Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.49 | 1:01.73 | |||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.27 | 1:02.34 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.60 | 1:02.61 | |||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 29.40 | 1:03.78 | |||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.19 | 1:04.11 | |||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.94 | 1:04.17 | |||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.66 | 1:04.95 | |||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.39 | 1:05.08 | |||||
9 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.33 | 1:05.30 | |||||
10 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 30.91 | 1:05.68 | |||||
11 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.14 | 1:07.34 | |||||
12 | Markus B. Hajdu | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.34 | 1:09.07 | |||||
12 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.14 | 1:09.07 | |||||
14 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.29 | 1:09.32 | |||||
15 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.98 | 1:09.87 | |||||
16 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.19 | 1:09.92 | |||||
17 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | 1:10.10 | |||||
18 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 33.03 | 1:10.77 | |||||
19 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.56 | 1:12.22 | |||||
20 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.71 | 1:12.28 | |||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | 1:12.33 | |||||
22 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.48 | 1:13.56 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.16 | 1:04.22 | |||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.01 | 1:08.00 | |||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.93 | 1:08.25 | |||||
4 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | 1:08.35 | |||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.42 | 1:09.25 | |||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.41 | 1:10.12 | |||||
7 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.97 | 1:10.57 | |||||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.09 | 1:10.61 | |||||
9 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.02 | 1:10.75 | |||||
10 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.98 | 1:11.33 | |||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.62 | 1:11.76 | |||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.10 | 1:12.19 | |||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.17 | 1:12.19 | |||||
14 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.25 | 1:13.56 | |||||
15 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.44 | 1:13.98 | |||||
16 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.32 | 1:14.53 | |||||
17 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.48 | 1:14.69 | |||||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.30 | 1:15.61 | |||||
19 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.41 | 1:16.12 | |||||
20 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 35.73 | 1:16.34 | |||||
21 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.26 | 1:16.38 | |||||
22 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.58 | 1:17.02 | |||||
23 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.02 | 1:17.30 | |||||
24 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.41 | 1:17.97 | |||||
25 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 36.11 | 1:18.36 | |||||
26 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.63 | 1:18.60 | |||||
27 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 36.44 | 1:18.94 | |||||
28 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.00 | 1:19.10 | |||||
29 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:20.48 | |||||
30 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.67 | 1:21.64 | |||||
31 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.92 | 1:22.32 | |||||
32 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.35 | 1:24.60 | |||||
33 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.12 | 1:31.06 | |||||
- | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |