Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.20 | 1:11.99 | 1:52.67 | 2:28.88 | |||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.01 | 1:10.65 | 1:57.18 | 2:35.02 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.38 | 1:14.80 | 2:03.33 | 2:37.64 | |||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.80 | 1:14.49 | 2:02.52 | 2:37.92 | |||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.80 | 1:17.16 | 1:59.98 | 2:38.48 | |||
6 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 36.38 | 1:16.56 | 2:04.54 | 2:40.73 | |||
7 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.08 | 1:15.48 | 2:03.90 | 2:41.76 | |||
8 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 34.73 | 1:18.15 | 2:04.42 | 2:44.47 | |||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 38.32 | 1:21.49 | 2:07.78 | 2:45.22 | |||
10 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.40 | 1:20.21 | 2:07.31 | 2:45.39 | |||
11 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.75 | 1:20.20 | 2:08.10 | 2:45.46 | |||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:19.48 | 2:08.36 | 2:47.33 | |||
13 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.11 | 1:18.20 | 2:08.75 | 2:47.98 | |||
14 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.77 | 1:21.35 | 2:10.34 | 2:48.14 | |||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.08 | 1:23.63 | 2:09.69 | 2:48.49 | |||
16 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 35.92 | 1:20.40 | 2:11.19 | 2:48.54 | |||
17 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | 1:20.02 | 2:07.45 | 2:48.79 | |||
18 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | 1:20.69 | 2:10.69 | 2:49.18 | |||
19 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.01 | 1:23.28 | 2:11.68 | 2:49.45 | |||
20 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | 1:22.65 | 2:13.04 | 2:51.08 | |||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.51 | 1:24.31 | 2:12.51 | 2:51.81 | |||
22 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.83 | 1:25.82 | 2:15.38 | 2:52.27 | |||
23 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.79 | 1:23.92 | 2:16.10 | 2:53.95 | |||
24 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.14 | 1:22.42 | 2:12.05 | 2:54.78 | |||
25 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.13 | 1:25.34 | 2:15.43 | 2:55.43 | |||
26 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.58 | 1:24.19 | 2:16.09 | 2:55.81 | |||
27 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 38.60 | 1:21.62 | 2:16.95 | 2:56.18 | |||
28 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.97 | 1:23.29 | 2:14.70 | 2:56.24 | |||
29 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.03 | 1:27.48 | 2:17.24 | 2:57.23 | |||
30 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.61 | 1:23.29 | 2:17.28 | 2:57.36 | |||
31 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.13 | 1:25.74 | 2:18.60 | 2:58.33 | |||
32 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.25 | 1:24.74 | 2:17.84 | 2:59.00 | |||
33 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | 1:21.39 | 2:17.74 | 2:59.17 | |||
34 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.87 | 1:26.52 | 2:18.91 | 3:00.37 | |||
35 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | 1:21.03 | 2:20.25 | 3:01.11 | |||
36 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.26 | 1:27.95 | 2:22.97 | 3:04.44 | |||
37 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | 1:34.01 | 2:26.59 | 3:10.16 | |||
- | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Olivia Brophy | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bev v 75 | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.88 | 1:16.14 | 2:06.03 | 2:44.95 | |||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.57 | 1:17.97 | 2:11.41 | 2:50.80 | |||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.62 | 1:22.45 | 2:12.94 | 2:51.53 | |||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.48 | 1:22.87 | 2:11.73 | 2:52.46 | |||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.40 | 1:27.00 | 2:17.40 | 2:57.05 | |||
6 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.51 | 1:22.00 | 2:17.65 | 2:58.67 | |||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.66 | 1:21.29 | 2:15.72 | 2:58.78 | |||
8 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.76 | 1:25.86 | 2:19.22 | 3:00.68 | |||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.38 | 1:26.62 | 2:19.44 | 3:01.39 | |||
10 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.48 | 1:26.73 | 2:19.54 | 3:01.46 | |||
11 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.16 | 1:27.39 | 2:20.49 | 3:01.80 | |||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 41.89 | 1:30.05 | 2:20.40 | 3:02.25 | |||
13 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | 1:27.96 | 2:21.48 | 3:02.47 | |||
14 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 40.41 | 1:27.37 | 2:23.36 | 3:02.66 | |||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.11 | 1:29.22 | 2:21.22 | 3:03.72 | |||
16 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.29 | 1:25.06 | 2:20.39 | 3:04.51 | |||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.79 | 1:25.13 | 2:22.21 | 3:05.21 | |||
18 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.47 | 1:32.75 | 2:24.17 | 3:05.74 | |||
19 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.91 | 1:28.07 | 2:21.50 | 3:06.84 | |||
20 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.35 | 1:28.03 | 2:25.88 | 3:07.02 | |||
21 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.70 | 1:34.46 | 2:25.48 | 3:08.12 | |||
22 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.75 | 1:31.04 | 2:27.73 | 3:08.83 | |||
23 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.84 | 1:30.13 | 2:27.00 | 3:09.25 | |||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.54 | 1:30.20 | 2:27.49 | 3:09.39 | |||
25 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.38 | 1:32.07 | 2:29.49 | 3:09.71 | |||
26 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.61 | 1:28.37 | 2:25.98 | 3:10.51 | |||
27 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.82 | 1:30.00 | 2:27.41 | 3:10.59 | |||
28 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.91 | 1:31.92 | 2:29.94 | 3:12.44 | |||
29 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.55 | 1:29.88 | 2:28.34 | 3:12.81 | |||
30 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.37 | 1:33.89 | 2:28.83 | 3:15.65 | |||
31 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.68 | 1:34.23 | 2:34.73 | 3:15.82 | |||
- | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Svøm på ryg eft 175 | |||||
- | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 armtag u van v 100 | |||||
- | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej samtid berø v 150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |