Resultat för Aarhus Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open | Udskriftsdato | 30 maj 2014 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:40 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.38 | 2:06.50 | 3:11.74 | 4:13.13 | |||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.10 | 2:06.98 | 3:12.46 | 4:18.48 | |||
3 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.02 | 2:12.68 | 3:23.98 | 4:35.99 | |||
4 | Frederik Bendix | 1995 | Swim Team Djursland | 1:06.52 | 2:18.36 | 3:29.17 | 4:37.35 | |||
5 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 1:05.32 | 2:16.80 | 3:28.12 | 4:39.96 | |||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 1:24.47 | 3:02.68 | 4:43.33 | 6:22.02 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:01.10 | 2:05.90 | 3:10.14 | 4:13.34 | |||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:03.87 | 2:10.26 | 3:17.59 | 4:23.97 | |||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:03.12 | 2:11.16 | 3:18.98 | 4:24.77 | |||
4 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.12 | 2:15.15 | 3:24.52 | 4:26.06 | |||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:04.43 | 2:12.22 | 3:20.19 | 4:26.22 | |||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.29 | 2:14.93 | 4:29.97 | ||||
7 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:05.09 | 2:13.98 | 3:23.25 | 4:32.11 | |||
8 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.25 | 2:15.67 | 3:24.59 | 4:32.50 | |||
9 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.22 | 2:14.05 | 3:24.66 | 4:33.81 | |||
10 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.73 | 2:15.83 | 3:26.66 | 4:37.46 | |||
11 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 1:05.49 | 2:17.00 | 3:30.63 | 4:43.89 | |||
12 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.34 | 2:19.21 | 3:33.89 | 4:48.02 | |||
13 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.35 | 2:20.75 | 3:34.47 | 4:48.03 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.24 | 2:13.63 | 3:20.96 | 4:25.98 | |||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:04.41 | 2:13.23 | 3:21.94 | 4:27.20 | |||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 1:07.17 | 2:17.19 | 3:25.43 | 4:31.24 | |||
4 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:04.84 | 2:15.36 | 3:24.46 | 4:33.47 | |||
5 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:07.32 | 2:18.29 | 3:26.58 | 4:34.99 | |||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:06.18 | 2:16.91 | 3:28.18 | 4:37.05 | |||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.48 | 2:15.82 | 3:27.98 | 4:41.94 | |||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:06.95 | 2:19.10 | 3:32.58 | 4:45.12 | |||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 1:07.37 | 2:18.91 | 3:32.56 | 4:50.06 | |||
10 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:08.01 | 2:24.09 | 3:41.96 | 4:58.99 | |||
11 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:10.55 | 2:29.34 | 3:46.82 | 5:00.38 | |||
12 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.22 | 2:26.70 | 3:44.22 | 5:01.12 | |||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:13.59 | 2:30.93 | 3:47.84 | 5:01.83 | |||
14 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.33 | 2:29.34 | 3:49.66 | 5:09.50 | |||
15 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:16.21 | 2:42.47 | 4:08.30 | 5:27.27 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:07.34 | 2:17.87 | 3:29.18 | 4:39.75 | |||
2 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.56 | 2:21.45 | 3:35.84 | 4:49.51 | |||
3 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:09.87 | 2:26.09 | 3:41.07 | 4:53.38 | |||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.07 | 2:27.26 | 3:41.00 | 4:54.09 | |||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:11.68 | 2:28.12 | 3:45.12 | 5:00.02 | |||
6 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 1:09.62 | 2:27.35 | 3:45.80 | 5:00.03 | |||
7 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.63 | 2:28.31 | 3:46.26 | 5:02.25 | |||
8 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:11.98 | 2:30.94 | 3:10.00 | 5:05.84 | |||
9 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:12.27 | 2:30.12 | 3:48.92 | 5:06.65 | |||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 1:11.81 | 2:32.54 | 3:54.17 | 5:11.41 | |||
11 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 1:13.91 | 2:33.73 | 3:54.05 | 5:13.42 | |||
12 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.59 | 2:36.93 | 4:00.20 | 5:18.28 | |||
13 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:09.63 | 2:27.35 | 2:37.53 | 5:18.54 | |||
14 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:15.73 | 2:40.40 | 4:02.26 | 5:19.35 | |||
15 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.47 | 2:38.34 | 4:01.26 | 5:22.43 | |||
16 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.32 | 2:40.10 | 4:03.16 | 5:23.34 | |||
17 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:41.47 | 4:04.63 | 5:25.38 | 5:25.38 | |||
18 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.30 | 2:42.49 | 4:07.39 | 5:25.65 | |||
19 | Magnus V. Ancker | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.81 | 2:44.85 | 4:08.45 | 5:27.63 | |||
20 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.04 | 2:40.06 | 4:07.07 | 5:30.10 | |||
21 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:23.30 | 2:50.91 | 4:17.96 | 5:38.38 | |||
22 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:23.04 | 2:50.22 | 4:17.81 | 5:38.68 | |||
23 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 1:15.22 | 2:44.30 | 4:14.78 | 5:39.13 | |||
24 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:22.87 | 2:50.72 | 4:18.55 | 5:41.14 | |||
25 | Kristoffer Heerulff | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.03 | 2:48.85 | 4:16.48 | 5:44.54 | |||
26 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 1:20.90 | 2:50.79 | 4:22.51 | 5:53.02 | |||
27 | Johannes Gasse | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:26.86 | 3:03.70 | 4:35.20 | 6:12.79 | |||
- | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.58 | 2:35.45 | 3:56.40 | 5:13.48 | EXTRA | ||
- | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.79 | 2:41.25 | 4:05.39 | 5:25.57 | |||
2 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.70 | 2:43.72 | 4:11.14 | 5:38.36 | |||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:21.55 | 2:49.59 | 4:17.71 | 5:40.98 | |||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.43 | 2:52.21 | 4:19.17 | 5:44.38 | |||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.36 | 2:52.70 | 4:24.84 | 5:52.91 | |||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.34 | 2:56.41 | 4:28.92 | 6:02.75 | |||
7 | Erik Stendahl | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.75 | 3:00.61 | 4:35.96 | 6:06.39 | |||
8 | Carl Brøchner | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.08 | 2:58.64 | 4:36.10 | 6:06.75 | |||
9 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:26.09 | 3:03.13 | 4:38.60 | 6:12.24 | |||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:28.43 | 3:05.57 | 4:41.72 | 6:13.72 | |||
11 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:27.03 | 3:03.77 | 4:43.88 | 6:19.26 | |||
12 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 1:31.87 | 3:11.31 | 4:49.69 | 6:20.12 | |||
13 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 44.16 | 1:29.11 | 3:09.13 | 6:20.17 | |||
14 | Yang Li | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:35.89 | 3:18.76 | 5:03.02 | 6:41.17 | |||
15 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.82 | 3:09.13 | 3:26.74 | 6:50.65 | |||
16 | Christian M. Stapelfeldt | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.84 | 3:27.77 | 5:14.22 | 6:57.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 maj 2014 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 20:40 |