Resultat för Syd Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 10 (Heats) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 10:48 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 19 - 2007 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | S G Elbe | 26.83 | ||||||
2 | Leif Ahme | 1989 | S. V. Poseidon Hamburg | 27.61 | ||||||
3 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | Haderslev Svømme Klub | 28.53 | ||||||
4 | Tobias Melton Axelsen | 1989 | Lyngby Svømmeklub | 28.57 | ||||||
5 | Jan Søgaard | 1987 | Kolding SK | 29.82 | ||||||
6 | Michael Christiansen | 1982 | Kolding SK | 30.61 | ||||||
- | Giacomo Gellert | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Sebastian Stordal | 1991 | Bergensvømmerne | 28.37 | ||||||
2 | Simen Dale | 1991 | Bergensvømmerne | 28.75 | ||||||
3 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 29.13 | ||||||
4 | Christian Christiansen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.02 | ||||||
5 | Mads Andersen | 1991 | Haderslev Svømme Klub | 30.33 | ||||||
6 | Jonas Lauridsen | 1991 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.13 | ||||||
7 | Robert Laugesen | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.40 | ||||||
- | Sindri Jakobsson | 1991 | Bergensvømmerne | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 31.13 | ||||||
2 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.29 | ||||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 34.61 | ||||||
- | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Fabian Uridat | 1995 | S G Elbe | 30.79 | ||||||
2 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | ||||||
3 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 32.27 | ||||||
4 | Jacob Heidtmann | 1994 | S G Elbe | 32.65 | ||||||
5 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 32.84 | ||||||
6 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 36.39 | ||||||
7 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.56 | ||||||
8 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 37.05 | ||||||
9 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 37.73 | ||||||
10 | Mark Ryholl | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.64 | ||||||
11 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 39.19 | ||||||
12 | Kristian Enné Bæk | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.39 | ||||||
- | Mads Petersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jonte Körner | 1997 | S G Elbe | 35.65 | ||||||
2 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.00 | ||||||
3 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.03 | ||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 39.83 | ||||||
5 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 40.51 | ||||||
6 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.21 | ||||||
7 | Steffen Petersen | 1996 | Bov IF | 47.43 | ||||||
- | Rasmus Eriksen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v. vend. | |||||
Event 10, 50m Butterfly Man, Heats 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | ||||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |