2019-08-23   01:38:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indlende

Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  26 oktober 2008   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre 
13 år og yngre: Frederik Siem Pedersen (1991) 26.06 
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            40.00   
                     
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år 
13 år og yngre: Frederik Siem Pedersen (1991) 26.06 
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Olczyk  1994  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            25.55   
Niklas Ruprecht  1993  Holbæk Svømme Klub            26.35   
Casper S. Korch  1994  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            26.89   
Søren Jungersen  1993  Glostrup Svømme Klub VAT            26.90   
Christian Wich  1993  Helsingør Svømmeklub            26.93   
Tom Døi  1993  Lyngby Svømmeklub            27.08   
Oliver Grodt  1994  Greve Svømmeklub GTI            27.09   
Gustav Håkonsson  1994  Gentofte Svømme Klub            27.21   
Morten Suhr  1993  Køge Svømmeklub            27.66   
Jesper Broberg  1994  Hvidovre Svømme Klub            27.66   
11  Jakob Vinsand  1993  Kalundborg SK            27.72   
12  Tobias Nordbo Andreassen  1994  Vordingborg Svømme Klub            27.74   
13  Frederik A. Mariegaard  1994  Swim Team Tåstrup            27.75   
14  Marcus Pagh  1993  Lyngby Svømmeklub            27.76   
15  Steffen Poulsen  1994  Glostrup Svømme Klub VAT            27.81   
16  Sebastian Grønning  1993  Helsingør Svømmeklub            27.87   
17  Bjarke Schäfer  1993  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS            27.92   
18  William Hagemann  1994  Lyngby Svømmeklub            27.94   
19  Andreas T. Johansen  1994  Albertslund IF VAT            27.99   
20  Henrik Smith  1993  Vallensbæk IF Af 1939 VAT            28.03   
21  Andreas Haugaard  1993  Slagelse Svømmeklub            28.08   
22  Victor Graffmann  1993  Køge Svømmeklub            28.15   
23  Martin Dolang  1994  Greve Svømmeklub GTI            28.19   
24  Rasmus Høgh Andersen  1994  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            28.20   
25  Jonatan Engelbrecht  1994  Lyngby Svømmeklub            28.33   
26  Benjamin Holten  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.46   
27  Kim Brun Larsen  1993  Svømmeklubben Syd            28.59   
28  Johannes Rose  1993  Svømmeklubben Syd            28.69   
29  Sebastian Ovesen  1994  Slagelse Svømmeklub            28.82   
30  Alexander Mundt  1994  Helsingør Svømmeklub            28.87   
31  Magnus Dalegaard  1994  Hillerød Svømmeklub            28.90   
32  Tobias Ross  1993  Farum Svømmeklub            29.02   
33  Emil Møhl  1994  Ishøj Svømme Klub            29.08   
34  Søren Meier  1994  Hvidovre Svømme Klub            29.13   
35  Mark Meyer Poulsen  1994  Køge Svømmeklub            29.18   
36  Mads Albæk Sørensen  1993  Greve Svømmeklub GTI            29.45   
37  Anders Svendsen  1993  Hvidovre Svømme Klub            29.57   
38  Jeppe Nejlund  1993  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            29.61   
39  Christian Tofte  1993  Gentofte Svømme Klub            29.63   
40  David Skamriis  1994  Vordingborg Svømme Klub            30.03   
41  Jóhan Hermann Slættalíð  1994  Svimjisamband Foroya            30.46   
42  Fredrik Skafte  1994  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI            30.48   
43  Peter Møller  1993  Dragør Svømmeklub            30.53   
44  Karim Møller  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.58   
45  Kjartan Petersen  1994  Svimjisamband Foroya            30.92   
46  Henrik Klok  1994  Holbæk Svømme Klub            31.21   
47  Alexander Rahbek  1994  Dragør Svømmeklub            33.30   
48  Lars Elsborg  1994  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            33.81   
49  Emil Kjær Rasmussen  1994  Hvidovre Svømme Klub            34.09   
50  Kim Ammitzbøll Nielsen  1994  Dragør Svømmeklub            34.61   
51  Jonas Lauritsen  1994  Holbæk Svømme Klub            34.67   
                     
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år 
13 år og yngre: Frederik Siem Pedersen (1991) 26.06 
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            24.42   
Jonas Jonson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            25.40   
Jonas Christensen  1992  Vordingborg Svømme Klub            25.96   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            26.28   
Jonathan Nielsen  1991  Farum Svømmeklub            26.31   
Christian M. Rosenstrøm  1992  Køge Svømmeklub            26.74   
Jesper Mattsson  1991  Varberg-Falkenberg Sim            26.79   
Mathias Søgaard-Andersen  1992  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            27.31   
Jonas Dideriksen  1992  Vordingborg Svømme Klub            27.36   
10  Niels Willer Hansen  1992  Vordingborg Svømme Klub            27.62   
11  Mark Grandahl  1991  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            28.07   
12  Thobias Jacobsen  1992  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            28.14   
13  Rasmus Ærenlund  1992  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            28.22   
14  Tróndur Olsen  1992  Svimjisamband Foroya            28.30   
15  Manfred Eriksson  1991  Simklubben Laxen            28.52   
16  Philip Nielsen  1991  Værløse Gymn.- & Svømmeklub            28.86   
17  Kim Seierø  1992  Ishøj Svømme Klub            29.23   
18  Mikkel Christensen  1992  Svømmeklubben Syd            29.86   
19  Jonas Larsen  1992  Swim Team Tåstrup            47.89   
                     
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 18 - 108 år 
13 år og yngre: Frederik Siem Pedersen (1991) 26.06 
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Varberg-Falkenberg Sim            24.74   
Rasmus Petræus  1989  Hillerød Svømmeklub            25.32   
Christian Christensen  1986  Hvidovre Svømme Klub            25.52   
Christian Erceninks  1986  Holbæk Svømme Klub            25.59  Deltager ikke i finalen 
Kim Henriksen  1989  Køge Svømmeklub            26.02   
Bill Ellboj  1988  Simklubben Neptun            26.02   
Leif Henriksen  1987  Køge Svømmeklub            26.18   
Morten Kvisgaard  1983  Køge Svømmeklub            26.24   
Nicki Pedersen  1988  Køge Svømmeklub            27.00   
10  Niels Grimstrup  1979  Køge Svømmeklub            27.23   
11  Kristian Hansen  1988  Køge Svømmeklub            27.83   
12  Daniel Graffmann  1989  Køge Svømmeklub            27.85   
13  Niko Høyer  1990  Køge Svømmeklub            29.91   
Andreas Jalmestam  1990  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark