Resultater for Nordea Midsommercup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2014 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2014 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Katballe | 1997 | Swim Team Djursland | 2:41.41 | ||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 2:41.79 | ||||||
3 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 2:52.49 | ||||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 2:53.68 | ||||||
5 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 2:59.44 | ||||||
6 | Natasja Furman | 1996 | Swim Team Djursland | 3:13.86 | ||||||
7 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 3:40.91 | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:37.06 | ||||||
2 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 2:38.74 | ||||||
3 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:54.25 | ||||||
4 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 2:55.55 | ||||||
5 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 3:03.89 | ||||||
6 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 3:13.72 | ||||||
7 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 3:20.73 | ||||||
8 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:36.21 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 2:51.29 | ||||||
2 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Randers GF Neptun | 2:53.23 | ||||||
3 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:53.60 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:58.88 | ||||||
5 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:01.19 | ||||||
6 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:03.24 | ||||||
7 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:13.90 | ||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:16.89 | ||||||
9 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 3:23.08 | ||||||
10 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 3:23.30 | ||||||
11 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:23.46 | ||||||
12 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:40.53 | ||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:57.30 | ||||||
2 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:00.41 | ||||||
3 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 3:07.27 | ||||||
4 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 3:11.14 | ||||||
5 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:14.88 | ||||||
6 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:20.16 | ||||||
7 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:24.74 | ||||||
8 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:26.86 | ||||||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:39.86 | ||||||
10 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 3:48.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |