2019-09-17   23:53:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aarhus Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Elisabeth Katballe  1997  Swim Team Djursland    1:16.32  2:46.80  4:32.02    5:49.35   
Natasja Furman  1996  Swim Team Djursland    1:35.12  3:29.15  5:22.32    6:55.25   
Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:16.79  2:45.12  4:29.05    5:44.51  EXTRA 
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nina-Therese Storstein  1998  Karmøy Svømmeklubb    1:11.85  1:52.85  2:38.97    5:23.18   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:10.03  2:35.99  4:09.56    5:25.00   
Amalie Fisker Brøchner  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:14.66  2:40.51  2:58.58    5:39.65   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning    1:19.53        6:01.88   
Asta Hermansen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    1:22.40  3:00.29  4:45.72    6:12.75   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:15.93  2:44.59  4:13.63    5:25.51   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub    1:17.67  2:45.63  4:17.26    5:35.45   
Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:19.43  2:48.87  4:24.45    5:42.09   
Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:17.11  2:48.85  4:27.80    5:45.07   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    1:30.30  3:02.97  4:34.17    5:49.61   
Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:21.75  2:51.44  4:31.64    5:51.14   
Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:28.08  2:58.85  4:44.91    6:03.91   
Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:24.95  3:04.58  4:41.69    6:06.84   
Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svømning    1:26.50  3:03.41  4:47.20    6:11.12   
10  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:31.33  3:12.54  4:53.39    6:18.50   
11  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    1:38.56  1:53.60  3:19.71    6:30.94   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:26.88  2:56.76  4:32.67    5:52.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    1:03.32  2:19.93  3:47.39    4:51.57   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    1:03.95  2:19.08  3:48.39    4:56.86   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    1:09.92  2:35.25  3:52.39    5:20.58   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub    1:05.78  2:21.14  3:42.44    4:48.38   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    1:06.63  2:27.22  3:52.01    5:03.61   
Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord    1:16.40  2:49.09  4:24.19    5:45.17   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub    1:08.33  2:32.79  4:10.14    5:21.36   
Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub    1:12.37  2:36.13  4:09.28    5:22.14   
Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun    1:11.24  2:36.67  4:22.75    5:34.74   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:17.24  2:48.94  4:21.48    5:35.00   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    1:13.44  2:44.38  4:30.17    5:44.04   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    1:20.42  2:53.99  4:33.82    5:49.49   
Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    1:23.99  2:55.03  4:29.93    5:54.12   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:12.83  2:31.66  4:03.04    5:11.98   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:15.46  2:41.90  4:09.21    5:27.05   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    1:16.02  2:38.79  4:13.57    5:30.90   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    1:18.87  2:43.88  4:20.22    5:35.12   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:17.61  2:42.64  4:18.33    5:37.39   
Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:22.97  2:54.45  4:19.50    5:38.24   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:22.88  2:49.40  4:35.50    5:48.50   
Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:22.15  2:50.75  4:33.83    5:50.61   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:24.62  2:46.46  4:32.13    5:51.26   
10  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    1:23.39  2:57.33  4:30.84    5:51.64   
11  Alexander Stær  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:19.57  2:51.27  4:32.93    5:54.04   
12  Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub    1:22.55  2:55.97  4:39.64    5:58.06   
13  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    1:23.42  2:52.68  4:48.54    6:07.43   
14  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    1:32.93  3:13.98  4:51.94    6:11.03   
15  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub    1:33.09  3:06.84  4:51.97    6:15.36   
16  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub    1:26.53  3:05.94  4:53.69    6:18.50   
17  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    1:41.64  3:20.85  5:03.87    6:28.94   
Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:24.82  2:58.67  4:42.02    5:59.60  EXTRA 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    1:33.45  3:16.41  5:17.36    6:40.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling            27.04   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            28.00   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            28.65   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            29.02   
Simone Friis  1991  Roskilde Svømning            29.09   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            29.25   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            29.27   
Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svømmeafdeling            30.21   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            30.51   
10  Elisabeth Katballe  1997  Swim Team Djursland            30.63   
11  Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            30.66   
12  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            31.20   
13  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            31.42   
14  Jannie Krog  1986  IHF Svømning            31.66   
15  Vibeke Mikkelsen  1996  Swim Team Djursland            31.82   
16  Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            31.89   
17  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF            32.41   
18  Elena Furman  1994  Swim Team Djursland            32.63   
19  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            32.71   
20  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun            33.60   
21  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            34.60   
22  Julie D. Hald  1996  Herning Svømmeklub            34.81   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            27.55   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svømmeafdeling            28.10   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            28.24   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            28.78   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            28.87   
Lea Moesgaard  1998  Herning Svømmeklub            29.31   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            29.40   
Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svømmeklub Triton            29.64   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            29.69   
10  Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            29.96   
11  Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            30.24   
12  Trine Guldberg  1999  Herning Svømmeklub            30.62   
13  Emma Sand Majlund  1999  Herning Svømmeklub            30.68   
14  Johanne Sofie Kjærsgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            30.73   
15  Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub            30.78   
16  Clara Holst  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.84   
17  Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            30.85   
18  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            31.03   
19  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF            31.09   
20  Julie Dahl Schneider  1998  Svømmeklubben Nord            31.27   
21  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF            31.35   
22  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub            31.50   
23  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            32.02   
24  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svømmeklub Triton            32.13   
25  Lærke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            32.66   
26  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF            32.75   
27  Esra Øzkan  1998  Odder IGF            32.76   
28  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            32.80   
29  Julie Uldall Larsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            33.04   
30  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            33.38   
31  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF            33.72   
32  Helena Heerulff  1999  Agfs Svømmeafdeling            34.09   
33  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            34.48   
34  Julie Dimke  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            36.87   
Ani Frøslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            DNS   
Emma Katballe  1999  Swim Team Djursland            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            27.32   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            29.65   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            30.08   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            30.13   
Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            30.15   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            30.23   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            30.29   
Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.63   
Nanna Rolle  2000  Agfs Svømmeafdeling            30.64   
10  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            30.81   
11  Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling            30.84   
12  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            31.00   
13  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            31.44   
14  Julie Lange Jørgensen  2000  Agfs Svømmeafdeling            32.08   
15  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling            32.11   
16  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF            32.33   
17  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF            32.39   
18  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            32.68   
19  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            32.82   
20  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            32.86   
21  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            32.98   
22  Kirstine Thordahl Jensen  2000  Odder IGF            33.07   
23  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svømning            33.40   
24  Liv Cramer  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.66   
25  Camilla Veile  2000  Durup IF            34.82   
26  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svømmeklub            35.54   
27  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub            35.71   
28  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            35.79   
29  Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub            36.46   
30  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            36.55   
31  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF            36.76   
32  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            38.57   
33  Emilie Spliid  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            38.71   
34  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svømning            39.33   
35  Lea Kokholm  2001  Horsens Svømmeklub            39.58   
36  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svømning            40.38   
37  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            40.99   
38  Noomi Nymann Madsen  2001  IHF Svømning            41.61   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svømning            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            31.43   
Carli Mark  2002  Durup IF            35.12   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling            35.54   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            35.97   
Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub            36.03   
Laura Fogh  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            36.79   
Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            37.96   
Emma Varrisboel  2003  Lyseng IF            38.08   
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            38.38   
10  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            38.41   
11  Louise Sutherland  2002  IHF Svømning            38.56   
12  Anne Katrine Ryhammer  2003  Lyseng IF            38.69   
13  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svømning            38.81   
14  Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF            39.09   
15  Katrine Mols  2003  Lyseng IF            39.31   
16  Laura-Marie Høj  2003  Horsens Svømmeklub            40.15   
17  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            40.29   
18  Veronica Brix  2003  Agfs Svømmeafdeling            42.10   
19  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            42.36   
20  Thea L. Bæk Vinther  2002  IHF Svømning            42.79   
21  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            42.88   
22  Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68            43.46   
23  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svømning            43.59   
24  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            43.66   
25  Tania Lakzadeh  2003  Agfs Svømmeafdeling            47.07   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            36.16   
Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svømmeafdeling            40.20   
Signe Ladefoged  2004  Agfs Svømmeafdeling            42.84   
Malou Sejr  2005  Agfs Svømmeafdeling            45.37   
Lærke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svømmeafdeling            47.47   
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling            48.27   
Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svømmeafdeling            49.28   
Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svømmeafdeling            52.83   
Thilde S. B. Pedersen  2004  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling            26.95   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            27.37   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            27.64   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            27.89   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svømmeafdeling            28.20   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            28.34   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            28.42   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            28.50   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            29.53   
10  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            29.62   
11  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            29.73   
12  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            29.87   
12  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            29.87   
14  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.10   
15  Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            30.62   
16  Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            31.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            24.90   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            24.92   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton            25.61   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            25.89   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling            26.13   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.19   
David Tørring  1995  Agfs Svømmeafdeling            26.40   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland            26.98   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            27.00   
10  Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            28.58   
11  Anders Færch Jensen  1988  IHF Svømning            29.76   
12  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            32.80   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub            25.11   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            25.15   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            25.66   
Jesper Jensen  1996  Agfs Svømmeafdeling            25.73   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton            25.77   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svømmeklub Triton            25.83   
Simon Sønderriis  1997  Lyseng IF            25.91   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svømmeafdeling            26.15   
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub            26.24   
10  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub            26.32   
11  Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svømmeafdeling            26.41   
12  Lasse Dall  1997  Odder IGF            26.57   
13  Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            26.79   
14  Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            26.87   
15  Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub Triton            26.99   
16  Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            27.10   
17  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            27.28   
18  Anthon Løbner  1997  Lyseng IF            27.38   
19  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            27.74   
20  Jonatan Balladone  1997  Agfs Svømmeafdeling            28.03   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            25.95   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            26.10   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            26.17   
Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            26.26   
Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF            26.40   
Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            26.98   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            27.06   
Alexander Jensen  1999  Odder IGF            27.59   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub            28.02   
10  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling            28.04   
11  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            28.17   
12  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svømmeafdeling            28.59   
13  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            28.62   
14  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            29.28   
15  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling            29.53   
16  August Krebs Hessellund  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            29.55   
17  Johannes Hjertmann  1998  Lyseng IF            29.61   
18  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF            29.74   
19  Toke Cramer  1998  Agfs Svømmeafdeling            29.94   
20  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            30.15   
21  Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            31.36   
22  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            34.43   
Andreas Aakjær Andersen  1999  Lyseng IF            DNS   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            27.81   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            27.92   
Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            28.55   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            28.89   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF            29.05   
Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            29.57   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            29.59   
Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            29.91   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            29.98   
10  Mads Alnor  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            30.01   
11  Alexander Stær  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.28   
12  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.34   
13  Oliver Høyer  2000  Lyseng IF            30.58   
14  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling            30.86   
15  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            31.43   
16  Mads Nielsen  2000  Swim Team Neptun            31.71   
17  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svømmeafdeling            31.82   
18  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            32.39   
19  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling            32.45   
20  Johannes W Nielsen  2001  Swim Team Neptun            33.41   
21  Jakob Kobberø  2001  Durup IF            34.29   
22  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            34.49   
23  Alexander Korsager Elkjær  2001  Lyseng IF            35.50   
24  Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            38.41   
Gustav Mark Krogh  2000  IHF Svømning            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbøl  2000  IHF Svømning            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            29.00   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            32.82   
Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            32.87   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            33.88   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling            34.57   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            34.83   
Erik Stendahl  2002  Agfs Svømmeafdeling            35.14   
Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            35.32   
Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF            36.13   
10  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            36.21   
11  August Ancker  2003  Lyseng IF            36.56   
12  Tobias Hejgaard Jensen  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.64   
13  Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            36.68   
13  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling            36.68   
15  Yang Li  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.69   
16  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.70   
17  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            37.06   
18  William Sloth  2003  Lyseng IF            37.32   
19  Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            39.20   
20  Sebastian Veile  2003  Durup IF            39.57   
21  Mads Aarslew Jensen  2004  Køge Svømmeklub            39.67   
22  Vincent Gasse  2004  Agfs Svømmeafdeling            39.79   
23  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            40.06   
24  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svømmeafdeling            40.16   
25  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            41.12   
26  Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svømmeafdeling            45.21   
27  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            46.01   
Sebastian Erdmann  2002  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Mingus Markholt-Honoré  2004  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:30 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            24.24   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            24.61   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            24.91   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton            25.44   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton            25.50   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            25.50   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            25.65   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            25.65   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            25.80   
10  Jesper Jensen  1996  Agfs Svømmeafdeling            25.82   
11  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            26.16   
12  Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF            26.42   
13  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            26.82   
14  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF            26.94   
15  Alexander Jensen  1999  Odder IGF            27.22   
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling            29.32   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            29.35   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            29.36   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            30.23   
Simone Friis  1991  Roskilde Svømning            31.21   
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmøy Svømmeklubb            31.50   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            32.02   
Mia Kynde  1994  Lyseng IF            32.16   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            32.41   
10  Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            33.08   
11  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            33.19   
12  Jannie Krog  1986  IHF Svømning            33.45   
13  Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svømmeafdeling            33.85   
14  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            35.12   
15  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            35.53   
16  Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            36.49   
17  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            37.05   
18  Elena Furman  1994  Swim Team Djursland            38.89   
19  Natasja Furman  1996  Swim Team Djursland            39.58   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            29.44   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            29.84   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.65   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.86   
Anna Sommer Harrits  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.91   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            31.05   
Laura Blendstrup  1999  Swim Team Neptun            32.07   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            32.34   
Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            32.73   
10  Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            32.77   
11  Johanne Sofie Kjærsgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            32.80   
12  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            33.78   
13  Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svømmeklub Triton            34.74   
14  Melissa Furman  1999  Swim Team Djursland            35.62   
15  Helena Rasmussen  1998  Herning Svømmeklub            35.86   
16  Helena Heerulff  1999  Agfs Svømmeafdeling            37.31   
17  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            37.99   
18  Lærke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            40.04   
19  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            41.93   
20  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            46.72   
21  Julie Dimke  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            48.53   
Ani Frøslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            31.76   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            32.18   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            33.00   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.36   
Julie Lange Jørgensen  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.71   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            33.87   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            34.00   
Nanna Rolle  2000  Agfs Svømmeafdeling            34.07   
Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            34.29   
10  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            34.36   
11  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            34.63   
12  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.07   
13  Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            35.29   
14  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            36.69   
15  Nina Lærke Mortensen  2000  Swim Team Neptun            36.98   
16  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF            37.04   
17  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling            37.54   
18  Liv Cramer  2000  Agfs Svømmeafdeling            39.11   
19  Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling            39.82   
20  Emilie Spliid  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            42.09   
21  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            42.10   
22  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svømmeklub            45.57   
23  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF            45.67   
24  Lea Kokholm  2001  Horsens Svømmeklub            51.28   
Camilla Veile  2000  Durup IF            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub            42.17   
Laura Fogh  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            47.08   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            47.18   
Katrine Mols  2003  Lyseng IF            47.81   
Carli Mark  2002  Durup IF            49.28   
Emma Varrisboel  2003  Lyseng IF            49.85   
Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            52.04   
Laura-Marie Høj  2003  Horsens Svømmeklub            52.23   
Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            54.42   
10  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            55.13   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Carugati  2004  Agfs Svømmeafdeling            43.43   
Lærke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:00.17   
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:00.74   
Malou Sejr  2005  Agfs Svømmeafdeling            1:01.90   
Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:05.44   
Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            28.83   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            28.87   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            28.94   
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling            29.37   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            29.98   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.67   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.72   
Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            31.23   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            31.40   
10  Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling            32.45   
11  Nanna Rolle  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.12   
12  Julie Lange Jørgensen  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.27   
13  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            33.34   
14  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            33.42   
15  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.10   
Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            25.97   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.45   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.97   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton            27.38   
Jesper Stilling Julius  1993  Swim Team Neptun            28.54   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            29.79   
David Tørring  1995  Agfs Svømmeafdeling            30.10   
Kristian Ranghøj  1995  Swim Team Neptun            30.27   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            34.51   
10  Anders Færch Jensen  1988  IHF Svømning            34.83   
11  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            36.77   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            27.02   
Lasse Dall  1997  Odder IGF            27.25   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton            27.29   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svømmeklub Triton            27.38   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            27.80   
Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svømmeafdeling            27.87   
Simon Sønderriis  1997  Lyseng IF            28.19   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            28.79   
Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub Triton            29.07   
10  Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            29.12   
11  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            29.15   
12  Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svømmeafdeling            29.25   
13  Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord            31.77   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            26.89   
Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            27.32   
Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            27.34   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            27.36   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            27.55   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            27.93   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            29.40   
Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub            29.79   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            29.85   
10  Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            29.94   
11  Alexander Jensen  1999  Odder IGF            30.26   
11  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svømmeafdeling            30.26   
13  Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            30.27   
14  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling            30.39   
15  Toke Cramer  1998  Agfs Svømmeafdeling            31.14   
16  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            31.53   
17  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning            32.52   
18  August Krebs Hessellund  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            33.15   
19  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling            33.27   
20  Johannes Hjertmann  1998  Lyseng IF            35.29   
21  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF            36.22   
22  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            43.24   
Andreas Aakjær Andersen  1999  Lyseng IF            DNS   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.45   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            29.60   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            29.80   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            30.18   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            30.94   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub            31.06   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            31.77   
Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling            32.73   
Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            33.13   
10  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            33.37   
11  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            34.43   
12  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            34.46   
13  Mads Alnor  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            34.67   
14  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            35.21   
15  Johannes Gasse  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.96   
16  Oliver Høyer  2000  Lyseng IF            36.78   
17  Johannes W Nielsen  2001  Swim Team Neptun            42.54   
18  Alexander Korsager Elkjær  2001  Lyseng IF            46.30   
Viktor Nygaard Fonsbøl  2000  IHF Svømning            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            34.37   
Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling            36.39   
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            36.56   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            36.80   
Carl Brøchner  2002  Agfs Svømmeafdeling            36.86   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            37.53   
Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            40.66   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            43.26   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            45.88   
10  William Sloth  2003  Lyseng IF            47.15   
11  Tobias Hejgaard Jensen  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            47.64   
12  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            49.79   
13  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            53.68   
14  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svømmeafdeling            54.08   
15  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            56.59   
16  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svømmeafdeling            57.04   
17  Vincent Gasse  2004  Agfs Svømmeafdeling            58.05   
18  Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:02.40   
19  Sebastian Veile  2003  Durup IF            1:08.47   
20  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            1:10.52   
21  Mingus Markholt-Honoré  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:12.05   
Sebastian Erdmann  2002  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Asynk. arme 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            25.61   
Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling            26.16   
Lasse Dall  1997  Odder IGF            26.16   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.42   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton            26.59   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            26.63   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            26.68   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svømmeklub Triton            26.91   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            26.93   
10  Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            26.98   
11  Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton            27.17   
11  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF            27.17   
13  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            27.21   
14  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            27.88   
15  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.47   
16  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            29.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  20:15   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Charlotte Berner  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde    1:14.57  2:34.04  3:53.69    5:11.16   
Julie D. Hald  1996  Herning Svømmeklub    1:18.93  2:43.37  4:15.44    5:43.39   
Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF    1:19.10  2:47.37  4:17.20    5:45.41   
Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord    1:21.64  2:51.30  4:21.03    5:48.71   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nina-Therese Storstein  1998  Karmøy Svømmeklubb    1:06.18  2:15.69  3:25.57    4:34.30   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:05.22  2:15.10  3:26.43    4:36.48   
Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub    1:06.58  2:16.74  3:27.27    4:36.60   
Martha Andersen  1999  Vejle Svømmeklub Triton    1:06.50  2:17.15  3:28.05    4:37.60   
Lea Moesgaard  1998  Herning Svømmeklub    1:07.28  2:18.42  3:29.44    4:40.37   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:07.59  2:20.24  3:33.90    4:47.46   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:08.63  2:22.70  3:36.50    4:48.89   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub    1:09.49  2:23.51  3:37.57    4:49.97   
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68    1:10.55  2:25.33  3:38.73    4:52.03   
10  Emma Sand Majlund  1999  Herning Svømmeklub    1:11.33  2:26.96  3:42.38    4:56.40   
11  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub    1:12.76  2:29.21  3:44.29    5:00.46   
12  Clara Holst  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:10.56  2:26.61  3:44.29    5:01.38   
13  Trine Guldberg  1999  Herning Svømmeklub    1:13.51  2:30.03  3:46.81    5:02.13   
14  Helena Rasmussen  1998  Herning Svømmeklub    1:10.90  2:28.61  3:46.42    5:02.60   
15  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    1:12.14  2:29.29  3:47.45    5:03.39   
16  Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling    1:14.65  2:32.18  3:51.30    5:09.24   
17  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    1:13.84  2:33.15  3:52.72    5:10.41   
18  Julie Dahl Schneider  1998  Svømmeklubben Nord    1:12.99  2:32.27  3:53.29    5:15.23   
19  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svømmeklub Triton    1:15.97  2:39.25  4:02.85    5:23.72   
20  Melissa Furman  1999  Swim Team Djursland    1:14.24  2:39.66  4:03.19    5:24.67   
21  Asta Hermansen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    1:20.73  2:46.94  4:14.34    5:34.38   
22  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    1:17.67  2:43.41  4:11.24    5:35.21   
23  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF    1:18.42  2:45.62  4:14.23    5:40.15   
24  Anna Olsen  1999  Swim Team Neptun    1:22.23  2:51.97  4:20.70    5:42.07   
25  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:24.59  2:52.99  4:20.72    5:45.16   
Emma Katballe  1999  Swim Team Djursland            DNS   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:07.58  2:20.83  3:34.55    4:46.55   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:12.27  2:30.03  3:48.52    5:04.00   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:12.41  2:30.43  3:47.96    5:05.14   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub    1:16.00  2:37.08  3:58.65    5:18.26   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    1:16.36  2:39.16  4:01.13    5:22.88   
Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:17.81  2:42.14  4:04.94    5:28.49   
Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:18.43  2:42.63  4:09.00    5:31.20   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:18.16  2:43.40  4:09.03    5:33.09   
Kirstine Thordahl Jensen  2000  Odder IGF    1:21.26  4:12.57  5:36.76    5:36.76   
10  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:18.20  2:46.04  4:14.56    5:41.73   
11  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub    1:24.51  2:53.36  4:20.16    5:44.30   
12  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    1:22.09  2:51.62  4:20.55    5:45.45   
13  Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:25.39  2:58.57  4:29.56    5:57.48   
14  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub    1:22.65  2:55.84  4:28.39    5:57.50   
15  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF    1:27.06  3:04.00  4:41.32    6:12.52   
16  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    1:31.05  3:13.93  4:59.17    6:37.46   
17  Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub    1:28.07  3:10.41  4:56.31    6:41.54   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:14.49  2:34.64  3:55.05    5:14.38   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:19.44  2:45.94  4:11.68    5:35.53   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:24.73  2:54.14  4:23.53    5:53.00   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    1:30.04  3:06.36  4:42.90    6:13.36   
Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF    1:27.06  3:06.18  4:48.65    6:30.74   
Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub    1:27.06  3:04.01  4:41.32    6:37.35   
Katrine Mols  2003  Lyseng IF    1:36.37  3:24.20  5:13.39    6:57.58   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:27.76  3:05.80  4:43.80    6:19.65   
Sarah Carugati  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:27.22  3:06.91  4:46.48    6:24.53   
Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:32.87  3:17.32  5:00.23    6:40.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:15 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  30 maj 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  20:40   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    1:01.38  2:06.50  3:11.74    4:13.13   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    1:01.10  2:06.98  3:12.46    4:18.48   
Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svømmeklub    1:03.02  2:12.68  3:23.98    4:35.99   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland    1:06.52  2:18.36  3:29.17    4:37.35   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    1:05.32  2:16.80  3:28.12    4:39.96   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    1:24.47  3:02.68  4:43.33    6:22.02   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub    1:01.10  2:05.90  3:10.14    4:13.34   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:03.87  2:10.26  3:17.59    4:23.97   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    1:03.12  2:11.16  3:18.98    4:24.77   
Jesper Jensen  1996  Agfs Svømmeafdeling    1:06.12  2:15.15  3:24.52    4:26.06   
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub    1:04.43  2:12.22  3:20.19    4:26.22   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svømmeklub Triton    1:04.29  2:14.93      4:29.97   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    1:05.09  2:13.98  3:23.25    4:32.11   
Jonatan Balladone  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:06.25  2:15.67  3:24.59    4:32.50   
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:04.22  2:14.05  3:24.66    4:33.81   
10  Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svømmeafdeling    1:04.73  2:15.83  3:26.66    4:37.46   
11  Anthon Løbner  1997  Lyseng IF    1:05.49  2:17.00  3:30.63    4:43.89   
12  Mathias Bech  1996  Vejle Svømmeklub Triton    1:06.34  2:19.21  3:33.89    4:48.02   
13  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:06.35  2:20.75  3:34.47    4:48.03   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling    1:05.24  2:13.63  3:20.96    4:25.98   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    1:04.41  2:13.23  3:21.94    4:27.20   
Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF    1:07.17  2:17.19  3:25.43    4:31.24   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    1:04.84  2:15.36  3:24.46    4:33.47   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:07.32  2:18.29  3:26.58    4:34.99   
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub    1:06.18  2:16.91  3:28.18    4:37.05   
Johannes Kjærgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling    1:04.48  2:15.82  3:27.98    4:41.94   
Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning    1:06.95  2:19.10  3:32.58    4:45.12   
Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF    1:07.37  2:18.91  3:32.56    4:50.06   
10  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    1:08.01  2:24.09  3:41.96    4:58.99   
11  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF    1:10.55  2:29.34  3:46.82    5:00.38   
12  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub    1:10.22  2:26.70  3:44.22    5:01.12   
13  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    1:13.59  2:30.93  3:47.84    5:01.83   
14  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:10.33  2:29.34  3:49.66    5:09.50   
15  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub    1:16.21  2:42.47  4:08.30    5:27.27   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:07.34  2:17.87  3:29.18    4:39.75   
Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:06.56  2:21.45  3:35.84    4:49.51   
Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub    1:09.87  2:26.09  3:41.07    4:53.38   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:11.07  2:27.26  3:41.00    4:54.09   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:11.68  2:28.12  3:45.12    5:00.02   
Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    1:09.62  2:27.35  3:45.80    5:00.03   
Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:10.63  2:28.31  3:46.26    5:02.25   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    1:11.98  2:30.94  3:10.00    5:05.84   
Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:12.27  2:30.12  3:48.92    5:06.65   
10  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF    1:11.81  2:32.54  3:54.17    5:11.41   
11  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    1:13.91  2:33.73  3:54.05    5:13.42   
12  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    1:14.59  2:36.93  4:00.20    5:18.28   
13  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    1:09.63  2:27.35  2:37.53    5:18.54   
14  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub    1:15.73  2:40.40  4:02.26    5:19.35   
15  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:14.47  2:38.34  4:01.26    5:22.43   
16  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:16.32  2:40.10  4:03.16    5:23.34   
17  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    2:41.47  4:04.63  5:25.38    5:25.38   
18  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:17.30  2:42.49  4:07.39    5:25.65   
19  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:21.81  2:44.85  4:08.45    5:27.63   
20  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling    1:16.04  2:40.06  4:07.07    5:30.10   
21  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub    1:23.30  2:50.91  4:17.96    5:38.38   
22  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub    1:23.04  2:50.22  4:17.81    5:38.68   
23  Oliver Høyer  2000  Lyseng IF    1:15.22  2:44.30  4:14.78    5:39.13   
24  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    1:22.87  2:50.72  4:18.55    5:41.14   
25  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:20.03  2:48.85  4:16.48    5:44.54   
26  Oliver Veile  2001  Durup IF    1:20.90  2:50.79  4:22.51    5:53.02   
27  Johannes Gasse  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:26.86  3:03.70  4:35.20    6:12.79   
Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:14.58  2:35.45  3:56.40    5:13.48  EXTRA 
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:16.79  2:41.25  4:05.39    5:25.57   
Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:18.70  2:43.72  4:11.14    5:38.36   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    1:21.55  2:49.59  4:17.71    5:40.98   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:21.43  2:52.21  4:19.17    5:44.38   
Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:22.36  2:52.70  4:24.84    5:52.91   
Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:24.34  2:56.41  4:28.92    6:02.75   
Erik Stendahl  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:25.75  3:00.61  4:35.96    6:06.39   
Carl Brøchner  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:24.08  2:58.64  4:36.10    6:06.75   
Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:26.09  3:03.13  4:38.60    6:12.24   
10  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub    1:28.43  3:05.57  4:41.72    6:13.72   
11  Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:27.03  3:03.77  4:43.88    6:19.26   
12  Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF    1:31.87  3:11.31  4:49.69    6:20.12   
13  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub    44.16  1:29.11  3:09.13    6:20.17   
14  Yang Li  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:35.89  3:18.76  5:03.02    6:41.17   
15  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:41.82  3:09.13  3:26.74    6:50.65   
16  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:39.84  3:27.77  5:14.22    6:57.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 maj 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:40 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:01.52        2:07.89   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmøy Svømmeklubb    1:05.44        2:12.78   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:03.88        2:12.92   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:04.68        2:13.20   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:03.57        2:13.56   
Martha Andersen  1999  Vejle Svømmeklub Triton    1:04.91        2:14.27   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:06.33        2:17.08   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:07.68        2:20.36   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub    1:07.38        2:21.51   
10  Amalie Fisker Brøchner  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:08.57        2:22.86   
11  Stine Mary Vissing  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:08.85        2:23.24   
12  Clara Holst  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:09.65        2:24.26   
13  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    1:09.38        2:25.04   
14  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    1:11.16        2:25.31   
15  Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF    1:11.41        2:25.98   
16  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:10.37        2:26.15   
17  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    1:11.94        2:27.04   
18  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    1:11.47        2:27.93   
19  Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Agfs Svømmeafdeling    1:12.49        2:28.59   
20  Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub    1:12.42        2:29.23   
21  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:14.32        2:30.10   
22  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    1:12.52        2:30.63   
23  Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68    1:14.17        2:31.08   
24  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:13.05        2:31.39   
25  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:13.11        2:31.64   
26  Sibel Simonsen  2001  Swim Team Neptun    1:14.35        2:31.77   
27  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68    1:13.40        2:31.86   
28  Julie Dahl Schneider  1998  Svømmeklubben Nord    1:11.85        2:31.98   
29  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub    1:14.23        2:32.38   
30  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF    1:14.01        2:34.69   
31  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun    1:14.11        2:34.89   
32  Asta Hermansen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    1:17.19        2:35.32   
33  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:15.68        2:35.68   
33  Olivia Andersen  1998  Swim Team Djursland    1:14.89        2:35.68   
35  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svømning    1:15.81        2:35.85   
36  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub    1:14.00        2:36.17   
37  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:14.77        2:36.31   
38  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:15.42        2:36.33   
39  Melissa Furman  1999  Swim Team Djursland    1:13.03        2:36.42   
40  Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:14.92        2:37.04   
41  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:16.74        2:37.26   
42  Nina Lærke Mortensen  2000  Swim Team Neptun    1:14.97        2:37.32   
43  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:15.82        2:37.83   
44  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:17.72        2:38.56   
45  Lærke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF    1:16.56        2:38.74   
46  Anna Olsen  1999  Swim Team Neptun    1:17.59        2:39.09   
47  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub    1:17.70        2:39.44   
48  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF    1:17.19        2:40.56   
49  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF Svømning    1:16.34        2:40.82   
50  Maya Nautrup Pedersen  1999  IHF Svømning    1:17.85        2:41.03   
51  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    1:17.90        2:41.37   
52  Elena Furman  1994  Swim Team Djursland    1:15.17        2:41.45   
53  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF    24.51        2:41.57   
54  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF    1:18.01        2:41.90   
55  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:17.32        2:42.05   
56  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    1:19.80        2:42.79   
57  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF    1:16.23        2:42.83   
58  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:18.10        2:47.75   
59  Emma Lovring  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    1:23.22        2:49.32   
60  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun    1:19.48        2:49.87   
61  Liv Cramer  2000  Agfs Svømmeafdeling    1:19.90        2:50.26   
62  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub    1:23.71        2:51.16   
63  Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:23.78        2:51.79   
64  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub    1:26.56        2:52.14   
65  Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:23.45        2:52.75   
66  Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord    1:23.78        2:52.95   
67  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF    1:22.76        2:57.29   
68  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68    1:27.51        3:00.06   
69  Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:27.74        3:02.79   
70  Andrea K. Pedersen  2000  Durup IF    1:27.00        3:03.92   
71  Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub    1:29.75        3:05.81   
72  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svømning    1:30.01        3:08.33   
73  Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF    1:28.16        3:08.43   
74  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub    1:31.26        3:10.57   
75  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svømning    1:32.22        3:13.17   
76  Julie Dimke  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    3:13.58        3:13.58   
77  Katrine Mols  2003  Lyseng IF    1:33.55        3:16.65   
78  Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:35.27        3:16.87   
79  Louise Sutherland  2002  IHF Svømning    1:31.99        3:20.58   
80  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub    1:36.04        3:21.66   
81  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    1:39.54        3:22.62   
82  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svømning    1:35.97        3:26.75   
83  Emilija Zaluma  2004  Swimteam Heddos    1:39.40        3:27.80   
84  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    1:46.79        3:38.89   
85  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svømning    1:43.28        3:40.58   
86  Thea L. Bæk Vinther  2002  IHF Svømning    1:43.48        3:42.59   
87  Malou Sejr  2005  Agfs Svømmeafdeling    1:50.52        3:45.54   
88  Karolina Frommert  2003  Swimteam Heddos    1:48.68        3:55.67   
89  Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:59.69        4:11.41   
90  Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svømmeafdeling    2:05.10        4:23.03   
Camilla Veile  2000  Durup IF            DNS   
Emma Katballe  1999  Swim Team Djursland            DNS   
Lærke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Sarah Carugati  2004  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svømning            DNS   
Laura-Marie Høj  2003  Horsens Svømmeklub            DNF   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:01.45        2:07.81   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmøy Svømmeklubb    1:03.40        2:10.45   
Matilde Kjeldsen  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:04.82        2:10.76   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:03.83        2:11.18   
Martha Andersen  1999  Vejle Svømmeklub Triton    1:05.21        2:14.20   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:07.54        2:20.09   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF    1:09.70        2:20.56   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    1:08.97        2:20.79   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:09.18        2:21.62   
10  Amalie Fisker Brøchner  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:08.15        2:21.95   
11  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    1:09.23        2:21.98   
12  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:10.85        2:25.58   
13  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:13.15        2:28.86   
14  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    1:13.66        2:30.84   
15  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:12.99        2:31.26   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    58.30        2:00.14   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    57.29        2:00.32   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:00.14        2:03.07   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton    58.71        2:03.90   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    1:00.07        2:04.06   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    1:00.78        2:04.87   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    1:02.46        2:05.86   
Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF    1:02.59        2:06.68   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svømmeklub Triton    1:01.61        2:07.25   
10  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub    1:01.19        2:07.28   
11  Simon Sønderriis  1997  Lyseng IF    1:01.00        2:08.00   
12  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF    1:01.08        2:08.02   
13  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    1:01.74        2:08.04   
14  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:01.49        2:08.43   
15  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:03.98        2:08.73   
16  Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svømmeafdeling    1:00.33        2:08.94   
17  Mathias Bech  1996  Vejle Svømmeklub Triton    1:01.83        2:09.22   
18  Jesper Jensen  1996  Agfs Svømmeafdeling    1:02.42        2:09.86   
19  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    1:01.77        2:10.07   
20  Lasse Dall  1997  Odder IGF    1:02.18        2:10.40   
21  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:03.19        2:10.43   
22  Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun    1:02.45        2:11.15   
23  Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub    1:04.28        2:11.19   
23  Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub    17.93        2:11.19   
25  Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    1:02.88        2:11.39   
26  Jonatan Balladone  1997  Agfs Svømmeafdeling    15.42        2:11.44   
27  Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:03.33        2:11.49   
28  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:04.91        2:11.61   
29  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:04.33        2:12.63   
30  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning    1:04.13        2:12.73   
31  Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svømmeklub    1:03.37        2:12.93   
32  Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    1:02.54        2:13.15   
33  Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:03.45        2:13.20   
34  Anthon Løbner  1997  Lyseng IF    1:02.36        2:13.33   
35  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling    1:03.44        2:14.02   
36  Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub    1:04.49        2:14.07   
37  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:04.26        2:14.20   
38  Nikolaj Isdahl  1999  Odder IGF    1:04.05        2:14.60   
39  Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun    1:05.02        2:16.27   
40  Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:05.67        2:17.24   
41  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:05.19        2:17.87   
42  Mads Juul  1997  Vejle Svømmeklub Triton    1:05.01        2:18.76   
43  Oskar Lindholm  2001  Lyseng IF    1:07.81        2:19.31   
44  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:07.74        2:19.98   
45  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    1:08.53        2:20.11   
46  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    1:08.76        2:20.96   
47  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:07.98        2:21.01   
48  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    1:07.37        2:21.26   
49  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:07.16        2:21.52   
50  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    1:08.01        2:22.11   
51  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF    1:07.52        2:22.31   
52  Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:09.96        2:22.83   
53  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:09.42        2:23.30   
54  Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    1:09.40        2:23.35   
55  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:09.04        2:23.56   
56  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF    1:09.40        2:23.75   
57  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    1:09.41        2:24.32   
58  Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub    1:09.83        2:25.23   
59  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF    1:11.34        2:27.68   
60  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:11.72        2:27.87   
61  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub    1:12.46        2:29.50   
62  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    1:14.44        2:31.67   
63  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub    1:14.00        2:32.08   
64  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:12.48        2:32.11   
65  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:14.33        2:33.00   
65  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub    1:13.30        2:33.00   
67  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:15.60        2:33.36   
68  Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    1:11.41        2:35.13   
69  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling    1:15.92        2:35.90   
70  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub    1:15.01        2:36.03   
71  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    1:17.24        2:36.61   
72  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:16.16        2:37.01   
73  August Krebs Hessellund  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:14.92        2:37.60   
74  Oliver Høyer  2000  Lyseng IF    1:15.30        2:39.02   
75  Mathias Lund Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:16.57        2:39.10   
76  Andreas Skak Thomsen  2001  Swim Team Neptun    1:18.02        2:40.42   
77  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:17.04        2:42.00   
78  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub    1:19.10        2:42.25   
79  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:17.90        2:42.78   
80  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:18.08        2:43.12   
81  Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF    1:18.96        2:43.83   
82  Oliver Veile  2001  Durup IF    1:21.07        2:47.08   
83  Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:22.46        2:47.35   
84  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    1:21.80        2:47.42   
85  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:24.53        2:50.74   
86  Erik Stendahl  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:23.41        2:53.63   
87  Johannes Gasse  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:25.21        2:54.37   
88  Carl Brøchner  2002  Agfs Svømmeafdeling    1:24.15        2:54.39   
89  Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:24.28        2:55.59   
90  Jakob Kobberø  2001  Durup IF    1:25.31        2:57.50   
91  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    1:22.05        2:59.09   
92  Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:27.56        3:01.04   
93  Frederik Lindholm  2004  Lyseng IF    1:27.81        3:04.01   
94  Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub    1:26.84        3:04.21   
95  Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:29.01        3:06.13   
96  Tobias Hejgaard Jensen  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:31.27        3:06.31   
97  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:34.04        3:12.70   
98  William Sloth  2003  Lyseng IF    1:37.06        3:18.15   
99  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF    1:33.59        3:18.29   
100  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svømmeafdeling    1:35.26        3:19.30   
101  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub    1:42.89        3:28.88   
102  Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:37.59        3:34.36   
103  Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:44.07        3:40.36   
104  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    1:51.89        3:52.28   
105  Mingus Markholt-Honoré  2004  Agfs Svømmeafdeling    1:53.97        3:58.63   
Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:09.97        2:24.94  EXTRA 
Gustav Mark Krogh  2000  IHF Svømning            DNS   
Mads F. Nielsen  1999  Durup IF            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbøl  2000  IHF Svømning            DNS   
Gordon Koon Lam Lee  1996  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    56.50        1:57.06   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    57.88        2:00.43   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    59.34        2:02.91   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    59.93        2:03.51   
Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF    1:00.50        2:04.25   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    59.88        2:04.90   
Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub    1:00.51        2:05.32   
Emil Kamuk Frederiksen  1995  Vejle Svømmeklub Triton    1:00.42        2:05.37   
Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svømmeklub Triton    1:01.19        2:05.45   
10  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF    1:00.51        2:06.94   
11  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:02.36        2:08.38   
12  Simon Sønderriis  1997  Lyseng IF    1:00.95        2:09.38   
13  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:01.39        2:10.04   
14  Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    1:01.82        2:10.38   
15  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:05.16        2:14.91   
16  Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub    1:11.80        2:30.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling            30.50   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            31.91   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            32.22   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            32.25   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            32.73   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            33.18   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            33.43   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            33.79   
Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            33.82   
10  Elisabeth Katballe  1997  Swim Team Djursland            34.43   
11  Laura Blendstrup  1999  Swim Team Neptun            34.85   
12  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            34.99   
13  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            35.53   
14  Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            35.67   
15  Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            35.70   
16  Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            35.74   
17  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            35.82   
18  Amalie Skak Thomsen  1999  Swim Team Neptun            35.84   
19  Emilie Neelum Ludvigsen  1999  Vejle Svømmeklub Triton            36.06   
20  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            36.24   
21  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            36.28   
22  Anna Sommer Harrits  1999  Agfs Svømmeafdeling            36.48   
23  Nanna Rolle  2000  Agfs Svømmeafdeling            36.62   
24  Esra Øzkan  1998  Odder IGF            36.91   
25  Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            37.21   
26  Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            37.56   
27  Simone Friis  1991  Roskilde Svømning            37.84   
28  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF            37.86   
29  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF            37.98   
30  Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling            38.69   
31  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svømning            38.89   
32  Helena Heerulff  1999  Agfs Svømmeafdeling            39.18   
33  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling            39.34   
34  Lærke Marie Bentsen  1998  Lyseng IF            39.51   
35  Carli Mark  2002  Durup IF            39.98   
36  Camilla Hein Saugmann  1999  Odder IGF            40.27   
37  Mathilde Hvass Olesen  2001  Lyseng IF            40.31   
38  Emma Lovring  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            41.07   
39  Marie Juhl Jensen  1996  Lyseng IF            41.32   
40  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svømmeklub            41.52   
41  Mille Kjær Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            41.68   
41  Vibeke Mikkelsen  1996  Swim Team Djursland            41.68   
43  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            41.96   
44  Louise Sutherland  2002  IHF Svømning            42.02   
45  Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling            42.14   
46  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun            42.49   
47  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            42.59   
48  Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub            44.34   
49  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            44.83   
50  Katrine Mols  2003  Lyseng IF            45.24   
51  Laura-Marie Høj  2003  Horsens Svømmeklub            45.28   
52  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            45.38   
53  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            45.66   
54  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            46.14   
55  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            46.30   
56  Celina Preusse Kaarup  2004  Agfs Svømmeafdeling            46.88   
57  Amalie Bisgaard Thomsen  2001  IHF Svømning            47.08   
58  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            47.91   
59  Asta Louise Vibe Laursen  2000  IHF Svømning            48.10   
60  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            48.47   
61  Lea Kokholm  2001  Horsens Svømmeklub            48.60   
62  Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68            48.74   
63  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            49.27   
64  Thilde S. B. Pedersen  2004  Agfs Svømmeafdeling            49.33   
65  Rebecka Sutherland  2003  IHF Svømning            49.50   
66  Mathilde Tilsted Hansen  2003  IHF Svømning            49.71   
67  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            49.78   
68  Anne Katrine Ryhammer  2003  Lyseng IF            50.22   
69  Malou Sejr  2005  Agfs Svømmeafdeling            50.90   
70  Emilija Zaluma  2004  Swimteam Heddos            51.76   
71  Veronica Brix  2003  Agfs Svømmeafdeling            53.11   
72  Frida Nordfeldt Iversen  2004  Agfs Svømmeafdeling            54.51   
73  Lærke Hemmer-Hansen  2004  Agfs Svømmeafdeling            55.67   
74  Nele Förstermann  2004  Swimteam Heddos            56.88   
75  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling            58.09   
76  Signe Ladefoged  2004  Agfs Svømmeafdeling            58.69   
77  Femke Menges  2004  Swimteam Heddos            58.77   
78  Tania Lakzadeh  2003  Agfs Svømmeafdeling            59.18   
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            33.73  EXTRA 
Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF            DNS   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling            DNS   
Sarah Stilling Lahn  2001  IHF Svømning            DNS   
Annika Haase  2004  Swimteam Heddos            DSQ  Afsl. mave 
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            DSQ  EJ brudt v. 15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Østrup  1997  Agfs Svømmeafdeling            30.52   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            31.47   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            31.71   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            32.47   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            32.68   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            33.53   
Emma H. Christiansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            33.75   
Cecilie Dalgas  2000  Odder IGF            33.98   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            34.33   
10  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            34.80   
11  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            35.06   
12  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            35.09   
13  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            35.52   
14  Nanna Rolle  2000  Agfs Svømmeafdeling            36.30   
15  Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.82   
16  Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling            37.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            28.36   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svømmeafdeling            28.77   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            29.21   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling            29.34   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland            29.86   
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            30.06   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svømmeklub Triton            30.49   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub            30.60   
Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            30.65   
10  Lasse Dall  1997  Odder IGF            30.69   
11  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            30.74   
12  Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton            30.77   
13  Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            30.95   
14  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub            31.37   
15  Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            31.44   
16  Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svømmeafdeling            31.63   
17  Kristian Ranghøj  1995  Swim Team Neptun            31.71   
18  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            31.79   
19  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            31.89   
20  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            32.03   
21  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            32.13   
22  Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            32.27   
23  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svømmeafdeling            32.49   
24  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling            32.70   
25  Thomas Frederiksen  2000  Odder IGF            32.78   
26  Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub Triton            32.86   
27  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.34   
28  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            33.43   
29  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            33.64   
30  Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            33.79   
31  Simon Sønderriis  1997  Lyseng IF            34.08   
32  Magnus Boldrup Birn  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            34.48   
33  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub            34.53   
34  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF            34.98   
35  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            35.39   
36  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            35.63   
37  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.69   
38  Toke Cramer  1998  Agfs Svømmeafdeling            36.10   
39  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            36.62   
40  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            37.64   
41  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            38.35   
42  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            38.71   
43  Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling            38.76   
44  Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            38.86   
44  Oliver Veile  2001  Durup IF            38.86   
46  Christian Ottosen  2002  Agfs Svømmeafdeling            38.95   
47  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            39.12   
48  Johannes W Nielsen  2001  Swim Team Neptun            39.60   
49  Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            39.82   
50  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling            39.90   
51  Mads F. Nielsen  1999  Durup IF            40.19   
52  Alexander Korsager Elkjær  2001  Lyseng IF            40.30   
53  Anders Færch Jensen  1988  IHF Svømning            40.65   
54  Johannes Gasse  2001  Agfs Svømmeafdeling            40.82   
55  Rasmus Pilegaard Køfer  2003  Agfs Svømmeafdeling            41.04   
56  Kristoffer Heerulff  2001  Agfs Svømmeafdeling            41.60   
56  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            41.60   
58  Carl Brøchner  2002  Agfs Svømmeafdeling            41.62   
59  Joachim Hjertmann  2002  Lyseng IF            41.67   
60  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            41.76   
61  Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling            42.39   
62  August Ancker  2003  Lyseng IF            42.47   
63  Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling            43.11   
64  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            43.36   
65  Jakob Kobberø  2001  Durup IF            43.63   
66  Erik Stendahl  2002  Agfs Svømmeafdeling            43.76   
67  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            45.64   
68  Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            45.90   
69  Erik Frommert  2002  Swimteam Heddos            47.25   
70  Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            47.28   
71  Christian M. Stapelfeldt  2003  Agfs Svømmeafdeling            47.59   
72  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svømmeafdeling            48.98   
73  Vincent Gasse  2004  Agfs Svømmeafdeling            49.37   
74  Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            50.71   
75  Sebastian Veile  2003  Durup IF            52.80   
76  Lukas Jung  2004  Swimteam Heddos            52.98   
77  Mingus Markholt-Honoré  2004  Agfs Svømmeafdeling            54.67   
78  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            59.49   
Gustav Mark Krogh  2000  IHF Svømning            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbøl  2000  IHF Svømning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling            27.87   
Anders L. Mogensen  1996  Agfs Svømmeafdeling            28.60   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            28.81   
Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling            28.84   
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            29.78   
Frederik Bendix  1995  Swim Team Djursland            29.79   
Lasse Dall  1997  Odder IGF            29.84   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub            29.96   
Tom Heilmann  1997  Vejle Svømmeklub Triton            30.16   
10  Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton            30.17   
11  Jonas B. Jørgensen  1998  Lyseng IF            30.49   
12  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            30.68   
13  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            31.96   
14  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            32.03   
15  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            32.12   
16  Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            33.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmøy Svømmeklubb            33.44   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            35.96   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            36.05   
Simone Friis  1991  Roskilde Svømning            36.26   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            37.28   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            37.34   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            37.58   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            38.05   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            38.35   
10  Julie Uldall Larsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            39.37   
11  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            39.48   
12  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            39.58   
13  Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            39.62   
14  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            40.16   
15  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub            40.49   
16  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            40.50   
17  Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svømmeklub Triton            40.63   
18  Clara Holst  1999  Agfs Svømmeafdeling            40.69   
19  Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            41.19   
20  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            41.35   
21  Vibeke Mikkelsen  1996  Swim Team Djursland            41.83   
22  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            42.17   
23  Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            42.52   
24  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            42.90   
25  Asta Hermansen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            43.03   
26  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            43.78   
27  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            44.39   
28  Christine Skouboe  1997  Swim Team Neptun            45.02   
29  Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord            45.16   
30  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            45.59   
31  Laura Fogh  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            46.03   
32  Emma Lovring  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            47.36   
33  Natasja Furman  1996  Swim Team Djursland            48.13   
34  Emilie Spliid  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            49.18   
35  Anne Katrine Ryhammer  2003  Lyseng IF            50.00   
36  Yasmina Kristiensen  2000  Lyseng IF            50.05   
37  Julie Dimke  1998  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            50.32   
38  Nanna Svostrup Clausen  2002  Lyseng IF            51.48   
39  Femke Menges  2004  Swimteam Heddos            51.81   
40  Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68            54.12   
41  Christina Berggren Munch  2001  Struer Svømmeklub            54.21   
42  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            55.49   
43  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            56.59   
44  Nele Förstermann  2004  Swimteam Heddos            57.57   
45  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            57.76   
46  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            57.79   
47  Signe Ladefoged  2004  Agfs Svømmeafdeling            57.91   
48  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            58.24   
49  Matilde S. Bech Olsen  2004  Agfs Svømmeafdeling            58.25   
50  Thea L. Bæk Vinther  2002  IHF Svømning            58.38   
51  Thilde S. B. Pedersen  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:00.96   
52  Veronica Brix  2003  Agfs Svømmeafdeling            1:01.32   
Ani Frøslev Hansen  1998  Durup IF            DNS   
Iben Damsgaard  2000  Durup IF            DNS   
Tania Lakzadeh  2003  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmøy Svømmeklubb            33.78   
Simone Friis  1991  Roskilde Svømning            35.37   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            35.63   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            35.92   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.64   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            37.34   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            37.39   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            38.02   
Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            38.67   
10  Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            38.77   
11  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub            38.94   
12  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            39.62   
13  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            42.29   
14  Emilie Spliid  2000  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            44.47   
15  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  Struer Svømmeklub            44.63   
16  Laura Fogh  2003  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            46.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            31.98   
David Tørring  1995  Agfs Svømmeafdeling            31.99   
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            32.04   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            32.88   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            32.92   
Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svømmeafdeling            33.06   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            33.16   
Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svømmeafdeling            33.59   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            33.59   
10  Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            34.72   
11  Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub Triton            35.77   
12  Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            36.00   
13  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            36.17   
14  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            36.43   
15  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            36.50   
16  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.61   
17  Anders Færch Jensen  1988  IHF Svømning            37.77   
18  Sebastian Halvorsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            37.91   
19  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            37.95   
20  Johannes Hjertmann  1998  Lyseng IF            38.13   
21  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling            38.49   
22  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord            38.59   
23  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling            38.79   
24  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning            39.33   
25  Kristian Avnskov Pedersen  1999  Durup IF            41.39   
26  Simon Noesgaard Nielsen  1998  Agfs Svømmeafdeling            41.78   
27  Oliver Høyer  2000  Lyseng IF            43.07   
28  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            45.91   
29  Yang Li  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            46.65   
30  Alexander Korsager Elkjær  2001  Lyseng IF            51.29   
31  Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            51.78   
32  Erik Frommert  2002  Swimteam Heddos            52.32   
33  Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            52.63   
34  Samuel Kirkeby Rossen  2002  Agfs Svømmeafdeling            53.24   
35  Lukas Jung  2004  Swimteam Heddos            53.68   
36  August Ancker  2003  Lyseng IF            54.81   
37  Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF            55.17   
38  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            55.90   
39  Mads Aarslew Jensen  2004  Køge Svømmeklub            58.60   
40  Vincent Gasse  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:01.78   
41  Viktor Toft Godtfredsen  2004  Agfs Svømmeafdeling            1:03.51   
Andreas Aakjær Andersen  1999  Lyseng IF            DNS   
Viktor Nygaard Fonsbøl  2000  IHF Svømning            DNS   
Anthon Løbner  1997  Lyseng IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            31.04   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            31.20   
David Tørring  1995  Agfs Svømmeafdeling            31.76   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            32.46   
Gustav Emil Lings  1996  Agfs Svømmeafdeling            33.01   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            33.26   
Albert Grann-Frankild  1996  Agfs Svømmeafdeling            33.52   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            33.98   
Magnus Mikkelsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            34.77   
10  Andreas Sehested  1996  Vejle Svømmeklub Triton            35.08   
11  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            35.63   
12  Aksel Skrydstrup  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            36.23   
13  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            36.25   
14  Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            36.55   
15  Anders Færch Jensen  1988  IHF Svømning            36.97   
16  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            37.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  01 juni 2014 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Aarhus Open    Udskriftsdato  01 juni 2014   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 maj 2014         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingalill Urrang Naustvik  1995  Karmøy Svømmeklubb            1:14.44   
Nina-Therese Storstein  1998  Karmøy Svømmeklubb            1:16.21   
Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svømmeafdeling            1:19.16   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:20.12   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            1:20.69   
Anna Brandenborg Jensen  1999  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            1:21.21   
Julie Pavon Friis  1999  Agfs Svømmeafdeling            1:22.39   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            1:23.32   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:23.47   
10  Amalie Fisker Brøchner  1999  Agfs Svømmeafdeling            1:25.18   
11  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            1:25.55   
12  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            1:26.43   
13  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            1:26.58   
14  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            1:27.57   
15  Mette Dyrhauge Winther  1998  Odder IGF            1:27.59   
16  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            1:27.93   
17  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            1:27.98   
18  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling            1:28.27   
19  Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            1:29.37   
20  Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            1:29.53   
21  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:29.57   
22  Julie Uldall Larsen  1999  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin            1:30.70   
23  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:31.02   
24  Anna Olsen  1999  Swim Team Neptun            1:31.68   
25  Mikala Mai Halbirk  1998  Vejle Svømmeklub Triton            1:32.11   
26  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:32.14   
27  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            1:32.21   
28  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            1:33.90   
29  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            1:34.30   
30  Clara Nautrup Pedersen  1998  IHF Svømning