Tulokset KVIK AL-Bank Ã…rgangs CUP 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Al Bank Årgangs Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 16, 200m Ryg Herrer (Grp 1,2), Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | 1:03.91 | 1:38.56 | 2:12.59 | |||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | 1:07.29 | 1:42.06 | 2:16.57 | |||
3 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.38 | 1:06.27 | 1:41.32 | 2:17.09 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | 1:06.90 | 1:42.48 | 2:18.27 | |||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.68 | 1:08.11 | 1:44.45 | 2:20.14 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.97 | 1:11.45 | 1:48.07 | 2:22.51 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.03 | 1:12.28 | 1:50.40 | 2:27.62 | |||
8 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.33 | 1:13.20 | 1:51.80 | 2:29.86 | |||
9 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.58 | 1:16.28 | 1:56.24 | 2:35.04 | |||
10 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.20 | 1:19.29 | 2:00.92 | 2:41.89 | |||
11 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 38.14 | 1:19.87 | 2:02.74 | 2:44.27 | |||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts bev/125m | |||||
Løb 16, 200m Ryg Herrer (Grp 1,2), Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.16 | 1:07.64 | 1:44.07 | 2:20.57 | |||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.36 | 1:08.50 | 1:44.36 | 2:20.82 | |||
3 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.12 | 1:08.80 | 1:45.83 | 2:23.10 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.56 | 1:11.62 | 1:49.78 | 2:27.22 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.30 | 1:12.42 | 1:50.81 | 2:30.01 | |||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:13.54 | 1:52.00 | 2:30.68 | |||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.09 | 1:12.94 | 1:53.01 | 2:31.32 | |||
8 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | 1:14.53 | 1:54.41 | 2:33.31 | |||
9 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.76 | 1:18.09 | 1:59.32 | 2:38.46 | |||
10 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.16 | 1:18.48 | 1:59.31 | 2:39.22 | |||
11 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.83 | 1:21.50 | 2:04.51 | 2:46.95 | |||
12 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.52 | 1:23.67 | 2:07.76 | 2:50.47 | |||
13 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.41 | 1:22.90 | 2:07.59 | 2:51.20 | |||
14 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.53 | 1:26.43 | 2:10.05 | 2:53.15 | |||
15 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.95 | 1:27.49 | 2:13.32 | 2:57.07 | |||
15 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 42.75 | 1:27.78 | 2:13.85 | 2:57.07 | |||
17 | Gustav Chappel | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.74 | 1:33.67 | 2:23.59 | 3:12.31 | |||
- | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts bev/150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:47 |