Results for Silkeborg Swim Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 22 august 2014 | |||
Stvne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangr | Silkeborg Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 22 august 2014 |
Lb 3, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2014 |
15-16 r: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Julie Kryer Svendsen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.11 | ||||||
2 | Sofie Krhlmann | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.55 | ||||||
3 | Thea Se Bach | 2002 | Thisted Svmmeklub | 5:36.89 | ||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svmmeklub | 5:40.61 | ||||||
5 | Karoline Srensen | 2002 | Thisted Svmmeklub | 5:40.71 | ||||||
6 | Mia Rindshj | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 5:42.21 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svmmeklub | 5:54.26 | ||||||
8 | Elisabeth Slvkjr | 2002 | Thisted Svmmeklub | 5:59.45 | ||||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 6:01.92 | ||||||
10 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 6:03.29 | ||||||
11 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svmme Club | 6:05.06 | ||||||
12 | Olivia Brophy | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 6:07.11 | ||||||
13 | Tine Petersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 6:08.69 | ||||||
14 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 6:10.56 | ||||||
15 | Terese Kjller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 6:10.60 | ||||||
16 | Ronja Henriksen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 6:14.61 | ||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 6:15.25 | ||||||
18 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svmmeklub | 6:17.17 | ||||||
19 | Amalije Kristensen | 2002 | Brnderslev SK08 | 6:17.30 | ||||||
20 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brnderslev SK08 | 6:20.83 | ||||||
21 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 6:29.19 | ||||||
22 | Henriette P. Hjerling | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 6:41.92 | ||||||
23 | Camilla Kjr | 2003 | Thisted Svmmeklub | 6:43.59 | ||||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 6:55.95 | ||||||
25 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 6:58.82 | ||||||
26 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svmmeklub | 6:59.68 | ||||||
27 | Line Lyskjr | 2003 | Silkeborg Svmmeklub | 6:59.77 | ||||||
28 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 7:10.62 | ||||||
29 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 7:17.87 | ||||||
30 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svmmeklub | 7:54.69 | ||||||
31 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 8:03.71 | ||||||
32 | Inia Bokr Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idrts Forening | 8:09.49 | ||||||
33 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svmmeklub | 8:22.93 | ||||||
Lb 3, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2000-2001 |
15-16 r: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.76 | ||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.97 | ||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.36 | ||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svmme Club | 4:58.91 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svmme Club | 5:00.79 | ||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.07 | ||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.83 | ||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svmmeklub | 5:04.97 | ||||||
9 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 5:06.91 | ||||||
10 | Sofie Brgger | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 5:07.56 | ||||||
11 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 5:14.23 | ||||||
12 | Louise Srensen | 2000 | Thisted Svmmeklub | 5:17.89 | ||||||
13 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 5:18.23 | ||||||
14 | Karina Hybye Olesen | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 5:18.48 | ||||||
15 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svmme Club | 5:19.04 | ||||||
16 | Anne Sofie Slvkjr | 2000 | Thisted Svmmeklub | 5:20.86 | ||||||
17 | Esther Fl | 2001 | Silkeborg Svmmeklub | 5:22.33 | ||||||
18 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svmme Club | 5:41.84 | ||||||
19 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svmmeklub | 5:48.46 | ||||||
20 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svmme Club | 5:51.20 | ||||||
21 | Marie Kseler Nielsen | 2000 | Thisted Svmmeklub | 5:54.17 | ||||||
22 | Kasandra Isager | 2000 | NNGU - Team Blaabjerg | 6:15.82 | ||||||
Lb 3, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1998-1999 |
15-16 r: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.44 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svmme Club | 4:46.96 | ||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svmme Club | 4:50.11 | ||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svmme Club | 5:14.07 | ||||||
5 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svmmeklub | 5:29.59 | ||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svmmeklub | 5:50.88 | ||||||
7 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svmmeklub | 5:55.74 | ||||||
Lb 3, 400m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-1997 |
15-16 r: 1998-1999: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Ida Schtt | 1996 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:28.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 22 august 2014 |
Licens til Silkeborg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |