Results for Køge Open - Nordea Cup/Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag indlende
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 26 oktober 2008 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 |
16 - 17 år: Daniel Pape (1988) 1:57.18 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.21 | 1:00.31 | 1:32.11 | 2:03.54 | |||
2 | Kasper Madsen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 28.67 | 1:00.33 | 1:32.74 | 2:03.60 | |||
3 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 28.68 | 1:00.14 | 1:31.98 | 2:04.11 | |||
4 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 27.79 | 59.11 | 1:31.89 | 2:04.81 | |||
5 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 30.95 | 1:03.15 | 1:35.76 | 2:07.56 | |||
6 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 28.60 | 1:01.32 | 1:34.65 | 2:07.60 | |||
7 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 29.28 | 1:01.77 | 1:35.48 | 2:08.19 | |||
8 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.62 | 1:02.12 | 1:35.65 | 2:08.82 | |||
9 | Marcus Pagh | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 29.95 | 1:02.81 | 1:36.08 | 2:09.15 | |||
10 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 29.48 | 1:01.63 | 1:35.63 | 2:09.51 | |||
11 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | 1:04.31 | 1:37.03 | 2:09.71 | |||
12 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | Swim Team Tåstrup | 30.25 | 1:03.51 | 1:37.22 | 2:09.84 | |||
13 | Victor Graffmann | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.22 | 1:02.24 | 1:36.75 | 2:10.48 | |||
14 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.45 | 1:03.51 | 1:37.71 | 2:10.57 | |||
15 | Jesper Broberg | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.72 | 1:04.44 | 1:38.46 | 2:11.17 | |||
16 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 29.95 | 1:03.20 | 1:37.41 | 2:11.35 | |||
17 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub VAT | 30.45 | 1:03.95 | 1:38.44 | 2:11.70 | |||
18 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.36 | 1:04.66 | 1:38.91 | 2:11.89 | |||
19 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.59 | 1:04.64 | 1:38.47 | 2:11.99 | |||
20 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 30.22 | 1:03.82 | 1:38.38 | 2:12.08 | |||
21 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.95 | 1:05.21 | 1:40.14 | 2:12.75 | |||
22 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.98 | 1:04.55 | 1:39.00 | 2:12.91 | |||
23 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 31.94 | 1:05.46 | 1:39.02 | 2:13.12 | |||
24 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 31.45 | 1:06.28 | 1:40.25 | 2:13.28 | |||
25 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 30.98 | 1:05.42 | 1:40.13 | 2:13.36 | |||
26 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.56 | 1:04.55 | 1:39.40 | 2:13.64 | |||
27 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.12 | 1:05.44 | 1:39.46 | 2:13.80 | |||
28 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 29.90 | 1:04.36 | 1:40.38 | 2:14.22 | |||
29 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.11 | 1:05.30 | 1:40.21 | 2:14.52 | |||
30 | Gustav Prehn | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.80 | 2:14.54 | |||||
31 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF VAT | 32.01 | 1:07.29 | 1:42.98 | 2:15.00 | |||
32 | Magnus Dalegaard | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 30.98 | 1:05.56 | 1:41.03 | 2:15.87 | |||
33 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 31.58 | 1:06.18 | 1:41.21 | 2:15.89 | |||
34 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 32.26 | 1:06.99 | 1:42.84 | 2:16.95 | |||
35 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.89 | 1:07.08 | 1:42.93 | 2:17.25 | |||
36 | Rune Kjærulf | 1993 | Kalundborg SK | 30.96 | 1:05.29 | 1:41.38 | 2:17.38 | |||
37 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 33.16 | 1:09.15 | 1:44.63 | 2:17.61 | |||
38 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.87 | 1:06.97 | 1:42.76 | 2:18.28 | |||
39 | Alexander Bonde | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 32.98 | 1:07.97 | 1:43.40 | 2:18.52 | |||
40 | Kevin Søby | 1994 | Farum Svømmeklub | 32.77 | 1:08.80 | 1:43.59 | 2:18.56 | |||
41 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.01 | 1:07.40 | 1:43.88 | 2:18.93 | |||
42 | Henrik Klok | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 32.69 | 1:08.44 | 1:44.89 | 2:21.18 | |||
43 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.29 | 1:08.24 | 1:45.53 | 2:21.26 | |||
44 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.88 | 1:07.99 | 1:45.15 | 2:21.40 | |||
45 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 32.80 | 1:08.84 | 1:46.17 | 2:22.05 | |||
46 | Jóhan Hermann Slættalíð | 1994 | Svimjisamband Foroya | 32.42 | 1:09.57 | 1:47.98 | 2:27.20 | |||
47 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub GTI | 33.84 | 1:12.74 | 1:53.17 | 2:31.08 | |||
48 | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | 33.84 | 1:12.39 | 1:53.31 | 2:34.51 | |||
49 | Kjartan Petersen | 1994 | Svimjisamband Foroya | 34.58 | 1:14.28 | 1:57.33 | 2:37.14 | |||
50 | Fredrik Skafte | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 33.53 | 2:37.85 | |||||
51 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 36.36 | 1:18.24 | 2:00.28 | 2:39.95 | |||
52 | Jonas Lauritsen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 37.32 | 1:19.90 | 2:01.15 | 2:43.15 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 |
16 - 17 år: Daniel Pape (1988) 1:57.18 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.25 | 57.95 | 1:28.23 | 1:58.31 | |||
2 | Jonas Christensen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 27.96 | 58.41 | 1:29.65 | 2:00.88 | |||
3 | Jesper Mattsson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.79 | 1:00.14 | 1:31.99 | 2:02.73 | |||
4 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 29.25 | 1:01.03 | 1:33.22 | 2:04.20 | |||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 28.83 | 1:00.77 | 1:33.20 | 2:04.64 | |||
6 | Axel Gårdström | 1991 | Kungsbacka Simsällskap | 28.99 | 1:01.06 | 1:33.45 | 2:04.77 | |||
7 | Jonas Dideriksen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 29.13 | 1:00.97 | 1:34.00 | 2:07.80 | |||
8 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 29.40 | 1:01.90 | 1:35.89 | 2:09.72 | |||
9 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 30.26 | 1:03.80 | 1:37.84 | 2:10.63 | |||
10 | Kim Seierø | 1992 | Ishøj Svømme Klub | 31.70 | 1:06.18 | 1:40.56 | 2:14.70 | |||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.19 | ||||||
12 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 31.29 | 1:05.57 | 1:41.41 | 2:17.24 | |||
13 | Philip Nielsen | 1991 | Værløse Gymn.- & Svømmeklub | 31.08 | 1:05.81 | 1:42.40 | 2:17.73 | |||
14 | Mikkel Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 32.65 | 1:09.99 | 1:48.06 | 2:24.61 | |||
15 | Jonas Larsen | 1992 | Swim Team Tåstrup | 49.90 | 1:46.11 | 2:43.62 | 3:40.97 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 |
16 - 17 år: Daniel Pape (1988) 1:57.18 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Petræus | 1989 | Hillerød Svømmeklub | 27.51 | 57.48 | 1:28.11 | 1:58.41 | |||
2 | Mark Knudsen | 1984 | Lyngby Svømmeklub | 29.29 | 1:00.73 | 1:32.84 | 2:05.90 | |||
3 | Christian Christensen | 1986 | Hvidovre Svømme Klub | 29.18 | 1:01.47 | 1:34.56 | 2:07.27 | |||
4 | Kim Henriksen | 1989 | Køge Svømmeklub | 29.07 | 1:01.60 | 1:35.58 | 2:10.00 | |||
5 | Niels Grimstrup | 1979 | Køge Svømmeklub | 29.82 | 1:03.53 | 1:37.18 | 2:11.38 | |||
6 | Andreas Jalmestam | 1990 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.48 | 1:06.53 | 1:41.20 | 2:14.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |