Resultater for UGP 4, Karlskoga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2014 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:24 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Skogfors |
1996 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:04.63 |
2:12.82 |
3:19.61 |
|
4:25.41 |
|
2 |
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:04.56 |
2:13.48 |
3:21.79 |
|
4:28.82 |
|
3 |
Axel Brorsson |
1996 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:02.83 |
2:12.24 |
3:20.69 |
|
4:30.23 |
|
4 |
Karl Lindoff |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.76 |
2:17.18 |
3:30.07 |
|
4:40.05 |
|
5 |
Stefan Biscevic |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.51 |
2:26.91 |
3:45.09 |
|
5:02.19 |
|
6 |
Marko Biscevic |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:07.79 |
2:26.06 |
3:45.71 |
|
5:04.35 |
|
- |
Niklas Johansson |
1996 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
1:02.87 |
2:10.76 |
3:18.60 |
|
4:27.05 |
|
2 |
Niclas Lindow |
1999 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:05.26 |
2:14.30 |
3:22.86 |
|
4:29.58 |
|
3 |
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:05.36 |
2:15.36 |
3:26.49 |
|
4:38.35 |
|
4 |
Dennis Tillquist |
1999 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:05.83 |
2:18.52 |
3:31.98 |
|
4:42.52 |
|
5 |
Jesper Lindberg |
1999 |
Örebro Simallians |
|
1:07.11 |
2:21.72 |
3:38.45 |
|
4:53.79 |
|
6 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.16 |
2:57.28 |
4:31.88 |
|
6:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:05.86 |
2:17.89 |
3:30.89 |
|
4:42.44 |
|
2 |
Tim Baastad |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:08.14 |
2:22.50 |
3:37.56 |
|
4:52.18 |
|
3 |
Viktor Syrén |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.64 |
2:26.77 |
3:43.47 |
|
4:59.54 |
|
4 |
Eric Valjus |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:11.98 |
2:31.99 |
3:51.41 |
|
5:06.94 |
|
5 |
Ludwig Larsson |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.66 |
2:32.22 |
3:51.56 |
|
5:10.19 |
|
6 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.79 |
2:32.83 |
3:53.42 |
|
5:11.01 |
|
7 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.78 |
2:32.24 |
3:53.87 |
|
5:12.42 |
|
8 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.10 |
2:33.09 |
3:54.64 |
|
5:12.98 |
|
9 |
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.17 |
2:37.17 |
4:00.71 |
|
5:24.26 |
|
10 |
Artush Shahverdyan |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.29 |
2:40.15 |
4:05.43 |
|
5:29.62 |
|
11 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:20.12 |
2:48.53 |
4:18.04 |
|
5:45.52 |
|
12 |
Theodor Pasztor |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:24.40 |
2:59.72 |
4:35.57 |
|
6:08.41 |
|
13 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:29.19 |
3:05.04 |
4:40.83 |
|
6:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.99 |
2:22.12 |
3:35.93 |
|
4:50.29 |
|
2 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Bålsta Simklubb |
|
1:12.54 |
2:32.51 |
3:53.26 |
|
5:09.83 |
|
3 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:12.74 |
2:33.50 |
3:54.75 |
|
5:11.63 |
|
4 |
Milos Jovancic |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.92 |
2:36.10 |
4:00.00 |
|
5:21.96 |
|
5 |
Arvid Heikinniemi |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.95 |
2:41.89 |
4:07.80 |
|
5:28.45 |
|
6 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
1:20.08 |
2:48.40 |
4:17.87 |
|
5:43.48 |
|
7 |
Thim Rangedahl |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
1:20.32 |
2:50.15 |
4:20.75 |
|
5:45.98 |
|
8 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:23.98 |
2:54.05 |
4:23.16 |
|
5:47.03 |
|
9 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:24.03 |
2:53.88 |
4:23.65 |
|
5:47.81 |
|
10 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:23.28 |
2:54.21 |
4:24.57 |
|
5:49.78 |
|
11 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
1:24.94 |
2:57.39 |
4:29.24 |
|
5:55.89 |
|
12 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:27.04 |
3:02.59 |
4:37.87 |
|
6:09.44 |
|
13 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:27.48 |
3:05.83 |
4:44.98 |
|
6:20.40 |
|
14 |
Jakob Meeker |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.71 |
3:14.67 |
4:59.09 |
|
6:37.54 |
|
- |
Viktor Lübeck |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:24 |
|