Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 20:32 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Kusk | 1999 | 31.67 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 35.36 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Lærke Højbjerg | 1999 | 35.43 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 35.74 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Fie Holzmann | 2000 | 36.28 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Katrine B. Riss | 1999 | 37.37 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | Freja Møller | 1999 | 38.83 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 41.23 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Ditte Petersen | 1999 | 42.40 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Line M. C. Wind | 1999 | 44.94 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Kristine Lander | 2000 | 45.63 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Thea Pontoppidan | 1999 | 51.13 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Louise Winsley | 1998 | 51.36 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Maria S. Johannsen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 32.30 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 32.49 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | 34.20 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 34.67 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Sofie Villum Færch | 2002 | 35.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Madison Guldborg | 2001 | 36.05 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | 36.87 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 36.89 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Karoline Astrup Bauer | 2002 | 37.08 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 37.18 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Maja Johansen | 2002 | 37.66 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Kristine Hülsen | 2002 | 38.13 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 38.17 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Natasja Muncrief | 2002 | 38.76 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | 40.46 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Anastacia Damm Nielsen | 2001 | 40.52 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 41.00 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Sofie Knudsen | 2001 | 41.55 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Laura Damgaard | 2002 | 41.75 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Thienanh Nguyen | 2002 | 41.85 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Katrine Jensen | 2001 | 42.30 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 42.70 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Sara Neermann | 2002 | 46.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Iben Sønnichsen | 2002 | 46.11 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Marie Wichmann-Hansen | 2002 | 48.38 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Lærke Celina T Thomasen | 2002 | 48.76 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DNF | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Schwartz | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Thea Friis Skifte | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 35.98 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 36.83 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Høvring | 2004 | 37.10 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Emma Thorsen | 2004 | 37.56 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Sara S. Karmark | 2003 | 37.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ella Christiansen | 2003 | 38.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 39.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 40.02 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 40.02 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Mia Hvarre | 2004 | 40.61 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 40.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 41.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 41.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | 41.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 42.06 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Asta Andersen | 2003 | 42.23 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Mathilde Hedager | 2004 | 42.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 42.41 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 42.55 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 42.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 42.89 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
22 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 44.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Norah Szczepanski | 2003 | 44.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josefine Westergaard | 2004 | 45.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 45.74 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Laura Nielsen | 2003 | 46.56 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 46.71 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 46.71 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Laura Arentsen | 2003 | 46.90 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Lea Winther | 2004 | 47.55 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Julie Pomykala | 2003 | 47.60 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
32 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 47.64 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mathilde Lønne | 2004 | 47.87 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Stine Hansen | 2003 | 48.31 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Christina B Jurgensen | 2004 | 49.90 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Marie Jæger | 2003 | 50.24 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
37 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 50.41 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Mina Vrebac | 2003 | 50.44 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
39 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 50.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Pipaluk Selbo | 2003 | 50.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 51.23 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Fie Juul Haagen | 2004 | 51.96 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 52.42 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
44 | Ida Marie Hansen | 2003 | 53.56 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
45 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 53.96 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Anna Mabeck | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Astrid M. Østergaard | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Ulka Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Frida Moestrup Jensen | 2004 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Mathilde Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Mia Hedegaard Jakobsen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Rigmor Bæhrenz | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Møller Larsen | 2005 | 44.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | 45.25 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 45.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Weber | 2005 | 45.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 45.83 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 46.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | 46.65 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 48.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 49.61 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 49.76 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Filippa Martinsen | 2005 | 50.12 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Frost Rainer | 2005 | 50.56 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Patricia Petersen | 2005 | 50.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Silja Lund | 2005 | 50.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Moberg | 2005 | 50.94 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Clara Kapke | 2006 | 51.07 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 51.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louisa Christensen | 2005 | 52.62 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 52.82 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 53.13 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 53.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 54.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 54.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Emma Phaff Steen | 2005 | 54.98 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Anna R. Strøbek | 2005 | 55.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 58.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 58.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | 1:01.02 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 1:04.22 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Ljusheva | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura M R Graversen | 2007 | 52.58 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Frida M R Graversen | 2007 | 58.56 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 1:06.72 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 20:32 |