Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 30 maj 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:15 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Charlotte Berner | 1972 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:14.57 | 2:34.04 | 3:53.69 | 5:11.16 | |||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:18.93 | 2:43.37 | 4:15.44 | 5:43.39 | |||
3 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 1:19.10 | 2:47.37 | 4:17.20 | 5:45.41 | |||
4 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:21.64 | 2:51.30 | 4:21.03 | 5:48.71 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nina-Therese Storstein | 1998 | Karmøy Svømmeklubb | 1:06.18 | 2:15.69 | 3:25.57 | 4:34.30 | |||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.22 | 2:15.10 | 3:26.43 | 4:36.48 | |||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:06.58 | 2:16.74 | 3:27.27 | 4:36.60 | |||
4 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.50 | 2:17.15 | 3:28.05 | 4:37.60 | |||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:07.28 | 2:18.42 | 3:29.44 | 4:40.37 | |||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.59 | 2:20.24 | 3:33.90 | 4:47.46 | |||
7 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.63 | 2:22.70 | 3:36.50 | 4:48.89 | |||
8 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:09.49 | 2:23.51 | 3:37.57 | 4:49.97 | |||
9 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.55 | 2:25.33 | 3:38.73 | 4:52.03 | |||
10 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:11.33 | 2:26.96 | 3:42.38 | 4:56.40 | |||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:12.76 | 2:29.21 | 3:44.29 | 5:00.46 | |||
12 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.56 | 2:26.61 | 3:44.29 | 5:01.38 | |||
13 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:13.51 | 2:30.03 | 3:46.81 | 5:02.13 | |||
14 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:10.90 | 2:28.61 | 3:46.42 | 5:02.60 | |||
15 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 1:12.14 | 2:29.29 | 3:47.45 | 5:03.39 | |||
16 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.65 | 2:32.18 | 3:51.30 | 5:09.24 | |||
17 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:13.84 | 2:33.15 | 3:52.72 | 5:10.41 | |||
18 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:12.99 | 2:32.27 | 3:53.29 | 5:15.23 | |||
19 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.97 | 2:39.25 | 4:02.85 | 5:23.72 | |||
20 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 1:14.24 | 2:39.66 | 4:03.19 | 5:24.67 | |||
21 | Asta Hermansen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.73 | 2:46.94 | 4:14.34 | 5:34.38 | |||
22 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:17.67 | 2:43.41 | 4:11.24 | 5:35.21 | |||
23 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 1:18.42 | 2:45.62 | 4:14.23 | 5:40.15 | |||
24 | Anna Olsen | 1999 | Swim Team Neptun | 1:22.23 | 2:51.97 | 4:20.70 | 5:42.07 | |||
25 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.59 | 2:52.99 | 4:20.72 | 5:45.16 | |||
- | Emma Katballe | 1999 | Swim Team Djursland | DNS | ||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.58 | 2:20.83 | 3:34.55 | 4:46.55 | |||
2 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.27 | 2:30.03 | 3:48.52 | 5:04.00 | |||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.41 | 2:30.43 | 3:47.96 | 5:05.14 | |||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:16.00 | 2:37.08 | 3:58.65 | 5:18.26 | |||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.36 | 2:39.16 | 4:01.13 | 5:22.88 | |||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.81 | 2:42.14 | 4:04.94 | 5:28.49 | |||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.43 | 2:42.63 | 4:09.00 | 5:31.20 | |||
8 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.16 | 2:43.40 | 4:09.03 | 5:33.09 | |||
9 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 1:21.26 | 4:12.57 | 5:36.76 | 5:36.76 | |||
10 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.20 | 2:46.04 | 4:14.56 | 5:41.73 | |||
11 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:24.51 | 2:53.36 | 4:20.16 | 5:44.30 | |||
12 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:22.09 | 2:51.62 | 4:20.55 | 5:45.45 | |||
13 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.39 | 2:58.57 | 4:29.56 | 5:57.48 | |||
14 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:22.65 | 2:55.84 | 4:28.39 | 5:57.50 | |||
15 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:27.06 | 3:04.00 | 4:41.32 | 6:12.52 | |||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:31.05 | 3:13.93 | 4:59.17 | 6:37.46 | |||
17 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:28.07 | 3:10.41 | 4:56.31 | 6:41.54 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:14.49 | 2:34.64 | 3:55.05 | 5:14.38 | |||
2 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.44 | 2:45.94 | 4:11.68 | 5:35.53 | |||
3 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.73 | 2:54.14 | 4:23.53 | 5:53.00 | |||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:30.04 | 3:06.36 | 4:42.90 | 6:13.36 | |||
5 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | Lyseng IF | 1:27.06 | 3:06.18 | 4:48.65 | 6:30.74 | |||
6 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:27.06 | 3:04.01 | 4:41.32 | 6:37.35 | |||
7 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 1:36.37 | 3:24.20 | 5:13.39 | 6:57.58 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.76 | 3:05.80 | 4:43.80 | 6:19.65 | |||
2 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.22 | 3:06.91 | 4:46.48 | 6:24.53 | |||
3 | Celina Preusse Kaarup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.87 | 3:17.32 | 5:00.23 | 6:40.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 maj 2014 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 20:15 |