Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 11 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 11:22 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 17 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 31.57 | 1:06.68 | 1:41.89 | 2:15.08 | |||
2 | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | 31.79 | 1:06.50 | 1:41.52 | 2:15.77 | |||
3 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 32.44 | 1:07.75 | 1:44.39 | 2:20.86 | |||
4 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 39.75 | 1:23.75 | 2:11.37 | 2:57.02 | |||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 31.78 | 1:06.61 | 1:41.60 | 2:15.77 | |||
2 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 32.76 | 1:09.55 | 1:46.84 | 2:23.43 | |||
3 | Monika Laugesen | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.96 | 1:10.63 | 1:48.18 | 2:24.76 | |||
4 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.17 | 1:12.47 | 1:51.90 | 2:30.06 | |||
5 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.00 | 1:19.83 | 2:02.78 | 2:45.11 | |||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 29.68 | 1:02.31 | 1:36.29 | 2:09.97 | |||
2 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 33.10 | 1:08.74 | 1:45.64 | 2:22.18 | |||
3 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.05 | 1:09.35 | 1:46.74 | 2:22.87 | |||
4 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 34.42 | 1:12.14 | 2:26.05 | ||||
5 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.72 | 1:11.69 | 1:51.26 | 2:28.37 | |||
6 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 33.80 | 1:11.25 | 1:50.12 | 2:28.53 | |||
7 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | 1:13.34 | 2:31.64 | ||||
8 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.02 | 1:14.77 | 2:32.53 | ||||
9 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 35.91 | 1:15.34 | 2:34.05 | ||||
10 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.29 | 1:14.84 | 1:54.93 | 2:34.58 | |||
11 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | 1:16.91 | 1:56.45 | 2:34.74 | |||
12 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.25 | 1:13.80 | 1:55.10 | 2:36.38 | |||
13 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.19 | 1:17.35 | 1:59.14 | 2:39.82 | |||
14 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.55 | 1:19.00 | 2:02.49 | 2:46.79 | |||
15 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 40.61 | 1:28.29 | 2:16.42 | 3:01.48 | |||
16 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 43.33 | 1:32.52 | 2:21.84 | 3:08.84 | |||
17 | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.47 | 1:34.28 | 2:25.47 | 3:14.36 | |||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karen K. Jakobsen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | 1:11.23 | 2:26.01 | ||||
2 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 35.71 | 1:14.94 | 2:32.99 | ||||
3 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 37.53 | 1:18.04 | 1:59.29 | 2:37.70 | |||
4 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 38.25 | 1:19.31 | 2:01.37 | 2:40.77 | |||
5 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 37.09 | 1:18.38 | 2:01.69 | 2:44.98 | |||
6 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 40.00 | 1:23.56 | 2:06.55 | 2:46.97 | |||
7 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 38.44 | 1:21.92 | 2:51.22 | ||||
8 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.99 | 1:32.85 | 2:22.74 | 3:08.07 | |||
9 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 41.73 | 1:31.37 | 2:23.12 | 3:08.98 | |||
Event 11, 200m Freestyle Woman, Finals 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 41.93 | 1:30.82 | 2:20.77 | 3:07.47 | |||
2 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 49.46 | 1:47.15 | 2:45.38 | 3:39.12 | |||
3 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 50.56 | 1:48.30 | 2:48.53 | 3:47.24 | |||
4 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 49.79 | 1:51.77 | 2:53.74 | 3:50.01 | |||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |