Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 21 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 14:41 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 17 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 33.38 | 1:13.14 | 1:55.98 | 2:31.71 | |||
2 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 35.37 | 1:16.26 | 2:04.64 | 2:41.22 | |||
3 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 37.21 | 1:19.44 | 2:09.14 | 2:46.65 | |||
4 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 39.77 | 1:23.87 | 2:10.77 | 2:47.80 | |||
5 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 46.42 | 1:39.57 | 2:37.19 | 3:21.49 | |||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Katja Heinenen | 1990 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.82 | 1:13.98 | 2:01.36 | 2:35.92 | |||
2 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.95 | 1:21.56 | 2:12.78 | 2:48.97 | |||
3 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 39.93 | 1:25.42 | 2:13.71 | 2:53.88 | |||
4 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 40.18 | 1:23.53 | 2:17.93 | 2:58.18 | |||
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.75 | 1:19.35 | 2:10.05 | 2:47.71 | |||
2 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 37.14 | 1:21.49 | 2:11.29 | 2:49.54 | |||
3 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 39.96 | 1:26.26 | 2:14.69 | 2:52.02 | |||
4 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 39.11 | 1:23.68 | 2:16.83 | 2:56.15 | |||
5 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.58 | 1:24.95 | 2:19.59 | 2:58.22 | |||
6 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.11 | 1:28.63 | 2:16.85 | 2:59.61 | |||
7 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 44.78 | 1:31.83 | 2:26.06 | 3:05.53 | |||
8 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.24 | 1:31.96 | 2:27.61 | 3:07.87 | |||
9 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.69 | 1:36.96 | 2:29.77 | 3:12.63 | |||
10 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 42.00 | 1:31.22 | 2:26.32 | 3:12.92 | |||
11 | Laura Enné Bæk | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.45 | 1:34.16 | 2:29.58 | 3:14.47 | |||
12 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 45.54 | 1:47.27 | 2:37.77 | 3:27.18 | |||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Br start with cr-leg | |||||
Event 21, 200m Medley Woman, Finals 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 42.68 | 1:28.39 | 2:22.10 | 3:01.19 | |||
2 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 42.20 | 1:28.25 | 2:22.34 | 3:01.56 | |||
3 | Signe Nielsen | 1996 | Bov IF | 42.16 | 1:31.66 | 2:24.41 | 3:06.19 | |||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 41.32 | 1:31.97 | 2:26.98 | 3:09.02 | |||
5 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 52.60 | 1:41.95 | 2:34.21 | 3:15.77 | |||
- | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | DNS | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |