Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.30 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.24 | 54.09 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 27.36 | 1:21.45 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 25.85 | 1:47.30 | |||||||
2 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | VAT Copenhagen | 1:48.75 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.62 | 53.98 | |||||||
Yukia Hansen | 2000 | 28.42 | 1:22.40 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 26.35 | 1:48.75 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.34 | ||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.13 | 56.15 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 27.20 | 1:23.35 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 26.99 | 1:50.34 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:50.50 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 26.52 | 54.88 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.92 | 1:22.80 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 27.70 | 1:50.50 | |||||||
5 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.38 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 27.27 | 54.71 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.41 | 1:23.12 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.26 | 1:51.38 | |||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 1900 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.74 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.73 | 55.37 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 27.98 | 1:23.35 | |||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 28.39 | 1:51.74 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.85 | ||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 29.80 | 57.97 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.32 | 1:25.29 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 26.56 | 1:51.85 | |||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim | 1:51.88 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.74 | 54.07 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.96 | 1:23.03 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.85 | 1:51.88 | |||||||
9 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:54.06 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.35 | 57.86 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.44 | 1:25.30 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 28.76 | 1:54.06 | |||||||
10 | Stv Drenge | 0 | Swim Team Vestsjælland | 1:54.28 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26.92 | 56.74 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 28.56 | 1:25.30 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.98 | 1:54.28 | |||||||
11 | Hovedstaden Drenge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.71 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 29.45 | 58.34 | |||||||
August Bugge | 2000 | 28.38 | 1:26.72 | |||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 27.99 | 1:54.71 | |||||||
12 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | VAT Copenhagen | 1:56.74 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 29.04 | 59.23 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 29.35 | 1:28.58 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 28.16 | 1:56.74 | |||||||
13 | Monkeyboys | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:57.70 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 30.88 | 1:01.11 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 29.25 | 1:30.36 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 27.34 | 1:57.70 | |||||||
14 | Hs Drenge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:59.43 | ||||||
Jakob Kolberg | 2000 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 28.25 | 57.08 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 31.86 | 1:28.94 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 30.49 | 1:59.43 | |||||||
15 | Sigma Drenge 2 | 2000 | Sigma Swim | 1:59.52 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 30.16 | 59.76 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 30.00 | 1:29.76 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 29.76 | 1:59.52 | |||||||
16 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.53 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 30.37 | 1:00.24 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.06 | 1:30.30 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 29.23 | 1:59.53 | |||||||
17 | Herlev Drenge | 2001 | Herlev Svømning | 2:02.09 | ||||||
Philip Hansen | 2001 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 28.92 | 1:01.84 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 27.90 | 1:29.74 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 32.35 | 2:02.09 | |||||||
18 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:06.39 | ||||||
William Houen | 2001 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 30.81 | 1:00.54 | |||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 31.75 | 1:32.29 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 34.10 | 2:06.39 | |||||||
19 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:06.55 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 34.51 | 1:06.03 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 31.11 | 1:37.14 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 29.41 | 2:06.55 | |||||||
20 | Vat-Cph Drenge 3 | 0 | VAT Copenhagen | 2:07.77 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 32.42 | 1:03.38 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 31.70 | 1:35.08 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.69 | 2:07.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |