Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.43 | 1:13.27 | 1:51.65 | 2:30.61 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 35.91 | 1:14.23 | 1:53.02 | 2:31.81 | |||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.33 | 1:17.23 | 1:57.59 | 2:36.26 | |||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.09 | 1:16.84 | 1:57.61 | 2:36.76 | |||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.49 | 1:18.10 | 1:58.87 | 2:38.38 | |||
6 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.53 | 1:18.23 | 1:59.08 | 2:39.64 | |||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.80 | 1:17.40 | 2:00.48 | 2:42.00 | |||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 37.87 | 1:19.41 | 2:01.36 | 2:42.04 | |||
9 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.27 | 1:18.87 | 2:02.31 | 2:43.64 | |||
10 | Nicoline Ingeman-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.96 | 1:21.04 | 2:04.20 | 2:44.19 | |||
11 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.19 | 1:22.24 | 2:04.65 | 2:45.90 | |||
12 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.51 | 1:22.14 | 2:04.17 | 2:46.10 | |||
13 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.11 | 1:22.55 | 2:05.49 | 2:46.18 | |||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.88 | 1:22.89 | 2:06.85 | 2:49.78 | |||
15 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.08 | 1:25.41 | 2:08.80 | 2:49.92 | |||
16 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 40.68 | 1:23.62 | 2:07.42 | 2:50.63 | |||
17 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.26 | 1:22.34 | 2:07.53 | 2:50.85 | |||
18 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.50 | 1:24.17 | 2:08.24 | 2:51.28 | |||
19 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.99 | 1:26.05 | 2:09.95 | 2:52.99 | |||
20 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.40 | 1:24.04 | 2:08.45 | 2:53.22 | |||
21 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.24 | 1:25.45 | 2:09.63 | 2:53.37 | |||
22 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | 1:26.18 | 2:10.41 | 2:54.10 | |||
23 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.35 | 1:25.37 | 2:09.66 | 2:54.62 | |||
24 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.70 | 1:26.64 | 2:12.54 | 2:57.54 | |||
25 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.83 | 1:29.07 | 2:15.39 | 2:59.21 | |||
26 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.01 | 1:29.81 | 2:17.11 | 3:02.63 | |||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.65 | 1:19.46 | 2:02.29 | 2:42.87 | |||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.39 | 1:19.26 | 2:04.10 | 2:46.95 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.67 | 1:21.54 | 2:05.67 | 2:48.55 | |||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.87 | 1:22.80 | 2:07.41 | 2:48.78 | |||
5 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.01 | 1:23.43 | 2:07.18 | 2:49.81 | |||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.09 | 1:24.39 | 2:07.90 | 2:51.12 | |||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.32 | 1:26.36 | 2:10.96 | 2:53.64 | |||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.49 | 1:26.02 | 2:10.81 | 2:54.92 | |||
9 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.80 | 1:25.61 | 2:11.43 | 2:56.33 | |||
10 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 41.33 | 1:26.59 | 2:12.99 | 2:57.15 | |||
11 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.22 | 1:24.94 | 2:11.44 | 2:57.73 | |||
12 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.69 | 1:26.06 | 2:12.64 | 2:58.46 | |||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.43 | 1:24.38 | 2:11.00 | 2:58.63 | |||
14 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.99 | 1:29.94 | 2:16.48 | 3:01.11 | |||
15 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.01 | 1:27.48 | 2:13.18 | 3:02.83 | |||
16 | Teres Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.53 | 1:29.83 | 2:17.77 | 3:02.97 | |||
17 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.89 | 1:28.95 | 2:16.24 | 3:03.17 | |||
18 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.30 | 1:30.36 | 2:17.01 | 3:03.18 | |||
19 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.29 | 1:29.64 | 2:17.78 | 3:03.24 | |||
20 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.25 | 3:03.99 | 3:03.99 | ||||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.48 | 1:30.10 | 2:17.94 | 3:04.54 | |||
22 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.84 | 1:31.03 | 2:18.41 | 3:05.82 | |||
23 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.57 | 1:29.96 | 2:18.79 | 3:06.55 | |||
24 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.91 | 1:31.44 | 2:20.08 | 3:06.68 | |||
25 | Sofia Drevskich | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.77 | 1:31.62 | 3:06.70 | 3:06.70 | |||
26 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 48.73 | 1:45.01 | 2:41.86 | 3:36.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |