Results for Syd Cup 2008
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | Bergensvømmerne | 30.72 | 1:02.61 | |||||
2 | Inga Gäbler | 1990 | S G Elbe | 30.78 | 1:03.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.64 | 1:04.66 | |||||
4 | Pernille Sandvang | 1992 | Kolding SK | 31.65 | 1:05.51 | |||||
5 | Kathrine Øgendahl | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 31.56 | 1:05.80 | |||||
6 | Lisa Egger | 1990 | S G Elbe | 31.91 | 1:06.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Ida Larsen | 1991 | Kolding SK | 31.80 | 1:07.36 | |||||
8 | Katrine Christiansen | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.79 | 1:07.41 | |||||
9 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.88 | 1:07.84 | |||||
10 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 32.38 | 1:08.10 | |||||
11 | Simone Alpiger | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.64 | 1:14.88 | |||||
12 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.65 | 1:18.70 | |||||
13 | Tenna Johansen | 1991 | Kolding SK | 39.40 | 1:22.67 | |||||
- | Larissa Falkenberg | 1991 | S G Elbe | DNS | ||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
- | Anna Kiel | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | S G Elbe | 28.81 | 59.79 | |||||
2 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 30.88 | 1:03.97 | |||||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | S G Elbe | 32.82 | 1:07.87 | |||||
4 | Mette Klint Axelsen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.82 | 1:08.10 | |||||
5 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.16 | 1:08.12 | |||||
6 | Johanna Krauskopf | 1995 | S G Elbe | 33.34 | 1:08.68 | |||||
7 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 33.00 | 1:08.69 | |||||
8 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.25 | 1:09.41 | |||||
9 | Siri Vulpius | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 33.78 | 1:09.70 | |||||
10 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.95 | 1:10.46 | |||||
11 | Laura Nørreslet | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.01 | 1:10.69 | |||||
12 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 34.41 | 1:11.40 | |||||
13 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.50 | 1:11.82 | |||||
14 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | 1:11.83 | |||||
15 | Laura Arberg | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:11.93 | |||||
16 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 35.10 | 1:12.65 | |||||
17 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 37.16 | 1:15.97 | |||||
18 | Laura Enné Bæk | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.39 | 1:16.31 | |||||
19 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.96 | 1:16.60 | |||||
20 | Anna Nielsen | 1994 | Kolding SK | 36.37 | 1:18.67 | |||||
21 | Sara O. Arkil | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.49 | 1:22.65 | |||||
22 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 40.62 | 1:25.28 | |||||
23 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 41.92 | 1:27.32 | |||||
24 | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | 41.63 | 1:27.60 | |||||
25 | Rikke Nyholm | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.60 | 1:30.56 | |||||
26 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 44.76 | 1:33.42 | |||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina U. Jensen | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 35.41 | 1:11.99 | |||||
2 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 35.21 | 1:12.84 | |||||
3 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 36.66 | 1:15.20 | |||||
4 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 35.93 | 1:16.40 | |||||
5 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 36.70 | 1:16.63 | |||||
6 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | S G Elbe | 36.71 | 1:16.88 | |||||
7 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | S G Elbe | 36.29 | 1:17.10 | |||||
8 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.04 | 1:18.06 | |||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.39 | 1:19.72 | |||||
10 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 38.52 | 1:20.73 | |||||
11 | Silje Koberg Søgård | 1997 | Bov IF | 38.11 | 1:21.69 | |||||
12 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.23 | 1:24.54 | |||||
13 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 41.62 | 1:25.68 | |||||
14 | Caroline Dinesen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.41 | 1:26.27 | |||||
15 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 41.06 | 1:26.61 | |||||
16 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 41.35 | 1:28.24 | |||||
17 | Astrid Friberg | 1998 | Kolding SK | 40.78 | 1:28.40 | |||||
18 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 44.87 | 1:35.55 | |||||
19 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 46.94 | 1:41.02 | |||||
20 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 49.66 | 1:42.91 | |||||
21 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 48.95 | 1:45.19 | |||||
22 | Anna L. Borup | 1996 | Kolding SK | 52.11 | 1:59.02 | |||||
- | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |