2019-08-23   01:39:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indlende

Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  26 oktober 2008   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  14:43   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 2:11.44 2007-10-28 
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:08.69 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    30.91  1:04.60  1:39.24    2:13.73   
Julie Aglund Lauridsen  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    31.31  1:05.08  1:40.16    2:14.37   
Tenna Holm  1995  Nakskov Svømme Klub    31.30  1:06.17  1:41.51    2:16.20   
Iben Fjord Kjærsgaard  1995  Køge Svømmeklub    31.30  1:05.96  1:42.08    2:16.87   
Madeline Lou  1995  Albertslund IF VAT    32.12  1:06.71  1:42.42    2:16.92   
Jahnay Benson  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.95  1:05.71  1:41.79    2:17.00   
Sarah Bro  1996  Gentofte Svømme Klub    31.85  1:07.10  1:42.93    2:17.19   
Cecilie Holten  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.65  1:07.53  1:43.21    2:17.60   
Ida Louise Steffensen  1995  Dragør Svømmeklub    32.81  1:08.28  1:44.02    2:18.94   
10  Tone Laksafoss Sparre  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    32.61  1:08.51  1:43.96    2:19.01   
11  Nanna Jensen  1995  Lyngby Svømmeklub    32.31    1:44.65    2:20.32   
12  Julie Marie Gadfelt  1996  Farum Svømmeklub    32.91  1:08.37  1:44.44    2:20.86   
13  Mette Petersen  1995  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    33.19  1:09.32  1:45.53    2:20.99   
14  Christina Witten  1995  Køge Svømmeklub    32.71  1:08.18  1:44.79    2:21.35   
15  Caroline Høgskilde  1996  Vallensbæk IF Af 1939 VAT    33.06  1:09.47  1:46.16    2:21.89   
16  Sofie B. Nielsen  1995  Albertslund IF VAT    33.64  1:10.30  1:47.65    2:23.31   
17  Rikke Nielsen  1996  Svømmeklubben Syd    32.98  1:09.35  1:47.40    2:24.10   
18  Birita Debes  1995  Svimjisamband Foroya    32.72  1:10.31  1:48.19    2:24.38   
19  Maria Madsen  1995  Dragør Svømmeklub    32.42  1:08.86  1:46.68    2:24.55   
20  Julie Bjørner Søe  1995  Gentofte Svømme Klub    34.11  1:11.38  1:48.63    2:24.75   
21  Julie Schmidt  1995  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    33.27  1:09.69  1:47.14    2:24.93   
22  Nellie Friis  1995  Køge Svømmeklub    34.19  1:11.78  1:49.83    2:25.92   
23  Pernille Christiansen  1995  Greve Svømmeklub GTI    34.45  1:11.67  1:49.25    2:26.01   
24  Frederikke Christensen  1995  Vallensbæk IF Af 1939 VAT    32.80  1:10.77  1:49.72    2:26.54   
25  Caroline Lindgreen  1995  Hillerød Svømmeklub    33.79  1:11.30  1:49.34    2:26.89   
26  Pernille Vegge  1995  Greve Svømmeklub GTI    34.14  1:10.48  1:49.01    2:26.91   
27  Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.08  1:11.43  1:50.01    2:27.01   
28  Poula Ø. Mohr  1995  Svimjisamband Foroya    32.75  1:10.03  1:48.96    2:27.51   
29  Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub    33.84  1:11.42  1:50.32    2:28.00   
30  Mai-Britt Rosin  1996  Holbæk Svømme Klub    34.77  1:13.10  1:51.63    2:28.36   
31  Josefine Boisen  1996  Køge Svømmeklub    35.11  1:12.74  1:51.69    2:28.58   
32  Christina Hvid Edill  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.65  1:09.95  1:49.79    2:28.95   
33  Amalie Hartmann Rasmussen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.39  1:13.55  1:52.50    2:30.13   
34  Naja Ishøj Nielsen  1996  Farum Svømmeklub    33.81  1:13.11  1:53.53    2:30.37   
35  Nadia Petersen  1996  Køge Svømmeklub    33.41  1:12.04  1:51.76    2:30.43   
36  Amalie Wied-Christiansen  1996  Farum Svømmeklub    33.75  1:12.41  1:52.43    2:31.10   
37  Stephanie Hansen  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    35.24  1:13.85  1:52.47    2:31.25   
38  Sofie Moulvad  1995  Lyngby Svømmeklub    34.99  1:13.59  1:52.70    2:31.36   
39  Nicole Agger-Nielsen  1995  Gentofte Svømme Klub    34.58  1:12.63  1:51.88    2:31.69   
40  Isabella Wedel Hansen  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    36.10  1:15.50  1:54.58    2:31.92   
41  Karina Sørensen Gosvig  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    34.62  1:12.80  1:53.29    2:32.01   
42  Helena Holm Iversen  1995  Gentofte Svømme Klub    34.98  1:13.86  1:53.67    2:32.43   
43  Trine Meier  1995  Hvidovre Svømme Klub    35.03  1:14.49  1:54.94    2:33.12   
44  Karoline Hauerbach  1995  Hillerød Svømmeklub    35.94  1:14.66  1:54.00    2:33.50   
45  Thea Jensen  1996  Hvidovre Svømme Klub    36.15  1:14.95  1:55.22    2:33.52   
46  Benedicte Ø. Hansen  1995  Hvidovre Svømme Klub    36.30  1:16.54  1:56.94    2:34.00   
47  Laura Arberg  1995  Lyngby Svømmeklub    36.05  1:15.15  1:54.72    2:34.55   
48  Camilla Hansen  1995  Svømmeklubben Syd    35.63  1:15.49  1:56.00    2:35.22   
49  Caroline Thoby  1996  Vallensbæk IF Af 1939 VAT    35.77  1:16.09  1:57.10    2:36.15   
50  Rikke Blemholt  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.39  1:17.85  1:59.66    2:38.16   
51  Ena Terkelsen  1995  Ishøj Svømme Klub    35.37  1:16.32  1:58.21    2:39.33   
52  Karoline S. Jørgensen  1995  Albertslund IF VAT    35.58  1:15.65  1:57.81    2:39.39   
53  Joan Kristina Í Jákupssto  1995  Svimjisamband Foroya    36.94  1:18.82  2:01.59    2:41.71   
54  Mia Hansgaard  1996  Køge Svømmeklub    38.07  1:19.31  2:01.72    2:42.39   
55  Rikke Karlsmark  1995  Dragør Svømmeklub    37.49  1:18.80  2:01.71    2:42.41   
56  Eyðbjørg Jacobsen  1996  Svimjisamband Foroya    37.06  1:17.67  2:00.86    2:42.83   
57  Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    37.42  1:19.08  2:01.11    2:43.37   
58  Natasja Larsen  1996  Kalundborg SK    38.64  1:22.51  2:04.60    2:43.69   
59  Susan Jensen  1995  Svimjisamband Foroya    37.25  1:19.27  2:03.96    2:45.21   
60  Rikke Willumsen  1996  Greve Svømmeklub GTI    38.65  1:21.94  2:05.05    2:45.44   
61  Sarah Ellekær  1996  Holbæk Svømme Klub    38.57  1:21.32  2:04.48    2:46.19   
62  Alexandra Eilertsen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.72  1:20.25  2:06.84    2:51.02   
63  Pernille Thunbo Nielsen  1995  Kalundborg SK    38.61  1:22.83  2:08.17    2:53.39   
64  Josephine Freja Iversen  1995  Swim Team Tåstrup    39.19  1:23.52  2:09.48    2:53.40   
65  Mie Bonè  1996  Ishøj Svømme Klub    36.30  1:19.78  2:06.73    2:53.82   
66  Eva Rasmussen  1996  Hvidovre Svømme Klub    41.21  1:26.64  2:13.31    2:56.40   
67  Signe Yde  1996  Glostrup Svømme Klub VAT    39.86  1:23.04  2:10.75    2:56.58   
68  Mian Hartoft  1996  Swim Team Tåstrup    41.52  1:27.62  2:14.96    3:00.93   
69  Katja Jesse  1996  Swim Team Tåstrup    41.20  1:29.77  2:19.43    3:06.51   
70  Julie V. Nielsen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    43.49  1:32.77  2:21.82    3:06.60   
71  Marie Larsen  1996  Hillerød Svømmeklub    41.47  1:30.52  2:21.77    3:07.79   
72  Amalie Lynggård Hansen  1996  Swim Team Tåstrup    41.15  1:30.76  2:31.18    3:09.80   
73  Sofie Sandgren Mouritsen  1996  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    42.51  1:31.08  2:22.66    3:10.78   
74  Mathilde Bang Jensen  1995  Swim Team Tåstrup    50.05  1:52.38  2:59.57    3:57.91   
Camilla Katz Sørensen  1995  Kalundborg SK            DNS   
Cecilie Ishøy  1996  Hvidovre Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 2:11.44 2007-10-28 
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:08.69 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Hahne  1993  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    29.42  1:01.88  1:35.90    2:10.65   
Simone Norman Pedersen  1993  Køge Svømmeklub    30.83  1:05.03  1:41.02    2:16.97   
Cecilie Modin  1994  Hillerød Svømmeklub    32.05  1:07.04  1:42.33    2:16.97   
Sandra Semberlund  1994  Vordingborg Svømme Klub    32.67  1:08.23  1:44.92    2:21.43   
Mette Klint Axelsen  1994  Lyngby Svømmeklub    32.91  1:08.86  1:45.43    2:21.71   
Hildur Á Fløtti  1993  Svimjisamband Foroya    32.33  1:08.11  1:45.18    2:22.01   
Johanne Appelsø  1994  Ishøj Svømme Klub    32.79  1:08.17  1:45.02    2:22.43   
Helene Hauschultz  1993  Dragør Svømmeklub    31.93  1:06.79  1:44.16    2:22.56   
Astrid Bitsch-Olsen  1993  Vordingborg Svømme Klub    33.15  1:10.62  1:49.28    2:25.67   
10  Clara Lindecrona  1993  Hvidovre Svømme Klub    34.22  1:11.74  1:49.45    2:26.11   
11  Nanna Havshøi  1994  Holbæk Svømme Klub    34.52  1:11.63  1:49.46    2:26.58   
12  Thea Mundt Lohse  1994  Hillerød Svømmeklub    34.28  1:11.77  1:49.65    2:27.12   
13  Helene Hupfeldt Nielsen  1994  Værløse Gymn.- & Svømmeklub    31.88  1:08.18  1:47.76    2:27.64   
14  Astrid Foldarskarð  1994  Svimjisamband Foroya    33.48  1:11.20  1:49.95    2:27.76   
15  Amanda Leth Husum  1994  Hvidovre Svømme Klub    33.80  1:11.89  1:52.09    2:28.85   
16  Josefine Smedegaard  1993  Gentofte Svømme Klub    34.29  1:12.02  1:50.78    2:28.89   
17  Ida W. Erichsen  1994  Vallensbæk IF Af 1939 VAT    34.44  1:12.79  1:51.36    2:29.51   
18  Lea Sørensen  1994  Swim Team Tåstrup    34.62  1:14.12  1:53.81    2:30.91   
19  Christine Lynggård Hansen  1994  Swim Team Tåstrup    35.96  1:15.00  1:54.32    2:32.26   
20  Lea Condrup Lorentsen  1993  Dragør Svømmeklub    35.18  1:14.27  1:53.97    2:33.00   
21  Susanne Rübner-Petersen  1994  Svømmeklubben Syd    34.82  1:14.24  1:54.99    2:33.10   
22  Jónfríð Hansen  1994  Svimjisamband Foroya    34.61  1:12.81  1:53.03    2:33.45   
23  Josefine Nordskov Nielsen  1994  Slagelse Svømmeklub    35.64  1:14.29  1:55.00    2:35.56   
24  Cecilie Dorph Lunau  1994  Kalundborg SK    36.38  1:16.03  1:56.95    2:37.03   
25  Christine Mathiesen  1994  Farum Svømmeklub    36.54  1:16.45  1:57.58    2:38.37   
25  Mette Nygaard Hansen  1994  Kalundborg SK    35.61  1:16.72  1:58.37    2:38.37   
27  Aimée Jacobsen  1994  Svimjisamband Foroya    36.81  1:18.57  2:00.73    2:40.60   
28  Carina Pihl  1993  Ishøj Svømme Klub    36.78  1:18.58  2:03.03    2:46.60   
29  Mona Høgsted  1993  Swim Team Tåstrup    38.50  1:21.60  2:06.89    2:52.87   
30  Marion Andersen  1993  Svømmeklubben Syd    41.48  1:27.52  2:15.60    3:02.29   
                     
 
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år 
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 2:11.44 2007-10-28 
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:08.69 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Damberg  1992  Greve Svømmeklub GTI    34.28  1:08.53  1:42.97    2:16.76   
Mie Hansen  1991  Hvidovre Svømme Klub    32.42  1:07.58  1:43.19    2:18.23   
Caroline Berthelsen  1991  Lyngby Svømmeklub    31.80  1:07.43  1:43.79    2:19.54   
Erica Eriksson  1991  Kungsbacka Simsällskap    32.39  1:08.42  1:45.28    2:20.52   
Mette Friis  1992  Svømmeklubben Syd    32.89  1:08.48  1:44.92    2:20.65   
Mie Bøgh  1991  Slagelse Svømmeklub    34.36  1:09.49  1:44.99    2:21.19   
Stine Valentiner Nielsen  1991  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark