Resultat för Sydsim Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5 april kl. 09.00 Insim 07.40
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydsim Swim Meet 2014 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 | |||
Tävlingsort | Arlöv | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.92 | 1:20.30 | |||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 38.24 | 1:21.15 | |||||
3 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 38.64 | 1:21.40 | |||||
4 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 38.98 | 1:21.80 | |||||
5 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.49 | 1:22.82 | |||||
6 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.25 | 1:23.52 | |||||
7 | Mathilda Månsson | 2000 | Simklubben Triton | 39.37 | 1:23.81 | |||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 40.44 | 1:25.63 | |||||
9 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.67 | 1:27.02 | |||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 41.08 | 1:27.32 | |||||
11 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.41 | 1:28.08 | |||||
12 | Jenny Le | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.20 | 1:28.18 | |||||
13 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.25 | 1:28.73 | |||||
14 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 42.20 | 1:29.69 | |||||
15 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.73 | 1:30.12 | |||||
16 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.52 | 1:31.12 | |||||
17 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.11 | 1:31.27 | |||||
18 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 42.11 | 1:31.94 | |||||
19 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.27 | 1:32.07 | |||||
20 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 44.19 | 1:32.11 | |||||
21 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 44.18 | 1:33.05 | |||||
22 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 44.73 | 1:33.08 | |||||
23 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.34 | 1:33.73 | |||||
24 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.11 | 1:34.53 | |||||
25 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.85 | 1:34.60 | |||||
26 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 45.94 | 1:35.18 | |||||
27 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 44.48 | 1:35.42 | |||||
28 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.96 | 1:35.55 | |||||
29 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 44.85 | 1:35.73 | |||||
30 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 44.84 | 1:36.09 | |||||
31 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.49 | 1:36.17 | |||||
32 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 46.10 | 1:36.38 | |||||
33 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 45.98 | 1:36.73 | |||||
34 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.69 | 1:36.96 | |||||
35 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 46.57 | 1:37.32 | |||||
36 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 45.44 | 1:37.35 | |||||
37 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.96 | 1:37.47 | |||||
38 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 45.33 | 1:37.52 | |||||
39 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 45.97 | 1:37.83 | |||||
40 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.69 | 1:38.15 | |||||
41 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 46.25 | 1:38.46 | |||||
42 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 44.87 | 1:38.60 | |||||
43 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.54 | 1:38.69 | |||||
44 | Judith Jahnke | 2000 | Sösdala Simsällskap | 46.43 | 1:38.91 | |||||
45 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 46.54 | 1:39.25 | |||||
46 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 46.94 | 1:39.44 | |||||
47 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 48.75 | 1:40.33 | |||||
48 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.60 | 1:40.42 | |||||
49 | Ellinor Ahlgren | 2001 | Simklubben Hajen | 47.86 | 1:40.48 | |||||
50 | Linnéa Öberg | 2000 | Simklubben Triton | 48.21 | 1:42.33 | |||||
51 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 47.53 | 1:42.67 | |||||
52 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 49.95 | 1:42.72 | |||||
53 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 47.36 | 1:42.81 | |||||
54 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 48.49 | 1:43.00 | |||||
55 | Lisa Hansson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.67 | 1:43.70 | |||||
56 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 48.55 | 1:43.93 | |||||
57 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.86 | 1:44.02 | |||||
58 | Tilda Fredriksson | 2003 | Simklubben Hajen | 49.36 | 1:44.39 | |||||
59 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.07 | 1:44.59 | |||||
60 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.69 | 1:45.26 | |||||
61 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 49.58 | 1:45.79 | |||||
62 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.60 | 1:46.10 | |||||
63 | Agnes Bonnevier | 2000 | Simklubben Poseidon | 51.05 | 1:46.59 | |||||
64 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.32 | 1:47.00 | |||||
65 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 50.16 | 1:47.16 | |||||
66 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 51.54 | 1:48.66 | |||||
67 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.39 | 1:49.40 | |||||
68 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 51.62 | 1:49.95 | |||||
69 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 51.14 | 1:50.51 | |||||
70 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.49 | 1:50.68 | |||||
71 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 51.29 | 1:50.88 | |||||
72 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.83 | 1:51.18 | |||||
73 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.56 | 1:51.73 | |||||
74 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 52.87 | 1:51.92 | |||||
75 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 53.68 | 1:52.17 | |||||
76 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.85 | 1:52.48 | |||||
77 | Vivian Lu | 2001 | Simklubben Poseidon | 51.60 | 1:52.91 | |||||
78 | Minna Molin | 2000 | Simklubben Hajen | 54.18 | 1:55.78 | |||||
79 | Annie Runesson | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.85 | 1:56.38 | |||||
80 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 53.93 | 1:56.72 | |||||
81 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.93 | 1:59.29 | |||||
82 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 55.52 | 2:01.06 | |||||
- | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.62 | 1:14.25 | |||||
2 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 38.32 | 1:21.07 | |||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.93 | 1:22.14 | |||||
4 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.18 | 1:24.08 | |||||
5 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.35 | 1:25.00 | |||||
6 | Emma Andersson | 1998 | Ronneby Simsällskap | 39.81 | 1:25.53 | |||||
7 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 39.34 | 1:25.71 | |||||
8 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.75 | 1:26.17 | |||||
9 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.11 | 1:26.63 | |||||
10 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 39.40 | 1:27.25 | |||||
11 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.73 | 1:30.88 | |||||
12 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 43.37 | 1:34.73 | |||||
13 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 45.92 | 1:37.95 | |||||
14 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 45.82 | 1:38.30 | |||||
15 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.63 | 1:40.40 | |||||
16 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 47.99 | 1:42.80 | |||||
17 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.31 | 1:44.76 | |||||
18 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:01.11 | 2:07.28 | |||||
- | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövs Bostäder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.82 | 1:14.51 | |||||
2 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 34.87 | 1:15.78 | |||||
3 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 35.82 | 1:16.58 | |||||
4 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.15 | 1:17.91 | |||||
5 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 36.83 | 1:18.30 | |||||
6 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 39.97 | 1:23.88 | |||||
7 | Sara Edenfelt | 1992 | Simklubben Hajen | 39.19 | 1:24.74 | |||||
8 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.40 | 1:25.56 | |||||
9 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.58 | 1:27.13 | |||||
9 | Natalie Varady | 1997 | Simklubben Poseidon | 39.90 | 1:27.13 | |||||
11 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 42.47 | 1:29.17 | |||||
12 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 41.81 | 1:31.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 05 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:39 |