Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.48 | ||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 28.62 | ||||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.00 | ||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.11 | ||||||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.55 | ||||||
6 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 30.01 | ||||||
7 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.46 | ||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.52 | ||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.69 | ||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.09 | ||||||
11 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.22 | ||||||
12 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.42 | ||||||
13 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.44 | ||||||
14 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.61 | ||||||
15 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 31.63 | ||||||
16 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.84 | ||||||
17 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.86 | ||||||
18 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | ||||||
19 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 32.02 | ||||||
20 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.27 | ||||||
21 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.39 | ||||||
22 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.54 | ||||||
23 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | ||||||
24 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 32.76 | ||||||
25 | Luna Granborg Venet | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | ||||||
26 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.80 | ||||||
27 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.82 | ||||||
- | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.72 | ||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.02 | ||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.80 | ||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 31.86 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.15 | ||||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.57 | ||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.64 | ||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.90 | ||||||
9 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.04 | ||||||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.14 | ||||||
11 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.24 | ||||||
12 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
13 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | ||||||
14 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.80 | ||||||
15 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.83 | ||||||
16 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | ||||||
17 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.17 | ||||||
18 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.59 | ||||||
19 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.89 | ||||||
20 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.25 | ||||||
21 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 35.51 | ||||||
22 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.77 | ||||||
23 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:40 |