Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 28.79 | 1:02.78 | |||||
2 | Alexander Mokkelbost | 1987 | Bergensvømmerne | 30.46 | 1:03.83 | |||||
3 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 32.35 | 1:09.35 | |||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 28.47 | 1:01.82 | |||||
2 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 29.65 | 1:04.59 | |||||
3 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 30.14 | 1:06.07 | |||||
4 | Lars Kopp | 1991 | S G Elbe | 31.15 | 1:07.40 | |||||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.42 | 1:08.49 | |||||
6 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.39 | 1:08.57 | |||||
7 | Jonas Westergaard | 1990 | Bov IF | 33.04 | 1:10.04 | |||||
8 | Florian Zarp | 1991 | S G Elbe | 33.39 | 1:11.73 | |||||
9 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 33.06 | 1:15.04 | |||||
- | Irnel Bilanovic | 1991 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sindri Jakobsson | 1991 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clemens Kaiser | 1993 | S G Elbe | 30.99 | 1:06.91 | |||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.56 | 1:07.67 | |||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.02 | 1:11.71 | |||||
4 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 34.68 | 1:13.38 | |||||
5 | Kristian Mohr Nielsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 38.02 | 1:18.35 | |||||
6 | Simon M. Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.56 | 1:23.62 | |||||
7 | Jeppe Jensen | 1993 | Kolding SK | 40.64 | 1:25.23 | |||||
- | Espen Halhjem | 1992 | Bergensvømmerne | DSQ | 1 hånd v. vend. 75m | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.08 | 1:11.16 | |||||
2 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 35.43 | 1:14.41 | |||||
3 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.31 | 1:15.68 | |||||
4 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 35.82 | 1:19.95 | |||||
5 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 37.84 | 1:21.01 | |||||
6 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.66 | 1:22.97 | |||||
7 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 35.53 | 1:23.16 | |||||
8 | Mathias Gøtke | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | 1:24.90 | |||||
- | Rasmus Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.02 | 1:20.01 | |||||
2 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 38.02 | 1:22.58 | |||||
3 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.02 | 1:24.71 | |||||
4 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 40.89 | 1:25.96 | |||||
5 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.09 | 1:26.32 | |||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.33 | 1:26.80 | |||||
7 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 44.28 | 1:34.63 | |||||
8 | Jacob Bollerslev | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 46.27 | 1:37.09 | |||||
- | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 hånd i v. ved 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |