Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 654 | 29.01 | 59.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | 606 | 29.62 | 1:01.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 597 | 30.12 | 1:01.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 596 | 30.06 | 1:01.85 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | 584 | 30.40 | 1:02.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 567 | 30.59 | 1:02.91 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | 548 | 30.53 | 1:03.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Amanda Duus | 2000 | 546 | 30.84 | 1:03.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Nina Toft | 2000 | 537 | 31.15 | 1:04.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 525 | 31.17 | 1:04.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 518 | 31.55 | 1:04.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | 514 | 31.43 | 1:04.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 512 | 30.63 | 1:05.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 508 | 31.08 | 1:05.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 505 | 31.78 | 1:05.38 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
16 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 503 | 32.08 | 1:05.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 500 | 31.73 | 1:05.59 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte M Hansen | 2000 | 499 | 32.17 | 1:05.62 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
18 | Josephine Olsen | 2000 | 499 | 31.21 | 1:05.62 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
20 | Caroline Schwenger | 2000 | 496 | 31.48 | 1:05.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 495 | 31.59 | 1:05.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 493 | 31.75 | 1:05.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 493 | 31.56 | 1:05.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | My Weitling | 2000 | 492 | 31.24 | 1:05.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Huberts | 2000 | 489 | 31.84 | 1:06.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 487 | 31.72 | 1:06.17 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Xenia Huryn | 2000 | 486 | 31.86 | 1:06.21 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Katrine Stampe | 2000 | 485 | 31.58 | 1:06.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Alice Gantriis | 2000 | 475 | 31.44 | 1:06.72 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 473 | 32.30 | 1:06.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Maria Olsen | 2000 | 472 | 32.44 | 1:06.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 472 | 32.59 | 1:06.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 470 | 32.02 | 1:06.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 469 | 32.52 | 1:07.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Frederikke Mertins | 2000 | 469 | 31.50 | 1:07.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 464 | 33.05 | 1:07.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Natasja Kepp | 2000 | 464 | 32.61 | 1:07.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Rebecca Hansen | 2000 | 460 | 32.75 | 1:07.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 459 | 32.45 | 1:07.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Nana Hansen | 2000 | 459 | 32.74 | 1:07.46 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Celine Termark Brock | 2000 | 439 | 32.53 | 1:08.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Helena Berg Wenk | 2000 | 435 | 32.89 | 1:08.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Emilie Aanestad | 2000 | 421 | 33.43 | 1:09.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
44 | Clara Marott Schelde | 2000 | 400 | 33.54 | 1:10.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Maria Holst Hansen | 2000 | 390 | 34.71 | 1:11.23 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 616 | 29.94 | 1:01.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 538 | 31.50 | 1:04.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 530 | 30.88 | 1:04.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 530 | 30.99 | 1:04.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | 524 | 31.44 | 1:04.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 496 | 31.45 | 1:05.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 485 | 32.04 | 1:06.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kajsa Gregersen | 2001 | 485 | 32.01 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 483 | 32.47 | 1:06.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 483 | 31.11 | 1:06.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 473 | 31.97 | 1:06.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Neumann | 2001 | 471 | 31.66 | 1:06.91 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Emma Brogaard | 2001 | 468 | 32.45 | 1:07.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Petri | 2001 | 467 | 32.52 | 1:07.07 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Nielsen | 2001 | 467 | 32.14 | 1:07.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 466 | 31.69 | 1:07.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Katja Petersson | 2001 | 466 | 32.46 | 1:07.12 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
18 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 466 | 31.96 | 1:07.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 466 | 32.48 | 1:07.15 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 465 | 32.53 | 1:07.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Josefine Nickelsen | 2001 | 464 | 32.24 | 1:07.24 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 463 | 32.50 | 1:07.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Andrea Paaske | 2001 | 461 | 32.42 | 1:07.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 453 | 32.67 | 1:07.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie Nielsen | 2001 | 445 | 32.61 | 1:08.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lea Joensen | 2001 | 442 | 32.56 | 1:08.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Camille Erichsen | 2001 | 435 | 32.86 | 1:08.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Cecilie Elkjær | 2001 | 433 | 32.74 | 1:08.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Alberte Mammen | 2001 | 423 | 32.98 | 1:09.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 422 | 33.29 | 1:09.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Poulsen | 2001 | 420 | 32.90 | 1:09.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
32 | Monica Kristiansen | 2001 | 418 | 32.90 | 1:09.61 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
33 | Mia Søgaard | 2001 | 416 | 33.20 | 1:09.75 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
34 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 402 | 33.53 | 1:10.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 400 | 34.12 | 1:10.64 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
36 | Nikoline Nielsen | 2001 | 390 | 34.70 | 1:11.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 390 | 33.75 | 1:11.23 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
38 | Sarah Daly | 2001 | 382 | 33.98 | 1:11.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |