Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 22 (Finals) - Per Age Group with lap times
Results Event 22 (Finals) - Per Age Group with lap times |
|
|
Competition name |
Syd Cup 2008 |
|
Print Date |
04 oktober 2008 |
|
|
Competition place |
Haderslev |
|
Print Time |
15:01 |
|
|
Organizer |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Man, Finals 19 years and older |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leif Ahme |
1989 |
S. V. Poseidon Hamburg |
|
28.91 |
1:04.37 |
1:43.62 |
|
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Man, Finals 17 - 18 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Stordal |
1991 |
Bergensvømmerne |
|
29.29 |
1:05.46 |
1:47.60 |
|
2:19.67 |
|
2 |
Eirik Runningen |
1990 |
Bergensvømmerne |
|
31.38 |
1:09.38 |
1:55.24 |
|
2:31.18 |
|
3 |
Florian Zarp |
1991 |
S G Elbe |
|
33.18 |
1:15.01 |
2:02.26 |
|
2:36.66 |
|
4 |
Robert Laugesen |
1990 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
34.45 |
1:16.69 |
2:03.78 |
|
2:38.28 |
|
- |
Jonatan Beverud |
1990 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
Back start on stom. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Man, Finals 15 - 16 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Enemark |
1992 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
32.60 |
1:10.26 |
1:52.93 |
|
2:27.29 |
|
2 |
Rasmus Koch |
1992 |
Haderslev Svømme Klub |
|
31.77 |
1:13.55 |
1:54.38 |
|
2:27.74 |
|
3 |
Anders Segato |
1993 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
34.05 |
1:13.55 |
2:00.16 |
|
2:35.91 |
|
4 |
Henrik Hvalsøe |
1993 |
Haderslev Svømme Klub |
|
45.11 |
1:37.31 |
2:32.79 |
|
3:15.08 |
|
- |
Christian Jensen |
1993 |
Kolding SK |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Man, Finals 13 - 14 years |
|
Event 22, 200m Medley Man, Finals 12 years and younger |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
Lyngby Svømmeklub |
|
36.45 |
1:21.85 |
2:10.11 |
|
2:50.69 |
|
2 |
Rasmus Christensen |
1996 |
Bov IF |
|
41.02 |
1:26.35 |
2:20.66 |
|
2:58.90 |
|
3 |
Jonte Körner |
1997 |
S G Elbe |
|
40.27 |
1:28.05 |
2:24.59 |
|
3:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|