Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe Frauen 1 | 0 | S G Elbe | 2:09.05 | ||||||
Nina Benfer | 1995 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Inga Gäbler | 1990 | 34.36 | 1:10.44 | |||||||
Lisa Egger | 1990 | 31.94 | 1:42.38 | |||||||
Kea Körner | 1994 | 26.67 | 2:09.05 | |||||||
2 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.20 | ||||||
Mai Nyholm | 1993 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 37.21 | 1:10.73 | |||||||
Karen Bundgaard | 1992 | 31.65 | 1:42.38 | |||||||
Simone Martinsen | 1994 | 28.82 | 2:11.20 | |||||||
3 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:18.27 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 37.41 | 1:12.91 | |||||||
Henriette Larsen | 1994 | 36.13 | 1:49.04 | |||||||
Julie Jepsen | 1994 | 29.23 | 2:18.27 | |||||||
4 | Haderslev Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.35 | ||||||
Line Borch Thams | 1990 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Amalie Henriksen | 1994 | 38.46 | 1:14.07 | |||||||
Kathrine Øgendahl | 1991 | 33.89 | 1:47.96 | |||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 32.39 | 2:20.35 | |||||||
5 | Kolding Piger 1 | 1993 | Kolding SK | 2:20.44 | ||||||
Ida Larsen | 1991 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Maja Eriksen | 1990 | 39.84 | 1:16.21 | |||||||
Katrine Andersen | 1993 | 33.98 | 1:50.19 | |||||||
Pernille Sandvang | 1992 | 30.25 | 2:20.44 | |||||||
6 | Triton Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:22.23 | ||||||
Karoline Kert | 1995 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Simone Alpiger | 1992 | 39.46 | 1:16.88 | |||||||
Laura Nørreslet | 1994 | 33.58 | 1:50.46 | |||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 31.77 | 2:22.23 | |||||||
7 | Lyngby Pirates | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.81 | ||||||
Mette Klint Axelsen | 1994 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 40.26 | 1:20.27 | |||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 35.16 | 1:55.43 | |||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 30.38 | 2:25.81 | |||||||
8 | Sg Elbe Frauen 2 | 0 | S G Elbe | 2:26.63 | ||||||
Elisabeth Buchholz | 1995 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Johanna Krauskopf | 1995 | 41.09 | 1:17.54 | |||||||
Katharina Karolewicz | 1995 | 35.56 | 1:53.10 | |||||||
Pia Holz | 1996 | 33.53 | 2:26.63 | |||||||
9 | Opnør Powergirls | 0 | Svømmeklubben Opnør | 2:28.13 | ||||||
Thea Elberg | 1993 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Helle Ahrenkiel | 1993 | 41.43 | 1:18.82 | |||||||
Thilde Damgaard-Møller | 1994 | 38.25 | 1:57.07 | |||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 31.06 | 2:28.13 | |||||||
10 | Kolding Piger 2 | 1993 | Kolding SK | 2:46.52 | ||||||
Simone Frandsen | 1995 | 44.30 | 44.30 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 41.12 | 1:25.42 | |||||||
Tenna Johansen | 1991 | 45.89 | 2:11.31 | |||||||
Anna Nielsen | 1994 | 35.21 | 2:46.52 | |||||||
11 | Lyngby Pirates 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.44 | ||||||
Caroline Dinesen | 1996 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Louise Götzsche | 1996 | 46.97 | 1:32.18 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 40.81 | 2:12.99 | |||||||
Laura Arberg | 1995 | 35.45 | 2:48.44 | |||||||
12 | Kolding Piger 3 | 1993 | Kolding SK | 2:59.88 | ||||||
Emilie Kahr | 1996 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Astrid Friberg | 1998 | 47.99 | 1:33.32 | |||||||
Julie Elmann | 1996 | 47.28 | 2:20.60 | |||||||
Louise Hegnet | 1995 | 39.28 | 2:59.88 | |||||||
13 | Hsk K2 Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:02.60 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 47.68 | 47.68 | |||||||
Julia Hvalsøe | 1995 | 51.43 | 1:39.11 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | 46.81 | 2:25.92 | |||||||
Sara O. Arkil | 1995 | 36.68 | 3:02.60 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |