Resultat för Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 1.18.84 / årgang-2000 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 1.25.51 / årgang-2002 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Andersen | 1997 | 34.38 | 1:13.24 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eik Panduro | 1998 | 40.06 | 1:25.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 1.18.84 / årgang-2000 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 1.25.51 / årgang-2002 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Norup | 1999 | 35.75 | 1:16.14 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | 36.16 | 1:16.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 40.42 | 1:26.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik L. Hansen | 1999 | 40.64 | 1:26.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 1.18.84 / årgang-2000 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 1.25.51 / årgang-2002 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 35.68 | 1:15.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 37.01 | 1:18.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 36.87 | 1:20.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Skinhøj | 2001 | 38.34 | 1:20.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 38.31 | 1:20.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 38.52 | 1:21.37 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Carl Martin Lundin | 2001 | 38.31 | 1:21.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Salby | 2001 | 39.85 | 1:25.20 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | William Ohrt | 2002 | 40.93 | 1:25.68 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 40.61 | 1:27.26 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Casper Brinch | 2002 | 42.36 | 1:30.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Joshua Dannevang | 2002 | 43.05 | 1:30.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 46.00 | 1:38.22 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 46.17 | 1:40.25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 47.68 | 1:45.20 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 53.10 | 1:52.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Gustav D Nielsen | 2002 | 55.11 | 1:56.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander S. Nielsen | 2002 | 56.72 | 2:01.42 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Karl Johansen | 2002 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Gustav B. Thorndahl | 2001 | DSQ | ej adsk hænd v50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Denker | 2001 | DSQ | 2 armtag uv v25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 1.18.84 / årgang-2000 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 1.25.51 / årgang-2002 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 43.90 | 1:33.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Sune Schaarup | 2003 | 46.63 | 1:38.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Casper Gerdes | 2003 | 52.85 | 1:55.84 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Daniel Dawson | 2004 | 55.49 | 2:03.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jens Nielsen | 2003 | DSQ | ej samt berør v75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Silas Hansen | 2004 | DSQ | ej samt berør v50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 1.18.84 / årgang-2000 - 1.21.75 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 1.25.51 / årgang-2002 og yngre - 1.30.80 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 54.53 | 1:52.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emil Winther | 2006 | 55.69 | 1:56.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | August Taul | 2006 | 58.96 | 2:04.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 1:00.14 | 2:06.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:01.35 | 2:13.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Christian Roed | 2006 | 1:14.91 | 2:35.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Max Venborg Kromann | 2005 | DSQ | fl flyben v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:00 |