Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.74 | 1:02.17 | 1:36.35 | 2:11.23 | |||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.52 | 1:04.81 | 1:40.77 | 2:15.72 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.06 | 1:06.93 | 1:42.91 | 2:17.97 | |||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | 1:08.05 | 1:45.14 | 2:21.60 | |||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.31 | 1:08.53 | 1:45.50 | 2:22.08 | |||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.53 | 1:10.48 | 1:47.99 | 2:23.53 | |||
7 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 33.03 | 1:09.92 | 1:47.52 | 2:24.16 | |||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.00 | 1:09.56 | 1:47.32 | 2:25.04 | |||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | 1:11.29 | 1:50.35 | 2:29.10 | |||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.62 | 1:10.97 | 1:50.55 | 2:29.66 | |||
11 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.15 | 1:12.27 | 1:51.64 | 2:30.29 | |||
12 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.55 | 1:13.51 | 1:53.47 | 2:30.96 | |||
13 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.72 | 1:13.74 | 1:52.80 | 2:31.28 | |||
14 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.32 | 1:15.45 | 1:54.99 | 2:31.84 | |||
15 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.67 | 1:12.88 | 1:53.77 | 2:33.02 | |||
16 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | 1:13.04 | 1:52.73 | 2:33.12 | |||
17 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.40 | 1:14.44 | 1:54.85 | 2:33.21 | |||
18 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.89 | 1:12.79 | 1:52.54 | 2:33.26 | |||
19 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:14.60 | 1:55.34 | 2:34.80 | |||
20 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 34.75 | 1:14.90 | 1:56.09 | 2:36.12 | |||
21 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | 1:15.87 | 1:57.61 | 2:37.46 | |||
22 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.94 | 1:15.14 | 1:56.98 | 2:37.63 | |||
23 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.66 | 1:19.02 | 2:02.32 | 2:44.09 | |||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.71 | 1:11.07 | 1:50.47 | 2:28.79 | |||
2 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.63 | 1:13.92 | 1:54.24 | 2:33.73 | |||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.23 | 1:14.59 | 1:55.16 | 2:34.07 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.79 | 1:14.97 | 1:55.78 | 2:35.10 | |||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.57 | 1:14.29 | 1:56.11 | 2:36.47 | |||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.96 | 1:16.71 | 1:58.35 | 2:37.20 | |||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.72 | 1:18.25 | 1:59.94 | 2:39.36 | |||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.55 | 1:17.46 | 1:59.13 | 2:39.81 | |||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | 1:15.86 | 1:59.30 | 2:40.90 | |||
10 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | 1:17.80 | 2:00.42 | 2:41.63 | |||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.44 | 1:17.92 | 2:01.11 | 2:42.03 | |||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.40 | 1:17.33 | 2:01.69 | 2:44.01 | |||
13 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.52 | 1:20.08 | 2:03.05 | 2:44.82 | |||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.89 | 1:20.17 | 2:02.84 | 2:44.83 | |||
15 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.54 | 1:18.33 | 2:02.09 | 2:45.17 | |||
16 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.92 | 1:19.19 | 2:03.19 | 2:45.28 | |||
17 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:18.58 | 2:02.25 | 2:46.20 | |||
18 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.98 | 1:20.71 | 2:05.53 | 2:47.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |