Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:38.94 | ||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 4:41.24 | ||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 4:43.14 | ||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 4:44.55 | ||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 4:47.07 | ||||||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 4:50.66 | ||||||
7 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 4:58.05 | ||||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 5:02.41 | ||||||
9 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 5:04.45 | ||||||
10 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 5:05.89 | ||||||
11 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 5:06.64 | ||||||
12 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 5:06.78 | ||||||
13 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 5:07.77 | ||||||
14 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:12.32 | ||||||
15 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 5:15.01 | ||||||
16 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:16.52 | ||||||
17 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 5:16.60 | ||||||
18 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 5:24.76 | ||||||
19 | Simon Johannsen | 1998 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:27.69 | ||||||
- | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej ryg ved afsl 200m | |||||
- | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej forst bev v 150m | |||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 4:52.59 | ||||||
2 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 4:55.15 | ||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 4:57.17 | ||||||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 5:02.87 | ||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 5:04.87 | ||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 5:08.13 | ||||||
7 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 5:08.47 | ||||||
8 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 5:08.67 | ||||||
9 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 5:08.69 | ||||||
10 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 5:08.97 | ||||||
11 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 5:09.34 | ||||||
12 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 5:14.10 | ||||||
13 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 5:14.12 | ||||||
14 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 5:16.27 | ||||||
15 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 5:16.72 | ||||||
16 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 5:19.29 | ||||||
17 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 5:19.99 | ||||||
18 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 5:30.00 | ||||||
19 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 5:35.24 | ||||||
20 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 5:36.34 | ||||||
21 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 5:39.01 | ||||||
22 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 5:40.58 | ||||||
23 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 5:53.68 | ||||||
- | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:08.71 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:13.18 | ||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 5:17.55 | ||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:29.32 | ||||||
5 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:33.29 | ||||||
6 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 5:34.49 | ||||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 5:37.28 | ||||||
8 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 5:39.60 | ||||||
9 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 5:40.10 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 5:42.79 | ||||||
11 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:47.59 | ||||||
12 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 5:48.43 | ||||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 6:00.06 | ||||||
14 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 6:01.29 | ||||||
15 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 6:02.90 | ||||||
16 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 6:04.47 | ||||||
- | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej samt berør v 300m | |||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:17.10 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:19.86 | ||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 5:20.03 | ||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:22.13 | ||||||
5 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 5:25.30 | ||||||
6 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 5:25.55 | ||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:28.62 | ||||||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:35.71 | ||||||
9 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 5:47.26 | ||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 5:50.95 | ||||||
11 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 5:54.30 | ||||||
12 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 5:54.56 | ||||||
13 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 5:55.00 | ||||||
14 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:56.14 | ||||||
15 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 6:03.44 | ||||||
16 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 6:11.64 | ||||||
17 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 6:20.39 | ||||||
18 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 6:22.25 | ||||||
- | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ben ej samme plan br | |||||
- | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samt berøring 300 | |||||
- | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | crawl amrtag ved 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:02 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 24.99 | ||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 25.36 | ||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 25.65 | ||||||
4 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 25.70 | ||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 25.88 | ||||||
6 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 26.23 | ||||||
7 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 26.42 | ||||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 26.45 | ||||||
9 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 26.66 | ||||||
10 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 26.75 | ||||||
11 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 26.78 | ||||||
12 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.07 | ||||||
13 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 27.12 | ||||||
14 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.22 | ||||||
15 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 27.26 | ||||||
16 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 27.31 | ||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 27.49 | ||||||
18 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 27.50 | ||||||
19 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 27.61 | ||||||
20 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 27.77 | ||||||
21 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 27.78 | ||||||
22 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 27.83 | ||||||
23 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.84 | ||||||
24 | Christopher Arnholtz | 1998 | Randers GF Neptun | 27.89 | ||||||
25 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
26 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.30 | ||||||
- | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 24.89 | ||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 25.46 | ||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 25.47 | ||||||
4 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.59 | ||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 25.66 | ||||||
6 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 25.70 | ||||||
7 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 25.71 | ||||||
8 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 25.73 | ||||||
9 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.77 | ||||||
10 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 25.93 | ||||||
11 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 26.23 | ||||||
12 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.27 | ||||||
13 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.62 | ||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 26.67 | ||||||
15 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 26.73 | ||||||
16 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 26.98 | ||||||
17 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 27.07 | ||||||
18 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 27.23 | ||||||
19 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 27.39 | ||||||
19 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.39 | ||||||
21 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 27.41 | ||||||
22 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 27.48 | ||||||
23 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.57 | ||||||
24 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.65 | ||||||
25 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 27.78 | ||||||
26 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.79 | ||||||
27 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.85 | ||||||
28 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 27.90 | ||||||
29 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.01 | ||||||
30 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 28.17 | ||||||
31 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 28.33 | ||||||
32 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 28.64 | ||||||
33 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.76 | ||||||
34 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.57 | ||||||
35 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 31.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.15 | ||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.88 | ||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 28.45 | ||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.81 | ||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.40 | ||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 29.45 | ||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.53 | ||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 29.54 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.66 | ||||||
11 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 29.71 | ||||||
12 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.84 | ||||||
13 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.85 | ||||||
14 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.89 | ||||||
15 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.96 | ||||||
16 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.13 | ||||||
17 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.35 | ||||||
18 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.52 | ||||||
19 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 30.60 | ||||||
20 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 30.61 | ||||||
21 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.62 | ||||||
22 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.78 | ||||||
23 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 30.86 | ||||||
24 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
25 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.02 | ||||||
26 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.06 | ||||||
27 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.46 | ||||||
28 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.59 | ||||||
29 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 32.58 | ||||||
30 | Rikke Vestergaard Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.76 | ||||||
31 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.87 | ||||||
32 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.94 | ||||||
33 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.05 | ||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.60 | ||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.04 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.07 | ||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 29.20 | ||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 29.24 | ||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 29.24 | ||||||
7 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 29.36 | ||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | ||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.42 | ||||||
10 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.45 | ||||||
11 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.62 | ||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.62 | ||||||
13 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.72 | ||||||
14 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.77 | ||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 30.92 | ||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.03 | ||||||
17 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.08 | ||||||
18 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.09 | ||||||
19 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | ||||||
20 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 31.29 | ||||||
21 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
22 | Kirstine Frandsen | 2001 | Randers GF Neptun | 31.50 | ||||||
23 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.58 | ||||||
24 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 31.70 | ||||||
25 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 31.74 | ||||||
26 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 31.77 | ||||||
27 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.80 | ||||||
28 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 31.87 | ||||||
29 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 31.97 | ||||||
30 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 32.01 | ||||||
31 | Helena Aviaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.04 | ||||||
32 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 32.19 | ||||||
33 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 32.25 | ||||||
34 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.58 | ||||||
35 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.69 | ||||||
36 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 33.17 | ||||||
37 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.28 | ||||||
38 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.30 | ||||||
39 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
40 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 34.18 | ||||||
- | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:04.16 | ||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 2:11.14 | ||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 2:11.16 | ||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:13.97 | ||||||
5 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:19.96 | ||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:20.37 | ||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:21.75 | ||||||
8 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:22.01 | ||||||
9 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:23.88 | ||||||
10 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:23.93 | ||||||
11 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:24.36 | ||||||
12 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 2:24.63 | ||||||
13 | Niklas Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.92 | ||||||
14 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.79 | ||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 2:17.42 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:17.98 | ||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.15 | ||||||
4 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:18.32 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:19.48 | ||||||
6 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:21.83 | ||||||
7 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:21.85 | ||||||
8 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:22.81 | ||||||
9 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:23.85 | ||||||
10 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:24.79 | ||||||
11 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.77 | ||||||
12 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:29.07 | ||||||
13 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 2:29.23 | ||||||
14 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:29.39 | ||||||
15 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:38.25 | ||||||
16 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:40.43 | ||||||
17 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:41.17 | ||||||
- | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:24.05 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:29.78 | ||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:30.04 | ||||||
4 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:31.36 | ||||||
5 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.74 | ||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:32.00 | ||||||
7 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.24 | ||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:32.44 | ||||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:33.37 | ||||||
10 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.15 | ||||||
11 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.29 | ||||||
12 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 2:35.32 | ||||||
13 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.41 | ||||||
14 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:35.46 | ||||||
15 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:36.09 | ||||||
16 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:36.82 | ||||||
17 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.66 | ||||||
18 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:39.37 | ||||||
19 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:44.17 | ||||||
20 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 2:44.23 | ||||||
21 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 2:44.88 | ||||||
22 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 2:52.15 | ||||||
23 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:57.03 | ||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | Lyseng IF | DSQ | ej fort bev 125m | |||||
- | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev. 175m | |||||
- | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 75m | |||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:26.13 | ||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:28.84 | ||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.21 | ||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 2:34.32 | ||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:35.56 | ||||||
6 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:36.25 | ||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.98 | ||||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:37.84 | ||||||
9 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:38.92 | ||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:38.99 | ||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:39.27 | ||||||
12 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:40.19 | ||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:40.21 | ||||||
14 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:40.84 | ||||||
15 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:41.29 | ||||||
16 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 2:42.47 | ||||||
17 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:42.79 | ||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:43.41 | ||||||
19 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:44.60 | ||||||
20 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 2:44.64 | ||||||
21 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.66 | ||||||
22 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:45.34 | ||||||
23 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:51.26 | ||||||
24 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:51.97 | ||||||
25 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 2:53.39 | ||||||
26 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 2:53.96 | ||||||
27 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 2:54.87 | ||||||
- | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej fort bev v 100m | |||||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Ej fort bev v 150m | |||||
- | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | DSQ | ej fort bev v 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Drenge 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 7:51.22 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 55.23 | 1:56.33 | 1:56.33 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 56.53 | 1:58.88 | 3:55.21 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 57.22 | 1:57.37 | 5:52.58 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 55.59 | 1:58.64 | 7:51.22 | ||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:02.21 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:00.09 | 2:03.40 | 2:03.40 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 56.30 | 1:56.33 | 3:59.73 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 57.49 | 2:02.73 | 6:02.46 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 57.38 | 1:59.75 | 8:02.21 | ||||||
3 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:16.02 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:00.42 | 2:05.61 | 2:05.61 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 59.90 | 2:05.65 | 4:11.26 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 1:00.81 | 2:06.93 | 6:18.19 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 55.93 | 1:57.83 | 8:16.02 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:20.42 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 1:00.52 | 2:06.89 | 2:06.89 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 1:01.04 | 2:06.63 | 4:13.52 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 1:00.10 | 2:03.93 | 6:17.45 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 1:00.32 | 2:02.97 | 8:20.42 | ||||||
5 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 8:31.00 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 1:01.88 | 2:05.96 | 2:05.96 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:01.36 | 2:09.79 | 4:15.75 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 1:02.35 | 2:37.83 | 6:53.58 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 1:04.85 | 1:37.42 | 8:31.00 | ||||||
6 | Esbjerg Drenge 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 8:31.40 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:00.71 | 2:05.30 | 2:05.30 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 59.94 | 2:07.72 | 4:13.02 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 1:01.76 | 2:05.88 | 6:18.90 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 1:04.95 | 2:12.50 | 8:31.40 | ||||||
7 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 8:31.48 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 1:00.93 | 2:07.88 | 2:07.88 | ||||||
Lauritz Bech | 1998 | 1:01.80 | 2:10.74 | 4:18.62 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 1:01.46 | 2:11.61 | 6:30.23 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 58.54 | 2:01.25 | 8:31.48 | ||||||
8 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:35.33 | ||||||
Sxren B. Jeppesen | 1999 | 1:35.03 | 2:08.11 | 2:08.11 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 1:37.64 | 2:41.01 | 4:49.12 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 1:07.06 | 2:10.15 | 6:59.27 | ||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 1:04.08 | 1:36.06 | 8:35.33 | ||||||
9 | Thisted Drenge | 1998 | Thisted Svømmeklub | 8:38.90 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 59.36 | 2:00.85 | 2:00.85 | ||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 1:36.95 | 2:41.57 | 4:42.42 | ||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 1:09.80 | 2:13.22 | 6:55.64 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 1:08.65 | 1:43.26 | 8:38.90 | ||||||
10 | Horsens Drenge 1 | 1998 | Horsens Svømmeklub | 8:39.84 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 1:00.68 | 2:06.63 | 2:06.63 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:01.27 | 2:07.62 | 4:14.25 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 1:03.47 | 2:40.69 | 6:54.94 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 1:09.96 | 1:44.90 | 8:39.84 | ||||||
11 | Hsc Drenge | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:42.05 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 1:01.78 | 2:05.89 | 2:05.89 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 59.53 | 2:05.21 | 4:11.10 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 1:05.89 | 2:16.81 | 6:27.91 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 1:03.29 | 2:14.14 | 8:42.05 | ||||||
12 | Aalborg Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:47.74 | ||||||
Thomas Kjær | 1998 | 1:03.73 | 2:13.48 | 2:13.48 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 1:03.04 | 2:12.19 | 4:25.67 | ||||||
Daniel Pallesen | 1998 | 1:05.03 | 2:12.97 | 6:38.64 | ||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 1:35.19 | 2:09.10 | 8:47.74 | ||||||
13 | Drenge Vs | 0 | Viborg Svømme Klub | 8:49.80 | ||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:04.28 | 2:10.40 | 2:10.40 | ||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 1:03.53 | 2:10.84 | 4:21.24 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 1:03.11 | 2:12.08 | 6:33.32 | ||||||
Christian Mangaard | 1999 | 1:06.25 | 2:16.48 | 8:49.80 | ||||||
14 | Svendborg | 0 | Svendborg Svømme Klub | 8:54.61 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 1:03.50 | 2:11.55 | 2:11.55 | ||||||
Christian Stender | 1999 | 1:08.81 | 2:24.68 | 4:36.23 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 1:01.05 | 2:09.63 | 6:45.86 | ||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 1:00.64 | 2:08.75 | 8:54.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:55 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Silkeborg Piger | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 8:55.30 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 1:05.31 | 2:14.19 | 2:14.19 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 1:06.11 | 2:19.37 | 4:33.56 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 1:00.60 | 2:06.24 | 6:39.80 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 1:05.32 | 2:15.50 | 8:55.30 | ||||||
2 | Tritons Torpedoer | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 9:13.65 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:07.15 | 2:17.22 | 2:17.22 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 1:09.10 | 2:21.03 | 4:38.25 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 1:06.74 | 2:21.75 | 7:00.00 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:04.16 | 2:13.65 | 9:13.65 | ||||||
3 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:20.69 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:08.27 | 2:22.65 | 2:22.65 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:05.80 | 2:16.26 | 4:38.91 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 1:07.64 | 2:20.14 | 6:59.05 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:09.02 | 2:21.64 | 9:20.69 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:25.95 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 1:07.97 | 2:22.07 | 2:22.07 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 1:08.76 | 2:23.08 | 4:45.15 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 1:13.31 | 2:33.07 | 7:18.22 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:03.65 | 2:07.73 | 9:25.95 | ||||||
5 | Horsens Piger 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 9:34.19 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 1:06.93 | 2:20.85 | 2:20.85 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:07.84 | 2:22.31 | 4:43.16 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:09.93 | 2:23.01 | 7:06.17 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:13.05 | 2:28.02 | 9:34.19 | ||||||
6 | Hsc Piger | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:37.72 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:06.38 | 2:17.73 | 2:17.73 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:09.73 | 2:26.41 | 4:44.14 | ||||||
Rikke Vestergaard Hansen | 2000 | 1:14.05 | 3:08.46 | 7:52.60 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:10.10 | 1:45.12 | 9:37.72 | ||||||
7 | Sto 2 | 0 | Swim Team Odense | 9:39.33 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:11.41 | 2:25.80 | 2:25.80 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 1:12.05 | 2:26.80 | 4:52.60 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:10.67 | 2:27.37 | 7:19.97 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:06.98 | 2:19.36 | 9:39.33 | ||||||
8 | Tempo Piger | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 9:40.62 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 1:07.80 | 2:20.74 | 2:20.74 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 1:13.50 | 2:33.43 | 4:54.17 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:11.43 | 2:28.06 | 7:22.23 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:05.66 | 2:18.39 | 9:40.62 | ||||||
9 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 9:43.57 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 1:13.53 | 2:31.77 | 2:31.77 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 1:07.24 | 2:18.04 | 4:49.81 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 1:06.72 | 2:20.87 | 7:10.68 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 1:13.82 | 2:32.89 | 9:43.57 | ||||||
10 | Aalborg Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:44.44 | ||||||
Camilla Outzen | 2000 | 1:10.68 | 2:27.77 | 2:27.77 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 1:11.42 | 2:26.70 | 4:54.47 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 1:11.37 | 2:27.24 | 7:21.71 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:08.63 | 2:22.73 | 9:44.44 | ||||||
11 | Esbjerg Piger | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 9:48.11 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 1:10.35 | 2:23.79 | 2:23.79 | ||||||
Sofie West | 2000 | 1:11.43 | 3:00.32 | 5:24.11 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 1:15.48 | 3:05.97 | 8:30.08 | ||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 1:18.03 | 1:18.03 | 9:48.11 | ||||||
12 | Nyborg Piger | 0 | Nyborg Svømmeklub | 9:48.77 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 1:09.72 | 2:23.23 | 2:23.23 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 1:08.58 | 2:20.97 | 4:44.20 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 1:06.17 | 2:19.52 | 7:03.72 | ||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 1:18.79 | 2:45.05 | 9:48.77 | ||||||
13 | Rsk Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 9:54.31 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 1:11.45 | 2:26.53 | 2:26.53 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 1:10.03 | 2:27.96 | 4:54.49 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 1:10.75 | 2:24.54 | 7:19.03 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 1:15.16 | 2:35.28 | 9:54.31 | ||||||
14 | Tritons Tornadoer | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 10:04.59 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 1:09.26 | 2:23.89 | 2:23.89 | ||||||
Olivia Jensen | 2000 | 1:10.68 | 2:30.07 | 4:53.96 | ||||||
Sarah Tvilling | 2000 | 1:12.28 | 2:37.39 | 7:31.35 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 1:12.42 | 2:33.24 | 10:04.59 | ||||||
15 | Piger Vs | 0 | Viborg Svømme Klub | 10:14.35 | ||||||
Julie Sxgaard | 2001 | 1:10.91 | 2:25.93 | 2:25.93 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:13.12 | 2:31.11 | 4:57.04 | ||||||
Kathrine Fog | 2000 | 1:16.11 | 2:38.25 | 7:35.29 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 2:01.38 | 2:39.06 | 10:14.35 | ||||||
16 | Sto 1 | 0 | Swim Team Odense | 10:19.98 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 1:13.80 | 2:30.37 | 2:30.37 | ||||||
Helena Aviaja Eriksen | 2001 | 1:16.62 | 2:47.49 | 5:17.86 | ||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 1:16.02 | 2:32.84 | 7:50.70 | ||||||
Christine Lindvig Nielsen | 2001 | 1:13.46 | 2:29.28 | 10:19.98 | ||||||
17 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 10:21.61 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 1:08.77 | 2:20.13 | 2:20.13 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 1:18.54 | 2:51.36 | 5:11.49 | ||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 1:15.73 | 2:34.53 | 7:46.02 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 1:17.66 | 2:35.59 | 10:21.61 | ||||||
18 | Horsens Piger 2 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 10:28.00 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:13.84 | 2:35.01 | 2:35.01 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:16.26 | 2:35.66 | 5:10.67 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:17.99 | 2:40.91 | 7:51.58 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 1:16.08 | 2:36.42 | 10:28.00 | ||||||
- | Thisted Piger | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. sv | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 4:30.05 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:32.79 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:38.08 | ||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 4:41.83 | ||||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 4:42.95 | ||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:43.71 | ||||||
7 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 4:49.40 | ||||||
8 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:53.83 | ||||||
9 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:53.86 | ||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:55.46 | ||||||
11 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 4:58.59 | ||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:58.71 | ||||||
13 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:02.44 | ||||||
14 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:02.80 | ||||||
15 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 5:02.84 | ||||||
16 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 5:03.76 | ||||||
17 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 5:04.05 | ||||||
18 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:04.21 | ||||||
19 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 5:04.34 | ||||||
20 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 5:07.79 | ||||||
21 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 5:08.22 | ||||||
22 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 5:11.14 | ||||||
23 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 5:15.09 | ||||||
24 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 5:17.40 | ||||||
25 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:19.30 | ||||||
26 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:26.47 | ||||||
- | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 4:40.13 | ||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:40.14 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:42.27 | ||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:49.21 | ||||||
5 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 4:54.71 | ||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:55.27 | ||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 4:55.49 | ||||||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:03.91 | ||||||
9 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 5:04.95 | ||||||
10 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 5:07.73 | ||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:08.90 | ||||||
12 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:09.08 | ||||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 5:15.01 | ||||||
14 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:19.37 | ||||||
15 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 5:24.05 | ||||||
16 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 5:24.82 | ||||||
17 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 5:25.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:56.72 | ||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 1:58.92 | ||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:59.35 | ||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:59.43 | ||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:59.61 | ||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:59.75 | ||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 1:59.84 | ||||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:03.46 | ||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:03.76 | ||||||
10 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:05.38 | ||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:05.85 | ||||||
12 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:05.98 | ||||||
13 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 2:06.24 | ||||||
14 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 2:07.09 | ||||||
15 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:07.94 | ||||||
15 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:07.94 | ||||||
17 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:08.11 | ||||||
18 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:08.55 | ||||||
19 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:08.65 | ||||||
20 | Niklas Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:09.04 | ||||||
21 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:09.31 | ||||||
22 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:10.96 | ||||||
23 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:11.29 | ||||||
24 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:13.38 | ||||||
25 | Christopher Arnholtz | 1998 | Randers GF Neptun | 2:15.52 | ||||||
26 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:15.55 | ||||||
- | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:58.12 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:00.33 | ||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:00.68 | ||||||
4 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:00.83 | ||||||
5 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:00.87 | ||||||
6 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 2:02.17 | ||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:02.76 | ||||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:04.94 | ||||||
9 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.66 | ||||||
10 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:05.76 | ||||||
11 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:06.92 | ||||||
12 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:07.16 | ||||||
13 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:07.28 | ||||||
14 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:07.86 | ||||||
15 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:09.27 | ||||||
16 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:09.76 | ||||||
17 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:10.04 | ||||||
18 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:10.37 | ||||||
19 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:10.77 | ||||||
20 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 2:11.07 | ||||||
21 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:12.00 | ||||||
22 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:12.55 | ||||||
23 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:14.25 | ||||||
24 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:14.27 | ||||||
25 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:15.14 | ||||||
26 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:15.69 | ||||||
27 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 2:16.54 | ||||||
28 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:17.42 | ||||||
29 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:17.87 | ||||||
30 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:18.78 | ||||||
- | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:06.79 | ||||||
2 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:08.98 | ||||||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.25 | ||||||
4 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.65 | ||||||
5 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.09 | ||||||
6 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:12.15 | ||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 1:12.27 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:12.67 | ||||||
9 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.96 | ||||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:13.83 | ||||||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.24 | ||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:14.34 | ||||||
13 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.54 | ||||||
14 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.74 | ||||||
15 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:15.12 | ||||||
16 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:15.15 | ||||||
17 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:15.88 | ||||||
18 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.90 | ||||||
19 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.12 | ||||||
20 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:16.21 | ||||||
21 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 1:16.56 | ||||||
22 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | Lyseng IF | 1:16.62 | ||||||
22 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:16.62 | ||||||
24 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 1:17.14 | ||||||
25 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 1:17.21 | ||||||
26 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 1:17.75 | ||||||
27 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:18.02 | ||||||
28 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 1:23.80 | ||||||
- | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Ej forts. bev 25m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:09.56 | ||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 1:11.41 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:12.67 | ||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.02 | ||||||
5 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:13.25 | ||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:13.44 | ||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:13.50 | ||||||
8 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:13.78 | ||||||
9 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.27 | ||||||
10 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.58 | ||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:14.66 | ||||||
12 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.92 | ||||||
13 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.55 | ||||||
14 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:15.77 | ||||||
15 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.81 | ||||||
16 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.92 | ||||||
17 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.20 | ||||||
18 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.55 | ||||||
19 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:17.59 | ||||||
20 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.78 | ||||||
21 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:17.82 | ||||||
22 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:17.97 | ||||||
23 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.19 | ||||||
24 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:18.39 | ||||||
25 | Kirstine Frandsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:18.92 | ||||||
26 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.00 | ||||||
27 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:19.25 | ||||||
28 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 1:19.91 | ||||||
29 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.16 | ||||||
30 | Ester Helth Møller | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.30 | ||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.12 | ||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.22 | ||||||
4 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:09.42 | ||||||
5 | Daniel Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.83 | ||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.93 | ||||||
7 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | ||||||
8 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:11.25 | ||||||
9 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:11.34 | ||||||
10 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:12.44 | ||||||
11 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:13.81 | ||||||
12 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.29 | ||||||
13 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.59 | ||||||
14 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.36 | ||||||
15 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 1:16.77 | ||||||
16 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.01 | ||||||
17 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.54 | ||||||
18 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:18.22 | ||||||
19 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:18.54 | ||||||
20 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.22 | ||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.14 | ||||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.91 | ||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:12.16 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 1:12.42 | ||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:13.00 | ||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:13.41 | ||||||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:13.58 | ||||||
8 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:14.61 | ||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.24 | ||||||
10 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:16.98 | ||||||
11 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:17.15 | ||||||
12 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:17.37 | ||||||
13 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:18.30 | ||||||
14 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:19.60 | ||||||
15 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:20.44 | ||||||
15 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:20.44 | ||||||
17 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:20.75 | ||||||
18 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:21.40 | ||||||
19 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:22.64 | ||||||
20 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:29.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 2:22.15 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:25.30 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:29.53 | ||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:40.78 | ||||||
5 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:43.84 | ||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.46 | ||||||
7 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:48.67 | ||||||
8 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:53.40 | ||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:54.91 | ||||||
10 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:57.34 | ||||||
11 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 2:57.53 | ||||||
12 | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:59.37 | ||||||
13 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:02.98 | ||||||
14 | Rikke Vestergaard Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:04.50 | ||||||
15 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 3:10.02 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.66 | ||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:34.85 | ||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.59 | ||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.73 | ||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 2:37.82 | ||||||
6 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:38.71 | ||||||
7 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 2:46.44 | ||||||
8 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:46.58 | ||||||
9 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:51.29 | ||||||
10 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 2:55.81 | ||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 2:57.07 | ||||||
12 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:01.75 | ||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:06.80 | ||||||
14 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 3:08.43 | ||||||
15 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 3:09.88 | ||||||
16 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 3:10.60 | ||||||
17 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 3:14.25 | ||||||
18 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 3:22.24 | ||||||
- | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:11.29 | ||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:12.61 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:13.08 | ||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 2:17.79 | ||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.19 | ||||||
6 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:21.38 | ||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:21.58 | ||||||
8 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:23.03 | ||||||
9 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:23.23 | ||||||
10 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:23.32 | ||||||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.52 | ||||||
12 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:24.53 | ||||||
13 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.76 | ||||||
14 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 2:26.25 | ||||||
15 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.81 | ||||||
16 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:27.00 | ||||||
17 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.58 | ||||||
18 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:28.82 | ||||||
19 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:29.81 | ||||||
20 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:29.87 | ||||||
21 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.06 | ||||||
22 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.36 | ||||||
23 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 2:32.50 | ||||||
24 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.05 | ||||||
25 | Simon Johannsen | 1998 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.33 | ||||||
26 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:34.90 | ||||||
- | Daniel Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. 75m | |||||
- | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Flyb. før 1. arm 125 | |||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej afslut.ryg 100m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:15.33 | ||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:16.21 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:17.89 | ||||||
4 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:20.19 | ||||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 2:21.37 | ||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.80 | ||||||
7 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:22.63 | ||||||
8 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:22.91 | ||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:23.52 | ||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:24.32 | ||||||
11 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:25.52 | ||||||
12 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:25.73 | ||||||
13 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:25.86 | ||||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:26.66 | ||||||
15 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:27.44 | ||||||
16 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:27.81 | ||||||
17 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.96 | ||||||
18 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.02 | ||||||
19 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:28.07 | ||||||
20 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:29.96 | ||||||
21 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:30.48 | ||||||
22 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.46 | ||||||
23 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:33.65 | ||||||
24 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 2:33.96 | ||||||
25 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:47.16 | ||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v.vend 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 58.99 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 59.51 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.00 | ||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:03.32 | ||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.64 | ||||||
6 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 1:04.07 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:04.17 | ||||||
8 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:04.50 | ||||||
9 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:04.96 | ||||||
10 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.98 | ||||||
11 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:05.05 | ||||||
12 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 1:05.21 | ||||||
12 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.21 | ||||||
14 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.67 | ||||||
15 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:05.86 | ||||||
16 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:06.02 | ||||||
17 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.18 | ||||||
18 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.25 | ||||||
19 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.37 | ||||||
20 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.41 | ||||||
21 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.50 | ||||||
22 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.65 | ||||||
23 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:06.76 | ||||||
24 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
25 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.00 | ||||||
26 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.14 | ||||||
27 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:07.18 | ||||||
28 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 1:07.22 | ||||||
29 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 1:08.03 | ||||||
30 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:08.06 | ||||||
31 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.18 | ||||||
32 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:08.49 | ||||||
33 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:09.16 | ||||||
34 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.25 | ||||||
35 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.31 | ||||||
36 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:10.97 | ||||||
37 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 1:11.76 | ||||||
- | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.12 | ||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:01.54 | ||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:01.71 | ||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.07 | ||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:03.03 | ||||||
6 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:03.08 | ||||||
7 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 1:03.41 | ||||||
8 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 1:03.81 | ||||||
9 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.37 | ||||||
10 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.16 | ||||||
11 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:05.62 | ||||||
12 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.71 | ||||||
13 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:06.15 | ||||||
14 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.33 | ||||||
15 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.35 | ||||||
16 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 1:06.95 | ||||||
17 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:06.97 | ||||||
18 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.01 | ||||||
19 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.24 | ||||||
20 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:07.37 | ||||||
21 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 1:07.69 | ||||||
22 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.70 | ||||||
23 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:07.74 | ||||||
24 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.63 | ||||||
25 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:08.67 | ||||||
26 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 1:08.72 | ||||||
27 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.08 | ||||||
28 | Kirstine Frandsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:09.44 | ||||||
29 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:09.45 | ||||||
30 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.84 | ||||||
30 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.84 | ||||||
32 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:09.88 | ||||||
32 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:09.88 | ||||||
34 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:10.14 | ||||||
35 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 1:10.26 | ||||||
36 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.19 | ||||||
37 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:11.38 | ||||||
38 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.67 | ||||||
39 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 1:11.96 | ||||||
40 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 1:11.99 | ||||||
41 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:13.37 | ||||||
42 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:13.41 | ||||||
43 | Helena Aviaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:13.73 | ||||||
44 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:14.61 | ||||||
45 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 1:16.59 | ||||||
46 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:16.78 | ||||||
- | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 16:19.52 | ||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 16:43.81 | ||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 16:56.95 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 17:26.28 | ||||||
5 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 17:36.89 | ||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 18:10.04 | ||||||
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 16:19.79 | ||||||
2 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 17:01.72 | ||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 17:33.66 | ||||||
4 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 17:46.11 | ||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 18:03.81 | ||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 18:14.74 | ||||||
7 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 18:17.54 | ||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 18:25.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:41.11 | ||||||
2 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:42.09 | ||||||
3 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:42.11 | ||||||
4 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:48.68 | ||||||
5 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:49.67 | ||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:52.12 | ||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:54.67 | ||||||
8 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:55.65 | ||||||
9 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:55.92 | ||||||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:56.84 | ||||||
11 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:57.00 | ||||||
12 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:57.18 | ||||||
13 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:58.10 | ||||||
14 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 2:58.22 | ||||||
15 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:58.32 | ||||||
16 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:59.84 | ||||||
17 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:00.92 | ||||||
18 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:01.60 | ||||||
19 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 3:01.87 | ||||||
20 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:02.73 | ||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 3:03.46 | ||||||
22 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:07.82 | ||||||
23 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 3:07.84 | ||||||
24 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 3:08.54 | ||||||
25 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 3:08.82 | ||||||
26 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:12.82 | ||||||
27 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:13.42 | ||||||
28 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 3:14.78 | ||||||
29 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 3:20.74 | ||||||
- | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:43.39 | ||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:48.06 | ||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 2:51.11 | ||||||
4 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:54.61 | ||||||
5 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:55.88 | ||||||
6 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 2:57.51 | ||||||
7 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:57.79 | ||||||
8 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:58.21 | ||||||
9 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:58.58 | ||||||
10 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 2:59.96 | ||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:01.88 | ||||||
12 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 3:06.97 | ||||||
13 | Ester Helth Møller | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 3:11.16 | ||||||
14 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:11.52 | ||||||
15 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:11.64 | ||||||
16 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:13.31 | ||||||
17 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:13.83 | ||||||
18 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:14.95 | ||||||
19 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 3:15.28 | ||||||
20 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 3:16.52 | ||||||
21 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 3:20.06 | ||||||
22 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 3:20.60 | ||||||
23 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:22.74 | ||||||
24 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:32.39 | ||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | flyb før 1. arm 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 58.20 | ||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 59.25 | ||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 59.67 | ||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 59.99 | ||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.04 | ||||||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:00.21 | ||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.36 | ||||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:01.74 | ||||||
9 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.41 | ||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.75 | ||||||
11 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:03.14 | ||||||
12 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.40 | ||||||
13 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 1:04.52 | ||||||
14 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.97 | ||||||
15 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:05.12 | ||||||
16 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:05.27 | ||||||
17 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.30 | ||||||
18 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.83 | ||||||
19 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:05.94 | ||||||
20 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:06.77 | ||||||
21 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 1:09.17 | ||||||
22 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:10.54 | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 58.89 | ||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.18 | ||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 1:01.38 | ||||||
4 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:01.70 | ||||||
5 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:02.08 | ||||||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:03.63 | ||||||
7 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:04.75 | ||||||
8 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.05 | ||||||
9 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:05.14 | ||||||
10 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:05.25 | ||||||
11 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:06.37 | ||||||
12 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:06.69 | ||||||
13 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:07.86 | ||||||
14 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.00 | ||||||
15 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
16 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.49 | ||||||
17 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:08.68 | ||||||
18 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:09.74 | ||||||
19 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 1:10.46 | ||||||
20 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
21 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 1:11.66 | ||||||
22 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.61 | ||||||
- | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 1 hånd ved 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Thisted Piger | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:33.42 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 33.72 | 1:08.83 | 1:08.83 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 36.17 | 1:16.84 | 2:25.67 | ||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 30.68 | 1:06.83 | 3:32.50 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.19 | 1:00.92 | 4:33.42 | ||||||
2 | Tritons Torpedoer | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:35.65 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 33.36 | 1:09.15 | 1:09.15 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 36.48 | 1:17.14 | 2:26.29 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 31.22 | 1:07.37 | 3:33.66 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 29.28 | 1:01.99 | 4:35.65 | ||||||
3 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:44.91 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 34.99 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.25 | 1:19.81 | 2:31.03 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 33.25 | 1:11.25 | 3:42.28 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.37 | 1:02.63 | 4:44.91 | ||||||
4 | Hsc Piger | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:47.24 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 35.23 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 39.81 | 1:24.38 | 2:37.59 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 31.11 | 1:07.44 | 3:45.03 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.43 | 1:02.21 | 4:47.24 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:52.53 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 36.19 | 1:15.11 | 1:15.11 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 41.89 | 1:29.03 | 2:44.14 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 30.22 | 1:04.52 | 3:48.66 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 30.49 | 1:03.87 | 4:52.53 | ||||||
6 | Esbjerg Piger | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:56.24 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 37.12 | 1:15.82 | 1:15.82 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 37.44 | 1:19.72 | 2:35.54 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 34.59 | 1:14.89 | 3:50.43 | ||||||
Sofie West | 2000 | 31.41 | 1:05.81 | 4:56.24 | ||||||
7 | Silkeborg Piger | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:57.55 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 35.85 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Diana Au | 2000 | 39.55 | 1:24.35 | 2:37.08 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 32.39 | 1:12.35 | 3:49.43 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 32.25 | 1:08.12 | 4:57.55 | ||||||
8 | Rsk Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:57.98 | ||||||
Camille Hertzog | 2001 | 38.34 | 1:19.08 | 1:19.08 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 36.71 | 1:18.72 | 2:37.80 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 34.00 | 1:14.33 | 3:52.13 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 31.02 | 1:05.85 | 4:57.98 | ||||||
9 | Kolding Ksk | 0 | Kolding SK | 4:59.20 | ||||||
Madison Guldborg | 2001 | 37.03 | 1:17.27 | 1:17.27 | ||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 37.29 | 1:20.37 | 2:37.64 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 34.57 | 1:14.92 | 3:52.56 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 31.46 | 1:06.64 | 4:59.20 | ||||||
10 | Horsens Piger 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 5:00.09 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 36.85 | 1:13.82 | 1:13.82 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 40.15 | 1:25.49 | 2:39.31 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 33.85 | 1:15.90 | 3:55.21 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.93 | 1:04.88 | 5:00.09 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger | 2000 | Aarhus Swim | 5:01.35 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 36.95 | 1:15.81 | 1:15.81 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 38.04 | 1:21.85 | 2:37.66 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 34.05 | 1:13.59 | 3:51.25 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 33.63 | 1:10.10 | 5:01.35 | ||||||
12 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:04.77 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 36.88 | 1:15.57 | 1:15.57 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 40.88 | 1:27.30 | 2:42.87 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 35.24 | 1:16.31 | 3:59.18 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 31.30 | 1:05.59 | 5:04.77 | ||||||
13 | Aalborg Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:05.69 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 35.96 | 1:12.97 | 1:12.97 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 40.34 | 1:27.28 | 2:40.25 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 35.92 | 1:17.35 | 3:57.60 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 32.58 | 1:08.09 | 5:05.69 | ||||||
14 | Tempo Piger | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 5:06.10 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 36.99 | 1:15.45 | 1:15.45 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 39.94 | 1:24.26 | 2:39.71 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 37.66 | 1:22.54 | 4:02.25 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 30.60 | 1:03.85 | 5:06.10 | ||||||
15 | Piger Vs | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:07.67 | ||||||
Julie Sxgaard | 2001 | 37.21 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Kathrine Fog | 2000 | 40.52 | 1:27.03 | 2:41.74 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 34.53 | 1:15.93 | 3:57.67 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 35.05 | 1:10.00 | 5:07.67 | ||||||
16 | Sto 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:12.04 | ||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 38.79 | 1:19.84 | 1:19.84 | ||||||
Christine Lindvig Nielsen | 2001 | 40.76 | 1:27.23 | 2:47.07 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 37.00 | 1:20.15 | 4:07.22 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 30.94 | 1:04.82 | 5:12.04 | ||||||
17 | Horsens Piger 2 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 5:17.08 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 38.39 | 1:17.97 | 1:17.97 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 39.31 | 1:25.04 | 2:43.01 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 37.25 | 1:21.00 | 4:04.01 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 35.23 | 1:13.07 | 5:17.08 | ||||||
18 | Delta Frækkechicks | 0 | Delta Svøm | 5:18.07 | ||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 37.79 | 1:17.44 | 1:17.44 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 39.48 | 1:23.99 | 2:41.43 | ||||||
Charlotte Bisgaard | 2001 | 38.68 | 1:29.07 | 4:10.50 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 31.93 | 1:07.57 | 5:18.07 | ||||||
19 | Tritons Tornadoer | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:21.65 | ||||||
Olivia Jensen | 2000 | 39.16 | 1:22.48 | 1:22.48 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 39.95 | 1:25.64 | 2:48.12 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 36.25 | 1:21.63 | 4:09.75 | ||||||
Sarah Tvilling | 2000 | 33.25 | 1:11.90 | 5:21.65 | ||||||
20 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 5:24.35 | ||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 40.03 | 1:21.56 | 1:21.56 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 45.33 | 1:37.59 | 2:59.15 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 33.28 | 1:14.93 | 4:14.08 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 35.19 | 1:10.27 | 5:24.35 | ||||||
21 | Sto 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:31.67 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 37.97 | 1:18.23 | 1:18.23 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 46.08 | 1:38.24 | 2:56.47 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 37.68 | 1:22.33 | 4:18.80 | ||||||
Helena Aviaja Eriksen | 2001 | 32.73 | 1:12.87 | 5:31.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Drenge 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:36.28 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 25.89 | 54.11 | 54.11 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 25.67 | 53.81 | 1:47.92 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 25.92 | 53.83 | 2:41.75 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.85 | 54.53 | 3:36.28 | ||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:38.56 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.52 | 53.99 | 53.99 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 26.32 | 54.61 | 1:48.60 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 26.79 | 55.45 | 2:44.05 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 26.11 | 54.51 | 3:38.56 | ||||||
3 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:43.45 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 25.94 | 53.54 | 53.54 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.96 | 56.36 | 1:49.90 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 28.06 | 58.37 | 2:48.27 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.22 | 55.18 | 3:43.45 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:46.82 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 28.21 | 58.78 | 58.78 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 27.49 | 57.22 | 1:56.00 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 27.25 | 56.41 | 2:52.41 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 26.16 | 54.41 | 3:46.82 | ||||||
5 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:49.73 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 26.73 | 55.63 | 55.63 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 26.84 | 58.29 | 1:53.92 | ||||||
Lauritz Bech | 1998 | 27.65 | 58.72 | 2:52.64 | ||||||
August Korsgaard | 1999 | 27.38 | 57.09 | 3:49.73 | ||||||
6 | Haderlsev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 3:51.58 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 27.23 | 56.77 | 56.77 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 28.33 | 59.63 | 1:56.40 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.70 | 58.53 | 2:54.93 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 26.78 | 56.65 | 3:51.58 | ||||||
7 | Esbjerg Drenge 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:53.56 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 28.34 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 27.09 | 56.74 | 1:54.90 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 27.80 | 58.03 | 2:52.93 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 29.07 | 1:00.63 | 3:53.56 | ||||||
8 | Hsc Drenge | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:55.09 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 29.44 | 1:01.31 | 1:01.31 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 26.83 | 56.36 | 1:57.67 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 26.30 | 56.37 | 2:54.04 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 28.96 | 1:01.05 | 3:55.09 | ||||||
9 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 3:55.75 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 27.95 | 58.27 | 58.27 | ||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 28.50 | 59.12 | 1:57.39 | ||||||
Sxren B. Jeppesen | 1999 | 27.30 | 57.90 | 2:55.29 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 28.31 | 1:00.46 | 3:55.75 | ||||||
10 | Aalborg Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:56.00 | ||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 28.04 | 59.03 | 59.03 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.36 | 57.73 | 1:56.76 | ||||||
Daniel Pallesen | 1998 | 28.17 | 59.82 | 2:56.58 | ||||||
Thomas Kjær | 1998 | 27.96 | 59.42 | 3:56.00 | ||||||
11 | Horsens Drenge 1 | 1998 | Horsens Svømmeklub | 3:57.21 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 27.82 | 57.76 | 57.76 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 29.41 | 1:01.15 | 1:58.91 | ||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 29.19 | 1:00.37 | 2:59.28 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 27.82 | 57.93 | 3:57.21 | ||||||
12 | Svendborg | 0 | Svendborg Svømme Klub | 4:02.78 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 28.15 | 1:00.01 | 1:00.01 | ||||||
Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 30.38 | 1:03.77 | 2:03.78 | ||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 29.40 | 1:00.79 | 3:04.57 | ||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 27.72 | 58.21 | 4:02.78 | ||||||
13 | Thisted Drenge | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:02.81 | ||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 30.71 | 1:03.73 | 1:03.73 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 28.66 | 1:01.10 | 2:04.83 | ||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 28.71 | 1:00.17 | 3:05.00 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 27.74 | 57.81 | 4:02.81 | ||||||
14 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 4:03.50 | ||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 29.41 | 1:01.52 | 1:01.52 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 28.58 | 59.57 | 2:01.09 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 1:02.17 | 1:30.56 | 3:31.65 | ||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 31.85 | 31.85 | 4:03.50 | ||||||
15 | Drenge Vs | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:05.51 | ||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 29.40 | 1:00.58 | 1:00.58 | ||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 29.44 | 1:01.84 | 2:02.42 | ||||||
Emil Houlborg | 1998 | 28.54 | 1:00.36 | 3:02.78 | ||||||
Christian Mangaard | 1999 | 30.06 | 1:02.73 | 4:05.51 | ||||||
16 | Aarhus Swim Drenge | 1998 | Aarhus Swim | 4:09.32 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 31.00 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 28.84 | 1:01.91 | 2:06.17 | ||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 28.59 | 1:02.59 | 3:08.76 | ||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 28.73 | 1:00.56 | 4:09.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:05.11 | ||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 4:12.21 | ||||||
3 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 4:12.85 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 4:13.80 | ||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 4:19.97 | ||||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:21.73 | ||||||
7 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 4:23.56 | ||||||
8 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 4:26.17 | ||||||
9 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 4:26.26 | ||||||
10 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 4:26.93 | ||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:31.33 | ||||||
12 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 4:33.12 | ||||||
13 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 4:33.26 | ||||||
14 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 4:33.74 | ||||||
15 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 4:34.09 | ||||||
16 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:35.11 | ||||||
17 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 4:47.30 | ||||||
18 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 4:53.28 | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 4:05.62 | ||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 4:12.27 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 4:19.98 | ||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 4:26.46 | ||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 4:26.64 | ||||||
6 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 4:27.62 | ||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 4:30.29 | ||||||
8 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 4:30.52 | ||||||
9 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 4:31.62 | ||||||
10 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 4:32.03 | ||||||
11 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 4:34.57 | ||||||
12 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 4:34.76 | ||||||
13 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 4:35.18 | ||||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 4:35.74 | ||||||
15 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 4:39.37 | ||||||
16 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 4:41.55 | ||||||
17 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 4:42.39 | ||||||
18 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 4:44.82 | ||||||
19 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 4:45.35 | ||||||
20 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 4:45.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:06.58 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 2:06.84 | ||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:10.22 | ||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:14.88 | ||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:15.65 | ||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:18.49 | ||||||
7 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:18.92 | ||||||
8 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:19.20 | ||||||
9 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:19.21 | ||||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 2:20.30 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:20.30 | ||||||
12 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:20.84 | ||||||
13 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:20.90 | ||||||
14 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:20.98 | ||||||
15 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:21.06 | ||||||
16 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:22.08 | ||||||
17 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:23.69 | ||||||
18 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.88 | ||||||
19 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 2:24.06 | ||||||
20 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:24.13 | ||||||
21 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 2:25.08 | ||||||
22 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 2:25.61 | ||||||
23 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.66 | ||||||
24 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:28.45 | ||||||
25 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:29.43 | ||||||
26 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:29.97 | ||||||
27 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.44 | ||||||
28 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:31.95 | ||||||
29 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:32.78 | ||||||
30 | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:33.98 | ||||||
31 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:36.57 | ||||||
32 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:41.81 | ||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:11.84 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:12.33 | ||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:13.69 | ||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 2:21.15 | ||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:21.37 | ||||||
6 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 2:21.95 | ||||||
7 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:22.16 | ||||||
8 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:22.77 | ||||||
9 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:22.96 | ||||||
10 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:23.35 | ||||||
11 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 2:23.79 | ||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:24.39 | ||||||
13 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.97 | ||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 2:25.64 | ||||||
15 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:25.70 | ||||||
16 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 2:25.95 | ||||||
17 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 2:27.24 | ||||||
18 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:28.24 | ||||||
19 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.82 | ||||||
20 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.46 | ||||||
21 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.14 | ||||||
22 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:30.44 | ||||||
23 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 2:31.15 | ||||||
24 | Kirstine Frandsen | 2001 | Randers GF Neptun | 2:31.73 | ||||||
25 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:32.02 | ||||||
26 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.05 | ||||||
27 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:32.12 | ||||||
28 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 2:32.29 | ||||||
29 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.64 | ||||||
30 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 2:34.76 | ||||||
31 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 2:35.34 | ||||||
32 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:35.98 | ||||||
33 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:43.25 | ||||||
34 | Helena Aviaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 2:44.55 | ||||||
35 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:54.93 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 58.02 | ||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 59.57 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 59.70 | ||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 1:00.23 | ||||||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.00 | ||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 1:03.02 | ||||||
7 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.60 | ||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.75 | ||||||
9 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:04.88 | ||||||
10 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.38 | ||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.51 | ||||||
12 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.38 | ||||||
13 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 1:08.33 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:01.05 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:01.37 | ||||||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:01.39 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 1:03.13 | ||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.39 | ||||||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:03.90 | ||||||
7 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:04.34 | ||||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:05.03 | ||||||
9 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.22 | ||||||
10 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.46 | ||||||
11 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 1:07.18 | ||||||
12 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:07.28 | ||||||
13 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:07.56 | ||||||
14 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:08.22 | ||||||
15 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:09.99 | ||||||
16 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:10.06 | ||||||
17 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.13 | ||||||
18 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:10.19 | ||||||
19 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.90 | ||||||
20 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:14.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.74 | ||||||
2 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.48 | ||||||
3 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:17.04 | ||||||
4 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:20.10 | ||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:20.43 | ||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.75 | ||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.06 | ||||||
8 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:22.08 | ||||||
9 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.31 | ||||||
10 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:22.48 | ||||||
11 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.77 | ||||||
12 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:23.67 | ||||||
13 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:23.75 | ||||||
13 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 1:23.75 | ||||||
15 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.12 | ||||||
16 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 1:24.61 | ||||||
17 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.70 | ||||||
18 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.77 | ||||||
19 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.86 | ||||||
20 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:25.00 | ||||||
21 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:25.28 | ||||||
22 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:25.36 | ||||||
23 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.60 | ||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.97 | ||||||
25 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.08 | ||||||
26 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:27.14 | ||||||
27 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.20 | ||||||
28 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 1:28.90 | ||||||
29 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.42 | ||||||
30 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.28 | ||||||
31 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:31.62 | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.94 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.98 | ||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 1:19.25 | ||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.88 | ||||||
5 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:21.89 | ||||||
6 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:22.41 | ||||||
7 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:22.44 | ||||||
8 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:22.48 | ||||||
9 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.11 | ||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:23.26 | ||||||
11 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.41 | ||||||
12 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.99 | ||||||
13 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.43 | ||||||
14 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.30 | ||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 1:28.50 | ||||||
16 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:28.76 | ||||||
17 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:29.32 | ||||||
18 | Ester Helth Møller | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.71 | ||||||
19 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:29.84 | ||||||
20 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.17 | ||||||
21 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 1:30.34 | ||||||
22 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:30.54 | ||||||
23 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.65 | ||||||
24 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:30.78 | ||||||
25 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:31.28 | ||||||
26 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.37 | ||||||
27 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:32.97 | ||||||
28 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 1:39.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:09.88 | ||||||
2 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:11.84 | ||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 2:13.89 | ||||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.33 | ||||||
5 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:20.45 | ||||||
6 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 2:24.20 | ||||||
7 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 2:25.48 | ||||||
8 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:26.45 | ||||||
9 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:27.15 | ||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:28.84 | ||||||
11 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:29.14 | ||||||
12 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:30.21 | ||||||
13 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 2:31.99 | ||||||
14 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:32.29 | ||||||
15 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:38.22 | ||||||
16 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:38.83 | ||||||
- | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej samt. ber. 100m | |||||
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:14.26 | ||||||
2 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:17.41 | ||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:20.98 | ||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:21.11 | ||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:29.30 | ||||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:31.43 | ||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:34.21 | ||||||
8 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 2:34.70 | ||||||
9 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 2:36.87 | ||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:37.69 | ||||||
11 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:39.33 | ||||||
12 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:40.25 | ||||||
13 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 2:41.83 | ||||||
- | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | DNF | ||||||
- | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:25.37 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:27.36 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.67 | ||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.90 | ||||||
5 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.66 | ||||||
6 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.69 | ||||||
7 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.35 | ||||||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.43 | ||||||
9 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.76 | ||||||
10 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:37.98 | ||||||
11 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:38.58 | ||||||
12 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.05 | ||||||
13 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:39.32 | ||||||
14 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:40.53 | ||||||
15 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 2:41.41 | ||||||
16 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:41.53 | ||||||
17 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:42.00 | ||||||
18 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 2:42.63 | ||||||
19 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:42.67 | ||||||
20 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:46.20 | ||||||
21 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 2:47.32 | ||||||
22 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 2:47.69 | ||||||
23 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:48.71 | ||||||
24 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:51.22 | ||||||
25 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:54.16 | ||||||
26 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:58.29 | ||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:30.60 | ||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:32.99 | ||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:33.93 | ||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.34 | ||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.97 | ||||||
6 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 2:41.55 | ||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:41.99 | ||||||
8 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:42.22 | ||||||
9 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:43.49 | ||||||
10 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:44.31 | ||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:45.30 | ||||||
12 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:45.85 | ||||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:46.05 | ||||||
14 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 2:47.12 | ||||||
15 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 2:47.32 | ||||||
16 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.59 | ||||||
17 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 2:48.36 | ||||||
18 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:50.68 | ||||||
19 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 2:51.17 | ||||||
20 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:52.15 | ||||||
21 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 2:52.23 | ||||||
22 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:52.91 | ||||||
23 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:53.39 | ||||||
24 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:53.61 | ||||||
25 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 2:53.83 | ||||||
26 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:54.05 | ||||||
27 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 2:54.80 | ||||||
28 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.47 | ||||||
29 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 2:55.80 | ||||||
30 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:56.84 | ||||||
31 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:59.51 | ||||||
32 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:59.85 | ||||||
33 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 3:00.53 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej samt. ber. 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 53.38 | ||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 53.64 | ||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 54.73 | ||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 55.56 | ||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 55.78 | ||||||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 55.81 | ||||||
7 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 55.96 | ||||||
8 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 56.18 | ||||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 56.96 | ||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 57.00 | ||||||
11 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 57.26 | ||||||
12 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 57.43 | ||||||
13 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 57.80 | ||||||
14 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 57.92 | ||||||
15 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 57.95 | ||||||
16 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.21 | ||||||
17 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 58.61 | ||||||
18 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 58.95 | ||||||
19 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 59.14 | ||||||
20 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 59.20 | ||||||
21 | Christopher Arnholtz | 1998 | Randers GF Neptun | 59.50 | ||||||
22 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 59.74 | ||||||
23 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 59.84 | ||||||
24 | Niklas Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.85 | ||||||
25 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 59.91 | ||||||
26 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.01 | ||||||
27 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.05 | ||||||
28 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
29 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
30 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:00.21 | ||||||
31 | Simon Johannsen | 1998 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:02.14 | ||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 54.69 | ||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.72 | ||||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 54.85 | ||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 54.91 | ||||||
5 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 55.54 | ||||||
6 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 55.56 | ||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 55.88 | ||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 55.98 | ||||||
9 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 56.87 | ||||||
10 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 57.08 | ||||||
11 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 57.38 | ||||||
12 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 57.43 | ||||||
13 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 57.63 | ||||||
14 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 57.68 | ||||||
15 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 58.20 | ||||||
16 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 58.57 | ||||||
17 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 58.96 | ||||||
18 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 59.15 | ||||||
19 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 59.59 | ||||||
20 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 59.61 | ||||||
21 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 59.83 | ||||||
22 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 59.87 | ||||||
23 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 1:00.23 | ||||||
24 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:00.64 | ||||||
25 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:00.72 | ||||||
26 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:01.32 | ||||||
27 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:01.49 | ||||||
28 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:02.13 | ||||||
29 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:02.20 | ||||||
30 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:02.89 | ||||||
31 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:03.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 9:17.46 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 9:17.81 | ||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 9:28.40 | ||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 9:32.28 | ||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 9:37.80 | ||||||
6 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 9:54.33 | ||||||
7 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 9:55.33 | ||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 10:00.78 | ||||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 10:03.02 | ||||||
10 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 10:06.70 | ||||||
11 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 10:15.25 | ||||||
12 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 10:16.19 | ||||||
13 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 10:16.90 | ||||||
14 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 10:19.16 | ||||||
15 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 10:25.43 | ||||||
16 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 10:35.41 | ||||||
17 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 10:36.66 | ||||||
18 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 10:39.62 | ||||||
19 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 10:46.99 | ||||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | Brønderslev SK08 | 9:34.99 | ||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 9:57.15 | ||||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 10:13.71 | ||||||
4 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 10:14.21 | ||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 10:28.19 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 10:28.85 | ||||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 10:33.46 | ||||||
8 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 10:53.54 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:26.88 | ||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:27.80 | ||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:29.11 | ||||||
4 | Daniel Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.01 | ||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:33.42 | ||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:35.97 | ||||||
7 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:36.42 | ||||||
8 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.83 | ||||||
9 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 2:37.88 | ||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:38.72 | ||||||
11 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:39.64 | ||||||
12 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:42.28 | ||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:48.72 | ||||||
14 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 2:51.57 | ||||||
15 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:54.98 | ||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:24.22 | ||||||
2 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:33.38 | ||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:33.60 | ||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:34.70 | ||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:35.46 | ||||||
6 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:36.82 | ||||||
7 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:39.27 | ||||||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:44.34 | ||||||
9 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:47.34 | ||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:47.48 | ||||||
11 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:47.83 | ||||||
12 | Sebastian Halvorsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:51.99 | ||||||
13 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:52.15 | ||||||
14 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:53.12 | ||||||
15 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:54.08 | ||||||
16 | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:56.01 | ||||||
17 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:58.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:03.17 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:07.47 | ||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.74 | ||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.09 | ||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.86 | ||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.73 | ||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.75 | ||||||
8 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:13.12 | ||||||
9 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:13.95 | ||||||
10 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.17 | ||||||
10 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.17 | ||||||
12 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:14.26 | ||||||
13 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.59 | ||||||
14 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.93 | ||||||
15 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.23 | ||||||
16 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.24 | ||||||
17 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.26 | ||||||
18 | Rikke Vestergaard Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:17.35 | ||||||
19 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
20 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:19.43 | ||||||
21 | Freja Maack Lykke | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.84 | ||||||
22 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 1:19.85 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | Lyseng IF | 1:07.67 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.14 | ||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.09 | ||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:10.07 | ||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.21 | ||||||
6 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 1:13.56 | ||||||
7 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:14.27 | ||||||
8 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.67 | ||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.94 | ||||||
10 | Matilde Bodilsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.23 | ||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:17.86 | ||||||
12 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.33 | ||||||
13 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:19.60 | ||||||
14 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.82 | ||||||
15 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.59 | ||||||
16 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | Lyseng IF | 1:20.75 | ||||||
17 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:22.70 | ||||||
18 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 1:23.75 | ||||||
19 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.63 | ||||||
20 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:24.94 | ||||||
21 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.24 | ||||||
22 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 1:25.26 | ||||||
23 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:26.82 | ||||||
24 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 1:33.82 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Drenge 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 3:57.99 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 28.26 | 58.47 | 58.47 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 31.60 | 1:07.36 | 2:05.83 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 27.48 | 58.50 | 3:04.33 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.78 | 53.66 | 3:57.99 | ||||||
2 | Agf Drenge 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:03.06 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 31.18 | 1:04.56 | 1:04.56 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.94 | 1:03.48 | 2:08.04 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.22 | 58.93 | 3:06.97 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.70 | 56.09 | 4:03.06 | ||||||
3 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:04.85 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 29.38 | 1:00.31 | 1:00.31 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 32.96 | 1:10.80 | 2:11.11 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 27.14 | 59.75 | 3:10.86 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 25.56 | 53.99 | 4:04.85 | ||||||
4 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 4:09.48 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 30.69 | 1:02.43 | 1:02.43 | ||||||
Alexander Jensen | 1999 | 1:11.84 | 1:38.70 | 2:41.13 | ||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 31.12 | 58.73 | 3:39.86 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 29.62 | 29.62 | 4:09.48 | ||||||
5 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:12.18 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 31.03 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Daniel Pallesen | 1998 | 32.58 | 1:10.27 | 2:14.22 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 29.15 | 1:02.21 | 3:16.43 | ||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 26.73 | 55.75 | 4:12.18 | ||||||
6 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 4:18.34 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 32.35 | 1:05.50 | 1:05.50 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 33.75 | 1:12.36 | 2:17.86 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 29.42 | 1:04.98 | 3:22.84 | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 26.41 | 55.50 | 4:18.34 | ||||||
7 | Esbjerg Drenge 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:19.21 | ||||||
Christian Kaul | 1998 | 31.99 | 1:05.48 | 1:05.48 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 32.69 | 1:11.12 | 2:16.60 | ||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 28.97 | 1:02.72 | 3:19.32 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 28.49 | 59.89 | 4:19.21 | ||||||
8 | Aalborg Drenge 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:22.96 | ||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 32.11 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 35.25 | 1:14.73 | 2:20.84 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 29.78 | 1:05.19 | 3:26.03 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 26.86 | 56.93 | 4:22.96 | ||||||
9 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:24.38 | ||||||
Lasse Lundstrøm | 1999 | 33.67 | 1:10.04 | 1:10.04 | ||||||
Lauritz Bech | 1998 | 32.43 | 1:10.85 | 2:20.89 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 29.00 | 1:04.44 | 3:25.33 | ||||||
Frederik Larsen | 1998 | 27.12 | 59.05 | 4:24.38 | ||||||
10 | Hsc Drenge | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:28.19 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 1:07.89 | 1:07.89 | |||||||
Kasper Laursen | 1998 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1998 | |||||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 4:28.19 | 4:28.19 | |||||||
11 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:28.94 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 31.26 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 38.83 | 1:21.68 | 2:25.83 | ||||||
Sxren B. Jeppesen | 1999 | 29.79 | 1:04.36 | 3:30.19 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 28.09 | 58.75 | 4:28.94 | ||||||
12 | Svendborg | 0 | Svendborg Svømme Klub | 4:29.59 | ||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 1:06.56 | 1:06.56 | |||||||
Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | |||||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | |||||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 4:29.59 | 4:29.59 | |||||||
13 | Drenge Vs | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:29.71 | ||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 1:10.08 | 1:10.08 | |||||||
Emil Houlborg | 1998 | |||||||||
Christian Mangaard | 1999 | |||||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 4:29.71 | 4:29.71 | |||||||
14 | Thisted Drenge | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:31.69 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 32.70 | 1:06.60 | 1:06.60 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.63 | 1:13.04 | 2:19.64 | ||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 32.92 | 1:11.41 | 3:31.05 | ||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 28.79 | 1:00.64 | 4:31.69 | ||||||
15 | Aarhus Swim Drenge | 1998 | Aarhus Swim | 4:52.30 | ||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 1:15.04 | 1:15.04 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | |||||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | |||||||||
Simon Johannsen | 1998 | 4:52.30 | 4:52.30 | |||||||
- | Horsens Drenge 1 | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | async. ben 275 3sv. | |||||
Sander Schmidt | 1999 | 32.12 | 1:05.84 | 1:05.84 | ||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 2:20.64 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Silkeborg Piger | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:05.65 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 30.59 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 29.49 | 1:01.23 | 2:04.38 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 29.45 | 1:02.21 | 3:06.59 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.01 | 59.06 | 4:05.65 | ||||||
2 | Thisted Piger | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:13.81 | ||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 29.34 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 31.33 | 1:04.86 | 2:06.24 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.84 | 1:02.55 | 3:08.79 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 30.76 | 1:05.02 | 4:13.81 | ||||||
3 | Tritons Torpedoer | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:16.66 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.54 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Michelle Jatta | 2001 | 30.30 | 1:03.21 | 2:04.87 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 30.92 | 1:04.88 | 3:09.75 | ||||||
Sarah Tvilling | 2000 | 31.30 | 1:06.91 | 4:16.66 | ||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:17.66 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 31.45 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.40 | 1:02.70 | 2:07.70 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 31.45 | 1:05.32 | 3:13.02 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 31.21 | 1:04.64 | 4:17.66 | ||||||
5 | Rsk Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:20.19 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 30.81 | 1:03.47 | 1:03.47 | ||||||
Karoline Kjær | 2001 | 30.78 | 1:05.75 | 2:09.22 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 30.05 | 1:02.90 | 3:12.12 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 32.81 | 1:08.07 | 4:20.19 | ||||||
6 | Horsens Piger 1 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:20.54 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 31.15 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.80 | 1:04.91 | 2:09.72 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 31.96 | 1:05.54 | 3:15.26 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 31.85 | 1:05.28 | 4:20.54 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:21.15 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 31.70 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.14 | 59.06 | 2:05.60 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 35.62 | 1:13.82 | 3:19.42 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.56 | 1:01.73 | 4:21.15 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:25.09 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 32.03 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 31.22 | 1:05.65 | 2:13.02 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.32 | 1:04.56 | 3:17.58 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 32.36 | 1:07.51 | 4:25.09 | ||||||
9 | Tempo Piger | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 4:26.71 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 30.85 | 1:04.04 | 1:04.04 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 30.56 | 1:03.41 | 2:07.45 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 32.66 | 1:08.85 | 3:16.30 | ||||||
Regitze Bæhrenz | 2001 | 33.86 | 1:10.41 | 4:26.71 | ||||||
10 | Hsc Piger | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:26.96 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 33.21 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 30.56 | 1:04.20 | 2:14.30 | ||||||
Rikke Vestergaard Hansen | 2000 | 32.85 | 1:09.42 | 3:23.72 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 30.70 | 1:03.24 | 4:26.96 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger | 2000 | Aarhus Swim | 4:28.22 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 32.05 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 31.94 | 1:06.93 | 2:13.12 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 33.29 | 1:09.47 | 3:22.59 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 31.64 | 1:05.63 | 4:28.22 | ||||||
12 | Sto 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:28.59 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 33.36 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 32.39 | 1:08.90 | 2:17.04 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 31.75 | 1:08.31 | 3:25.35 | ||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 29.93 | 1:03.24 | 4:28.59 | ||||||
13 | Aalborg Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:29.33 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 32.03 | 1:06.94 | 1:06.94 | ||||||
Camilla Outzen | 2000 | 31.81 | 1:08.25 | 2:15.19 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 32.73 | 1:08.20 | 3:23.39 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 31.69 | 1:05.94 | 4:29.33 | ||||||
14 | Esbjerg Piger | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:29.61 | ||||||
Julie Henriksen | 2000 | 32.17 | 1:07.82 | 1:07.82 | ||||||
Sofie West | 2000 | 32.15 | 1:07.58 | 2:15.40 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 32.82 | 1:07.39 | 3:22.79 | ||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 31.82 | 1:06.82 | 4:29.61 | ||||||
15 | Nyborg Piger | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:34.75 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 30.30 | 1:04.43 | 1:04.43 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 30.37 | 1:04.32 | 2:08.75 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 31.70 | 1:06.76 | 3:15.51 | ||||||
Anna Lund Petersen | 2001 | 37.58 | 1:19.24 | 4:34.75 | ||||||
16 | Tritons Tornadoer | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:34.78 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 31.86 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 32.01 | 1:07.04 | 2:13.11 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 33.46 | 1:10.44 | 3:23.55 | ||||||
Olivia Jensen | 2000 | 33.39 | 1:11.23 | 4:34.78 | ||||||
17 | Delta Frækkechicks | 0 | Delta Svøm | 4:38.56 | ||||||
Emma Lykke Holm | 2000 | 32.63 | 1:08.78 | 1:08.78 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 31.57 | 1:05.89 | 2:14.67 | ||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 32.16 | 1:07.21 | 3:21.88 | ||||||
Charlotte Bisgaard | 2001 | 35.40 | 1:16.68 | 4:38.56 | ||||||
18 | Piger Vs | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:40.05 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 1:09.90 | 1:09.90 | |||||||
Kathrine Fog | 2000 | 1:13.80 | 1:45.59 | 2:55.49 | ||||||
Julie Sxgaard | 2001 | 33.54 | 1:07.64 | 4:03.13 | ||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 36.92 | 36.92 | 4:40.05 | ||||||
19 | Odder Piger | 0 | Odder IGF | 4:41.25 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 30.19 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 35.05 | 1:10.59 | 2:14.25 | ||||||
Signe Søby Jensen | 2001 | 33.98 | 1:12.07 | 3:26.32 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 35.37 | 1:14.93 | 4:41.25 | ||||||
20 | Horsens Piger 2 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:43.70 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 34.05 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 34.08 | 1:10.76 | 2:21.11 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 34.69 | 1:12.67 | 3:33.78 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 32.62 | 1:09.92 | 4:43.70 | ||||||
21 | Sto 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:45.44 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 33.84 | 1:11.17 | 1:11.17 | ||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 34.53 | 1:10.59 | 2:21.76 | ||||||
Helena Aviaja Eriksen | 2001 | 35.01 | 1:11.98 | 3:33.74 | ||||||
Christine Lindvig Nielsen | 2001 | 34.79 | 1:11.70 | 4:45.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |