Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 08:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:04.04 | 2:14.03 | 3:26.48 | 4:36.67 | |||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.58 | 2:19.80 | 3:33.43 | 4:44.25 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.34 | 2:19.71 | 3:33.50 | 4:45.69 | |||
4 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:10.54 | 2:25.89 | 3:42.07 | 4:58.35 | |||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.13 | 2:27.20 | 3:45.08 | 5:02.80 | |||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.77 | 2:31.10 | 3:49.78 | 5:06.83 | |||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.04 | 2:30.77 | 3:50.71 | 5:09.11 | |||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:13.95 | 2:32.89 | 3:52.39 | 5:09.18 | |||
9 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:12.83 | 2:31.53 | 3:51.62 | 5:09.72 | |||
10 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.80 | 2:30.08 | 3:51.39 | 5:10.79 | |||
11 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.99 | 2:33.69 | 3:54.05 | 5:11.12 | |||
12 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.56 | 2:33.07 | 3:53.48 | 5:11.39 | |||
13 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.89 | 2:36.53 | 3:58.24 | 5:17.69 | |||
14 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.56 | 2:37.79 | 3:59.89 | 5:19.26 | |||
15 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.72 | 2:38.82 | 4:01.69 | 5:20.64 | |||
16 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | 2:37.12 | 3:59.99 | 5:22.74 | |||
17 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:15.39 | 2:37.64 | 4:01.30 | 5:24.14 | |||
18 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.73 | 2:37.30 | 4:02.96 | 5:27.27 | |||
19 | Lærke Knak | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.15 | 2:39.38 | 4:03.51 | 5:28.31 | |||
20 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.97 | 2:40.81 | 4:07.01 | 5:31.37 | |||
21 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.67 | 2:41.42 | 4:06.87 | 5:32.02 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.81 | 2:35.81 | 3:56.35 | 5:13.22 | |||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.19 | 2:35.12 | 3:55.46 | 5:14.66 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:16.95 | 2:39.84 | 4:03.02 | 5:24.38 | |||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:16.38 | 2:39.27 | 4:03.69 | 5:26.21 | |||
5 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.49 | 2:39.01 | 4:05.46 | 5:28.64 | |||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 1:16.34 | 2:40.60 | 4:06.24 | 5:33.10 | |||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.53 | 2:41.76 | 4:09.22 | 5:33.96 | |||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.35 | 2:46.25 | 4:12.90 | 5:36.57 | |||
9 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.03 | 2:46.70 | 4:13.09 | 5:39.64 | |||
10 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.69 | 2:49.26 | 4:15.96 | 5:41.57 | |||
11 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.06 | 2:46.75 | 4:15.29 | 5:42.21 | |||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.96 | 2:47.52 | 4:17.15 | 5:44.31 | |||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.67 | 2:46.20 | 4:17.12 | 5:44.32 | |||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.12 | 2:52.68 | 4:22.24 | 5:50.44 | |||
15 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.33 | 2:51.67 | 4:24.13 | 5:53.45 | |||
16 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:18.85 | 2:50.71 | 4:24.13 | 5:54.90 | |||
17 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.22 | 2:57.15 | 4:27.04 | 5:56.23 | |||
18 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.55 | 3:38.94 | 5:12.12 | 5:56.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:07 |