Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17.00
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 08:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 59.31 | 2:04.54 | 3:11.46 | 4:17.89 | |||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:00.85 | 2:06.94 | 3:14.99 | 4:21.03 | |||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.90 | 2:09.43 | 3:17.31 | 4:23.92 | |||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.14 | 2:09.27 | 3:18.09 | 4:25.84 | |||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.02 | 2:11.37 | 3:19.66 | 4:26.74 | |||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.13 | 2:11.03 | 3:19.91 | 4:26.98 | |||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.20 | 2:11.29 | 3:20.41 | 4:28.67 | |||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:01.38 | 2:10.49 | 3:20.17 | 4:29.56 | |||
9 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:04.02 | 2:12.85 | 3:23.46 | 4:32.97 | |||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.66 | 2:15.47 | 3:24.46 | 4:33.06 | |||
11 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.91 | 2:15.42 | 3:24.65 | 4:33.71 | |||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.80 | 2:16.63 | 3:28.69 | 4:40.62 | |||
13 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.24 | 2:18.77 | 3:32.16 | 4:42.53 | |||
14 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.40 | 2:17.30 | 3:30.44 | 4:42.98 | |||
15 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.80 | 2:17.37 | 3:30.89 | 4:43.59 | |||
16 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.84 | 2:18.28 | 3:32.38 | 4:43.90 | |||
17 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.92 | 2:20.06 | 3:33.82 | 4:47.37 | |||
18 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.85 | 2:21.53 | 3:34.08 | 4:47.41 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.67 | 2:14.39 | 3:22.96 | 4:30.37 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.91 | 2:13.67 | 3:23.04 | 4:31.44 | |||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.06 | 2:13.61 | 3:23.61 | 4:32.37 | |||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.86 | 2:14.06 | 3:24.07 | 4:32.97 | |||
5 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.94 | 2:18.26 | 3:29.69 | 4:36.76 | |||
6 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.62 | 2:22.31 | 3:32.23 | 4:41.60 | |||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.05 | 2:16.44 | 3:29.33 | 4:41.91 | |||
8 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.31 | 2:18.90 | 3:31.28 | 4:42.43 | |||
9 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 1:07.52 | 2:19.84 | 3:33.61 | 4:48.77 | |||
10 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.67 | 2:22.01 | 3:36.79 | 4:50.41 | |||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.69 | 2:24.89 | 3:38.69 | 4:52.53 | |||
12 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:09.37 | 2:25.25 | 3:40.86 | 4:52.94 | |||
13 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.60 | 2:27.77 | 3:40.70 | 4:55.35 | |||
14 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.76 | 2:27.04 | 3:42.81 | 4:58.21 | |||
15 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.62 | 2:25.68 | 3:42.71 | 4:58.31 | |||
16 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.32 | 2:26.45 | 3:44.06 | 4:58.82 | |||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.19 | 2:25.01 | 3:42.13 | 4:59.69 | |||
18 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.82 | 2:27.80 | 3:46.35 | 5:03.05 | |||
19 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:13.00 | 2:33.34 | 3:56.51 | 5:14.94 | |||
20 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.23 | 2:31.02 | 3:52.86 | 5:15.40 | |||
21 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.61 | 2:37.32 | 3:58.93 | 5:17.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |