Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 25 oktober 2008 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 26.92 | 56.89 | |||||
2 | Kasper Madsen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 27.55 | 57.06 | |||||
3 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 27.88 | 57.25 | |||||
4 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 27.65 | 57.94 | |||||
5 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 28.16 | 58.35 | |||||
6 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.91 | 58.91 | |||||
7 | Aksel Bjerregaard | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.20 | 58.92 | |||||
8 | Jesper Broberg | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.78 | 59.46 | |||||
9 | William Hagemann | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.30 | 59.68 | |||||
10 | Jakob Vinsand | 1993 | Kalundborg SK | 28.46 | 59.98 | |||||
11 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.24 | 1:00.07 | |||||
12 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 29.03 | 1:00.33 | |||||
13 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub VAT | 29.04 | 1:00.44 | |||||
14 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.29 | 1:00.76 | |||||
15 | Victor Graffmann | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.95 | 1:01.19 | |||||
16 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 29.18 | 1:01.38 | |||||
17 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF VAT | 29.93 | 1:01.70 | |||||
18 | Tobias Ross | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.25 | 1:01.93 | |||||
19 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.18 | 1:01.94 | |||||
20 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 30.06 | 1:02.03 | |||||
21 | Benjamin Holten | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.38 | 1:02.08 | |||||
22 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 30.00 | 1:02.09 | |||||
23 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 30.52 | 1:02.10 | |||||
24 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 29.71 | 1:02.58 | |||||
25 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 30.45 | 1:02.88 | |||||
26 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 30.35 | 1:03.13 | |||||
27 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 30.68 | 1:03.41 | |||||
28 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.87 | 1:03.47 | |||||
29 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 30.99 | 1:03.83 | |||||
30 | Kevin Søby | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.11 | 1:03.92 | |||||
31 | Rasmus Fournais | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.66 | 1:03.96 | |||||
32 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 31.60 | 1:04.70 | |||||
33 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 31.68 | 1:05.01 | |||||
34 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 31.28 | 1:05.12 | |||||
35 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.23 | 1:05.26 | |||||
36 | Anders Svendsen | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 31.44 | 1:05.60 | |||||
37 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Gymn.- & Svømmeklub | 31.71 | 1:05.91 | |||||
38 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.02 | 1:06.50 | |||||
39 | Henrik Klok | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 32.01 | 1:06.72 | |||||
40 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub GTI | 31.98 | 1:07.28 | |||||
41 | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | 32.47 | 1:07.72 | |||||
42 | Jóhan Hermann Slættalíð | 1994 | Svimjisamband Foroya | 33.17 | 1:07.80 | |||||
43 | Kjartan Petersen | 1994 | Svimjisamband Foroya | 32.34 | 1:09.55 | |||||
44 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 33.86 | 1:09.84 | |||||
45 | Nicolai Kjær Jacobsen | 1993 | Glostrup Svømme Klub VAT | 32.87 | 1:10.47 | |||||
46 | Fredrik Skafte | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 33.57 | 1:11.05 | |||||
47 | Emil Kjær Rasmussen | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 35.21 | 1:13.83 | |||||
48 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 36.24 | 1:15.32 | |||||
49 | Jonas Lauritsen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 36.61 | 1:15.97 | |||||
- | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rolf Svensson | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simon Albrechtsen | 1993 | Gentofte Svømme Klub | Afmeldt pga sygdom | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 26.25 | 54.17 | |||||
2 | Christian Warm | 1992 | Køge Svømmeklub | 27.03 | 56.29 | |||||
3 | Jesper Mattsson | 1991 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.23 | 57.55 | |||||
4 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 28.35 | 58.45 | |||||
5 | Jonathan Nielsen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.52 | 58.91 | |||||
6 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 28.90 | 59.15 | |||||
7 | Mathias Søgaard-Andersen | 1992 | Værløse Gymn.- & Svømmeklub | 28.00 | 59.63 | |||||
8 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.42 | 1:01.42 | |||||
9 | Tróndur Olsen | 1992 | Svimjisamband Foroya | 29.05 | 1:01.47 | |||||
10 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.85 | 1:02.13 | |||||
11 | Mark Grandahl | 1991 | Værløse Gymn.- & Svømmeklub | 30.07 | 1:03.60 | |||||
12 | Philip Nielsen | 1991 | Værløse Gymn.- & Svømmeklub | 30.55 | 1:03.66 | |||||
13 | Ask T. Nordestgaard | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 30.06 | 1:03.84 | |||||
14 | Mikkel Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 31.75 | 1:04.63 | |||||
15 | Jonas Larsen | 1992 | Swim Team Tåstrup | 48.32 | 1:42.62 | |||||
- | Thobias Jacobsen | 1992 | Værløse Gymn.- & Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Petræus | 1989 | Hillerød Svømmeklub | 26.62 | 54.40 | |||||
2 | Christian Christensen | 1986 | Hvidovre Svømme Klub | 27.00 | 56.26 | |||||
3 | Kim Henriksen | 1989 | Køge Svømmeklub | 27.25 | 56.55 | |||||
4 | Christian Erceninks | 1986 | Holbæk Svømme Klub | 26.98 | 57.19 | |||||
5 | Thomas Kjær Rasmussen | 1985 | Ktk86 | 27.21 | 57.66 | |||||
6 | Jens Toft Allerup | 1985 | TRI-4 Triathlon Klub | 27.72 | 57.81 | |||||
7 | Leif Henriksen | 1987 | Køge Svømmeklub | 27.35 | 58.31 | |||||
8 | Niels Grimstrup | 1979 | Køge Svømmeklub | 28.19 | 58.96 | |||||
9 | Nicki Pedersen | 1988 | Køge Svømmeklub | 28.13 | 59.26 | |||||
10 | Jens Petersen-Bach | 1984 | Ktk86 | 29.11 | 1:00.46 | |||||
11 | Andreas Jalmestam | 1990 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.58 | 1:01.98 | |||||
12 | Daniel Graffmann | 1989 | Køge Svømmeklub | 28.39 | 1:04.25 | |||||
- | Morten Kvisgaard | 1983 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |