Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 08:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 59.31 | 2:04.54 | 3:11.46 | 4:17.89 | |||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:00.85 | 2:06.94 | 3:14.99 | 4:21.03 | |||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.90 | 2:09.43 | 3:17.31 | 4:23.92 | |||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.14 | 2:09.27 | 3:18.09 | 4:25.84 | |||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.02 | 2:11.37 | 3:19.66 | 4:26.74 | |||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.13 | 2:11.03 | 3:19.91 | 4:26.98 | |||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.20 | 2:11.29 | 3:20.41 | 4:28.67 | |||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:01.38 | 2:10.49 | 3:20.17 | 4:29.56 | |||
9 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:04.02 | 2:12.85 | 3:23.46 | 4:32.97 | |||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.66 | 2:15.47 | 3:24.46 | 4:33.06 | |||
11 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.91 | 2:15.42 | 3:24.65 | 4:33.71 | |||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.80 | 2:16.63 | 3:28.69 | 4:40.62 | |||
13 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.24 | 2:18.77 | 3:32.16 | 4:42.53 | |||
14 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.40 | 2:17.30 | 3:30.44 | 4:42.98 | |||
15 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.80 | 2:17.37 | 3:30.89 | 4:43.59 | |||
16 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.84 | 2:18.28 | 3:32.38 | 4:43.90 | |||
17 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.92 | 2:20.06 | 3:33.82 | 4:47.37 | |||
18 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.85 | 2:21.53 | 3:34.08 | 4:47.41 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.67 | 2:14.39 | 3:22.96 | 4:30.37 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.91 | 2:13.67 | 3:23.04 | 4:31.44 | |||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.06 | 2:13.61 | 3:23.61 | 4:32.37 | |||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.86 | 2:14.06 | 3:24.07 | 4:32.97 | |||
5 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.94 | 2:18.26 | 3:29.69 | 4:36.76 | |||
6 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.62 | 2:22.31 | 3:32.23 | 4:41.60 | |||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.05 | 2:16.44 | 3:29.33 | 4:41.91 | |||
8 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.31 | 2:18.90 | 3:31.28 | 4:42.43 | |||
9 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 1:07.52 | 2:19.84 | 3:33.61 | 4:48.77 | |||
10 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.67 | 2:22.01 | 3:36.79 | 4:50.41 | |||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.69 | 2:24.89 | 3:38.69 | 4:52.53 | |||
12 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:09.37 | 2:25.25 | 3:40.86 | 4:52.94 | |||
13 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.60 | 2:27.77 | 3:40.70 | 4:55.35 | |||
14 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.76 | 2:27.04 | 3:42.81 | 4:58.21 | |||
15 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.62 | 2:25.68 | 3:42.71 | 4:58.31 | |||
16 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.32 | 2:26.45 | 3:44.06 | 4:58.82 | |||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.19 | 2:25.01 | 3:42.13 | 4:59.69 | |||
18 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.82 | 2:27.80 | 3:46.35 | 5:03.05 | |||
19 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:13.00 | 2:33.34 | 3:56.51 | 5:14.94 | |||
20 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.23 | 2:31.02 | 3:52.86 | 5:15.40 | |||
21 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.61 | 2:37.32 | 3:58.93 | 5:17.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 08:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:04.04 | 2:14.03 | 3:26.48 | 4:36.67 | |||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.58 | 2:19.80 | 3:33.43 | 4:44.25 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.34 | 2:19.71 | 3:33.50 | 4:45.69 | |||
4 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:10.54 | 2:25.89 | 3:42.07 | 4:58.35 | |||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.13 | 2:27.20 | 3:45.08 | 5:02.80 | |||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.77 | 2:31.10 | 3:49.78 | 5:06.83 | |||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.04 | 2:30.77 | 3:50.71 | 5:09.11 | |||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:13.95 | 2:32.89 | 3:52.39 | 5:09.18 | |||
9 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:12.83 | 2:31.53 | 3:51.62 | 5:09.72 | |||
10 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.80 | 2:30.08 | 3:51.39 | 5:10.79 | |||
11 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.99 | 2:33.69 | 3:54.05 | 5:11.12 | |||
12 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.56 | 2:33.07 | 3:53.48 | 5:11.39 | |||
13 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.89 | 2:36.53 | 3:58.24 | 5:17.69 | |||
14 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.56 | 2:37.79 | 3:59.89 | 5:19.26 | |||
15 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.72 | 2:38.82 | 4:01.69 | 5:20.64 | |||
16 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | 2:37.12 | 3:59.99 | 5:22.74 | |||
17 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:15.39 | 2:37.64 | 4:01.30 | 5:24.14 | |||
18 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.73 | 2:37.30 | 4:02.96 | 5:27.27 | |||
19 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.15 | 2:39.38 | 4:03.51 | 5:28.31 | |||
20 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.97 | 2:40.81 | 4:07.01 | 5:31.37 | |||
21 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.67 | 2:41.42 | 4:06.87 | 5:32.02 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.81 | 2:35.81 | 3:56.35 | 5:13.22 | |||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.19 | 2:35.12 | 3:55.46 | 5:14.66 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:16.95 | 2:39.84 | 4:03.02 | 5:24.38 | |||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:16.38 | 2:39.27 | 4:03.69 | 5:26.21 | |||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.49 | 2:39.01 | 4:05.46 | 5:28.64 | |||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:16.34 | 2:40.60 | 4:06.24 | 5:33.10 | |||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.53 | 2:41.76 | 4:09.22 | 5:33.96 | |||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.35 | 2:46.25 | 4:12.90 | 5:36.57 | |||
9 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.03 | 2:46.70 | 4:13.09 | 5:39.64 | |||
10 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.69 | 2:49.26 | 4:15.96 | 5:41.57 | |||
11 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.06 | 2:46.75 | 4:15.29 | 5:42.21 | |||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.96 | 2:47.52 | 4:17.15 | 5:44.31 | |||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.67 | 2:46.20 | 4:17.12 | 5:44.32 | |||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.12 | 2:52.68 | 4:22.24 | 5:50.44 | |||
15 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.33 | 2:51.67 | 4:24.13 | 5:53.45 | |||
16 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:18.85 | 2:50.71 | 4:24.13 | 5:54.90 | |||
17 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.22 | 2:57.15 | 4:27.04 | 5:56.23 | |||
18 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.55 | 3:38.94 | 5:12.12 | 5:56.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.92 | 1:11.50 | 1:49.62 | 2:28.62 | |||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:11.70 | 1:51.01 | 2:31.34 | |||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:14.92 | 1:53.64 | 2:31.62 | |||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.78 | 1:12.71 | 1:52.30 | 2:32.83 | |||
5 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.62 | 1:13.96 | 1:54.70 | 2:36.51 | |||
6 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 36.30 | 1:16.94 | 1:58.98 | 2:40.26 | |||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 37.35 | 1:19.28 | 2:01.92 | 2:44.15 | |||
8 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.54 | 1:18.13 | 2:02.24 | 2:45.46 | |||
9 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.97 | 1:20.34 | 2:03.25 | 2:45.74 | |||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.95 | 1:21.19 | 2:04.93 | 2:48.06 | |||
11 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.89 | 1:22.09 | 2:05.51 | 2:48.74 | |||
12 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 38.26 | 1:21.52 | 2:05.78 | 2:49.60 | |||
13 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.78 | 1:22.64 | 2:06.84 | 2:50.51 | |||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 39.91 | 1:23.42 | 2:07.11 | 2:51.18 | |||
15 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.60 | 1:23.36 | 2:08.05 | 2:53.24 | |||
16 | Andreas L. Damgård | 2000 | Haslev Svømmeklub | 40.12 | 1:27.33 | 2:16.00 | 3:02.84 | |||
17 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.38 | 1:28.58 | 2:16.65 | 3:04.60 | |||
18 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.78 | 1:33.56 | 2:24.18 | 3:13.49 | |||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.67 | 1:13.12 | 1:51.42 | 2:29.95 | |||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.29 | 1:19.58 | 2:01.65 | 2:43.35 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 37.10 | 1:18.88 | 2:01.88 | 2:44.61 | |||
4 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.32 | 1:23.40 | 2:08.07 | 2:51.88 | |||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.84 | 1:24.40 | 2:08.70 | 2:52.80 | |||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 40.12 | 1:24.64 | 2:09.89 | 2:53.56 | |||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.67 | 1:24.61 | 2:09.39 | 2:53.78 | |||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.68 | 1:25.63 | 2:10.73 | 2:56.24 | |||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.21 | 1:26.55 | 2:12.12 | 2:57.74 | |||
10 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.83 | 1:28.42 | 2:15.08 | 3:05.02 | |||
11 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.24 | 1:29.36 | 2:18.15 | 3:06.35 | |||
12 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 43.69 | 1:31.49 | 2:20.27 | 3:08.17 | |||
13 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.93 | 1:32.15 | 2:21.69 | 3:10.84 | |||
14 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.76 | 1:31.98 | 2:23.55 | 3:14.43 | |||
15 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 44.94 | 1:36.42 | 2:29.36 | 3:21.65 | |||
16 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.90 | 1:40.88 | 2:33.74 | 3:26.33 | |||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 47.62 | 1:41.23 | 2:35.28 | 3:27.16 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.63 | 1:19.29 | 2:00.79 | 2:42.82 | |||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.31 | 1:19.99 | 2:02.70 | 2:44.31 | |||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 39.31 | 1:23.24 | 2:07.83 | 2:51.47 | |||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.53 | 1:23.17 | 2:07.66 | 2:52.67 | |||
5 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 40.53 | 1:24.47 | 2:10.66 | 2:56.30 | |||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 40.58 | 1:25.87 | 2:12.64 | 2:58.82 | |||
7 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.75 | 1:25.97 | 2:12.41 | 2:59.76 | |||
8 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.33 | 1:28.44 | 2:15.94 | 3:01.93 | |||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.46 | 1:27.14 | 2:15.75 | 3:02.77 | |||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 43.84 | 1:31.25 | 2:18.55 | 3:04.42 | |||
11 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.87 | 1:29.12 | 2:17.16 | 3:04.73 | |||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.58 | 1:31.26 | 2:18.71 | 3:06.21 | |||
13 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.20 | 1:28.36 | 2:17.39 | 3:06.59 | |||
14 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:30.79 | 2:19.03 | 3:06.74 | |||
15 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:31.08 | 2:21.22 | 3:09.83 | |||
16 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.49 | 1:33.77 | 2:22.28 | 3:10.90 | |||
17 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.58 | 1:29.05 | 2:19.50 | 3:11.37 | |||
18 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.35 | 1:32.21 | 2:21.97 | 3:12.24 | |||
19 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.70 | 1:32.53 | 2:22.82 | 3:12.52 | |||
20 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.71 | 1:32.57 | 2:23.63 | 3:13.90 | |||
21 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.57 | 1:35.44 | 2:26.26 | 3:15.80 | |||
22 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.91 | 1:35.40 | 2:26.94 | 3:16.05 | |||
23 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.92 | 1:36.25 | 2:26.83 | 3:16.12 | |||
24 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.47 | 1:34.76 | 2:26.16 | 3:16.21 | |||
25 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.90 | 1:34.27 | 2:25.49 | 3:16.53 | |||
26 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.16 | 1:34.78 | 2:25.73 | 3:17.40 | |||
27 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.70 | 1:36.10 | 2:27.68 | 3:18.50 | |||
28 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.07 | 1:35.03 | 2:26.08 | 3:21.66 | |||
29 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.79 | 1:36.99 | 2:30.45 | 3:23.29 | |||
30 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.73 | 1:39.59 | 2:34.95 | 3:27.57 | |||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 42.03 | 1:28.69 | 2:16.54 | 3:04.73 | |||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 43.66 | 1:31.54 | 2:20.21 | 3:09.20 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.16 | 1:31.73 | 2:21.65 | 3:10.71 | |||
4 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.26 | 1:32.26 | 2:22.24 | 3:11.87 | |||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.52 | 1:32.27 | 2:22.33 | 3:12.52 | |||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.65 | 1:34.30 | 2:24.80 | 3:15.71 | |||
7 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.21 | 1:35.36 | 2:25.48 | 3:16.34 | |||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.64 | 1:36.02 | 2:26.84 | 3:17.29 | |||
9 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.02 | 1:37.77 | 2:29.15 | 3:20.22 | |||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.20 | 1:39.18 | 2:31.71 | 3:24.07 | |||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 44.33 | 1:37.59 | 2:32.32 | 3:25.04 | |||
12 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.15 | 1:37.43 | 2:31.69 | 3:26.24 | |||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.68 | 1:39.88 | 2:32.98 | 3:26.83 | |||
14 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 45.98 | 1:39.86 | 2:34.65 | 3:27.38 | |||
15 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 46.42 | 1:39.59 | 2:34.12 | 3:27.73 | |||
16 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 46.24 | 1:39.92 | 2:35.10 | 3:29.58 | |||
17 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.20 | 1:41.85 | 2:36.50 | 3:29.63 | |||
18 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.45 | 1:41.47 | 2:36.26 | 3:31.67 | |||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.82 | 1:43.05 | 2:38.43 | 3:32.26 | |||
20 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.33 | 1:43.03 | 2:38.74 | 3:32.94 | |||
21 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 47.15 | 1:42.51 | 2:38.41 | 3:34.41 | |||
22 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 45.88 | 1:40.55 | 2:37.79 | 3:35.68 | |||
23 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.73 | 1:43.93 | 2:39.87 | 3:36.44 | |||
- | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | flyben f.1.arm v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:13 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.30 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.24 | 54.09 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 27.36 | 1:21.45 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 25.85 | 1:47.30 | |||||||
2 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 1:48.75 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.62 | 53.98 | |||||||
Yukia Hansen | 2000 | 28.42 | 1:22.40 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 26.35 | 1:48.75 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.34 | ||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.13 | 56.15 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 27.20 | 1:23.35 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 26.99 | 1:50.34 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:50.50 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 26.52 | 54.88 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.92 | 1:22.80 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.70 | 1:50.50 | |||||||
5 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.38 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 27.27 | 54.71 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.41 | 1:23.12 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.26 | 1:51.38 | |||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.74 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.73 | 55.37 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 27.98 | 1:23.35 | |||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 28.39 | 1:51.74 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.85 | ||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 29.80 | 57.97 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.32 | 1:25.29 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 26.56 | 1:51.85 | |||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 1:51.88 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.74 | 54.07 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.96 | 1:23.03 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.85 | 1:51.88 | |||||||
9 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:54.06 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.35 | 57.86 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.44 | 1:25.30 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 28.76 | 1:54.06 | |||||||
10 | Stv Drenge | 0 | Swim Team Vestsjælland | 1:54.28 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26.92 | 56.74 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 28.56 | 1:25.30 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.98 | 1:54.28 | |||||||
11 | Hovedstaden Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.71 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.45 | 58.34 | |||||||
August Bugge | 2000 | 28.38 | 1:26.72 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 27.99 | 1:54.71 | |||||||
12 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | 1:56.74 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 29.04 | 59.23 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 29.35 | 1:28.58 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 28.16 | 1:56.74 | |||||||
13 | Monkeyboys | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:57.70 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 30.88 | 1:01.11 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 29.25 | 1:30.36 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 27.34 | 1:57.70 | |||||||
14 | Hs Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:59.43 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 28.25 | 57.08 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 31.86 | 1:28.94 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 30.49 | 1:59.43 | |||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 1:59.52 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 30.16 | 59.76 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 30.00 | 1:29.76 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 29.76 | 1:59.52 | |||||||
16 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.53 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 30.37 | 1:00.24 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.06 | 1:30.30 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 29.23 | 1:59.53 | |||||||
17 | Herlev Drenge | 2001 | Herlev Svømning | 2:02.09 | ||||||
Philip Hansen | 2001 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 28.92 | 1:01.84 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 27.90 | 1:29.74 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 32.35 | 2:02.09 | |||||||
18 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:06.39 | ||||||
William Houen | 2001 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.81 | 1:00.54 | |||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 31.75 | 1:32.29 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 34.10 | 2:06.39 | |||||||
19 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:06.55 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 34.51 | 1:06.03 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 31.11 | 1:37.14 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 29.41 | 2:06.55 | |||||||
20 | Vat-Cph Drenge 3 | 0 | VAT Copenhagen | 2:07.77 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 32.42 | 1:03.38 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 31.70 | 1:35.08 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.69 | 2:07.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 6, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.08 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 31.31 | 1:02.71 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 29.79 | 1:32.50 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 28.58 | 2:01.08 | |||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:01.26 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 29.88 | 1:01.07 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.88 | 1:30.95 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 30.31 | 2:01.26 | |||||||
3 | Gti Piger | 2002 | GTI | 2:01.80 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.14 | 56.54 | |||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 34.56 | 1:31.10 | |||||||
Lærke Knak | 2002 | 30.70 | 2:01.80 | |||||||
4 | Kvik Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.75 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 31.02 | 59.92 | |||||||
Emma Pedersen | 2002 | 31.96 | 1:31.88 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.87 | 2:02.75 | |||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.06 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 31.59 | 1:03.64 | |||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 31.56 | 1:35.20 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 31.86 | 2:07.06 | |||||||
6 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:07.81 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Victoria Leth | 2002 | 32.01 | 1:03.78 | |||||||
Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | 32.45 | 1:36.23 | |||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 31.58 | 2:07.81 | |||||||
7 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:08.01 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 32.52 | 1:05.61 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 32.07 | 1:37.68 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.33 | 2:08.01 | |||||||
8 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 2:08.39 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Marceline Lermark | 2003 | 33.76 | 1:06.88 | |||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 32.90 | 1:39.78 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 28.61 | 2:08.39 | |||||||
9 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.36 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Luna Granborg Venet | 2002 | 33.55 | 1:05.64 | |||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 31.81 | 1:37.45 | |||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 31.91 | 2:09.36 | |||||||
10 | Gentofte Piger1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:09.67 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 32.49 | 1:02.98 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 34.58 | 1:37.56 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 32.11 | 2:09.67 | |||||||
11 | Hovedstaden Piger | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.01 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 33.78 | 1:07.52 | |||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 32.98 | 1:40.50 | |||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 29.51 | 2:10.01 | |||||||
12 | A6 Piger | 2002 | A6 | 2:13.60 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:06.43 | 1:06.43 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:40.64 | 1:40.64 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 2:13.60 | 2:13.60 | |||||||
13 | Kvik Piger 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.75 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.15 | 1:06.42 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 1:40.86 | 1:40.86 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 2:13.75 | 2:13.75 | |||||||
14 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.73 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 36.43 | 1:07.24 | |||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 34.12 | 1:41.36 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 33.37 | 2:14.73 | |||||||
15 | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:15.41 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 1:05.53 | 1:05.53 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 1:40.71 | 1:40.71 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 2:15.41 | 2:15.41 | |||||||
16 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.77 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 1:09.22 | 1:09.22 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:43.18 | 1:43.18 | |||||||
Barbara Blicher | 2003 | 2:16.77 | 2:16.77 | |||||||
17 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.46 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 1:06.39 | 1:06.39 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 1:41.66 | 1:41.66 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 2:17.46 | 2:17.46 | |||||||
18 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:17.54 | ||||||
Aya Bødker Grann | 2002 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 35.90 | 1:10.26 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 34.10 | 1:44.36 | |||||||
Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.18 | 2:17.54 | |||||||
19 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 2:17.62 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 34.31 | 1:09.12 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 34.19 | 1:43.31 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 34.31 | 2:17.62 | |||||||
20 | Køge Piger | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:17.81 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 33.42 | 1:05.66 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.40 | 1:42.06 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 35.75 | 2:17.81 | |||||||
21 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:22.85 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:11.58 | 1:11.58 | |||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 1:45.12 | 1:45.12 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 2:22.85 | 2:22.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.74 | 1:02.17 | 1:36.35 | 2:11.23 | |||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.52 | 1:04.81 | 1:40.77 | 2:15.72 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:06.93 | 1:42.91 | 2:17.97 | |||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | 1:08.05 | 1:45.14 | 2:21.60 | |||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.31 | 1:08.53 | 1:45.50 | 2:22.08 | |||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.53 | 1:10.48 | 1:47.99 | 2:23.53 | |||
7 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 33.03 | 1:09.92 | 1:47.52 | 2:24.16 | |||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.00 | 1:09.56 | 1:47.32 | 2:25.04 | |||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | 1:11.29 | 1:50.35 | 2:29.10 | |||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.62 | 1:10.97 | 1:50.55 | 2:29.66 | |||
11 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.15 | 1:12.27 | 1:51.64 | 2:30.29 | |||
12 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.55 | 1:13.51 | 1:53.47 | 2:30.96 | |||
13 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.72 | 1:13.74 | 1:52.80 | 2:31.28 | |||
14 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.32 | 1:15.45 | 1:54.99 | 2:31.84 | |||
15 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.67 | 1:12.88 | 1:53.77 | 2:33.02 | |||
16 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | 1:13.04 | 1:52.73 | 2:33.12 | |||
17 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.40 | 1:14.44 | 1:54.85 | 2:33.21 | |||
18 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.89 | 1:12.79 | 1:52.54 | 2:33.26 | |||
19 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:14.60 | 1:55.34 | 2:34.80 | |||
20 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 34.75 | 1:14.90 | 1:56.09 | 2:36.12 | |||
21 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | 1:15.87 | 1:57.61 | 2:37.46 | |||
22 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.94 | 1:15.14 | 1:56.98 | 2:37.63 | |||
23 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.66 | 1:19.02 | 2:02.32 | 2:44.09 | |||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.71 | 1:11.07 | 1:50.47 | 2:28.79 | |||
2 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.63 | 1:13.92 | 1:54.24 | 2:33.73 | |||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.23 | 1:14.59 | 1:55.16 | 2:34.07 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.79 | 1:14.97 | 1:55.78 | 2:35.10 | |||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.57 | 1:14.29 | 1:56.11 | 2:36.47 | |||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.96 | 1:16.71 | 1:58.35 | 2:37.20 | |||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.72 | 1:18.25 | 1:59.94 | 2:39.36 | |||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.55 | 1:17.46 | 1:59.13 | 2:39.81 | |||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | 1:15.86 | 1:59.30 | 2:40.90 | |||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | 1:17.80 | 2:00.42 | 2:41.63 | |||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.44 | 1:17.92 | 2:01.11 | 2:42.03 | |||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.40 | 1:17.33 | 2:01.69 | 2:44.01 | |||
13 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.52 | 1:20.08 | 2:03.05 | 2:44.82 | |||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | 1:20.17 | 2:02.84 | 2:44.83 | |||
15 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.54 | 1:18.33 | 2:02.09 | 2:45.17 | |||
16 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.92 | 1:19.19 | 2:03.19 | 2:45.28 | |||
17 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:18.58 | 2:02.25 | 2:46.20 | |||
18 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.98 | 1:20.71 | 2:05.53 | 2:47.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.44 | 58.21 | 1:29.61 | 2:00.36 | |||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.54 | 1:00.35 | 1:33.19 | 2:05.43 | |||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.24 | 1:01.09 | 1:33.98 | 2:05.50 | |||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.66 | 1:00.81 | 1:33.66 | 2:05.91 | |||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.62 | 1:02.18 | 1:35.71 | 2:07.53 | |||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.91 | 1:01.56 | 1:35.56 | 2:07.57 | |||
7 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 28.58 | 1:00.30 | 1:33.96 | 2:07.65 | |||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.77 | 1:02.22 | 1:35.84 | 2:08.37 | |||
9 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 29.93 | 1:02.22 | 1:35.12 | 2:08.53 | |||
10 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.40 | 1:03.77 | 1:37.90 | 2:10.06 | |||
11 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.21 | 1:03.24 | 1:36.83 | 2:10.89 | |||
12 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.06 | 1:02.86 | 1:36.97 | 2:11.07 | |||
13 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.54 | 1:04.07 | 1:38.05 | 2:11.82 | |||
14 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.68 | 1:04.00 | 1:38.07 | 2:12.17 | |||
15 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.26 | 1:03.37 | 1:38.19 | 2:12.51 | |||
16 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.29 | 1:05.34 | 1:39.59 | 2:13.47 | |||
17 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.32 | 1:04.54 | 1:39.74 | 2:14.33 | |||
18 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.44 | 1:05.67 | 1:40.41 | 2:14.87 | |||
19 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.11 | 1:03.61 | 1:39.33 | 2:14.89 | |||
20 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.78 | 1:03.45 | 1:40.24 | 2:15.28 | |||
21 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.00 | 1:05.35 | 1:41.03 | 2:15.62 | |||
22 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.47 | 1:05.81 | 1:41.14 | 2:16.01 | |||
23 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.33 | 1:05.07 | 1:40.24 | 2:16.18 | |||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.67 | 1:05.51 | 1:41.30 | 2:16.89 | |||
25 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:06.78 | 1:43.31 | 2:18.62 | |||
26 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 31.04 | 1:06.85 | 1:43.43 | 2:18.89 | |||
27 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.27 | 1:06.42 | 1:43.35 | 2:19.66 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.60 | 1:03.07 | 1:35.20 | 2:07.57 | |||
2 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.95 | 1:03.13 | 1:36.58 | 2:09.21 | |||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.67 | 1:02.98 | 1:36.13 | 2:09.26 | |||
4 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | 1:03.62 | 1:37.39 | 2:11.44 | |||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.40 | 1:04.41 | 1:38.66 | 2:12.86 | |||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.81 | 1:04.44 | 1:39.15 | 2:12.97 | |||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.95 | 1:04.83 | 1:39.83 | 2:12.99 | |||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.56 | 1:05.36 | 1:39.83 | 2:13.63 | |||
9 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.85 | 1:06.61 | 1:41.97 | 2:15.97 | |||
10 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | 1:05.60 | 1:41.05 | 2:16.31 | |||
11 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 31.50 | 1:07.33 | 1:43.56 | 2:17.41 | |||
12 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.06 | 1:06.21 | 1:42.12 | 2:17.70 | |||
13 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.34 | 1:08.32 | 1:44.13 | 2:19.29 | |||
14 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.65 | 1:07.57 | 1:43.82 | 2:19.51 | |||
15 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 32.78 | 1:08.31 | 1:44.64 | 2:19.72 | |||
16 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 31.23 | 1:07.04 | 1:43.79 | 2:19.76 | |||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.48 | 1:08.28 | 1:44.07 | 2:19.88 | |||
18 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | 1:07.45 | 1:44.19 | 2:19.97 | |||
19 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.71 | 1:07.82 | 1:44.09 | 2:20.32 | |||
20 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | 1:08.40 | 1:45.42 | 2:22.12 | |||
21 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.98 | 1:09.52 | 1:46.93 | 2:23.60 | |||
22 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.76 | 1:09.36 | 1:47.08 | 2:23.79 | |||
23 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | 1:09.35 | 1:47.13 | 2:24.60 | |||
24 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | 1:09.16 | 1:47.38 | 2:25.42 | |||
25 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.26 | 1:10.20 | 1:49.14 | 2:26.49 | |||
26 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 33.46 | 1:10.68 | 1:48.74 | 2:26.58 | |||
27 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.55 | 1:10.90 | 1:50.53 | 2:27.38 | |||
28 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | 1:12.69 | 1:52.24 | 2:30.62 | |||
29 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.05 | 1:12.68 | 1:52.67 | 2:32.24 | |||
30 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.73 | 1:14.98 | 1:56.47 | 2:33.76 | |||
31 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.69 | 1:15.82 | 1:56.76 | 2:36.16 | |||
- | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.29 | 1:15.95 | |||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.79 | 1:17.08 | |||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.70 | 1:20.35 | |||||
4 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.91 | 1:21.96 | |||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.32 | 1:22.19 | |||||
6 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.12 | 1:23.46 | |||||
7 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.95 | 1:24.10 | |||||
8 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.44 | 1:24.18 | |||||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.41 | 1:25.73 | |||||
10 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.23 | 1:25.82 | |||||
11 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.31 | 1:25.86 | |||||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.08 | 1:26.22 | |||||
13 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.94 | 1:27.75 | |||||
14 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.99 | 1:28.16 | |||||
15 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 41.88 | 1:28.40 | |||||
16 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.36 | 1:28.45 | |||||
17 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.82 | 1:29.27 | |||||
18 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.23 | 1:29.52 | |||||
19 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.92 | 1:30.71 | |||||
20 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.42 | 1:30.72 | |||||
21 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.67 | 1:30.87 | |||||
22 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.04 | 1:31.16 | |||||
23 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.49 | 1:32.12 | |||||
24 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.91 | 1:32.31 | |||||
25 | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.96 | 1:32.98 | |||||
26 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.70 | 1:33.42 | |||||
27 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.86 | 1:34.21 | |||||
28 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.15 | 1:35.33 | |||||
29 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 46.05 | 1:36.49 | |||||
30 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 44.09 | 1:37.41 | |||||
- | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | Akut syg | ||||||
- | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 armtag u vand v 25 | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.28 | 1:26.84 | |||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 41.92 | 1:27.12 | |||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.60 | 1:28.69 | |||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 41.92 | 1:29.91 | |||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.03 | 1:32.25 | |||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.57 | 1:32.45 | |||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.02 | 1:32.57 | |||||
8 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.09 | 1:32.78 | |||||
9 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.36 | 1:33.59 | |||||
10 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.03 | 1:34.71 | |||||
11 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.71 | 1:35.35 | |||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.10 | 1:36.23 | |||||
13 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.46 | 1:36.41 | |||||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.71 | 1:36.51 | |||||
15 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 45.64 | 1:36.77 | |||||
16 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.53 | 1:36.87 | |||||
17 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.26 | 1:38.28 | |||||
18 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 47.04 | 1:38.76 | |||||
19 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.70 | 1:38.87 | |||||
20 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.83 | 1:40.05 | |||||
21 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.77 | 1:40.54 | |||||
22 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 47.28 | 1:40.68 | |||||
23 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.61 | 1:45.83 | |||||
24 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.00 | 1:49.99 | |||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.64 | 1:09.29 | |||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 33.09 | 1:09.73 | |||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.21 | 1:10.99 | |||||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.32 | 1:11.04 | |||||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | 1:14.61 | |||||
6 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 35.62 | 1:15.48 | |||||
7 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.88 | 1:15.60 | |||||
8 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.61 | 1:15.87 | |||||
9 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.37 | 1:16.80 | |||||
10 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.14 | 1:16.98 | |||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 37.26 | 1:17.33 | |||||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.52 | 1:19.80 | |||||
13 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.61 | 1:20.03 | |||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.39 | 1:20.44 | |||||
15 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 38.82 | 1:20.52 | |||||
16 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.92 | 1:20.74 | |||||
17 | Andreas L. Damgård | 2000 | Haslev Svømmeklub | 38.33 | 1:21.67 | |||||
18 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.61 | 1:23.36 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.36 | 1:10.33 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.66 | 1:15.12 | |||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.73 | 1:15.62 | |||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 35.87 | 1:16.28 | |||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 36.53 | 1:17.04 | |||||
6 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | 1:19.84 | |||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.28 | 1:20.66 | |||||
8 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.86 | 1:21.65 | |||||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.17 | 1:22.68 | |||||
10 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | 1:23.06 | |||||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.96 | 1:24.10 | |||||
12 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 40.66 | 1:24.54 | |||||
13 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.15 | 1:24.84 | |||||
13 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.38 | 1:24.84 | |||||
15 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.62 | 1:24.88 | |||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.97 | 1:25.10 | |||||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.93 | 1:25.18 | |||||
18 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.65 | 1:25.28 | |||||
19 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.48 | 1:25.46 | |||||
20 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.74 | 1:25.62 | |||||
21 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 40.92 | 1:25.75 | |||||
22 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 41.51 | 1:26.22 | |||||
23 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 40.78 | 1:26.23 | |||||
24 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.61 | 1:27.60 | |||||
25 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 41.86 | 1:27.77 | |||||
26 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.04 | 1:31.67 | |||||
27 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 43.67 | 1:34.57 | |||||
- | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | Ej samt berø v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.43 | 1:13.27 | 1:51.65 | 2:30.61 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 35.91 | 1:14.23 | 1:53.02 | 2:31.81 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.33 | 1:17.23 | 1:57.59 | 2:36.26 | |||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.09 | 1:16.84 | 1:57.61 | 2:36.76 | |||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.49 | 1:18.10 | 1:58.87 | 2:38.38 | |||
6 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.53 | 1:18.23 | 1:59.08 | 2:39.64 | |||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.80 | 1:17.40 | 2:00.48 | 2:42.00 | |||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.87 | 1:19.41 | 2:01.36 | 2:42.04 | |||
9 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.27 | 1:18.87 | 2:02.31 | 2:43.64 | |||
10 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.96 | 1:21.04 | 2:04.20 | 2:44.19 | |||
11 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.19 | 1:22.24 | 2:04.65 | 2:45.90 | |||
12 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.51 | 1:22.14 | 2:04.17 | 2:46.10 | |||
13 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.11 | 1:22.55 | 2:05.49 | 2:46.18 | |||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.88 | 1:22.89 | 2:06.85 | 2:49.78 | |||
15 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.08 | 1:25.41 | 2:08.80 | 2:49.92 | |||
16 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 40.68 | 1:23.62 | 2:07.42 | 2:50.63 | |||
17 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.26 | 1:22.34 | 2:07.53 | 2:50.85 | |||
18 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.50 | 1:24.17 | 2:08.24 | 2:51.28 | |||
19 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.99 | 1:26.05 | 2:09.95 | 2:52.99 | |||
20 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.40 | 1:24.04 | 2:08.45 | 2:53.22 | |||
21 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.24 | 1:25.45 | 2:09.63 | 2:53.37 | |||
22 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | 1:26.18 | 2:10.41 | 2:54.10 | |||
23 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.35 | 1:25.37 | 2:09.66 | 2:54.62 | |||
24 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.70 | 1:26.64 | 2:12.54 | 2:57.54 | |||
25 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.83 | 1:29.07 | 2:15.39 | 2:59.21 | |||
26 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.01 | 1:29.81 | 2:17.11 | 3:02.63 | |||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.65 | 1:19.46 | 2:02.29 | 2:42.87 | |||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.39 | 1:19.26 | 2:04.10 | 2:46.95 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.67 | 1:21.54 | 2:05.67 | 2:48.55 | |||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.87 | 1:22.80 | 2:07.41 | 2:48.78 | |||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.01 | 1:23.43 | 2:07.18 | 2:49.81 | |||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.09 | 1:24.39 | 2:07.90 | 2:51.12 | |||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.32 | 1:26.36 | 2:10.96 | 2:53.64 | |||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.49 | 1:26.02 | 2:10.81 | 2:54.92 | |||
9 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.80 | 1:25.61 | 2:11.43 | 2:56.33 | |||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.33 | 1:26.59 | 2:12.99 | 2:57.15 | |||
11 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.22 | 1:24.94 | 2:11.44 | 2:57.73 | |||
12 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.69 | 1:26.06 | 2:12.64 | 2:58.46 | |||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.43 | 1:24.38 | 2:11.00 | 2:58.63 | |||
14 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.99 | 1:29.94 | 2:16.48 | 3:01.11 | |||
15 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.01 | 1:27.48 | 2:13.18 | 3:02.83 | |||
16 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.53 | 1:29.83 | 2:17.77 | 3:02.97 | |||
17 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.89 | 1:28.95 | 2:16.24 | 3:03.17 | |||
18 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:30.36 | 2:17.01 | 3:03.18 | |||
19 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.29 | 1:29.64 | 2:17.78 | 3:03.24 | |||
20 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.25 | 3:03.99 | 3:03.99 | ||||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.48 | 1:30.10 | 2:17.94 | 3:04.54 | |||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.84 | 1:31.03 | 2:18.41 | 3:05.82 | |||
23 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.57 | 1:29.96 | 2:18.79 | 3:06.55 | |||
24 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.91 | 1:31.44 | 2:20.08 | 3:06.68 | |||
25 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.77 | 1:31.62 | 3:06.70 | 3:06.70 | |||
26 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 48.73 | 1:45.01 | 2:41.86 | 3:36.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.99 | 1:06.02 | 1:40.65 | 2:15.05 | |||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.97 | 1:08.02 | 1:43.30 | 2:18.23 | |||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 33.45 | 1:09.10 | 1:44.92 | 2:19.82 | |||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.71 | 1:09.34 | 1:46.03 | 2:21.09 | |||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 34.07 | 1:10.02 | 1:46.52 | 2:21.43 | |||
6 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:09.06 | 1:45.81 | 2:23.11 | |||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.82 | 1:10.42 | 1:47.90 | 2:25.64 | |||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 35.41 | 1:13.50 | 1:51.19 | 2:26.17 | |||
9 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.81 | 1:11.02 | 1:49.58 | 2:27.14 | |||
10 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.46 | 1:11.85 | 1:50.34 | 2:27.43 | |||
11 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.58 | 1:11.38 | 1:49.91 | 2:27.76 | |||
12 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 35.56 | 1:13.47 | 1:51.51 | 2:28.27 | |||
13 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.36 | 1:13.20 | 1:50.87 | 2:28.54 | |||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | 1:13.24 | 1:51.67 | 2:28.63 | |||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.67 | 1:12.16 | 1:50.36 | 2:28.65 | |||
16 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 35.28 | 1:13.21 | 1:51.41 | 2:29.41 | |||
17 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.04 | 1:14.15 | 1:52.69 | 2:29.65 | |||
18 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.72 | 1:14.10 | 1:52.53 | 2:29.78 | |||
19 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.96 | 1:15.28 | 1:54.05 | 2:32.62 | |||
20 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.57 | 1:14.74 | 1:53.78 | 2:32.74 | |||
21 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.06 | 1:16.81 | 1:58.19 | 2:37.11 | |||
22 | Sebastian Barnewitz | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.94 | 1:17.54 | 2:37.63 | 2:37.63 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.36 | 1:04.82 | 1:38.47 | 2:11.60 | |||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | 1:10.21 | 1:46.66 | 2:23.04 | |||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.90 | 1:12.08 | 1:49.46 | 2:24.99 | |||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.50 | 1:10.64 | 1:48.81 | 2:27.05 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.93 | 1:10.48 | 1:48.87 | 2:27.14 | |||
6 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.42 | 1:12.27 | 1:50.13 | 2:27.33 | |||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.58 | 1:13.92 | 1:52.71 | 2:31.22 | |||
8 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.32 | 1:15.33 | 1:54.09 | 2:32.05 | |||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.37 | 1:14.78 | 1:54.51 | 2:32.59 | |||
10 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.32 | 1:15.71 | 1:54.84 | 2:32.94 | |||
11 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.92 | 1:14.50 | 1:56.09 | 2:33.48 | |||
12 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.53 | 1:57.18 | 2:35.34 | 2:35.34 | |||
13 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.71 | 1:17.71 | 1:57.34 | 2:36.24 | |||
14 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.27 | 1:17.26 | 1:57.10 | 2:36.60 | |||
15 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.93 | 1:15.31 | 1:56.90 | 2:37.79 | |||
16 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.40 | 1:17.10 | 1:57.72 | 2:37.82 | |||
17 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.07 | 1:19.14 | 1:58.73 | 2:38.20 | |||
18 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.79 | 1:18.77 | 2:00.02 | 2:40.45 | |||
19 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.73 | 1:18.53 | 2:00.26 | 2:40.53 | |||
20 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | 1:20.41 | 2:01.14 | 2:41.03 | |||
21 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.96 | 1:18.20 | 2:00.28 | 2:41.14 | |||
22 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.86 | 1:19.05 | 2:00.63 | 2:41.38 | |||
23 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.11 | 1:19.80 | 2:01.78 | 2:42.26 | |||
24 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.22 | 1:19.77 | 2:02.46 | 2:43.32 | |||
25 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.12 | 1:20.54 | 2:02.74 | 2:43.66 | |||
26 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.29 | 1:23.58 | 2:07.27 | 2:48.74 | |||
27 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.68 | 1:23.71 | 2:07.30 | 2:49.44 | |||
- | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | Sv på mave v 150 | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Sv på mave eft 25m | |||||
- | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bev v 125 | |||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Sv på mave ef 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.20 | 2:34.41 | 4:03.38 | 5:18.15 | |||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:11.35 | 2:35.80 | 4:07.48 | 5:24.28 | |||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:10.76 | 2:39.14 | 4:18.66 | 5:28.61 | |||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.15 | 2:47.66 | 4:14.43 | 5:33.92 | |||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.71 | 2:42.91 | 4:19.30 | 5:36.97 | |||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:24.30 | 2:49.58 | 4:24.26 | 5:40.73 | |||
7 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.88 | 2:46.93 | 4:25.11 | 5:41.82 | |||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.36 | 2:53.26 | 4:30.86 | 5:45.60 | |||
9 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:24.03 | 2:53.43 | 4:29.31 | 5:46.38 | |||
10 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.00 | 2:48.41 | 4:29.53 | 5:51.39 | |||
11 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.17 | 2:47.71 | 4:32.56 | 5:52.14 | |||
12 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.52 | 2:51.78 | 4:32.44 | 5:53.41 | |||
13 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.73 | 2:57.98 | 4:35.61 | 5:55.40 | |||
14 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.65 | 2:56.76 | 4:38.68 | 5:56.73 | |||
15 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.67 | 3:01.45 | 4:43.78 | 6:01.48 | |||
16 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.33 | 2:59.35 | 4:39.83 | 6:04.52 | |||
17 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.56 | 3:04.05 | 4:49.58 | 6:07.78 | |||
18 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:25.34 | 2:58.67 | 4:47.77 | 6:11.62 | |||
19 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.35 | 3:07.20 | 4:53.39 | 6:19.66 | |||
20 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.39 | 3:11.86 | 4:56.63 | 6:22.29 | |||
21 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.49 | 3:13.84 | 5:02.52 | 6:27.32 | |||
22 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.14 | 3:15.22 | 5:03.27 | 6:27.79 | |||
- | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | Akut syg | ||||||
- | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | Svøm på ryg v 325 | |||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.17 | 2:46.66 | 4:30.47 | 5:53.73 | |||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.03 | 2:55.36 | 4:40.91 | 6:01.85 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.68 | 2:56.22 | 4:41.55 | 6:07.27 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:29.34 | 3:07.29 | 4:46.48 | 6:07.47 | |||
5 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.73 | 3:04.30 | 4:46.46 | 6:07.59 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.49 | 2:56.10 | 4:48.92 | 6:15.24 | |||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.38 | 3:01.66 | 4:53.38 | 6:20.60 | |||
8 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.50 | 3:09.13 | 4:58.53 | 6:23.77 | |||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.97 | 3:04.68 | 4:59.38 | 6:26.39 | |||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.56 | 3:17.28 | 5:06.46 | 6:34.16 | |||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.98 | 3:20.40 | 5:12.58 | 6:38.30 | |||
12 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:38.62 | 3:16.68 | 5:11.62 | 6:40.42 | |||
13 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:31.04 | 3:10.48 | 5:07.66 | 6:40.87 | |||
14 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.22 | 3:14.11 | 5:10.65 | 6:43.62 | |||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.57 | 3:21.65 | 5:21.42 | 6:51.86 | |||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.69 | 3:19.85 | 5:18.60 | 6:52.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.29 | 2:21.47 | 3:45.77 | 4:52.40 | |||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:09.89 | 2:24.98 | 3:48.62 | 4:55.18 | |||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.57 | 2:23.38 | 3:48.37 | 4:57.41 | |||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.36 | 2:29.98 | 3:52.99 | 4:59.98 | |||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.70 | 2:29.93 | 3:51.18 | 5:00.94 | |||
6 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.37 | 2:26.37 | 3:54.72 | 5:04.47 | |||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.60 | 2:30.00 | 3:57.50 | 5:04.78 | |||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 1:09.82 | 2:30.80 | 3:58.59 | 5:04.91 | |||
9 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:12.86 | 2:36.81 | 4:05.40 | 5:11.42 | |||
10 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:14.18 | 2:33.23 | 4:02.30 | 5:11.96 | |||
11 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:14.56 | 2:34.60 | 4:03.89 | 5:14.40 | |||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.58 | 2:35.79 | 4:05.83 | 5:19.73 | |||
13 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.84 | 2:38.37 | 4:11.10 | 5:21.51 | |||
14 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:16.27 | 2:36.35 | 4:08.90 | 5:22.97 | |||
15 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.06 | 2:39.66 | 4:14.67 | 5:25.73 | |||
16 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.45 | 2:37.63 | 4:13.79 | 5:27.71 | |||
17 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:17.21 | 2:40.61 | 4:18.34 | 5:29.24 | |||
18 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.39 | 2:39.21 | 4:17.91 | 5:29.32 | |||
19 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.05 | 2:37.98 | 4:18.36 | 5:31.18 | |||
20 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.35 | 2:41.34 | 4:19.35 | 5:32.52 | |||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.47 | 2:41.00 | 4:20.25 | 5:34.70 | |||
22 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:20.47 | 2:44.26 | 4:22.26 | 5:35.49 | |||
23 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.92 | 2:46.08 | 4:24.19 | 5:40.15 | |||
24 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.72 | 2:45.31 | 4:23.85 | 5:41.60 | |||
25 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.32 | 2:48.25 | 4:23.53 | 5:41.68 | |||
26 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.70 | 2:52.68 | 4:34.06 | 5:54.10 | |||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.01 | 2:20.35 | 3:40.50 | 4:48.55 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.62 | 2:26.80 | 3:53.11 | 5:01.52 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.47 | 2:30.74 | 4:05.62 | 5:15.84 | |||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.77 | 2:32.92 | 4:08.07 | 5:17.04 | |||
5 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.91 | 2:37.68 | 4:10.25 | 5:19.44 | |||
6 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.23 | 2:38.57 | 4:08.82 | 5:20.58 | |||
7 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.50 | 2:37.95 | 4:10.59 | 5:20.90 | |||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.54 | 2:31.73 | 4:09.10 | 5:27.94 | |||
9 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.61 | 2:45.08 | 4:19.32 | 5:36.08 | |||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.31 | 2:44.21 | 4:20.74 | 5:36.64 | |||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.17 | 2:47.67 | 4:20.80 | 5:37.09 | |||
12 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.73 | 2:50.84 | 4:24.10 | 5:37.64 | |||
13 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.70 | 2:46.92 | 4:27.43 | 5:38.42 | |||
14 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.00 | 2:45.94 | 4:24.51 | 5:39.08 | |||
15 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:18.22 | 2:42.90 | 4:23.28 | 5:40.25 | |||
16 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.76 | 2:53.11 | 4:24.32 | 5:40.50 | |||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.07 | 2:39.92 | 4:28.68 | 5:40.84 | |||
18 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.00 | 2:49.24 | 4:25.14 | 5:43.09 | |||
19 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.43 | 2:41.20 | 4:27.34 | 5:43.72 | |||
20 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.80 | 2:50.52 | 4:30.04 | 5:43.87 | |||
21 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.09 | 2:51.03 | 4:32.23 | 5:45.59 | |||
22 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.32 | 2:49.47 | 4:30.82 | 5:45.64 | |||
23 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.92 | 2:47.91 | 4:29.67 | 5:46.02 | |||
24 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:17.97 | 2:45.49 | 4:30.17 | 5:47.16 | |||
25 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.55 | 2:53.14 | 4:29.81 | 5:47.35 | |||
26 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:28.28 | 2:58.55 | 4:31.32 | 5:49.04 | |||
27 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:27.74 | 2:54.16 | 4:34.51 | 5:49.20 | |||
28 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.04 | 2:46.56 | 4:31.03 | 5:49.72 | |||
29 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.45 | 2:49.89 | 4:28.25 | 5:50.31 | |||
30 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:20.53 | 2:48.84 | 4:31.50 | 5:50.37 | |||
31 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:21.93 | 2:49.15 | 4:35.45 | 5:50.40 | |||
32 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:19.67 | 2:47.87 | 4:36.87 | 5:53.31 | |||
33 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:27.06 | 2:55.43 | 4:38.98 | 5:54.69 | |||
34 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.19 | 2:52.19 | 4:37.24 | 5:55.22 | |||
35 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 1:25.40 | 2:55.87 | 4:38.92 | 5:56.52 | |||
36 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.98 | 2:52.62 | 4:38.43 | 5:57.31 | |||
37 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.94 | 2:50.90 | 4:37.33 | 5:58.32 | |||
38 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:23.56 | 3:01.15 | 4:41.61 | 5:59.10 | |||
39 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:27.80 | 3:02.45 | 4:35.89 | 5:59.20 | |||
40 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.83 | 2:57.57 | 4:42.09 | 5:59.62 | |||
41 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.96 | 2:57.07 | 4:47.71 | 6:01.54 | |||
42 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:31.81 | 3:00.89 | 4:44.25 | 6:04.41 | |||
43 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.62 | 3:02.29 | 4:44.35 | 6:05.23 | |||
44 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.44 | 3:00.60 | 4:47.38 | 6:06.17 | |||
45 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.64 | 3:01.59 | 4:49.44 | 6:10.08 | |||
46 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.38 | 3:00.96 | 4:49.63 | 6:12.03 | |||
47 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:25.98 | 3:01.82 | 4:50.90 | 6:12.46 | |||
48 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 1:28.07 | 3:08.35 | 4:53.15 | 6:14.78 | |||
49 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.88 | 3:09.21 | 4:56.25 | 6:17.70 | |||
50 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:30.76 | 3:08.16 | 5:00.72 | 6:18.24 | |||
- | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v 150 | |||||
- | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Crawlben v 25 og 75m | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave eft 100 | |||||
- | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berø v 250 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.48 | ||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 28.62 | ||||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.00 | ||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.11 | ||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.55 | ||||||
6 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 30.01 | ||||||
7 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.46 | ||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | ||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.69 | ||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.09 | ||||||
11 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.22 | ||||||
12 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.42 | ||||||
13 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.44 | ||||||
14 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.61 | ||||||
15 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 31.63 | ||||||
16 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.84 | ||||||
17 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.86 | ||||||
18 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | ||||||
19 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 32.02 | ||||||
20 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.27 | ||||||
21 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.39 | ||||||
22 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.54 | ||||||
23 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | ||||||
24 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 32.76 | ||||||
25 | Luna Granborg Venet | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | ||||||
26 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.80 | ||||||
27 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.82 | ||||||
- | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.72 | ||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.02 | ||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.80 | ||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 31.86 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.15 | ||||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.57 | ||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.64 | ||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.90 | ||||||
9 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.04 | ||||||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.14 | ||||||
11 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.24 | ||||||
12 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
13 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | ||||||
14 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.80 | ||||||
15 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.83 | ||||||
16 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | ||||||
17 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.17 | ||||||
18 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.59 | ||||||
19 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.89 | ||||||
20 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.25 | ||||||
21 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 35.51 | ||||||
22 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.77 | ||||||
23 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.23 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.28 | ||||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 26.69 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.69 | ||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.83 | ||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 27.23 | ||||||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.33 | ||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.73 | ||||||
8 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.73 | ||||||
10 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.75 | ||||||
11 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.00 | ||||||
12 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.07 | ||||||
13 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.15 | ||||||
14 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 28.28 | ||||||
15 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | ||||||
16 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.44 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.03 | ||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 27.37 | ||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.65 | ||||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 27.86 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 27.98 | ||||||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 28.34 | ||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 28.36 | ||||||
8 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 28.37 | ||||||
9 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.55 | ||||||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.66 | ||||||
11 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.70 | ||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.81 | ||||||
13 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.19 | ||||||
14 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.30 | ||||||
15 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.65 | ||||||
16 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.81 | ||||||
17 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.98 | ||||||
18 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.08 | ||||||
19 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.73 | ||||||
20 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.70 | ||||||
21 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 5:00.53 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 36.60 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 39.69 | 1:24.44 | 2:40.13 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 33.51 | 1:14.18 | 3:54.31 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 31.29 | 1:06.22 | 5:00.53 | ||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:03.75 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.67 | 1:13.09 | 1:13.09 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 41.09 | 1:29.97 | 2:43.06 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 34.29 | 1:18.29 | 4:01.35 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.73 | 1:02.40 | 5:03.75 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.99 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 38.24 | 1:21.03 | 1:21.03 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 37.57 | 1:18.38 | 2:39.41 | ||||||
Emma Pedersen | 2002 | 36.22 | 1:17.82 | 3:57.23 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 32.29 | 1:07.76 | 5:04.99 | ||||||
4 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 5:07.64 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 35.99 | 1:13.74 | 1:13.74 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 40.52 | 1:25.31 | 2:39.05 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 36.85 | 1:19.67 | 3:58.72 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 32.44 | 1:08.92 | 5:07.64 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:15.04 | ||||||
Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | 38.79 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 40.90 | 1:27.53 | 2:46.37 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 34.47 | 1:15.38 | 4:01.75 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 33.76 | 1:13.29 | 5:15.04 | ||||||
6 | Hovedstaden Piger | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:19.11 | ||||||
Emilie Bast | 2002 | 39.31 | 1:22.11 | 1:22.11 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 43.19 | 1:31.43 | 2:53.54 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 33.28 | 1:13.35 | 4:06.89 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 34.38 | 1:12.22 | 5:19.11 | ||||||
7 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 5:20.18 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 36.55 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 42.96 | 1:31.41 | 2:46.64 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 36.68 | 1:20.86 | 4:07.50 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.83 | 1:12.68 | 5:20.18 | ||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:32.63 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 38.50 | 1:19.10 | 1:19.10 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 44.90 | 1:36.76 | 2:55.86 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 37.59 | 1:22.45 | 4:18.31 | ||||||
Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | 36.00 | 1:14.32 | 5:32.63 | ||||||
9 | Køge Piger | 2002 | Køge Svømmeklub | 5:32.89 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 42.28 | 1:27.71 | 1:27.71 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 39.97 | 1:24.12 | 2:51.83 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.81 | 1:29.37 | 4:21.20 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 33.48 | 1:11.69 | 5:32.89 | ||||||
10 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:35.47 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 39.95 | 1:23.86 | 1:23.86 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 43.31 | 1:32.15 | 2:56.01 | ||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 37.10 | 1:24.37 | 4:20.38 | ||||||
Luna Granborg Venet | 2002 | 34.94 | 1:15.09 | 5:35.47 | ||||||
11 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:39.28 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 39.03 | 1:20.37 | 1:20.37 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 50.61 | 1:46.37 | 3:06.74 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 38.26 | 1:23.78 | 4:30.52 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 33.13 | 1:08.76 | 5:39.28 | ||||||
12 | A6 Piger | 2002 | A6 | 5:39.85 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 45.11 | 1:29.62 | 1:29.62 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 42.24 | 1:29.84 | 2:59.46 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 39.84 | 2:03.19 | 5:02.65 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 37.20 | 37.20 | 5:39.85 | ||||||
13 | Gti Piger | 2002 | GTI | 5:40.98 | ||||||
Ida Boe Rasmussen | 2003 | 1:41.68 | 2:23.99 | 2:23.99 | ||||||
Lærke Knak | 2002 | 48.59 | 1:19.64 | 3:43.63 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 37.36 | 1:16.38 | 5:00.01 | ||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 40.97 | 40.97 | 5:40.98 | ||||||
14 | Kvik Piger 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:41.83 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 38.77 | 1:20.96 | 1:20.96 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 43.26 | 1:32.24 | 2:53.20 | ||||||
Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 40.87 | 1:32.59 | 4:25.79 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 35.74 | 1:16.04 | 5:41.83 | ||||||
15 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 5:46.05 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 42.19 | 2:10.31 | 2:10.31 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 49.38 | 1:30.33 | 3:40.64 | ||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 49.73 | 1:25.12 | 5:05.76 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 40.29 | 40.29 | 5:46.05 | ||||||
16 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 5:48.32 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 42.28 | 1:27.73 | 1:27.73 | ||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 47.13 | 1:40.21 | 3:07.94 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 39.09 | 1:26.36 | 4:34.30 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 34.51 | 1:14.02 | 5:48.32 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:53.33 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 40.23 | 1:24.35 | 1:24.35 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 47.12 | 1:39.56 | 3:03.91 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 41.68 | 1:35.05 | 4:38.96 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 35.95 | 1:14.37 | 5:53.33 | ||||||
18 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:57.42 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 1:26.08 | 2:12.56 | 2:12.56 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 51.42 | 1:32.89 | 3:45.45 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 1:00.91 | 1:34.24 | 5:19.69 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 37.73 | 37.73 | 5:57.42 | ||||||
- | Gentofte Piger1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Laura Grøn Teschl | 2002 | 38.96 | 1:20.71 | 1:20.71 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 42.15 | 2:50.51 | |||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 4:09.06 | ||||||||
- | Helsingør Piger 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 37.31 | 1:17.69 | 1:17.69 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 39.19 | 2:40.99 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 4:01.23 | ||||||||
- | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:21.33 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 32.31 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 32.72 | 1:10.45 | 2:17.99 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 29.91 | 1:05.71 | 3:23.70 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.04 | 57.63 | 4:21.33 | ||||||
2 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.53 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.15 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 33.91 | 1:11.56 | 2:20.52 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.98 | 1:01.98 | 3:22.50 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.38 | 59.03 | 4:21.53 | ||||||
3 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 4:27.29 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 32.41 | 1:07.72 | 1:07.72 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 35.26 | 1:15.31 | 2:23.03 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.76 | 1:02.06 | 3:25.09 | ||||||
William Houen | 2001 | 29.82 | 1:02.20 | 4:27.29 | ||||||
4 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:29.59 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 32.56 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 32.93 | 1:11.25 | 2:18.51 | ||||||
Yukia Hansen | 2000 | 30.03 | 1:08.89 | 3:27.40 | ||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 29.03 | 1:02.19 | 4:29.59 | ||||||
5 | Stv Drenge | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:31.96 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 30.18 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 37.41 | 1:19.51 | 2:21.78 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 32.05 | 1:08.40 | 3:30.18 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 29.01 | 1:01.78 | 4:31.96 | ||||||
6 | Gti Drenge | 2000 | GTI | 4:38.42 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 36.60 | 1:15.44 | 1:15.44 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 32.60 | 1:09.81 | 2:25.25 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 29.28 | 1:04.68 | 3:29.93 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 32.23 | 1:08.49 | 4:38.42 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:40.80 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 32.72 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 38.84 | 1:22.65 | 2:28.76 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 32.00 | 1:10.97 | 3:39.73 | ||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 29.20 | 1:01.07 | 4:40.80 | ||||||
8 | Kvik Drenge 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:41.23 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 34.13 | 1:10.33 | 1:10.33 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 36.60 | 1:18.61 | 2:28.94 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 32.71 | 1:12.02 | 3:40.96 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 28.01 | 1:00.27 | 4:41.23 | ||||||
9 | Monkeyboys | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:45.70 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 34.27 | 1:09.61 | 1:09.61 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 39.03 | 1:23.08 | 2:32.69 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 32.62 | 1:08.46 | 3:41.15 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.62 | 1:04.55 | 4:45.70 | ||||||
10 | Hovedstaden Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.22 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 35.90 | 1:13.91 | 1:13.91 | ||||||
August Bugge | 2000 | 36.89 | 1:18.48 | 2:32.39 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 32.26 | 1:11.35 | 3:43.74 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 30.08 | 1:03.48 | 4:47.22 | ||||||
11 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:47.58 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 34.37 | 1:11.21 | 1:11.21 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 37.89 | 1:20.85 | 2:32.06 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 32.62 | 1:10.50 | 3:42.56 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 29.94 | 1:05.02 | 4:47.58 | ||||||
12 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:48.11 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 36.85 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 36.72 | 1:18.12 | 2:33.99 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 32.44 | 1:11.74 | 3:45.73 | ||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 30.02 | 1:02.38 | 4:48.11 | ||||||
13 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:59.74 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 34.99 | 1:12.25 | 1:12.25 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 41.57 | 1:29.53 | 2:41.78 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 32.94 | 1:12.81 | 3:54.59 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 30.27 | 1:05.15 | 4:59.74 | ||||||
14 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | 4:59.81 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 36.29 | 1:14.03 | 1:14.03 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 40.07 | 1:25.85 | 2:39.88 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 34.75 | 1:16.30 | 3:56.18 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 30.21 | 1:03.63 | 4:59.81 | ||||||
15 | Hs Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:59.89 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 35.41 | 1:11.54 | 1:11.54 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 39.90 | 1:25.90 | 2:37.44 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 35.90 | 1:20.78 | 3:58.22 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 29.55 | 1:01.67 | 4:59.89 | ||||||
16 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 5:01.58 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 37.06 | 1:15.24 | 1:15.24 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 40.13 | 1:25.83 | 2:41.07 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 35.29 | 1:16.22 | 3:57.29 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 30.19 | 1:04.29 | 5:01.58 | ||||||
17 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 5:03.13 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 38.89 | 1:20.15 | 1:20.15 | ||||||
Jannick Lind | 2001 | 41.55 | 1:27.54 | 2:47.69 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 31.26 | 1:08.50 | 3:56.19 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 31.82 | 1:06.94 | 5:03.13 | ||||||
18 | Herlev Drenge | 2001 | Herlev Svømning | 5:03.83 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 35.51 | 1:13.35 | 1:13.35 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 37.19 | 1:19.65 | 2:33.00 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 36.12 | 1:21.25 | 3:54.25 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 32.62 | 1:09.58 | 5:03.83 | ||||||
19 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 5:09.54 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 38.66 | 1:19.18 | 1:19.18 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 39.90 | 1:25.85 | 2:45.03 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 34.34 | 1:15.86 | 4:00.89 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 32.32 | 1:08.65 | 5:09.54 | ||||||
20 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:15.26 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 37.84 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 40.19 | 1:26.09 | 2:43.23 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 38.32 | 1:25.05 | 4:08.28 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 31.48 | 1:06.98 | 5:15.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.53 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 31.67 | 1:02.90 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 27.97 | 1:30.87 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 26.66 | 1:57.53 | |||||||
2 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.10 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 33.20 | 1:05.08 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.73 | 1:32.81 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 27.29 | 2:00.10 | |||||||
3 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:00.18 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 34.33 | 1:05.13 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 27.76 | 1:32.89 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.29 | 2:00.18 | |||||||
4 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 2:01.35 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 33.09 | 1:03.74 | |||||||
Yukia Hansen | 2000 | 29.29 | 1:33.03 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 28.32 | 2:01.35 | |||||||
5 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.27 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 35.22 | 1:07.57 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 30.84 | 1:38.41 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 26.86 | 2:05.27 | |||||||
6 | Stv Drenge | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:05.45 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 36.63 | 1:06.13 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 30.92 | 1:37.05 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 28.40 | 2:05.45 | |||||||
7 | Gti Drenge | 2000 | GTI | 2:05.92 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 31.53 | 1:07.51 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.82 | 1:36.33 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.59 | 2:05.92 | |||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 2:06.42 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 33.22 | 1:06.43 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 31.35 | 1:37.78 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.64 | 2:06.42 | |||||||
9 | Kvik Drenge 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.03 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 36.30 | 1:09.27 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 29.82 | 1:39.09 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 27.94 | 2:07.03 | |||||||
10 | Hovedstaden Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.31 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.32 | 34.32 | |||||||
August Bugge | 2000 | 36.29 | 1:10.61 | |||||||
August Weilguny | 2001 | 30.69 | 1:41.30 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 28.01 | 2:09.31 | |||||||
11 | Monkeyboys | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:09.69 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 37.10 | 1:09.40 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 30.65 | 1:40.05 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 29.64 | 2:09.69 | |||||||
12 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:11.11 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 37.41 | 1:11.75 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 30.33 | 1:42.08 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 29.03 | 2:11.11 | |||||||
13 | Hs Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:11.58 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.51 | 1:11.08 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 33.02 | 1:44.10 | |||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 27.48 | 2:11.58 | |||||||
14 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.40 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 40.43 | 1:13.13 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 31.13 | 1:44.26 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 29.14 | 2:13.40 | |||||||
15 | Herlev Drenge | 2001 | Herlev Svømning | 2:14.62 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 35.22 | 1:07.88 | |||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 36.14 | 1:44.02 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 30.60 | 2:14.62 | |||||||
16 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | 2:15.46 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 39.81 | 1:14.72 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 30.53 | 1:45.25 | |||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 30.21 | 2:15.46 | |||||||
17 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.06 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 38.42 | 1:15.20 | |||||||
William Houen | 2001 | 31.76 | 1:46.96 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.10 | 2:17.06 | |||||||
18 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.91 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Alfred Højberg | 2002 | 40.52 | 1:15.47 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 34.68 | 1:50.15 | |||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 27.76 | 2:17.91 | |||||||
19 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:19.16 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 38.66 | 1:13.19 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 34.58 | 1:47.77 | |||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 31.39 | 2:19.16 | |||||||
20 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 2:27.44 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 42.26 | 1:17.72 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 37.30 | 1:55.02 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.42 | 2:27.44 | |||||||
- | Gentofte Drenge 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Neddyk i rygafsl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.09 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 35.37 | 1:11.10 | |||||||
Emma Pedersen | 2002 | 33.33 | 1:44.43 | |||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 30.66 | 2:15.09 | |||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.76 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 39.62 | 1:13.62 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.82 | 1:47.44 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 28.32 | 2:15.76 | |||||||
3 | Helsingør Piger 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.77 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 37.54 | 1:13.29 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 33.68 | 1:46.97 | |||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 30.80 | 2:17.77 | |||||||
4 | Gti Piger | 2002 | GTI | 2:18.42 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Lærke Knak | 2002 | 41.79 | 1:14.32 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 29.70 | 1:44.02 | |||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 34.40 | 2:18.42 | |||||||
5 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:18.90 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 39.47 | 1:16.17 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 31.68 | 1:47.85 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 31.05 | 2:18.90 | |||||||
6 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:21.09 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 40.21 | 1:15.42 | |||||||
Victoria Leth | 2002 | 34.49 | 1:49.91 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.18 | 2:21.09 | |||||||
7 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:22.09 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 39.45 | 1:13.19 | |||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 36.38 | 1:49.57 | |||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 32.52 | 2:22.09 | |||||||
8 | Gentofte Piger1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:22.86 | ||||||
Laura Grøn Teschl | 2002 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 40.59 | 1:18.25 | |||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 34.65 | 1:52.90 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 29.96 | 2:22.86 | |||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 2:25.35 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 33.63 | 33.63 | |||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 44.12 | 1:17.75 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 34.63 | 1:52.38 | |||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 32.97 | 2:25.35 | |||||||
10 | Hovedstaden Piger | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.07 | ||||||
Emilie Bast | 2002 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 42.41 | 1:20.48 | |||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 32.46 | 1:52.94 | |||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 33.13 | 2:26.07 | |||||||
11 | Køge Piger | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 37.21 | 1:15.66 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 39.09 | 1:54.75 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 32.46 | 2:27.21 | |||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.45 | ||||||
Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 43.31 | 1:20.19 | |||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 36.33 | 1:56.52 | |||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 31.93 | 2:28.45 | |||||||
13 | Kvik Piger 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.58 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 42.45 | 1:21.20 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 35.27 | 1:56.47 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 33.11 | 2:29.58 | |||||||
14 | A6 Piger | 2002 | A6 | 2:32.73 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 41.22 | 41.22 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 40.43 | 1:21.65 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 37.81 | 1:59.46 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 33.27 | 2:32.73 | |||||||
15 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.42 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 47.80 | 1:25.88 | |||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 36.52 | 2:02.40 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 31.02 | 2:33.42 | |||||||
16 | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.89 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 42.19 | 1:22.72 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 40.23 | 2:02.95 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 30.94 | 2:33.89 | |||||||
17 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 2:36.32 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 45.02 | 1:25.67 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 36.69 | 2:02.36 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 33.96 | 2:36.32 | |||||||
18 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:37.89 | ||||||
Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Line Holm | 2003 | 45.01 | 1:24.23 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 39.87 | 2:04.10 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 33.79 | 2:37.89 | |||||||
19 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.05 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 45.91 | 1:25.30 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 40.20 | 2:05.50 | |||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 32.55 | 2:38.05 | |||||||
20 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.78 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Barbara Blicher | 2003 | 46.70 | 1:26.50 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 40.82 | 2:07.32 | |||||||
Molly Ibsen | 2003 | 34.46 | 2:41.78 | |||||||
21 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 2:45.61 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 44.97 | 1:28.24 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 41.78 | 2:10.02 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 35.59 | 2:45.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 29.12 | 1:04.34 | 1:43.38 | 2:14.74 | |||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.30 | 1:06.63 | 1:45.19 | 2:17.59 | |||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 28.76 | 1:05.72 | 1:46.51 | 2:17.98 | |||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.68 | 1:08.37 | 1:48.07 | 2:20.67 | |||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 29.99 | 1:06.56 | 1:49.99 | 2:22.69 | |||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.79 | 1:07.37 | 1:48.03 | 2:22.69 | |||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.46 | 1:08.48 | 1:51.06 | 2:23.74 | |||
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 31.98 | 1:09.16 | 1:50.73 | 2:23.95 | |||
9 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.48 | 1:07.55 | 1:51.16 | 2:24.03 | |||
10 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.73 | 1:08.09 | 1:52.03 | 2:24.38 | |||
11 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | 1:06.47 | 1:49.33 | 2:24.70 | |||
12 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.77 | 1:08.29 | 1:52.16 | 2:24.90 | |||
13 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.35 | 1:10.94 | 1:54.03 | 2:26.56 | |||
14 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.43 | 1:11.46 | 1:54.09 | 2:27.43 | |||
15 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:10.41 | 1:54.45 | 2:27.85 | |||
16 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.08 | 1:13.09 | 1:56.25 | 2:28.67 | |||
17 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 32.57 | 1:13.60 | 1:56.33 | 2:31.11 | |||
18 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.83 | 1:13.07 | 1:56.11 | 2:31.15 | |||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | 1:13.45 | 1:58.11 | 2:31.15 | |||
20 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.27 | 1:14.26 | 1:55.91 | 2:32.41 | |||
21 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.49 | 1:12.10 | 1:56.63 | 2:33.51 | |||
22 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.45 | 1:14.12 | 1:59.78 | 2:34.83 | |||
23 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:13.22 | 2:01.35 | 2:36.08 | |||
24 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.22 | 1:14.16 | 2:01.64 | 2:36.89 | |||
25 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | 1:19.36 | 2:02.30 | 2:37.60 | |||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:14.27 | 2:02.14 | 2:38.20 | |||
27 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.23 | 1:18.37 | 2:00.80 | 2:38.91 | |||
28 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.77 | 1:15.68 | 2:04.15 | 2:40.16 | |||
29 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:19.12 | 2:05.59 | 2:41.45 | |||
30 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.21 | 1:18.36 | 2:08.03 | 2:43.30 | |||
31 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.83 | 1:22.02 | 2:12.72 | 2:51.35 | |||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.44 | 1:04.26 | 1:42.93 | 2:15.45 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.15 | 1:07.41 | 1:49.75 | 2:22.80 | |||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.56 | 1:07.21 | 1:50.51 | 2:25.37 | |||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.15 | 1:12.79 | 1:55.98 | 2:29.87 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.32 | 1:10.44 | 1:56.89 | 2:30.02 | |||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | 1:09.21 | 1:56.28 | 2:30.36 | |||
7 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.24 | 1:10.72 | 1:57.01 | 2:30.45 | |||
8 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.56 | 1:13.22 | 1:58.88 | 2:33.56 | |||
9 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.10 | 1:12.75 | 2:01.19 | 2:34.55 | |||
10 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | 1:14.36 | 2:01.74 | 2:34.76 | |||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.60 | 1:15.71 | 2:00.48 | 2:35.10 | |||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:13.08 | 1:59.94 | 2:35.56 | |||
13 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.51 | 1:14.45 | 2:01.66 | 2:37.08 | |||
14 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.99 | 1:14.22 | 2:02.66 | 2:37.45 | |||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.86 | 1:15.12 | 2:01.73 | 2:38.19 | |||
16 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 34.53 | 1:16.70 | 2:03.91 | 2:38.68 | |||
17 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.02 | 1:15.73 | 2:03.89 | 2:38.73 | |||
18 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.91 | 1:18.31 | 2:04.81 | 2:40.72 | |||
19 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.20 | 1:18.16 | 2:04.50 | 2:40.93 | |||
20 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.79 | 1:14.67 | 2:04.85 | 2:41.41 | |||
21 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.78 | 1:16.91 | 2:04.41 | 2:41.52 | |||
22 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | 1:17.04 | 2:03.62 | 2:41.53 | |||
23 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.34 | 1:16.20 | 2:04.76 | 2:41.91 | |||
24 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.80 | 1:17.32 | 2:03.06 | 2:42.08 | |||
25 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.53 | 1:21.74 | 2:06.09 | 2:42.43 | |||
26 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.94 | 1:16.03 | 2:07.59 | 2:42.44 | |||
27 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.95 | 1:17.79 | 2:06.70 | 2:42.56 | |||
28 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.77 | 1:18.67 | 2:06.17 | 2:42.96 | |||
29 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.92 | 1:18.20 | 2:07.66 | 2:43.00 | |||
30 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:14.78 | 2:05.20 | 2:43.91 | |||
31 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.30 | 1:19.84 | 2:07.24 | 2:44.12 | |||
32 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.72 | 1:17.74 | 2:08.47 | 2:44.61 | |||
33 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.01 | 1:19.06 | 2:11.05 | 2:47.46 | |||
34 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.62 | 1:20.18 | 2:11.19 | 2:47.79 | |||
35 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.65 | 1:21.15 | 2:10.24 | 2:48.09 | |||
36 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.86 | 1:17.60 | 2:10.17 | 2:48.29 | |||
37 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 36.45 | 1:18.10 | 2:11.02 | 2:48.69 | |||
38 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.38 | 1:18.20 | 2:11.19 | 2:48.82 | |||
39 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.68 | 1:16.69 | 2:10.46 | 2:49.05 | |||
40 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | 1:21.54 | 2:14.43 | 2:51.39 | |||
41 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.06 | 1:23.78 | 2:15.69 | 2:54.15 | |||
42 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.61 | 1:22.60 | 2:17.06 | 2:56.10 | |||
43 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.02 | 1:21.55 | 2:15.66 | 2:56.26 | |||
44 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.99 | 1:22.54 | 2:17.47 | 2:56.39 | |||
45 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.49 | 1:25.82 | 2:22.97 | 3:01.39 | |||
46 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.78 | 1:29.90 | 2:22.67 | 3:03.54 | |||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Svøm på mave eft 50 | |||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berø v 125 | |||||
- | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v 75 | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave eft 50 | |||||
- | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bev v 75 | |||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | Udsvøm på ryg ef 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.20 | 1:11.99 | 1:52.67 | 2:28.88 | |||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.01 | 1:10.65 | 1:57.18 | 2:35.02 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.38 | 1:14.80 | 2:03.33 | 2:37.64 | |||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.80 | 1:14.49 | 2:02.52 | 2:37.92 | |||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.80 | 1:17.16 | 1:59.98 | 2:38.48 | |||
6 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 36.38 | 1:16.56 | 2:04.54 | 2:40.73 | |||
7 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.08 | 1:15.48 | 2:03.90 | 2:41.76 | |||
8 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.73 | 1:18.15 | 2:04.42 | 2:44.47 | |||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 38.32 | 1:21.49 | 2:07.78 | 2:45.22 | |||
10 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.40 | 1:20.21 | 2:07.31 | 2:45.39 | |||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.75 | 1:20.20 | 2:08.10 | 2:45.46 | |||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:19.48 | 2:08.36 | 2:47.33 | |||
13 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.11 | 1:18.20 | 2:08.75 | 2:47.98 | |||
14 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.77 | 1:21.35 | 2:10.34 | 2:48.14 | |||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.08 | 1:23.63 | 2:09.69 | 2:48.49 | |||
16 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 35.92 | 1:20.40 | 2:11.19 | 2:48.54 | |||
17 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | 1:20.02 | 2:07.45 | 2:48.79 | |||
18 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | 1:20.69 | 2:10.69 | 2:49.18 | |||
19 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.01 | 1:23.28 | 2:11.68 | 2:49.45 | |||
20 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:22.65 | 2:13.04 | 2:51.08 | |||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.51 | 1:24.31 | 2:12.51 | 2:51.81 | |||
22 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.83 | 1:25.82 | 2:15.38 | 2:52.27 | |||
23 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.79 | 1:23.92 | 2:16.10 | 2:53.95 | |||
24 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.14 | 1:22.42 | 2:12.05 | 2:54.78 | |||
25 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.13 | 1:25.34 | 2:15.43 | 2:55.43 | |||
26 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.58 | 1:24.19 | 2:16.09 | 2:55.81 | |||
27 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 38.60 | 1:21.62 | 2:16.95 | 2:56.18 | |||
28 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.97 | 1:23.29 | 2:14.70 | 2:56.24 | |||
29 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.03 | 1:27.48 | 2:17.24 | 2:57.23 | |||
30 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.61 | 1:23.29 | 2:17.28 | 2:57.36 | |||
31 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.13 | 1:25.74 | 2:18.60 | 2:58.33 | |||
32 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.25 | 1:24.74 | 2:17.84 | 2:59.00 | |||
33 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | 1:21.39 | 2:17.74 | 2:59.17 | |||
34 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.87 | 1:26.52 | 2:18.91 | 3:00.37 | |||
35 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | 1:21.03 | 2:20.25 | 3:01.11 | |||
36 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.26 | 1:27.95 | 2:22.97 | 3:04.44 | |||
37 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | 1:34.01 | 2:26.59 | 3:10.16 | |||
- | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bev v 75 | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.88 | 1:16.14 | 2:06.03 | 2:44.95 | |||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.57 | 1:17.97 | 2:11.41 | 2:50.80 | |||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.62 | 1:22.45 | 2:12.94 | 2:51.53 | |||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.48 | 1:22.87 | 2:11.73 | 2:52.46 | |||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.40 | 1:27.00 | 2:17.40 | 2:57.05 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.51 | 1:22.00 | 2:17.65 | 2:58.67 | |||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.66 | 1:21.29 | 2:15.72 | 2:58.78 | |||
8 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.76 | 1:25.86 | 2:19.22 | 3:00.68 | |||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.38 | 1:26.62 | 2:19.44 | 3:01.39 | |||
10 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.48 | 1:26.73 | 2:19.54 | 3:01.46 | |||
11 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.16 | 1:27.39 | 2:20.49 | 3:01.80 | |||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 41.89 | 1:30.05 | 2:20.40 | 3:02.25 | |||
13 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | 1:27.96 | 2:21.48 | 3:02.47 | |||
14 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.41 | 1:27.37 | 2:23.36 | 3:02.66 | |||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.11 | 1:29.22 | 2:21.22 | 3:03.72 | |||
16 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.29 | 1:25.06 | 2:20.39 | 3:04.51 | |||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.79 | 1:25.13 | 2:22.21 | 3:05.21 | |||
18 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.47 | 1:32.75 | 2:24.17 | 3:05.74 | |||
19 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.91 | 1:28.07 | 2:21.50 | 3:06.84 | |||
20 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.35 | 1:28.03 | 2:25.88 | 3:07.02 | |||
21 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.70 | 1:34.46 | 2:25.48 | 3:08.12 | |||
22 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.75 | 1:31.04 | 2:27.73 | 3:08.83 | |||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.84 | 1:30.13 | 2:27.00 | 3:09.25 | |||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.54 | 1:30.20 | 2:27.49 | 3:09.39 | |||
25 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.38 | 1:32.07 | 2:29.49 | 3:09.71 | |||
26 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.61 | 1:28.37 | 2:25.98 | 3:10.51 | |||
27 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.82 | 1:30.00 | 2:27.41 | 3:10.59 | |||
28 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.91 | 1:31.92 | 2:29.94 | 3:12.44 | |||
29 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.55 | 1:29.88 | 2:28.34 | 3:12.81 | |||
30 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.37 | 1:33.89 | 2:28.83 | 3:15.65 | |||
31 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.68 | 1:34.23 | 2:34.73 | 3:15.82 | |||
- | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Svøm på ryg eft 175 | |||||
- | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 armtag u van v 100 | |||||
- | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej samtid berø v 150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.46 | 54.74 | |||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 26.85 | 55.58 | |||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.71 | 55.70 | |||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.79 | 58.48 | |||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 28.56 | 58.68 | |||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.26 | 58.80 | |||||
7 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.51 | 59.31 | |||||
8 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.44 | 59.92 | |||||
9 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 1:00.01 | |||||
10 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:00.04 | |||||
11 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.89 | 1:00.24 | |||||
12 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.94 | 1:00.59 | |||||
13 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.24 | 1:00.76 | |||||
14 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.34 | 1:00.83 | |||||
15 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.37 | 1:00.87 | |||||
16 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.42 | 1:00.91 | |||||
17 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.26 | 1:01.13 | |||||
18 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 29.95 | 1:01.17 | |||||
19 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.74 | 1:01.49 | |||||
20 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.25 | 1:01.51 | |||||
21 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.73 | 1:02.16 | |||||
22 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 29.76 | 1:02.25 | |||||
23 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.58 | 1:02.79 | |||||
24 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 30.44 | 1:03.27 | |||||
25 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.19 | 1:03.46 | |||||
26 | Markus B. Hajdu | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.13 | 1:04.88 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.54 | 58.69 | |||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.09 | 1:00.06 | |||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.12 | 1:00.31 | |||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.27 | 1:00.41 | |||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 29.44 | 1:00.89 | |||||
6 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.64 | 1:01.57 | |||||
7 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 29.66 | 1:01.68 | |||||
8 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 30.03 | 1:01.81 | |||||
9 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.09 | 1:01.98 | |||||
10 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.12 | 1:02.05 | |||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.44 | 1:02.59 | |||||
12 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.18 | 1:02.68 | |||||
13 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.50 | 1:02.87 | |||||
14 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.85 | 1:03.57 | |||||
15 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | 1:03.81 | |||||
16 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.67 | 1:03.92 | |||||
17 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.16 | 1:03.93 | |||||
18 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.90 | 1:03.95 | |||||
19 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.78 | 1:04.03 | |||||
20 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.97 | 1:04.08 | |||||
21 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.69 | 1:04.09 | |||||
22 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.12 | 1:04.37 | |||||
23 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.38 | 1:04.43 | |||||
23 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.16 | 1:04.43 | |||||
25 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 31.19 | 1:04.49 | |||||
26 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.24 | 1:05.04 | |||||
27 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.64 | 1:05.05 | |||||
28 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.20 | 1:05.15 | |||||
29 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 31.86 | 1:06.51 | |||||
30 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 31.55 | 1:06.59 | |||||
31 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.21 | 1:07.20 | |||||
32 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 33.23 | 1:09.17 | |||||
33 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.36 | 1:09.70 | |||||
34 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 34.24 | 1:10.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.17 | 1:00.33 | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.03 | 1:01.89 | |||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.03 | 1:02.27 | |||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.88 | 1:03.95 | |||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.31 | 1:06.04 | |||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.25 | 1:07.06 | |||||
7 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.75 | 1:07.75 | |||||
8 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.48 | 1:07.86 | |||||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.49 | 1:08.01 | |||||
10 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.83 | 1:08.71 | |||||
11 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.54 | 1:08.72 | |||||
12 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 33.30 | 1:08.77 | |||||
13 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.69 | 1:08.97 | |||||
14 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.95 | 1:08.99 | |||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.87 | 1:09.13 | |||||
16 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.01 | 1:09.58 | |||||
17 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | 1:09.98 | |||||
18 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.38 | 1:10.02 | |||||
19 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | 1:10.07 | |||||
20 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.87 | 1:10.15 | |||||
21 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.07 | 1:10.53 | |||||
22 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 32.88 | 1:10.84 | |||||
23 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 34.15 | 1:10.88 | |||||
24 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.40 | 1:11.20 | |||||
25 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.86 | 1:11.60 | |||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.93 | 1:11.70 | |||||
27 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.43 | 1:12.85 | |||||
28 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.86 | 1:13.00 | |||||
29 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | 1:13.26 | |||||
30 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.10 | 1:13.35 | |||||
31 | Luna Granborg Venet | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.29 | 1:14.33 | |||||
32 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.94 | 1:14.94 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.79 | 1:07.53 | |||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.37 | 1:08.67 | |||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.26 | 1:09.15 | |||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.59 | 1:10.48 | |||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 34.47 | 1:11.84 | |||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.91 | 1:12.46 | |||||
7 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.41 | 1:12.90 | |||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.94 | 1:13.39 | |||||
9 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.86 | 1:13.73 | |||||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | 1:13.91 | |||||
11 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 35.23 | 1:14.58 | |||||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.57 | 1:14.62 | |||||
13 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.22 | 1:14.83 | |||||
14 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.91 | 1:14.91 | |||||
15 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 36.03 | 1:15.07 | |||||
16 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.19 | 1:15.09 | |||||
17 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.16 | 1:15.16 | |||||
18 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.86 | 1:15.22 | |||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.04 | 1:15.84 | |||||
20 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.78 | 1:17.78 | |||||
21 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.92 | 1:17.92 | |||||
22 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.25 | 1:18.25 | |||||
23 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.97 | 1:18.97 | |||||
24 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
25 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.59 | ||||||
26 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.49 | 1:01.73 | |||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.27 | 1:02.34 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.60 | 1:02.61 | |||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 29.40 | 1:03.78 | |||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.19 | 1:04.11 | |||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.94 | 1:04.17 | |||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.66 | 1:04.95 | |||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.39 | 1:05.08 | |||||
9 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.33 | 1:05.30 | |||||
10 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 30.91 | 1:05.68 | |||||
11 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.14 | 1:07.34 | |||||
12 | Markus B. Hajdu | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.34 | 1:09.07 | |||||
12 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.14 | 1:09.07 | |||||
14 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.29 | 1:09.32 | |||||
15 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.98 | 1:09.87 | |||||
16 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.19 | 1:09.92 | |||||
17 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | 1:10.10 | |||||
18 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 33.03 | 1:10.77 | |||||
19 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.56 | 1:12.22 | |||||
20 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.71 | 1:12.28 | |||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | 1:12.33 | |||||
22 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.48 | 1:13.56 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.16 | 1:04.22 | |||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.01 | 1:08.00 | |||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.93 | 1:08.25 | |||||
4 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | 1:08.35 | |||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.42 | 1:09.25 | |||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.41 | 1:10.12 | |||||
7 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.97 | 1:10.57 | |||||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.09 | 1:10.61 | |||||
9 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.02 | 1:10.75 | |||||
10 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.98 | 1:11.33 | |||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.62 | 1:11.76 | |||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.10 | 1:12.19 | |||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.17 | 1:12.19 | |||||
14 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.25 | 1:13.56 | |||||
15 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.44 | 1:13.98 | |||||
16 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.32 | 1:14.53 | |||||
17 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.48 | 1:14.69 | |||||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.30 | 1:15.61 | |||||
19 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.41 | 1:16.12 | |||||
20 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 35.73 | 1:16.34 | |||||
21 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.26 | 1:16.38 | |||||
22 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.58 | 1:17.02 | |||||
23 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.02 | 1:17.30 | |||||
24 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.41 | 1:17.97 | |||||
25 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 36.11 | 1:18.36 | |||||
26 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.63 | 1:18.60 | |||||
27 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 36.44 | 1:18.94 | |||||
28 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.00 | 1:19.10 | |||||
29 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:20.48 | |||||
30 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.67 | 1:21.64 | |||||
31 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.92 | 1:22.32 | |||||
32 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.35 | 1:24.60 | |||||
33 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.12 | 1:31.06 | |||||
- | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.98 | 1:06.20 | |||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.77 | 1:06.42 | |||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.45 | 1:10.81 | |||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.74 | 1:11.02 | |||||
5 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.56 | 1:14.23 | |||||
6 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.94 | 1:15.11 | |||||
7 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 34.83 | 1:16.89 | |||||
8 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.13 | 1:17.04 | |||||
9 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.84 | 1:17.58 | |||||
10 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.47 | 1:18.80 | |||||
11 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 37.37 | 1:19.00 | |||||
12 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:19.75 | |||||
13 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.68 | 1:19.91 | |||||
14 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.43 | 1:20.55 | |||||
15 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.54 | 1:20.63 | |||||
16 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.27 | 1:21.03 | |||||
17 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.87 | 1:21.44 | |||||
18 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.41 | 1:21.65 | |||||
19 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.63 | 1:21.77 | |||||
20 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.06 | 1:21.82 | |||||
21 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.18 | 1:23.28 | |||||
22 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.68 | 1:23.96 | |||||
23 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.06 | 1:25.16 | |||||
24 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.51 | 1:25.24 | |||||
25 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 39.26 | 1:25.45 | |||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.30 | 1:26.09 | |||||
27 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.32 | 1:27.88 | |||||
28 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.89 | 1:27.93 | |||||
29 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.53 | 1:27.94 | |||||
30 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.14 | 1:28.04 | |||||
31 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.89 | 1:29.82 | |||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.83 | 1:14.23 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:17.83 | |||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.47 | 1:22.05 | |||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.82 | 1:24.20 | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.07 | 1:25.86 | |||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.50 | 1:26.35 | |||||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.38 | 1:26.98 | |||||
8 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 41.36 | 1:29.11 | |||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.92 | 1:29.46 | |||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.59 | 1:30.46 | |||||
11 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.98 | 1:30.50 | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.90 | 1:30.68 | |||||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.50 | 1:32.07 | |||||
14 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.36 | 1:32.56 | |||||
15 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.62 | 1:32.90 | |||||
16 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.45 | 1:33.18 | |||||
17 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.82 | 1:34.56 | |||||
18 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.92 | 1:35.01 | |||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.83 | 1:35.49 | |||||
20 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.37 | 1:35.55 | |||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.47 | 1:36.66 | |||||
22 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.37 | 1:49.86 | |||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Asynkron arm v 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.46 | 1:03.45 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.53 | 1:05.18 | |||||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.93 | 1:05.33 | |||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.18 | 1:06.45 | |||||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.62 | 1:07.73 | |||||
6 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.90 | 1:07.82 | |||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.72 | 1:08.09 | |||||
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 33.11 | 1:08.12 | |||||
9 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 34.66 | 1:09.19 | |||||
10 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.88 | 1:10.21 | |||||
11 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.67 | 1:10.85 | |||||
12 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.88 | 1:11.37 | |||||
13 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.68 | 1:11.50 | |||||
14 | Sebastian Barnewitz | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.63 | 1:12.24 | |||||
15 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.65 | 1:13.08 | |||||
16 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.96 | 1:14.01 | |||||
17 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.88 | 1:14.56 | |||||
18 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.90 | 1:15.47 | |||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v 25 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.54 | 1:02.52 | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.46 | 1:05.75 | |||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.32 | 1:06.93 | |||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.37 | 1:07.36 | |||||
5 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 32.98 | 1:08.50 | |||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | 1:08.72 | |||||
7 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | 1:09.17 | |||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:09.79 | |||||
9 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.48 | 1:10.14 | |||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.37 | 1:10.43 | |||||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.30 | 1:11.24 | |||||
12 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.35 | 1:12.40 | |||||
13 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:12.53 | |||||
14 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.59 | 1:13.06 | |||||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.04 | 1:13.24 | |||||
16 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.00 | 1:13.68 | |||||
17 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.59 | 1:13.73 | |||||
18 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.11 | 1:14.03 | |||||
19 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.11 | 1:14.19 | |||||
20 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.20 | 1:14.41 | |||||
21 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.00 | 1:14.57 | |||||
22 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.21 | 1:14.59 | |||||
23 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.50 | 1:14.81 | |||||
24 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.77 | 1:15.04 | |||||
25 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.46 | 1:15.18 | |||||
26 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.89 | 1:15.19 | |||||
27 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:15.89 | |||||
28 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.41 | 1:16.13 | |||||
29 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.83 | 1:16.15 | |||||
30 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | 1:16.97 | |||||
31 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.46 | 1:17.58 | |||||
32 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.11 | 1:17.62 | |||||
33 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.77 | 1:18.68 | |||||
34 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.20 | 1:18.89 | |||||
35 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.60 | 1:19.76 | |||||
36 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 39.29 | 1:20.47 | |||||
- | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.15 | 1:09.56 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 35.31 | 1:11.74 | |||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.20 | 1:13.01 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.93 | 1:14.45 | |||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.34 | 1:16.07 | |||||
6 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.05 | 1:16.08 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.82 | 1:16.71 | |||||
8 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.91 | 1:16.92 | |||||
9 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.35 | 1:17.36 | |||||
10 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.80 | 1:17.50 | |||||
11 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.97 | 1:18.27 | |||||
12 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.93 | 1:18.50 | |||||
13 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.67 | 1:19.45 | |||||
14 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.87 | 1:19.51 | |||||
15 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | 1:19.93 | |||||
16 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.43 | 1:20.20 | |||||
17 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 38.66 | 1:20.28 | |||||
18 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.08 | 1:20.87 | |||||
19 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.99 | 1:21.42 | |||||
20 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 40.29 | 1:21.62 | |||||
21 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.89 | 1:21.65 | |||||
22 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.45 | 1:21.96 | |||||
23 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.77 | 1:22.05 | |||||
24 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.46 | 1:22.24 | |||||
25 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.66 | 1:24.51 | |||||
26 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.72 | 1:27.15 | |||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v 25m | |||||
- | Luna Granborg Venet | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ingen berør v 75m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.94 | 1:16.90 | |||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.06 | 1:17.64 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | 1:18.97 | |||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 38.39 | 1:19.39 | |||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.48 | 1:20.86 | |||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.10 | 1:21.41 | |||||
7 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.70 | 1:22.18 | |||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.23 | 1:23.08 | |||||
9 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.62 | 1:23.43 | |||||
10 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.96 | 1:23.47 | |||||
11 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.12 | 1:23.63 | |||||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | 1:24.16 | |||||
13 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.52 | 1:24.25 | |||||
14 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.80 | 1:24.49 | |||||
15 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.91 | 1:24.97 | |||||
16 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.45 | 1:25.61 | |||||
17 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.08 | 1:25.85 | |||||
18 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.72 | 1:26.04 | |||||
19 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.17 | 1:26.10 | |||||
20 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.02 | 1:26.57 | |||||
21 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 44.53 | 1:26.83 | |||||
22 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 44.57 | 1:27.65 | |||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.13 | 1:28.06 | |||||
24 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.72 | 1:28.43 | |||||
25 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.56 | 1:29.82 | |||||
26 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.54 | 1:31.05 | |||||
27 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.51 | 1:33.05 | |||||
28 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:38.45 | 1:38.45 | |||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:55.14 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.91 | 56.36 | 56.36 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 27.57 | 58.94 | 1:55.30 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.85 | 1:01.21 | 2:56.51 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.42 | 58.63 | 3:55.14 | ||||||
2 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:00.04 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 28.82 | 1:00.04 | 1:00.04 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.49 | 59.22 | 1:59.26 | ||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 29.53 | 1:00.79 | 3:00.05 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 28.95 | 59.99 | 4:00.04 | ||||||
3 | Kvik Drenge 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:00.51 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 28.73 | 59.38 | 59.38 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 28.19 | 59.36 | 1:58.74 | ||||||
Ole Damgaard | 2002 | 28.64 | 1:00.38 | 2:59.12 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 29.59 | 1:01.39 | 4:00.51 | ||||||
4 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:01.14 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 28.50 | 59.36 | 59.36 | ||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 29.36 | 1:02.87 | 2:02.23 | ||||||
Yukia Hansen | 2000 | 28.92 | 1:02.02 | 3:04.25 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 27.05 | 56.89 | 4:01.14 | ||||||
5 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:01.68 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.83 | 1:00.18 | 1:00.18 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.93 | 59.57 | 1:59.75 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 30.16 | 1:02.99 | 3:02.74 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 28.11 | 58.94 | 4:01.68 | ||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 4:05.59 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 30.10 | 1:02.90 | 1:02.90 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 26.85 | 56.12 | 1:59.02 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.11 | 1:03.08 | 3:02.10 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 29.68 | 1:03.49 | 4:05.59 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:05.68 | ||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 29.62 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 31.52 | 1:07.09 | 2:08.71 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 28.03 | 58.27 | 3:06.98 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 28.48 | 58.70 | 4:05.68 | ||||||
8 | Stv Drenge | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:09.14 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 28.58 | 59.33 | 59.33 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 29.89 | 1:02.55 | 2:01.88 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 30.33 | 1:04.42 | 3:06.30 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 30.31 | 1:02.84 | 4:09.14 | ||||||
9 | Gti Drenge | 2000 | GTI | 4:09.73 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 31.01 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 26.46 | 55.72 | 2:00.72 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 32.42 | 1:09.33 | 3:10.05 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.61 | 59.68 | 4:09.73 | ||||||
10 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 4:10.81 | ||||||
William Houen | 2001 | 30.65 | 1:03.68 | 1:03.68 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.93 | 1:01.27 | 2:04.95 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 29.65 | 1:02.73 | 3:07.68 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 29.01 | 1:03.13 | 4:10.81 | ||||||
11 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:14.84 | ||||||
0 | 30.63 | 1:03.62 | 1:03.62 | |||||||
0 | 29.11 | 1:01.36 | 2:04.98 | |||||||
0 | 31.66 | 1:06.76 | 3:11.74 | |||||||
0 | 29.66 | 1:03.10 | 4:14.84 | |||||||
12 | Hovedstaden Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.73 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 32.30 | 1:07.64 | 1:07.64 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 20.67 | 1:02.65 | 2:10.29 | ||||||
August Bugge | 2000 | 30.14 | 1:02.68 | 3:12.97 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 29.91 | 1:02.76 | 4:15.73 | ||||||
13 | Monkeyboys | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 4:16.47 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.89 | 1:04.29 | 1:04.29 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 31.94 | 1:07.87 | 2:12.16 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 31.67 | 1:04.61 | 3:16.77 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 28.79 | 59.70 | 4:16.47 | ||||||
14 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:23.36 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 32.15 | 1:07.38 | 1:07.38 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 30.08 | 1:05.01 | 2:12.39 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 30.46 | 1:04.73 | 3:17.12 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 31.45 | 1:06.24 | 4:23.36 | ||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 4:26.63 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 31.50 | 1:07.01 | 1:07.01 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 31.32 | 1:05.60 | 2:12.61 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 31.79 | 1:07.24 | 3:19.85 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 31.88 | 1:06.78 | 4:26.63 | ||||||
16 | Lyngby Drenge 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:30.55 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 29.92 | 1:02.85 | 1:02.85 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 34.40 | 1:12.21 | 2:15.06 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 31.16 | 1:06.02 | 3:21.08 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 32.42 | 1:09.47 | 4:30.55 | ||||||
17 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | 4:30.73 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 31.27 | 1:06.04 | 1:06.04 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 31.79 | 1:05.76 | 2:11.80 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 33.76 | 1:10.77 | 3:22.57 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 32.36 | 1:08.16 | 4:30.73 | ||||||
18 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:32.00 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.07 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 32.07 | 1:07.26 | 2:13.84 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 31.51 | 1:06.59 | 3:20.43 | ||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 34.80 | 1:11.57 | 4:32.00 | ||||||
19 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 4:32.17 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 29.68 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 32.14 | 1:06.53 | 2:08.15 | ||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 32.96 | 1:09.69 | 3:17.84 | ||||||
Jannick Lind | 2001 | 35.50 | 1:14.33 | 4:32.17 | ||||||
20 | Herlev Drenge | 2001 | Herlev Svømning | 4:33.58 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 34.14 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 29.34 | 1:01.40 | 2:12.48 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 33.47 | 1:10.58 | 3:23.06 | ||||||
Philip Hansen | 2001 | 33.29 | 1:10.52 | 4:33.58 | ||||||
- | Hs Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Jakob Kolberg | 2000 | 30.15 | 1:02.94 | 1:02.94 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 2:05.90 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 4:25.68 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 32.68 | 1:07.90 | 1:07.90 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 31.03 | 1:03.96 | 2:11.86 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 31.24 | 1:07.29 | 3:19.15 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 31.93 | 1:06.53 | 4:25.68 | ||||||
2 | Gti Piger | 2002 | GTI | 4:27.52 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.87 | 1:00.57 | 1:00.57 | ||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 36.78 | 1:18.67 | 2:19.24 | ||||||
Lærke Knak | 2002 | 31.70 | 1:07.15 | 3:26.39 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 28.90 | 1:01.13 | 4:27.52 | ||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:29.81 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.16 | 1:09.61 | 1:09.61 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 33.28 | 1:10.53 | 2:20.14 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 31.88 | 1:06.61 | 3:26.75 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.41 | 1:03.06 | 4:29.81 | ||||||
4 | Kvik Piger 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:30.25 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 30.30 | 1:02.65 | 1:02.65 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 32.69 | 1:08.45 | 2:11.10 | ||||||
Emma Pedersen | 2002 | 33.42 | 1:10.05 | 3:21.15 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 32.34 | 1:09.10 | 4:30.25 | ||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 4:38.03 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 34.70 | 1:12.28 | 1:12.28 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 33.28 | 1:10.46 | 2:22.74 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 32.94 | 1:08.54 | 3:31.28 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 31.61 | 1:06.75 | 4:38.03 | ||||||
6 | Helsingør Piger 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 4:39.56 | ||||||
Natasha Laigaard | 2002 | 33.76 | 1:11.34 | 1:11.34 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 32.61 | 1:08.27 | 2:19.61 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 33.22 | 1:10.37 | 3:29.98 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 32.20 | 1:09.58 | 4:39.56 | ||||||
7 | Gentofte Piger1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 4:42.17 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 33.87 | 1:09.70 | 1:09.70 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 34.63 | 1:13.57 | 2:23.27 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 34.60 | 1:13.63 | 3:36.90 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30.95 | 1:05.27 | 4:42.17 | ||||||
8 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:44.71 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 34.91 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.25 | 1:10.00 | 2:22.87 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 33.69 | 1:11.25 | 3:34.12 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 32.99 | 1:10.59 | 4:44.71 | ||||||
9 | Hovedstaden Piger | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.94 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 31.90 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 36.72 | 1:15.44 | 2:22.74 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 34.52 | 1:12.59 | 3:35.33 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 35.27 | 1:13.61 | 4:48.94 | ||||||
10 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:51.50 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 33.27 | 1:08.72 | 1:08.72 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 34.54 | 1:12.01 | 2:20.73 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 34.64 | 1:11.67 | 3:32.40 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 36.80 | 1:19.10 | 4:51.50 | ||||||
11 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:54.14 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 35.11 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 35.51 | 1:15.70 | 2:29.64 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 36.42 | 1:16.68 | 3:46.32 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.33 | 1:07.82 | 4:54.14 | ||||||
12 | A6 Piger | 2002 | A6 | 4:54.86 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 35.58 | 1:13.27 | 1:13.27 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 33.86 | 1:11.21 | 2:24.48 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 37.04 | 1:16.08 | 3:40.56 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 35.46 | 1:14.30 | 4:54.86 | ||||||
13 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:55.52 | ||||||
Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | 35.31 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 34.07 | 1:12.11 | 2:25.40 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 37.27 | 1:18.28 | 3:43.68 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 34.66 | 1:11.84 | 4:55.52 | ||||||
14 | Kvik Piger 2 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.54 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 35.76 | 1:15.13 | 1:15.13 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 35.48 | 1:16.01 | 2:31.14 | ||||||
Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 37.75 | 1:19.13 | 3:50.27 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 35.81 | 1:16.27 | 5:06.54 | ||||||
15 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:08.48 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 37.02 | 1:17.54 | 1:17.54 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.87 | 1:19.90 | 2:37.44 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 35.42 | 1:15.33 | 3:52.77 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.97 | 1:15.71 | 5:08.48 | ||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:09.67 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 38.23 | 1:19.58 | 1:19.58 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 37.51 | 1:18.42 | 2:38.00 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 34.84 | 1:14.71 | 3:52.71 | ||||||
Luna Granborg Venet | 2002 | 36.20 | 1:16.96 | 5:09.67 | ||||||
17 | Lyngby Piger 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 5:11.33 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 35.75 | 1:14.65 | 1:14.65 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 32.71 | 1:09.70 | 2:24.35 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 38.90 | 1:24.11 | 3:48.46 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 39.27 | 1:22.87 | 5:11.33 | ||||||
18 | Helsingør Piger 2 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 5:11.45 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.44 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 34.69 | 1:12.88 | 2:30.89 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 41.20 | 1:25.14 | 3:56.03 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 34.52 | 1:15.42 | 5:11.45 | ||||||
19 | Køge Piger | 2002 | Køge Svømmeklub | 5:17.57 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 34.63 | 1:12.70 | 1:12.70 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 39.19 | 1:23.75 | 2:36.45 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 39.78 | 1:22.62 | 3:59.07 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 36.80 | 1:18.50 | 5:17.57 | ||||||
20 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | VAT Copenhagen | 5:18.13 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 37.58 | 1:19.11 | 1:19.11 | ||||||
Sofia Drevskich | 2003 | 39.27 | 1:22.70 | 2:41.81 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 37.73 | 1:20.38 | 4:02.19 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 36.10 | 1:15.94 | 5:18.13 | ||||||
21 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 5:18.73 | ||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 37.77 | 1:20.15 | 1:20.15 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 37.54 | 1:17.46 | 2:37.61 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 36.48 | 1:19.30 | 3:56.91 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 38.72 | 1:21.82 | 5:18.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |