||
12 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | 1:20.52 | 2:03.49 | 2:45.84 | |||
13 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.82 | 1:23.55 | 2:06.21 | 2:46.92 | |||
14 | Rasmus Lund | 1999 | Swim Team Neptun | 43.86 | 1:31.45 | 2:19.57 | 3:04.83 | |||
15 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.75 | 1:31.50 | 2:20.75 | 3:09.89 | |||
- | Christopher Grønskov | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 125m | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.21 | 1:12.72 | 1:50.67 | 2:28.05 | |||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.88 | 1:15.51 | 1:56.05 | 2:36.20 | |||
3 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.46 | 1:19.61 | 2:00.65 | 2:40.13 | |||
4 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.47 | 1:17.87 | 2:01.11 | 2:41.86 | |||
5 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.94 | 1:20.71 | 2:03.32 | 2:45.80 | |||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.29 | 1:22.72 | 2:06.44 | 2:48.43 | |||
7 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.72 | 2:49.32 | |||||
8 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 41.09 | 1:23.28 | 2:07.31 | 2:49.50 | |||
9 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.37 | 1:23.22 | 2:06.81 | 2:50.67 | |||
10 | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.90 | 1:28.25 | 2:15.67 | 3:02.07 | |||
11 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.39 | 1:29.37 | 2:18.07 | 3:05.35 | |||
12 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.96 | 1:31.15 | 2:19.07 | 3:06.54 | |||
13 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.92 | 1:32.27 | 2:21.50 | 3:07.58 | |||
14 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.33 | 1:36.09 | 2:25.28 | 3:12.01 | |||
15 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.74 | 3:12.42 | |||||
16 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.15 | 1:35.46 | 2:26.58 | 3:16.32 | |||
- | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Ej fortsat bev. 100m | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 40.97 | 1:24.88 | 2:08.65 | 2:50.87 | |||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.71 | 1:33.47 | 2:24.33 | 3:12.38 | |||
3 | Anders Olesen | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 46.41 | 1:38.01 | 2:31.95 | 3:23.07 | |||
- | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.82 | 1:08.35 | 1:42.95 | 2:17.78 | |||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.39 | 1:14.15 | 1:52.98 | 2:31.04 | |||
3 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.50 | 1:15.22 | 1:55.08 | 2:35.80 | |||
4 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.63 | 1:23.82 | 2:06.31 | 2:48.48 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 33.24 | 1:09.96 | 1:47.42 | 2:25.15 | |||
2 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.53 | 1:14.70 | 1:53.12 | 2:32.30 | |||
3 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.06 | 1:15.28 | 1:55.55 | 2:34.71 | |||
4 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.87 | 1:15.64 | 1:55.31 | 2:35.01 | |||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.85 | 1:16.07 | 1:55.99 | 2:36.73 | |||
6 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.12 | 1:16.51 | 1:56.65 | 2:37.04 | |||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.09 | 1:15.70 | 1:57.40 | 2:38.61 | |||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 37.49 | 1:17.76 | 1:59.10 | 2:39.48 | |||
9 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 37.67 | 1:17.63 | 1:58.41 | 2:40.01 | |||
10 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.82 | 1:19.56 | 2:00.42 | 2:41.24 | |||
11 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 39.48 | 1:21.45 | 2:04.77 | 2:44.65 | |||
12 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 38.87 | 1:20.81 | 2:04.08 | 2:46.25 | |||
13 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.77 | 1:21.65 | 2:04.68 | 2:47.20 | |||
14 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 40.33 | 1:23.42 | 2:06.96 | 2:49.91 | |||
15 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.04 | 1:25.40 | 2:09.11 | 2:52.17 | |||
16 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.35 | 1:25.33 | 2:10.14 | 2:53.50 | |||
17 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 41.53 | 1:26.32 | 2:12.20 | 2:56.21 | |||
18 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.26 | 1:26.41 | 2:13.04 | 2:59.84 | |||
19 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.16 | 1:37.47 | 2:32.42 | 3:24.06 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.37 | 1:16.97 | 1:56.91 | 2:36.39 | |||
2 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 38.56 | 1:18.79 | 1:59.74 | 2:39.24 | |||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | 1:20.09 | 2:01.77 | 2:42.00 | |||
4 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.46 | 1:19.83 | 2:02.00 | 2:42.48 | |||
5 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.75 | 1:21.90 | 2:03.83 | 2:45.07 | |||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.39 | 1:21.14 | 2:03.16 | 2:45.56 | |||
7 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.19 | 1:21.55 | 2:04.09 | 2:46.13 | |||
8 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.85 | 1:21.98 | 2:05.30 | 2:47.67 | |||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.72 | 1:20.77 | 2:04.67 | 2:48.22 | |||
10 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.12 | 1:21.76 | 2:05.24 | 2:48.26 | |||
11 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 40.20 | 2:52.73 | 2:52.73 | ||||
12 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.88 | 1:24.11 | 2:08.57 | 2:52.81 | |||
13 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.52 | 1:25.58 | 2:10.01 | 2:53.71 | |||
14 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.20 | 1:26.21 | 2:11.79 | 2:56.28 | |||
15 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 41.16 | 1:26.60 | 2:12.46 | 2:57.99 | |||
16 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 42.08 | 1:27.88 | 2:14.32 | 2:58.68 | |||
17 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.75 | 1:27.47 | 2:13.72 | 2:59.41 | |||
18 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 41.25 | 1:27.44 | 2:15.30 | 3:01.30 | |||
19 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.66 | 1:29.32 | 2:16.11 | 3:02.83 | |||
20 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.55 | 1:31.46 | 2:19.45 | 3:04.21 | |||
21 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.78 | 1:30.39 | 2:19.00 | 3:06.18 | |||
22 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:32.96 | 3:06.70 | 3:06.70 | ||||
23 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 42.84 | 1:30.54 | 2:19.48 | 3:09.32 | |||
24 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.25 | 1:34.28 | 2:22.72 | 3:09.75 | |||
25 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.29 | 1:33.29 | 2:23.73 | 3:09.81 | |||
26 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.64 | 1:39.38 | 2:32.78 | 3:21.56 | |||
27 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.17 | 1:40.51 | 2:33.09 | 3:23.46 | |||
28 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.07 | 3:23.88 | 3:23.88 | ||||
29 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.95 | 1:42.40 | 2:35.88 | 3:25.18 | |||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev.100m | |||||
- | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Ej fortsat bev. 150m | |||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.64 | 1:31.44 | 2:17.47 | 3:01.10 | |||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.59 | 2:17.89 | 3:01.27 | 3:01.27 | |||
3 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.58 | 1:28.98 | 2:17.59 | 3:05.54 | |||
4 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.99 | 1:34.12 | 2:23.50 | 3:10.99 | |||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.16 | 1:35.69 | 2:25.97 | 3:12.05 | |||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.28 | 1:37.48 | 2:28.23 | 3:13.16 | |||
7 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.30 | 1:36.34 | 2:28.16 | 3:14.44 | |||
8 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 48.27 | 1:40.97 | 2:36.25 | 3:30.06 | |||
9 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 49.90 | 1:43.52 | 2:39.57 | 3:31.05 | |||
10 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.52 | 1:51.64 | 2:49.54 | 3:45.88 | |||
11 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.36 | 3:47.55 | 3:47.55 | ||||
12 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 55.16 | 1:54.49 | 2:54.93 | 3:54.78 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Svømmeklubben Tempo | 52.90 | 1:50.30 | 2:49.47 | 3:43.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.58 | 1:00.02 | |||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.44 | 1:03.89 | |||||
3 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | 1:04.21 | |||||
4 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 34.40 | 1:15.74 | |||||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i ven. 25m | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.86 | 59.94 | |||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.60 | 1:01.28 | |||||
3 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.73 | 1:02.53 | |||||
4 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.08 | 1:03.32 | |||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.99 | 1:04.26 | |||||
6 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.61 | 1:05.39 | |||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.02 | 1:05.46 | |||||
8 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.57 | 1:10.88 | |||||
9 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.94 | 1:18.65 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.27 | 1:03.14 | |||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.98 | 1:04.78 | |||||
3 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.41 | 1:04.98 | |||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.33 | 1:07.93 | |||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.11 | 1:08.51 | |||||
6 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.75 | 1:09.52 | |||||
7 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.90 | 1:09.80 | |||||
8 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.25 | 1:11.02 | |||||
9 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.36 | 1:11.61 | |||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.24 | 1:11.86 | |||||
11 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 33.42 | 1:12.30 | |||||
12 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.79 | 1:14.69 | |||||
13 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 35.29 | 1:15.12 | |||||
14 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.72 | 1:21.31 | |||||
15 | Rasmus Lund | 1999 | Swim Team Neptun | 37.74 | 1:24.06 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.63 | 1:07.89 | |||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.82 | 1:11.39 | |||||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.20 | 1:11.46 | |||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 32.78 | 1:12.98 | |||||
5 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 33.50 | 1:13.44 | |||||
6 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.26 | 1:13.67 | |||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.72 | 1:13.98 | |||||
8 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.93 | 1:14.90 | |||||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.92 | 1:16.86 | |||||
10 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.08 | 1:17.81 | |||||
11 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.91 | 1:18.06 | |||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.21 | 1:18.62 | |||||
13 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.83 | 1:19.05 | |||||
14 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.86 | 1:23.09 | |||||
15 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.53 | 1:24.57 | |||||
16 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.88 | 1:25.06 | |||||
17 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | 1:26.21 | |||||
18 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 41.97 | 1:28.83 | |||||
19 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.51 | 1:29.95 | |||||
20 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.65 | 1:39.64 | |||||
21 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.91 | 1:40.05 | |||||
22 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.48 | 1:49.43 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.21 | 1:43.73 | |||||
2 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 49.07 | 1:46.85 | |||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.40 | 1:58.35 | |||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.44 | 2:04.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 32.89 | 1:11.60 | |||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.39 | 1:12.80 | |||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.94 | 1:12.85 | |||||
4 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | 1:15.96 | |||||
5 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | 1:17.83 | |||||
6 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.57 | 1:22.86 | |||||
- | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.12 | 1:05.63 | |||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | 1:06.02 | |||||
3 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.49 | 1:06.24 | |||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.84 | 1:06.95 | |||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.60 | 1:11.70 | |||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | 1:12.34 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.12 | 1:13.05 | |||||
8 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.40 | 1:13.47 | |||||
9 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.38 | 1:13.78 | |||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | 1:14.23 | |||||
11 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.34 | 1:15.23 | |||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.64 | 1:15.26 | |||||
13 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.31 | 1:15.79 | |||||
14 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.41 | 1:15.86 | |||||
15 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.17 | 1:16.44 | |||||
16 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.10 | 1:17.49 | |||||
17 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | 1:19.10 | |||||
18 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 35.20 | 1:19.58 | |||||
19 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 37.06 | 1:20.70 | |||||
20 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.50 | 1:21.98 | |||||
- | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.91 | 1:16.06 | |||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.74 | 1:18.10 | |||||
3 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.03 | 1:18.37 | |||||
4 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.34 | 1:18.76 | |||||
5 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | 1:18.94 | |||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.61 | 1:20.17 | |||||
7 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.91 | 1:20.19 | |||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.79 | 1:21.56 | |||||
9 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.45 | 1:22.83 | |||||
10 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.04 | 1:27.01 | |||||
11 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.52 | 1:27.11 | |||||
12 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.47 | 1:28.22 | |||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.36 | 1:29.29 | |||||
14 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.51 | 1:29.98 | |||||
15 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.21 | 1:31.68 | |||||
16 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.98 | 1:32.36 | |||||
17 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.23 | 1:33.65 | |||||
18 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 43.13 | 1:34.59 | |||||
19 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.65 | 1:35.19 | |||||
20 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.03 | 1:36.76 | |||||
21 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.17 | 1:39.47 | |||||
22 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.20 | 1:41.13 | |||||
23 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.81 | 1:45.97 | |||||
24 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.45 | 1:56.05 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.14 | 1:23.74 | |||||
2 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.73 | 1:36.98 | |||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.41 | 1:41.24 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Karlskov | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.56 | 1:47.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 24.66 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 24.92 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.18 | ||||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.36 | ||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.65 | ||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.93 | ||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.99 | ||||||
8 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 26.05 | ||||||
9 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.15 | ||||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.87 | ||||||
11 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 24.33 | ||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.16 | ||||||
3 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 26.47 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 26.81 | ||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.29 | ||||||
6 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.67 | ||||||
7 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.58 | ||||||
8 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 28.87 | ||||||
9 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 28.99 | ||||||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.56 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.98 | ||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.99 | ||||||
4 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.18 | ||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.94 | ||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.13 | ||||||
7 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.15 | ||||||
8 | Niclas Frandsen | 1999 | Swim Team Neptun | 29.47 | ||||||
9 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.49 | ||||||
10 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 29.90 | ||||||
11 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 30.25 | ||||||
12 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 30.51 | ||||||
13 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 30.61 | ||||||
14 | Christopher Grønskov | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.69 | ||||||
15 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.03 | ||||||
16 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 31.79 | ||||||
17 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.42 | ||||||
18 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.87 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.64 | ||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 28.65 | ||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.07 | ||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.16 | ||||||
5 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.55 | ||||||
6 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.85 | ||||||
7 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 29.94 | ||||||
8 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
9 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.78 | ||||||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 31.84 | ||||||
11 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.10 | ||||||
12 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
13 | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.55 | ||||||
14 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 32.74 | ||||||
15 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 32.90 | ||||||
16 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.99 | ||||||
17 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.25 | ||||||
18 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 33.34 | ||||||
19 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.79 | ||||||
20 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.34 | ||||||
21 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.86 | ||||||
22 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.02 | ||||||
23 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.03 | ||||||
24 | Emil Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 37.87 | ||||||
25 | Mark Nielsen | 2002 | Swim Team Neptun | 37.91 | ||||||
26 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.24 | ||||||
27 | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.53 | ||||||
28 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.48 | ||||||
29 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.11 | ||||||
30 | Bjarke Bernberg | 2002 | Swim Team Neptun | 44.74 | ||||||
31 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.00 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.93 | ||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 33.08 | ||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 33.24 | ||||||
4 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.85 | ||||||
5 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.50 | ||||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.32 | ||||||
7 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.34 | ||||||
8 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.51 | ||||||
9 | Anders Olesen | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 39.59 | ||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 39.79 | ||||||
11 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.11 | ||||||
12 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.39 | ||||||
13 | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.32 | ||||||
14 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.49 | ||||||
15 | Frederik Holger Andresen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.67 | ||||||
16 | Frederik Bergene Hansen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.40 | ||||||
17 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.73 | ||||||
- | Asger Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.56 | ||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.56 | ||||||
3 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.69 | ||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.23 | ||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.23 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.56 | ||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.86 | ||||||
8 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.21 | ||||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.58 | ||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.63 | ||||||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
12 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | ||||||
13 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.58 | ||||||
14 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.44 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.25 | ||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.03 | ||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.20 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.21 | ||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.73 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
9 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.97 | ||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.10 | ||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.42 | ||||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | ||||||
13 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 30.44 | ||||||
14 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 30.46 | ||||||
15 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | ||||||
16 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | ||||||
17 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
18 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 30.72 | ||||||
19 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.73 | ||||||
20 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
21 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.95 | ||||||
22 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 31.07 | ||||||
23 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 31.12 | ||||||
24 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 31.52 | ||||||
24 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.52 | ||||||
26 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.58 | ||||||
27 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 31.83 | ||||||
28 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.48 | ||||||
29 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.73 | ||||||
30 | Thea Pontoppidan | 1999 | Delta Svøm | 39.90 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.84 | ||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 30.66 | ||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.71 | ||||||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.97 | ||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 31.19 | ||||||
7 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.30 | ||||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.63 | ||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.99 | ||||||
9 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.99 | ||||||
11 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.12 | ||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.15 | ||||||
13 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.17 | ||||||
14 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.20 | ||||||
15 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.25 | ||||||
16 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.32 | ||||||
17 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.41 | ||||||
18 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 33.53 | ||||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | ||||||
20 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | ||||||
21 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.66 | ||||||
22 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.83 | ||||||
23 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 34.87 | ||||||
24 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 34.94 | ||||||
25 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.16 | ||||||
26 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.41 | ||||||
27 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 35.44 | ||||||
28 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | ||||||
29 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 35.57 | ||||||
30 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.61 | ||||||
31 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.69 | ||||||
32 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
33 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.99 | ||||||
34 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 37.41 | ||||||
35 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | ||||||
36 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | ||||||
37 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.76 | ||||||
38 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.79 | ||||||
39 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.04 | ||||||
40 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.12 | ||||||
41 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.47 | ||||||
42 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 38.58 | ||||||
43 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.04 | ||||||
44 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.07 | ||||||
45 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.66 | ||||||
46 | Sofie Stephansen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.25 | ||||||
47 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.27 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.72 | ||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.04 | ||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.56 | ||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | ||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.73 | ||||||
6 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 36.51 | ||||||
7 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.56 | ||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 37.16 | ||||||
9 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.17 | ||||||
10 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.23 | ||||||
11 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
12 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.68 | ||||||
13 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.22 | ||||||
14 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
15 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 38.73 | ||||||
16 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.93 | ||||||
17 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | 39.94 | ||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.44 | ||||||
19 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.71 | ||||||
20 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.13 | ||||||
21 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.79 | ||||||
22 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 43.63 | ||||||
23 | Ingeborg Späth | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.71 | ||||||
24 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.78 | ||||||
25 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.16 | ||||||
26 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 45.85 | ||||||
27 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.55 | ||||||
28 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.63 | ||||||
29 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.49 | ||||||
30 | Camilla Kabels Mortensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.29 | ||||||
31 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | ||||||
31 | Isabella Winberg | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | ||||||
33 | Alma Halbirk | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.62 | ||||||
34 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 51.39 | ||||||
35 | Amalie Stensdal | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.40 | ||||||
36 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 56.29 | ||||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Karlskov | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.65 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Svømmeklubben Tempo | 43.03 | ||||||
3 | Sara Kobæk | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.83 | ||||||
4 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.50 | ||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.45 | ||||||
6 | Karoline Anthonsen | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.75 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.76 | ||||||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.88 | ||||||
3 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | ||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.18 | ||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.62 | ||||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.64 | ||||||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.88 | ||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.04 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.88 | ||||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.49 | ||||||
5 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 34.68 | ||||||
6 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.25 | ||||||
7 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.44 | ||||||
8 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 39.45 | ||||||
- | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | en hånd i ven. 25m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.09 | ||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.09 | ||||||
4 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.31 | ||||||
5 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 36.39 | ||||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.48 | ||||||
7 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.17 | ||||||
8 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.80 | ||||||
9 | Rasmus Lund | 1999 | Swim Team Neptun | 41.92 | ||||||
10 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.68 | ||||||
11 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 44.20 | ||||||
12 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 44.48 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 36.59 | ||||||
2 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.17 | ||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.45 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.23 | ||||||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.40 | ||||||
6 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.41 | ||||||
7 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.55 | ||||||
8 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.58 | ||||||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.56 | ||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.61 | ||||||
11 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.20 | ||||||
12 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 45.08 | ||||||
13 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.03 | ||||||
14 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.04 | ||||||
15 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.27 | ||||||
16 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 51.64 | ||||||
17 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.08 | ||||||
18 | Mark Nielsen | 2002 | Swim Team Neptun | 52.77 | ||||||
19 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.83 | ||||||
20 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 53.67 | ||||||
21 | Emil Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 54.54 | ||||||
22 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:05.93 | ||||||
- | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.40 | ||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 44.55 | ||||||
3 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 45.66 | ||||||
4 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.83 | ||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 48.89 | ||||||
6 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.67 | ||||||
7 | Oliver Fenger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 54.87 | ||||||
8 | Bertram D. Pedersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 59.92 | ||||||
9 | Frederik Holger Andresen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.09 | ||||||
- | Asger Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Bergene Hansen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v. afsl. | |||||
- | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej adskilt hænder | |||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2xarmtag e. ven. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.34 | ||||||
2 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.41 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.82 | ||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.91 | ||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.16 | ||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.83 | ||||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.84 | ||||||
8 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 38.62 | ||||||
9 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.28 | ||||||
10 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.37 | ||||||
11 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.41 | ||||||
12 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 45.00 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.48 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.88 | ||||||
3 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.60 | ||||||
4 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.94 | ||||||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.15 | ||||||
6 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.92 | ||||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.31 | ||||||
8 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.64 | ||||||
9 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 43.90 | ||||||
10 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 44.10 | ||||||
11 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 46.78 | ||||||
12 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.39 | ||||||
13 | Thea Pontoppidan | 1999 | Delta Svøm | 48.69 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.07 | ||||||
2 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.84 | ||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.95 | ||||||
4 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.24 | ||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.41 | ||||||
6 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.82 | ||||||
7 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.50 | ||||||
8 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.58 | ||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.69 | ||||||
10 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.48 | ||||||
11 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.51 | ||||||
12 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.87 | ||||||
13 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 45.82 | ||||||
14 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 46.44 | ||||||
15 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.69 | ||||||
16 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 47.37 | ||||||
17 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 47.47 | ||||||
18 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.58 | ||||||
19 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 48.74 | ||||||
20 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 49.24 | ||||||
21 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.82 | ||||||
22 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.84 | ||||||
23 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 49.85 | ||||||
24 | Sofie Stephansen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.82 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.22 | ||||||
2 | Mia Hedegaard Jakobsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.67 | ||||||
3 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.70 | ||||||
4 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 46.76 | ||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.50 | ||||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.43 | ||||||
7 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 48.54 | ||||||
8 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.27 | ||||||
9 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 52.04 | ||||||
10 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.48 | ||||||
11 | Sissel Karlskov | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.55 | ||||||
12 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 56.06 | ||||||
13 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 56.47 | ||||||
14 | Isabella Winberg | 2003 | Horsens Svømmeklub | 59.04 | ||||||
15 | Ingeborg Späth | 2004 | Horsens Svømmeklub | 59.21 | ||||||
16 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:00.41 | ||||||
17 | Camilla Kabels Mortensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:03.78 | ||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:03.95 | ||||||
19 | Amalie Stensdal | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:05.17 | ||||||
20 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:06.11 | ||||||
21 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:06.70 | ||||||
22 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:09.40 | ||||||
23 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:13.26 | ||||||
24 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:16.82 | ||||||
- | Cecilie Sørensen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Asynkron arme | |||||
- | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ur på v. hånd | |||||
- | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | flere fly ben i star | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline S Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.26 | ||||||
2 | Isabel Karlskov | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.10 | ||||||
3 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:08.90 | ||||||
4 | Karoline Anthonsen | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.48 | ||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.29 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Kobæk | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslut | |||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.22 | 1:01.37 | |||||
2 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 28.64 | 1:01.71 | |||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.35 | 1:04.95 | |||||
4 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.22 | 1:05.21 | |||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.00 | 1:06.05 | |||||
6 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.48 | 1:06.22 | |||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | 1:07.08 | |||||
8 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.57 | 1:14.66 | |||||
9 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 34.43 | 1:15.31 | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.85 | 1:02.45 | |||||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.58 | 1:04.33 | |||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.52 | 1:05.25 | |||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | 1:09.27 | |||||
5 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | 1:11.03 | |||||
6 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.76 | 1:11.99 | |||||
7 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 35.57 | 1:15.34 | |||||
- | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.68 | 1:07.85 | |||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.46 | 1:07.92 | |||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.53 | 1:08.43 | |||||
4 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.35 | 1:09.38 | |||||
5 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.19 | 1:10.45 | |||||
6 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.24 | 1:13.10 | |||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.01 | 1:13.48 | |||||
8 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.81 | 1:14.91 | |||||
9 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 36.28 | 1:15.53 | |||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.59 | 1:15.53 | |||||
9 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.01 | 1:15.53 | |||||
12 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.67 | 1:17.17 | |||||
13 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.62 | 1:17.75 | |||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.41 | 1:17.99 | |||||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.83 | 1:18.58 | |||||
16 | Niclas Frandsen | 1999 | Swim Team Neptun | 36.64 | 1:19.25 | |||||
17 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.18 | 1:24.66 | |||||
- | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.96 | 1:11.18 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 32.48 | 1:12.38 | |||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.91 | 1:12.82 | |||||
4 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.78 | 1:13.70 | |||||
5 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 35.56 | 1:14.18 | |||||
6 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.29 | 1:14.40 | |||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.27 | 1:14.85 | |||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | 1:15.37 | |||||
9 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.36 | 1:15.56 | |||||
9 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.65 | 1:15.56 | |||||
11 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.33 | 1:15.77 | |||||
12 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 35.84 | 1:16.28 | |||||
13 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.08 | 1:16.77 | |||||
14 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.65 | 1:17.49 | |||||
15 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.87 | 1:17.69 | |||||
16 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.36 | 1:19.53 | |||||
17 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.25 | 1:20.08 | |||||
18 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.55 | 1:20.65 | |||||
19 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.67 | 1:21.55 | |||||
20 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.53 | 1:22.21 | |||||
21 | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.48 | 1:22.95 | |||||
22 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 38.45 | 1:23.02 | |||||
23 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.06 | 1:24.29 | |||||
24 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 39.54 | 1:25.32 | |||||
25 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.54 | 1:25.72 | |||||
26 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.78 | 1:25.77 | |||||
27 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.26 | 1:26.02 | |||||
28 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.64 | 1:27.63 | |||||
29 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.15 | 1:27.92 | |||||
30 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.02 | 1:29.86 | |||||
31 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.46 | 1:31.22 | |||||
32 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.80 | 1:35.92 | |||||
33 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.54 | 1:37.74 | |||||
34 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.30 | 1:40.58 | |||||
35 | Emil Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 50.02 | 1:46.70 | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.49 | 1:20.22 | |||||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.60 | 1:28.90 | |||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.97 | 1:29.03 | |||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.80 | 1:30.21 | |||||
5 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.28 | 1:33.13 | |||||
6 | Mads Iversen | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 47.05 | 1:37.50 | |||||
7 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.28 | 1:38.27 | |||||
8 | Oliver Fenger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 55.02 | 1:47.59 | |||||
9 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.19 | 1:48.04 | |||||
10 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.64 | 1:54.92 | |||||
- | Anders Olesen | 2003 | Svømmeklubben Tempo | DNF | ||||||
- | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 1 hånd i v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:06.90 | |||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.82 | 1:08.74 | |||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.90 | 1:11.30 | |||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.60 | 1:11.91 | |||||
5 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | 1:13.66 | |||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.67 | 1:13.96 | |||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.51 | 1:14.36 | |||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.22 | 1:14.91 | |||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | 1:15.43 | |||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.14 | 1:16.07 | |||||
11 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.30 | 1:18.62 | |||||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.02 | 1:21.62 | |||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.61 | 1:24.04 | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | 1:06.75 | |||||
2 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.23 | 1:09.65 | |||||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.13 | 1:10.07 | |||||
4 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.56 | 1:10.71 | |||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 33.17 | 1:11.15 | |||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.91 | 1:12.39 | |||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.62 | 1:13.13 | |||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | 1:13.13 | |||||
9 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | 1:15.61 | |||||
10 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.06 | 1:15.89 | |||||
11 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.30 | 1:16.39 | |||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | 1:17.31 | |||||
13 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.66 | 1:17.98 | |||||
14 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 35.74 | 1:18.07 | |||||
15 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.80 | 1:18.18 | |||||
16 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.27 | 1:18.53 | |||||
17 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.76 | 1:18.64 | |||||
18 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 40.18 | 1:18.80 | |||||
19 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.87 | 1:18.95 | |||||
20 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.42 | 1:19.56 | |||||
21 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 36.64 | 1:20.03 | |||||
22 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.44 | 1:20.25 | |||||
23 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 38.11 | 1:21.10 | |||||
24 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 37.01 | 1:21.54 | |||||
25 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.14 | 1:22.25 | |||||
26 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.07 | 1:22.43 | |||||
27 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.89 | 1:22.44 | |||||
28 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.09 | 1:25.72 | |||||
29 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.12 | 1:26.51 | |||||
30 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 47.03 | 1:36.27 | |||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
- | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Afslutter ryg på mav | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.64 | 1:13.09 | |||||
2 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.31 | 1:15.04 | |||||
3 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.57 | 1:16.12 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.86 | 1:16.79 | |||||
5 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.19 | 1:17.64 | |||||
6 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 35.32 | 1:17.80 | |||||
7 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.19 | 1:17.85 | |||||
8 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 35.40 | 1:18.86 | |||||
9 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 36.40 | 1:19.87 | |||||
10 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.27 | 1:20.08 | |||||
11 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.10 | 1:20.27 | |||||
12 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.83 | 1:20.68 | |||||
13 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.19 | 1:21.84 | |||||
14 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.89 | 1:22.57 | |||||
15 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.31 | 1:23.30 | |||||
16 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.14 | 1:24.16 | |||||
17 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.67 | 1:24.25 | |||||
18 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.44 | 1:24.37 | |||||
19 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.30 | 1:24.71 | |||||
20 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.34 | 1:25.10 | |||||
21 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.99 | 1:25.56 | |||||
22 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.75 | 1:25.67 | |||||
23 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.95 | 1:26.07 | |||||
24 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 39.70 | 1:26.91 | |||||
25 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.60 | 1:27.36 | |||||
26 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 42.78 | 1:27.71 | |||||
27 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.75 | 1:28.49 | |||||
28 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.29 | 1:28.97 | |||||
29 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.18 | 1:29.22 | |||||
30 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.58 | 1:29.31 | |||||
31 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 43.16 | 1:29.90 | |||||
32 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.92 | 1:30.07 | |||||
33 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | 1:30.41 | |||||
34 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.73 | 1:30.71 | |||||
35 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 45.38 | 1:30.84 | |||||
36 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.42 | 1:30.96 | |||||
37 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.81 | 1:31.22 | |||||
38 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.82 | 1:31.34 | |||||
39 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.30 | 1:31.68 | |||||
40 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.26 | 1:31.87 | |||||
41 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 45.08 | 1:32.74 | |||||
42 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.21 | 1:35.61 | |||||
43 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.96 | 1:36.82 | |||||
44 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 47.77 | 1:36.95 | |||||
45 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.42 | 1:37.16 | |||||
46 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.19 | 1:37.48 | |||||
47 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.18 | 1:37.82 | |||||
48 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 45.26 | 1:39.63 | |||||
49 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.23 | 1:42.81 | |||||
50 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.47 | 1:43.09 | |||||
51 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.23 | 1:44.44 | |||||
52 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 48.15 | 1:44.81 | |||||
- | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.69 | 1:25.10 | |||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.06 | 1:25.64 | |||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.43 | 1:26.68 | |||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.07 | 1:27.39 | |||||
5 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.40 | 1:28.62 | |||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.93 | 1:28.96 | |||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.11 | 1:29.63 | |||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.55 | 1:31.85 | |||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 42.36 | 1:33.20 | |||||
10 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.29 | 1:35.26 | |||||
11 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.10 | 1:36.96 | |||||
12 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.43 | 1:37.39 | |||||
13 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.29 | 1:37.51 | |||||
14 | Mia Hedegaard Jakobsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.52 | 1:39.88 | |||||
15 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.29 | 1:39.90 | |||||
16 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.96 | 1:40.12 | |||||
17 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 47.03 | 1:40.37 | |||||
18 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.58 | 1:41.60 | |||||
19 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.72 | 1:41.69 | |||||
20 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 48.27 | 1:41.71 | |||||
21 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 48.06 | 1:41.82 | |||||
22 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.58 | 1:41.96 | |||||
23 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.14 | 1:42.53 | |||||
24 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 51.18 | 1:42.83 | |||||
25 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | 49.37 | 1:43.54 | |||||
26 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 52.15 | 1:44.41 | |||||
27 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 50.01 | 1:45.97 | |||||
28 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 55.34 | 1:51.64 | |||||
29 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 51.48 | 1:54.56 | |||||
30 | Amalie Stensdal | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:02.01 | 2:12.52 | |||||
31 | Alma Halbirk | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.19 | 2:12.67 | |||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Svømmeklubben Tempo | 51.30 | 1:47.61 | |||||
2 | Nicoline S Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.67 | 1:56.76 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.04 | 2:05.39 | 3:08.46 | 4:11.79 | |||
2 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.93 | 2:09.04 | 3:14.39 | 4:18.38 | |||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.13 | 2:06.81 | 3:12.02 | 4:20.81 | |||
4 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.95 | 2:09.59 | 3:15.89 | 4:21.98 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.43 | 2:06.11 | 3:09.98 | 4:13.01 | |||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.88 | 2:08.43 | 3:13.13 | 4:14.28 | |||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.49 | 2:10.30 | 3:15.22 | 4:18.33 | |||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:03.30 | 2:09.59 | 3:16.74 | 4:24.39 | |||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.40 | 2:12.23 | 3:54.65 | 4:28.31 | |||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:05.72 | 2:15.59 | 3:23.86 | 4:31.22 | |||
7 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.63 | 2:20.56 | 3:32.87 | 4:41.38 | |||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:05.38 | 2:14.73 | 3:24.01 | 4:34.28 | |||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.13 | 2:14.86 | 3:25.31 | 4:36.76 | |||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.86 | 2:20.85 | 3:30.10 | 4:39.78 | |||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.41 | 2:20.16 | 3:31.33 | 4:41.33 | |||
5 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.62 | 2:22.77 | 3:37.23 | 4:50.45 | |||
6 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.72 | 2:27.52 | 3:43.68 | 4:58.91 | |||
7 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.56 | 2:32.82 | 3:52.48 | 5:09.29 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:02.83 | 2:10.23 | 3:18.29 | 4:26.62 | |||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.38 | 2:17.68 | 3:30.22 | 4:41.41 | |||
3 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.66 | 2:23.39 | 3:37.15 | 4:51.59 | |||
4 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.02 | 2:26.05 | 3:44.24 | 5:01.67 | |||
5 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.57 | 2:31.08 | 3:50.25 | 5:06.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.48 | 2:25.30 | 3:39.11 | 4:49.75 | |||
2 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.20 | 2:22.83 | 3:37.70 | 4:51.22 | |||
3 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.75 | 2:24.60 | 3:41.23 | 4:55.61 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.51 | 2:17.69 | 3:28.19 | 4:37.02 | |||
2 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.99 | 2:23.51 | 3:31.94 | 4:37.05 | |||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.54 | 2:18.60 | 3:27.83 | 4:38.02 | |||
4 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.73 | 2:25.79 | 3:39.04 | 4:51.17 | |||
5 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:12.03 | 2:27.18 | 3:43.54 | 4:55.96 | |||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.86 | 2:30.96 | 3:47.02 | 5:01.95 | |||
7 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 1:11.62 | 2:28.40 | 3:46.96 | 5:04.84 | |||
8 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.46 | 2:32.10 | 3:50.19 | 5:06.88 | |||
9 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.53 | 2:33.62 | 3:53.67 | 5:12.76 | |||
10 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.79 | 2:35.48 | 3:56.61 | 5:16.73 | |||
11 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.08 | 2:38.69 | 4:00.61 | 5:20.26 | |||
12 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.26 | 2:42.21 | 4:06.64 | 5:29.72 | |||
- | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:12.53 | 2:29.08 | 3:45.01 | 5:00.21 | |||
2 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.42 | 2:32.61 | 3:49.73 | 5:07.16 | |||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.16 | 2:32.82 | 3:50.47 | 5:08.22 | |||
4 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.20 | 2:32.16 | 3:51.50 | 5:08.79 | |||
5 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.96 | 2:38.25 | 3:59.09 | 5:17.73 | |||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.70 | 2:37.89 | 4:01.66 | 5:23.46 | |||
7 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 1:21.60 | 2:48.85 | 4:17.43 | 5:43.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.12 | 1:04.48 | 1:44.35 | 2:15.12 | |||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.21 | 1:03.04 | 1:43.60 | 2:15.43 | |||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.78 | 1:06.97 | 1:46.98 | 2:21.43 | |||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.79 | 1:05.94 | 1:51.41 | 2:23.55 | |||
5 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.36 | 1:05.98 | 1:50.77 | 2:24.16 | |||
6 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.37 | 1:07.52 | 1:51.05 | 2:25.84 | |||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afs ryg på mav 100m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.38 | 1:04.16 | 1:43.19 | 2:14.42 | |||
2 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.93 | 1:07.94 | 1:49.69 | 2:23.13 | |||
3 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.75 | 1:08.63 | 1:52.82 | 2:25.24 | |||
4 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.36 | 1:11.24 | 1:53.63 | 2:30.04 | |||
5 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.44 | 1:13.31 | 2:00.89 | 2:36.31 | |||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | 1:15.10 | 1:59.31 | 2:38.86 | |||
7 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 35.79 | 1:18.28 | 2:04.84 | 2:40.20 | |||
8 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 34.60 | 1:17.93 | 2:01.71 | 2:40.39 | |||
- | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber.150m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.71 | 1:12.81 | 1:55.90 | 2:30.18 | |||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.12 | 1:12.93 | 1:54.00 | 2:30.62 | |||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:13.51 | 1:59.59 | 2:34.20 | |||
4 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.08 | 1:15.69 | 1:59.72 | 2:35.33 | |||
5 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.84 | 1:15.40 | 2:01.34 | 2:37.20 | |||
6 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 35.72 | 1:17.20 | 2:04.86 | 2:40.87 | |||
7 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.28 | 1:15.79 | 2:04.02 | 2:41.71 | |||
8 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.56 | 1:18.11 | 2:04.18 | 2:43.18 | |||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.93 | 1:20.98 | 2:08.69 | 2:44.90 | |||
10 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.66 | 1:18.47 | 2:09.16 | 2:46.08 | |||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.01 | 1:22.93 | 2:19.86 | 2:56.94 | |||
- | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.99 | 1:14.62 | 1:58.06 | 2:31.50 | |||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.76 | 1:14.67 | 2:01.59 | 2:37.16 | |||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.49 | 1:13.60 | 2:01.67 | 2:38.30 | |||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.59 | 1:15.67 | 2:01.99 | 2:39.64 | |||
5 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 33.97 | 1:15.30 | 2:01.89 | 2:39.76 | |||
6 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.10 | 1:15.09 | 2:03.26 | 2:40.21 | |||
7 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.73 | 1:18.96 | 2:05.79 | 2:41.77 | |||
8 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.60 | 1:17.62 | 2:08.24 | 2:42.02 | |||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.51 | 1:17.64 | 2:07.00 | 2:45.37 | |||
10 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.71 | 1:19.96 | 2:09.29 | 2:45.70 | |||
11 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.86 | 1:16.58 | 2:07.44 | 2:45.84 | |||
12 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.12 | 1:21.72 | 2:09.43 | 2:45.86 | |||
13 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.70 | 1:17.54 | 2:08.89 | 2:45.95 | |||
14 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 36.49 | 1:21.14 | 2:10.45 | 2:46.69 | |||
15 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.76 | 1:22.56 | 2:12.62 | 2:50.70 | |||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.84 | 1:20.72 | 2:12.30 | 2:50.86 | |||
17 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.02 | 1:24.42 | 2:12.78 | 2:52.00 | |||
18 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.77 | 1:22.53 | 2:19.03 | 2:56.83 | |||
19 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 40.63 | 1:26.46 | 2:19.91 | 2:58.79 | |||
20 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 41.82 | 1:29.86 | 2:23.16 | 3:02.58 | |||
21 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.81 | 1:26.77 | 2:22.68 | 3:02.59 | |||
22 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.42 | 1:31.19 | 2:23.75 | 3:04.56 | |||
23 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.20 | 1:28.95 | 2:23.75 | 3:04.89 | |||
24 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.72 | 1:30.80 | 2:27.81 | 3:09.72 | |||
25 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 46.46 | 1:36.01 | 2:34.12 | 3:14.22 | |||
26 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.15 | 1:32.59 | 2:37.20 | 3:22.24 | |||
27 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.01 | 1:38.65 | 2:44.14 | 3:34.28 | |||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.21 | 1:22.49 | 2:15.87 | 2:54.35 | |||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 37.01 | 1:21.07 | 2:13.58 | 2:55.37 | |||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.35 | 1:34.57 | 2:28.37 | 3:12.45 | |||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 45.52 | 1:31.60 | 2:32.40 | 3:13.99 | |||
5 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.34 | 1:41.53 | 2:33.23 | 3:15.16 | |||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.11 | 1:38.55 | 2:34.67 | 3:15.63 | |||
7 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.52 | 1:38.27 | 2:37.47 | 3:22.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.83 | 1:07.93 | 1:53.69 | 2:27.10 | |||
2 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.16 | 1:12.92 | 1:59.82 | 2:34.48 | |||
2 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.53 | 1:16.02 | 1:59.23 | 2:34.48 | |||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.23 | 1:14.83 | 1:57.74 | 2:35.62 | |||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.56 | 1:15.38 | 1:59.29 | 2:37.45 | |||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.08 | 1:13.41 | 2:01.81 | 2:38.43 | |||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.42 | 1:20.26 | 2:01.89 | 2:42.45 | |||
8 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.46 | 1:21.25 | 2:07.94 | 2:44.19 | |||
9 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.38 | 1:19.42 | 2:07.58 | 2:46.08 | |||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.60 | 1:08.98 | 1:50.92 | 2:25.66 | |||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.83 | 1:12.13 | 1:55.59 | 2:29.21 | |||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.61 | 1:12.36 | 1:53.97 | 2:29.38 | |||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.69 | 1:12.03 | 1:58.14 | 2:31.03 | |||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.71 | 1:11.48 | 1:57.69 | 2:33.39 | |||
6 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.70 | 1:14.70 | 2:00.10 | 2:38.26 | |||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | 1:15.55 | 2:02.61 | 2:38.78 | |||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.08 | 1:22.37 | 2:08.07 | 2:42.17 | |||
9 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.16 | 1:19.06 | 2:08.43 | 2:43.52 | |||
10 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.12 | 1:18.96 | 2:07.46 | 2:46.51 | |||
11 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.94 | 1:24.89 | 2:09.91 | 2:46.67 | |||
12 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 35.17 | 1:17.33 | 2:08.37 | 2:47.18 | |||
13 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.54 | 1:21.41 | 2:10.41 | 2:47.55 | |||
14 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.42 | 1:20.99 | 2:11.22 | 2:48.27 | |||
15 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.36 | 1:22.99 | 2:12.30 | 2:52.31 | |||
16 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.93 | 1:22.89 | 2:14.85 | 2:54.17 | |||
17 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 38.35 | 1:24.33 | 2:17.68 | 2:54.43 | |||
18 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 42.36 | 1:26.34 | 2:17.11 | 2:54.76 | |||
19 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 37.69 | 1:22.45 | 2:17.51 | 2:55.11 | |||
20 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 36.90 | 1:19.14 | 2:16.13 | 2:56.90 | |||
21 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 43.41 | 1:28.00 | 2:20.79 | 3:00.24 | |||
22 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.97 | 1:26.39 | 2:21.40 | 3:03.06 | |||
23 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.19 | 1:30.91 | 2:26.73 | 3:11.34 | |||
24 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 50.01 | 1:45.02 | 2:40.77 | 3:28.34 | |||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.68 | 1:17.81 | 2:01.30 | 2:37.47 | |||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.30 | 1:18.53 | 2:02.11 | 2:37.85 | |||
3 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.73 | 2:05.51 | 2:41.02 | 2:41.02 | |||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.95 | 1:17.98 | 2:04.19 | 2:42.30 | |||
5 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.80 | 1:16.49 | 2:05.57 | 2:42.75 | |||
6 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 37.27 | 1:19.07 | 2:07.50 | 2:44.42 | |||
7 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.05 | 1:18.76 | 2:05.47 | 2:46.56 | |||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.99 | 1:18.87 | 2:10.54 | 2:46.88 | |||
9 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.71 | 1:20.06 | 2:10.71 | 2:50.02 | |||
10 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.50 | 1:21.56 | 2:08.94 | 2:50.42 | |||
11 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.00 | 1:25.10 | 2:12.72 | 2:51.48 | |||
12 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.26 | 1:01.75 | 1:23.05 | 2:53.06 | |||
13 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.84 | 1:21.23 | 2:10.41 | 2:53.07 | |||
14 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.06 | 1:27.76 | 2:17.13 | 2:56.67 | |||
15 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.43 | 1:23.29 | 2:17.98 | 2:57.35 | |||
16 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.77 | 1:24.51 | 2:21.90 | 3:03.73 | |||
17 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.50 | 1:29.84 | 2:23.51 | 3:07.04 | |||
18 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.16 | 1:31.49 | 2:26.83 | 3:08.20 | |||
19 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 44.77 | 1:33.42 | 2:29.27 | 3:11.31 | |||
20 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.11 | 1:33.64 | 2:29.46 | 3:12.16 | |||
21 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.90 | 1:32.01 | 2:29.64 | 3:13.99 | |||
22 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.06 | 1:34.60 | 2:30.37 | 3:14.26 | |||
23 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.36 | 1:34.84 | 2:28.67 | 3:14.83 | |||
24 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.84 | 1:33.91 | 2:32.79 | 3:15.91 | |||
25 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.67 | 1:34.96 | 2:32.84 | 3:17.00 | |||
26 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.67 | 1:38.12 | 2:32.73 | 3:17.04 | |||
27 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.35 | 1:35.86 | 2:35.60 | 3:17.32 | |||
28 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.88 | 1:35.39 | 2:38.43 | 3:21.32 | |||
29 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 47.39 | 1:40.10 | 2:36.91 | 3:21.85 | |||
30 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.08 | 1:40.20 | 2:35.80 | 3:23.00 | |||
31 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.56 | 1:48.94 | 2:48.39 | 3:39.28 | |||
- | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | udsv. på mave 75m | |||||
- | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2 cravlben v. fly | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.89 | 1:26.90 | 2:20.50 | 2:58.89 | |||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.38 | 1:26.88 | 2:20.04 | 3:00.93 | |||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.24 | 1:31.01 | 2:24.79 | 3:05.66 | |||
4 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.13 | 1:27.06 | 2:24.87 | 3:06.50 | |||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 43.47 | 1:32.47 | 2:33.97 | 3:18.19 | |||
6 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.39 | 1:45.41 | 2:45.17 | 3:27.70 | |||
7 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | 45.87 | 1:45.07 | 2:48.36 | 3:41.36 | |||
8 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 57.54 | 1:55.52 | 2:58.87 | 3:49.11 | |||
9 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 58.80 | 1:58.97 | 3:11.78 | 4:09.78 | |||
10 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Swim Team Neptun | 58.96 | 1:59.86 | 3:17.20 | 4:16.49 | |||
- | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej berøring 75m | |||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej f. bev. v. rygv. | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Emma Phaff Steen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Afslutter ryg på mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.17 | 59.94 | |||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.36 | 1:01.03 | |||||
3 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.16 | 1:02.28 | |||||
4 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.00 | 1:04.28 | |||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | 1:04.72 | |||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | 1:06.06 | |||||
7 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.25 | 1:06.92 | |||||
8 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.78 | 1:07.50 | |||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.97 | 59.88 | |||||
2 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.38 | 1:02.47 | |||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.54 | 1:02.74 | |||||
4 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.30 | 1:03.45 | |||||
5 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.63 | 1:05.33 | |||||
6 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 32.63 | 1:08.36 | |||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.72 | 1:10.08 | |||||
- | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.54 | 1:02.88 | |||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.93 | 1:05.01 | |||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.80 | 1:05.78 | |||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | 1:08.23 | |||||
5 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.19 | 1:08.96 | |||||
6 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.38 | 1:09.72 | |||||
7 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.60 | 1:11.00 | |||||
8 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 37.28 | 1:14.51 | |||||
9 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.39 | 1:15.03 | |||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.36 | 1:16.29 | |||||
11 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.58 | 1:16.46 | |||||
12 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.44 | 1:17.47 | |||||
13 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.90 | 1:19.41 | |||||
14 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 38.24 | 1:20.14 | |||||
15 | Niclas Frandsen | 1999 | Swim Team Neptun | 38.37 | 1:20.35 | |||||
16 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.31 | 1:20.84 | |||||
17 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.39 | 1:22.91 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.23 | 1:11.26 | |||||
2 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.17 | 1:11.87 | |||||
3 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.58 | 1:13.32 | |||||
4 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.61 | 1:15.08 | |||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.74 | 1:15.12 | |||||
6 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.63 | 1:19.45 | |||||
7 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.81 | 1:20.01 | |||||
8 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.35 | 1:22.19 | |||||
9 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.76 | 1:25.38 | |||||
10 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.11 | 1:27.99 | |||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.57 | 1:28.76 | |||||
12 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.14 | 1:30.94 | |||||
13 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.89 | 1:32.52 | |||||
14 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.71 | 1:34.61 | |||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 55.88 | 1:50.31 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 39.72 | 1:19.61 | |||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 40.07 | 1:20.24 | |||||
3 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.28 | 1:28.38 | |||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.85 | 1:33.17 | |||||
5 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 46.75 | 1:34.62 | |||||
6 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 48.78 | 1:37.80 | |||||
7 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.70 | 1:39.41 | |||||
8 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.71 | 1:39.71 | |||||
9 | Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:13.80 | 2:13.80 | |||||
- | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | EFB v 50m | |||||
- | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | udsv. på mave 50m | |||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.02 | 1:03.32 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:07.56 | |||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.27 | 1:09.38 | |||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.80 | 1:11.11 | |||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.56 | 1:12.79 | |||||
6 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.98 | 1:13.23 | |||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | 1:13.69 | |||||
8 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.08 | 1:14.05 | |||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.54 | 1:14.37 | |||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.80 | 1:15.96 | |||||
11 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.55 | 1:24.43 | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.57 | 1:07.44 | |||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.86 | 1:08.31 | |||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.94 | 1:08.46 | |||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.18 | 1:08.58 | |||||
5 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.50 | 1:10.71 | |||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | 1:10.96 | |||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.74 | 1:11.12 | |||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.94 | 1:11.45 | |||||
9 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.04 | 1:12.18 | |||||
10 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.45 | 1:13.13 | |||||
11 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.74 | 1:13.19 | |||||
12 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.81 | 1:13.62 | |||||
13 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.40 | 1:13.66 | |||||
14 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.88 | 1:13.69 | |||||
15 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.05 | 1:14.12 | |||||
16 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.27 | 1:14.33 | |||||
17 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 37.27 | 1:16.08 | |||||
18 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.11 | 1:16.26 | |||||
19 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.78 | 1:16.91 | |||||
20 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 37.86 | 1:17.50 | |||||
21 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.72 | 1:18.36 | |||||
22 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.44 | 1:18.39 | |||||
23 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.92 | 1:18.46 | |||||
24 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.03 | 1:20.37 | |||||
25 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.15 | 1:20.44 | |||||
26 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 39.68 | 1:20.47 | |||||
27 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 41.69 | 1:24.76 | |||||
28 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.66 | 1:25.75 | |||||
29 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 42.46 | 1:26.73 | |||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.43 | 1:12.13 | |||||
2 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.40 | 1:15.93 | |||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.28 | 1:16.83 | |||||
4 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 38.18 | 1:17.43 | |||||
5 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.51 | 1:17.55 | |||||
6 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.45 | 1:18.29 | |||||
7 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.47 | 1:19.00 | |||||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.63 | 1:19.43 | |||||
9 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.52 | 1:19.64 | |||||
10 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.67 | 1:20.09 | |||||
11 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.13 | 1:20.41 | |||||
12 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.21 | 1:20.63 | |||||
13 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.42 | 1:20.69 | |||||
14 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.20 | 1:21.09 | |||||
15 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.52 | 1:21.25 | |||||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.08 | 1:21.29 | |||||
17 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | 1:21.66 | |||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.33 | 1:21.73 | |||||
19 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.40 | 1:22.32 | |||||
20 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 39.21 | 1:22.36 | |||||
21 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 41.09 | 1:23.87 | |||||
22 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 40.88 | 1:23.90 | |||||
23 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | 1:24.95 | |||||
24 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.42 | 1:25.04 | |||||
25 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.51 | 1:25.14 | |||||
26 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 43.15 | 1:27.23 | |||||
27 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.94 | 1:28.17 | |||||
28 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:28.92 | 1:28.92 | |||||
29 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 44.01 | 1:29.09 | |||||
30 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.20 | 1:29.21 | |||||
31 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.57 | 1:29.46 | |||||
32 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 44.70 | 1:30.64 | |||||
33 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 43.23 | 1:30.71 | |||||
34 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.27 | 1:32.27 | |||||
35 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.41 | 1:32.63 | |||||
36 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.83 | 1:33.79 | |||||
37 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:34.59 | 1:34.59 | |||||
38 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 47.68 | 1:35.31 | |||||
39 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.36 | 1:35.32 | |||||
40 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.42 | 1:35.88 | |||||
41 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 46.80 | 1:36.18 | |||||
42 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 46.90 | 1:36.42 | |||||
43 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.54 | 1:37.76 | |||||
44 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.30 | 1:38.26 | |||||
45 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.48 | 1:39.42 | |||||
46 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 49.98 | 1:42.88 | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.17 | 1:24.48 | |||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.88 | 1:25.25 | |||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.98 | 1:27.39 | |||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.49 | 1:28.23 | |||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.68 | 1:30.41 | |||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.06 | 1:31.17 | |||||
7 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.00 | 1:31.90 | |||||
8 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.20 | 1:35.13 | |||||
9 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.38 | 1:35.56 | |||||
10 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.15 | 1:36.15 | |||||
11 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 47.06 | 1:36.70 | |||||
12 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:38.28 | 1:38.28 | |||||
13 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.97 | 1:39.68 | |||||
14 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 48.29 | 1:40.50 | |||||
15 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | 52.07 | 1:47.49 | |||||
16 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 56.22 | 1:53.02 | |||||
17 | Alma Halbirk | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 57.91 | 1:57.56 | |||||
18 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 59.32 | 2:02.20 | |||||
19 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:00.41 | 2:06.49 | |||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Stensdal | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | afs. på mave v 25m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline S Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.50 | 1:58.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.87 | 1:06.55 | 1:44.70 | 2:24.07 | |||
2 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | 1:10.25 | 1:48.97 | 2:26.19 | |||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.27 | 1:00.40 | 1:42.75 | 2:28.89 | |||
4 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 36.47 | 1:19.91 | 2:06.71 | 2:54.35 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.95 | 1:05.28 | 1:40.67 | 2:16.39 | |||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.47 | 1:07.67 | 1:43.76 | 2:18.32 | |||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.65 | 1:05.18 | 1:41.80 | 2:22.00 | |||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.29 | 1:12.23 | 1:53.14 | 2:33.87 | |||
5 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.74 | 1:11.98 | 1:54.09 | 2:35.51 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.99 | 1:05.81 | 1:42.56 | 2:21.64 | |||
2 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.94 | 1:06.70 | 1:44.66 | 2:24.21 | |||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.37 | 1:12.39 | 1:50.82 | 2:26.90 | |||
4 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.76 | 1:12.79 | 1:52.68 | 2:34.31 | |||
5 | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 34.52 | 1:17.37 | 2:02.04 | 2:43.84 | |||
6 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.49 | 1:21.62 | 2:07.19 | 2:52.02 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.76 | 1:15.73 | 1:59.81 | 2:46.12 | |||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | 1:23.49 | 2:07.63 | 2:52.80 | |||
3 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.40 | 1:26.40 | 2:15.85 | 3:03.63 | |||
4 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 42.33 | 1:34.36 | 2:27.78 | 3:22.60 | |||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.93 | 1:45.31 | 2:41.28 | 3:35.47 | |||
6 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.82 | 1:41.10 | 2:40.77 | 3:38.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | 1:10.52 | 1:47.78 | 2:26.26 | |||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.08 | 1:15.28 | 1:57.05 | 2:39.18 | |||
3 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.34 | 1:13.74 | 1:56.55 | 2:40.93 | |||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | 1:18.53 | 2:01.97 | 2:45.07 | |||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.26 | 1:13.48 | 1:59.40 | 2:47.49 | |||
6 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.90 | 1:24.27 | 2:12.02 | 2:59.24 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | 1:17.29 | 1:57.68 | 2:37.29 | |||
2 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.24 | 1:20.64 | 2:05.45 | 2:49.58 | |||
3 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:19.39 | 2:05.86 | 2:53.64 | |||
4 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.91 | 1:21.29 | 2:09.29 | 2:57.16 | |||
5 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.65 | 1:26.66 | 2:15.68 | 3:05.32 | |||
- | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.23 | 1:21.19 | 2:06.54 | 2:51.32 | |||
2 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.17 | 1:42.32 | 2:39.51 | 3:35.83 | |||
- | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:08.55 | |||||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | 1:08.56 | |||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.29 | 1:11.31 | |||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | 1:16.73 | |||||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | 1:14.79 | |||||
2 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.76 | 1:15.23 | |||||
3 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 35.62 | 1:16.65 | |||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | 1:20.65 | |||||
5 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.91 | 1:21.85 | |||||
- | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ESB. v. 50m | |||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2 armtag u vand 50m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.20 | 1:13.84 | |||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | 1:18.07 | |||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.97 | 1:18.07 | |||||
2 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.07 | 1:18.07 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.66 | 1:18.45 | |||||
6 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 37.49 | 1:18.73 | |||||
7 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 38.70 | 1:23.31 | |||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | 1:24.50 | |||||
9 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.32 | 1:28.41 | |||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.97 | 1:28.55 | |||||
11 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.02 | 1:29.49 | |||||
12 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 42.58 | 1:29.91 | |||||
13 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 44.26 | 1:36.48 | |||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2xflyben v ven. 25m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.12 | 1:19.90 | |||||
2 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 38.15 | 1:22.00 | |||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.99 | 1:22.48 | |||||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.36 | 1:22.99 | |||||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.94 | 1:23.87 | |||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.01 | 1:25.87 | |||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.85 | 1:26.17 | |||||
8 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.12 | 1:26.60 | |||||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.52 | 1:27.34 | |||||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.14 | 1:27.66 | |||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.85 | 1:27.92 | |||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.93 | 1:30.52 | |||||
13 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.46 | 1:31.69 | |||||
14 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.18 | 1:31.87 | |||||
15 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.72 | 1:34.77 | |||||
16 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.65 | 1:35.98 | |||||
17 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 45.75 | 1:37.52 | |||||
18 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.97 | 1:38.33 | |||||
19 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.06 | 1:41.98 | |||||
20 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 53.31 | 1:52.44 | |||||
21 | Mark Nielsen | 2002 | Swim Team Neptun | 52.95 | 1:53.16 | |||||
22 | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 54.72 | 1:55.43 | |||||
23 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 57.84 | 2:02.43 | |||||
24 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 57.92 | 2:02.83 | |||||
- | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Cravlben ef.v.75m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 44.11 | 1:32.79 | |||||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.23 | 1:35.47 | |||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.00 | 1:43.19 | |||||
4 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.10 | 1:44.40 | |||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 55.30 | 1:54.37 | |||||
6 | Laurids Steen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.74 | 1:57.91 | |||||
7 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.10 | 2:14.41 | |||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.89 | 2:23.95 | |||||
- | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Flyben u/løbet | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.38 | 1:16.86 | |||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.40 | 1:17.25 | |||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.05 | 1:18.38 | |||||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.72 | 1:19.40 | |||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.77 | 1:19.42 | |||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.47 | 1:20.13 | |||||
7 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.17 | 1:24.98 | |||||
8 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.23 | 1:25.09 | |||||
9 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 40.39 | 1:25.71 | |||||
10 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.14 | 1:29.99 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.46 | 1:15.63 | |||||
2 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.02 | 1:16.00 | |||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.39 | 1:18.34 | |||||
4 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.55 | 1:18.56 | |||||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.74 | 1:19.81 | |||||
6 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.05 | 1:20.98 | |||||
7 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.08 | 1:21.32 | |||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 37.98 | 1:21.37 | |||||
9 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.19 | 1:24.27 | |||||
10 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | 1:25.64 | |||||
11 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.14 | 1:25.93 | |||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.24 | 1:26.47 | |||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.91 | 1:28.26 | |||||
14 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.36 | 1:29.17 | |||||
15 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 44.42 | 1:32.74 | |||||
16 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 44.37 | 1:33.58 | |||||
17 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.04 | 1:34.20 | |||||
18 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 44.19 | 1:34.58 | |||||
19 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.66 | 1:34.89 | |||||
20 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.40 | 1:39.56 | |||||
21 | Thea Pontoppidan | 1999 | Delta Svøm | 48.36 | 1:45.41 | |||||
22 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 51.77 | 1:47.11 | |||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.18 | 1:16.81 | |||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.43 | 1:18.92 | |||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.86 | 1:21.06 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.28 | 1:23.22 | |||||
5 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | 1:23.26 | |||||
6 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.40 | 1:24.70 | |||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.12 | 1:24.96 | |||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.60 | 1:26.21 | |||||
9 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.44 | 1:28.39 | |||||
10 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.72 | 1:29.15 | |||||
11 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.38 | 1:29.50 | |||||
12 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.45 | 1:29.53 | |||||
13 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.31 | 1:30.31 | |||||
14 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 45.23 | 1:33.75 | |||||
15 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 44.90 | 1:34.42 | |||||
16 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.17 | 1:36.28 | |||||
17 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.07 | 1:36.29 | |||||
18 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.85 | 1:36.74 | |||||
19 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 46.84 | 1:36.91 | |||||
20 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.30 | 1:38.06 | |||||
21 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 46.35 | 1:38.88 | |||||
22 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.50 | 1:39.03 | |||||
23 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.41 | 1:39.39 | |||||
24 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.55 | 1:39.73 | |||||
25 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.56 | 1:41.04 | |||||
26 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.80 | 1:41.70 | |||||
27 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.55 | 1:41.81 | |||||
28 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.33 | 1:42.37 | |||||
29 | Frederikke Hansen | 2002 | Delta Svøm | 49.05 | 1:42.90 | |||||
30 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 50.28 | 1:43.98 | |||||
31 | Frida Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.46 | 1:44.40 | |||||
32 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 49.19 | 1:44.49 | |||||
33 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 51.26 | 1:45.97 | |||||
34 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 51.03 | 1:46.85 | |||||
35 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 49.69 | 1:46.98 | |||||
36 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 51.99 | 1:46.99 | |||||
37 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.98 | 1:54.91 | |||||
38 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 53.84 | 1:55.39 | |||||
39 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.32 | 1:55.74 | |||||
40 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.01 | 1:56.67 | |||||
41 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:03.27 | 2:16.97 | |||||
- | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.26 | 1:36.53 | |||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.23 | 1:38.39 | |||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.41 | 1:40.76 | |||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.42 | 1:40.95 | |||||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.19 | 1:42.16 | |||||
6 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 48.63 | 1:43.59 | |||||
7 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 48.65 | 1:44.90 | |||||
8 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 49.42 | 1:45.25 | |||||
9 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 50.60 | 1:46.86 | |||||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.96 | 1:47.71 | |||||
11 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.98 | 1:49.33 | |||||
12 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.10 | 1:49.56 | |||||
13 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 56.86 | 1:57.16 | |||||
14 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 57.00 | 1:58.35 | |||||
15 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 57.86 | 2:00.59 | |||||
16 | Isabella Winberg | 2003 | Horsens Svømmeklub | 59.13 | 2:04.38 | |||||
17 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:07.75 | 2:22.10 | |||||
18 | Amalie Stensdal | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:05.01 | 2:24.11 | |||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | en hånd v. 25 | |||||
- | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Crawlben v start | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Phaff Steen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.91 | 1:58.00 | |||||
2 | Nicoline S Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.18 | 2:05.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.20 | 57.65 | 1:26.85 | 1:56.17 | |||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.61 | 56.90 | 1:26.41 | 1:56.48 | |||
3 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.66 | 59.33 | 1:30.46 | 2:00.45 | |||
4 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.14 | 1:01.51 | 1:33.31 | 2:03.05 | |||
5 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.38 | 1:01.78 | 1:32.81 | 2:03.10 | |||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.13 | 1:02.95 | 1:34.95 | 2:03.50 | |||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.56 | 59.63 | 1:31.10 | 2:03.61 | |||
8 | Frederik Bendix | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | 1:02.98 | 1:35.64 | 2:06.96 | |||
9 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.40 | 1:01.06 | 1:34.06 | 2:08.33 | |||
10 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 31.97 | 1:07.49 | 1:45.91 | 2:24.50 | |||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.23 | 58.67 | 1:28.58 | 1:58.66 | |||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.06 | 1:00.50 | 1:31.41 | 2:00.88 | |||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.51 | 59.10 | 1:30.20 | 2:01.65 | |||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.01 | 1:00.49 | 1:31.38 | 2:02.49 | |||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.96 | 1:02.37 | 1:33.01 | 2:03.58 | |||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.15 | 1:00.79 | 1:33.12 | 2:06.01 | |||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.96 | 1:02.81 | 1:34.97 | 2:06.29 | |||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.34 | 1:01.40 | 1:34.55 | 2:08.18 | |||
9 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.83 | 1:02.18 | 1:35.80 | 2:09.45 | |||
10 | Jonathan Kristensen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.91 | 1:03.64 | 1:36.25 | 2:10.13 | |||
11 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 29.32 | 1:01.29 | 1:35.77 | 2:11.42 | |||
12 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.02 | 1:04.20 | 1:38.83 | 2:12.85 | |||
13 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.09 | 1:05.51 | 1:39.72 | 2:13.56 | |||
14 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 31.21 | 1:05.75 | 1:41.69 | 2:16.04 | |||
15 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.89 | 1:06.94 | 1:41.38 | 2:16.54 | |||
- | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.97 | 1:00.22 | 1:32.16 | 2:03.35 | |||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.38 | 1:00.94 | 1:32.38 | 2:03.57 | |||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.77 | 1:02.68 | 1:36.47 | 2:09.83 | |||
4 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 32.05 | 1:07.07 | 1:42.45 | 2:16.28 | |||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.52 | 1:06.16 | 1:42.00 | 2:17.76 | |||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.15 | 1:04.70 | 1:41.03 | 2:17.80 | |||
7 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.71 | 1:07.83 | 1:43.48 | 2:18.64 | |||
8 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.73 | 1:08.46 | 1:45.27 | 2:20.03 | |||
9 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.26 | 1:08.42 | 1:44.74 | 2:20.51 | |||
10 | Marcus Højengaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.25 | 1:09.94 | 1:46.06 | 2:20.53 | |||
11 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.26 | 1:09.07 | 1:45.46 | 2:20.95 | |||
12 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.95 | 1:08.61 | 1:46.63 | 2:23.77 | |||
13 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.71 | 1:09.73 | 1:46.91 | 2:24.79 | |||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.81 | 1:11.40 | 1:49.59 | 2:26.88 | |||
15 | Niclas Frandsen | 1999 | Swim Team Neptun | 33.12 | 1:12.10 | 1:52.72 | 2:30.36 | |||
16 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.19 | 1:17.49 | 1:55.98 | 2:32.99 | |||
17 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 32.83 | 1:11.19 | 1:52.96 | 2:33.69 | |||
18 | Christopher Grønskov | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.72 | 1:14.44 | 1:56.20 | 2:35.77 | |||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.10 | 1:01.38 | 1:34.36 | 2:06.41 | |||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.26 | 1:03.40 | 1:38.01 | 2:12.17 | |||
3 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.72 | 1:06.86 | 1:43.45 | 2:18.54 | |||
4 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.99 | 1:07.08 | 1:43.40 | 2:18.76 | |||
5 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.61 | 1:08.02 | 1:43.85 | 2:18.83 | |||
6 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 31.32 | 1:06.40 | 1:43.59 | 2:20.14 | |||
7 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.75 | 1:07.90 | 1:44.75 | 2:20.67 | |||
8 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | 1:08.21 | 1:44.88 | 2:20.80 | |||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.22 | 1:10.50 | 1:46.46 | 2:21.48 | |||
10 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.51 | 1:08.93 | 1:45.58 | 2:21.72 | |||
11 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.29 | 1:08.34 | 1:45.99 | 2:22.55 | |||
12 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.51 | 1:09.93 | 1:46.57 | 2:22.73 | |||
13 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 32.89 | 1:09.13 | 1:47.51 | 2:24.00 | |||
14 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.97 | 1:09.97 | 1:47.89 | 2:24.92 | |||
15 | Hugin Næs Lave | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.36 | 1:08.30 | 1:46.85 | 2:25.24 | |||
16 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.09 | 1:10.22 | 1:48.24 | 2:27.36 | |||
17 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.05 | 1:12.15 | 1:50.90 | 2:28.74 | |||
18 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.84 | 1:13.48 | 1:52.17 | 2:29.56 | |||
19 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.66 | 1:13.05 | 1:52.20 | 2:30.06 | |||
20 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.45 | 1:13.37 | 1:53.42 | 2:33.01 | |||
21 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.21 | 1:14.40 | 1:55.12 | 2:34.87 | |||
22 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 36.05 | 1:15.99 | 1:56.44 | 2:36.36 | |||
23 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.35 | 1:16.16 | 1:58.02 | 2:39.36 | |||
24 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.52 | 1:16.85 | 2:00.26 | 2:42.79 | |||
25 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.93 | 1:20.97 | 2:04.87 | 2:47.56 | |||
26 | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.94 | 1:18.22 | 2:04.90 | 2:50.28 | |||
27 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.01 | 1:22.00 | 2:07.27 | 2:52.95 | |||
28 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.17 | 1:27.60 | 2:15.23 | 2:58.10 | |||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 34.98 | 1:14.11 | 1:53.50 | 2:31.35 | |||
2 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.92 | 1:23.37 | 2:06.74 | 2:50.82 | |||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.14 | 1:25.84 | 2:12.32 | 2:57.41 | |||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.25 | 1:28.77 | 2:17.69 | 2:59.41 | |||
5 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.55 | 1:35.52 | 2:27.21 | 3:15.19 | |||
6 | Laurids Steen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.70 | 1:39.34 | 2:37.74 | 3:32.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.08 | 1:03.04 | 1:36.53 | 2:08.87 | |||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.84 | 1:06.87 | 1:40.87 | 2:14.38 | |||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.85 | 1:05.04 | 1:39.91 | 2:15.06 | |||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.75 | 1:05.98 | 1:40.86 | 2:15.45 | |||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.47 | 1:05.37 | 1:40.90 | 2:17.07 | |||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.96 | 1:06.26 | 1:41.84 | 2:17.19 | |||
7 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.72 | 1:08.03 | 1:43.27 | 2:17.72 | |||
8 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.29 | 1:09.11 | 1:45.46 | 2:21.34 | |||
9 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.79 | 1:08.73 | 1:46.38 | 2:23.51 | |||
10 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.51 | 1:11.37 | 1:48.47 | 2:24.48 | |||
11 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.04 | 1:14.58 | 1:54.02 | 2:32.36 | |||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | 1:14.99 | 1:54.70 | 2:34.56 | |||
- | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.48 | 1:03.27 | 1:36.31 | 2:09.14 | |||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.64 | 1:04.06 | 1:37.98 | 2:11.52 | |||
3 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.34 | 1:04.66 | 1:38.67 | 2:12.25 | |||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.98 | 1:05.83 | 1:40.22 | 2:13.79 | |||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.64 | 1:05.88 | 1:40.59 | 2:14.63 | |||
6 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.58 | 1:07.62 | 1:41.60 | 2:15.51 | |||
7 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.51 | 1:06.83 | 1:41.71 | 2:16.21 | |||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 33.50 | 1:09.61 | 1:44.60 | 2:19.61 | |||
9 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.90 | 1:08.72 | 1:44.74 | 2:19.86 | |||
10 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.29 | 1:08.79 | 1:45.61 | 2:21.17 | |||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | 1:09.31 | 1:45.52 | 2:21.33 | |||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.04 | 1:09.06 | 1:46.45 | 2:22.32 | |||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.34 | 1:09.75 | 1:46.37 | 2:22.35 | |||
14 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 32.94 | 1:09.22 | 1:46.16 | 2:22.45 | |||
15 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.57 | 1:08.87 | 1:45.81 | 2:22.50 | |||
16 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.59 | 1:10.72 | 1:47.70 | 2:23.33 | |||
17 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 33.73 | 1:10.42 | 1:47.63 | 2:23.87 | |||
18 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.18 | 1:09.92 | 1:47.73 | 2:23.97 | |||
19 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.27 | 1:10.13 | 1:48.51 | 2:24.52 | |||
20 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 33.62 | 1:11.66 | 1:50.28 | 2:25.37 | |||
21 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.78 | 1:12.56 | 1:50.24 | 2:27.09 | |||
22 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.55 | 1:12.46 | 1:49.75 | 2:27.44 | |||
23 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 34.91 | 1:13.47 | 1:51.10 | 2:27.61 | |||
24 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.93 | 1:11.63 | 1:50.24 | 2:27.66 | |||
25 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.43 | 1:12.43 | 1:50.33 | 2:28.59 | |||
26 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.75 | 1:13.06 | 1:52.45 | 2:28.82 | |||
27 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 34.87 | 1:13.29 | 1:53.33 | 2:32.32 | |||
28 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.91 | 1:16.91 | 1:55.41 | 2:34.06 | |||
29 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.11 | 1:15.40 | 1:55.38 | 2:34.75 | |||
30 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.11 | 1:15.02 | 1:55.21 | 2:34.82 | |||
31 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.48 | 1:14.90 | 1:55.70 | 2:35.90 | |||
32 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.31 | 1:17.66 | 1:59.19 | 2:39.58 | |||
33 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.87 | 1:16.09 | 1:57.79 | 2:39.71 | |||
34 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.35 | 1:18.85 | 2:00.99 | 2:41.40 | |||
- | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.99 | 1:10.74 | 1:47.43 | 2:21.68 | |||
2 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 33.90 | 1:11.00 | 1:47.98 | 2:23.22 | |||
3 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.44 | 1:10.65 | 1:47.75 | 2:23.66 | |||
4 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | 1:10.73 | 1:48.38 | 2:24.39 | |||
5 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.39 | 1:11.48 | 1:48.68 | 2:25.76 | |||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.29 | 1:12.55 | 1:50.36 | 2:25.86 | |||
7 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.22 | 1:11.57 | 1:51.16 | 2:27.63 | |||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.65 | 1:11.41 | 1:50.53 | 2:27.71 | |||
9 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | 1:12.62 | 1:50.96 | 2:27.77 | |||
10 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.25 | 1:12.88 | 1:52.63 | 2:31.34 | |||
11 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.08 | 1:13.64 | 1:53.02 | 2:31.60 | |||
12 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.55 | 1:15.28 | 1:55.10 | 2:31.68 | |||
13 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.76 | 1:14.09 | 1:53.96 | 2:32.71 | |||
14 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.95 | 1:15.13 | 1:56.00 | 2:34.43 | |||
15 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 34.67 | 1:13.46 | 1:54.35 | 2:34.91 | |||
16 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.09 | 1:19.28 | 1:59.72 | 2:38.93 | |||
17 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 36.39 | 1:17.51 | 1:59.29 | 2:40.04 | |||
18 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.52 | 1:22.49 | 2:03.89 | 2:45.44 | |||
19 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.01 | 1:20.52 | 2:03.89 | 2:45.81 | |||
20 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.60 | 1:19.32 | 2:03.89 | 2:45.92 | |||
21 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 37.70 | 1:20.40 | 2:04.14 | 2:45.96 | |||
22 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.22 | 1:19.47 | 2:03.01 | 2:46.45 | |||
23 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 38.30 | 1:21.35 | 2:05.80 | 2:47.26 | |||
24 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 38.58 | 1:21.82 | 2:05.08 | 2:47.77 | |||
25 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.79 | 1:22.01 | 2:06.74 | 2:49.01 | |||
26 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 38.73 | 1:21.99 | 2:07.41 | 2:50.92 | |||
27 | Natasja Muncrief | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.13 | 1:22.15 | 2:08.62 | 2:51.29 | |||
28 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.63 | 1:25.06 | 2:09.73 | 2:52.27 | |||
29 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.52 | 1:21.88 | 2:08.74 | 2:53.67 | |||
30 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 39.66 | 1:24.38 | 2:10.64 | 2:55.33 | |||
31 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.60 | 1:24.30 | 2:11.92 | 2:57.61 | |||
32 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 40.54 | 1:26.59 | 2:14.54 | 3:01.19 | |||
33 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 41.55 | 1:28.89 | 2:16.91 | 3:02.13 | |||
34 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.99 | 1:29.38 | 3:02.97 | 3:02.97 | |||
35 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 42.01 | 1:29.01 | 2:17.91 | 3:03.01 | |||
36 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.92 | 1:32.48 | 2:22.01 | 3:07.05 | |||
37 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.90 | 1:37.92 | 2:32.23 | 3:21.37 | |||
- | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.82 | 1:17.27 | 1:58.37 | 2:37.61 | |||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.70 | 1:18.79 | 2:01.36 | 2:41.36 | |||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.97 | 1:19.59 | 2:03.75 | 2:44.15 | |||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.92 | 1:19.77 | 2:03.21 | 2:44.38 | |||
5 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.00 | 1:21.88 | 2:05.72 | 2:47.98 | |||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.78 | 1:22.28 | 2:05.68 | 2:48.74 | |||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 38.32 | 1:22.54 | 2:07.55 | 2:50.94 | |||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 38.99 | 1:23.97 | 2:10.38 | 2:54.23 | |||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.93 | 1:26.84 | 2:13.36 | 2:58.47 | |||
10 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 42.47 | 1:29.87 | 2:17.88 | 3:02.19 | |||
11 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.83 | 2:17.80 | 3:02.97 | 3:02.97 | |||
12 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 41.90 | 1:29.47 | 2:17.37 | 3:03.78 | |||
13 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 41.90 | 1:30.64 | 2:19.64 | 3:07.01 | |||
14 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 42.52 | 1:31.74 | 2:20.97 | 3:08.69 | |||
15 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.51 | 1:31.23 | 2:20.99 | 3:11.71 | |||
16 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.00 | 1:33.61 | 3:12.44 | 3:12.44 | |||
17 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 44.26 | 1:34.71 | 3:14.36 | 3:14.36 | |||
18 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.80 | 1:36.64 | 2:27.66 | 3:14.44 | |||
19 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.11 | 1:34.51 | 2:27.27 | 3:18.08 | |||
20 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 47.28 | 1:44.14 | 2:39.84 | 3:33.13 | |||
21 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.58 | 1:45.17 | 2:41.06 | 3:34.66 | |||
22 | Alma Halbirk | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.79 | 2:08.34 | 3:18.72 | 4:25.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |