Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 19, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | 516 | 8:41.64 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:01.23 | 2:07.58 | 2:07.58 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 1:05.70 | 2:14.69 | 4:22.27 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:01.24 | 2:10.17 | 6:32.44 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 1:00.33 | 2:09.20 | 8:41.64 | ||||||
2 | Vejles Drenge | 0 | 485 | 8:52.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Jakob Juul | 2000 | 1:03.29 | 2:09.86 | 2:09.86 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 1:06.59 | 2:22.12 | 4:31.98 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 1:04.45 | 2:14.73 | 6:46.71 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 59.89 | 2:05.90 | 8:52.61 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2000 | 480 | 8:54.28 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 1:02.29 | 2:10.87 | 2:10.87 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 1:04.34 | 2:17.72 | 4:28.59 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 1:07.82 | 2:21.31 | 6:49.90 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 58.88 | 2:04.38 | 8:54.28 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 479 | 8:54.65 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Søren Wolf | 2000 | 1:02.17 | 2:11.19 | 2:11.19 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 1:03.88 | 2:14.31 | 4:25.50 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:06.78 | 2:16.83 | 6:42.33 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 1:01.94 | 2:12.32 | 8:54.65 | ||||||
5 | Sto Drenge 1 | 0 | 472 | 8:57.45 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:04.93 | 2:16.58 | 2:16.58 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 1:05.60 | 2:15.39 | 4:31.97 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:04.45 | 2:13.84 | 6:45.81 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 1:03.61 | 2:11.64 | 8:57.45 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 1900 | 452 | 9:05.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:04.01 | 2:12.55 | 2:12.55 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:04.39 | 2:16.76 | 4:29.31 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 1:05.30 | 2:18.11 | 6:47.42 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:04.64 | 2:17.76 | 9:05.18 | ||||||
7 | Triton Drenge | 0 | 436 | 9:11.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 1:04.82 | 2:15.70 | 2:15.70 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:04.85 | 2:17.85 | 4:33.55 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 1:12.00 | 2:25.95 | 6:59.50 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:03.41 | 2:12.13 | 9:11.63 | ||||||
8 | Køge 1 | 2000 | 433 | 9:12.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 1:05.05 | 2:13.92 | 2:13.92 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:05.87 | 2:18.51 | 4:32.43 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 1:07.59 | 2:22.16 | 6:54.59 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:07.59 | 2:18.31 | 9:12.90 | ||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 427 | 9:15.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 1:09.19 | 2:21.85 | 2:21.85 | ||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 1:10.84 | 2:25.95 | 4:47.80 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 1:04.73 | 2:20.10 | 7:07.90 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:00.78 | 2:07.74 | 9:15.64 | ||||||
10 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 420 | 9:18.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:03.09 | 2:12.53 | 2:12.53 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 1:02.11 | 2:07.79 | 4:20.32 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 1:11.27 | 2:28.70 | 6:49.02 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 1:11.05 | 2:29.56 | 9:18.58 | ||||||
11 | Drenge Gti | 0 | 409 | 9:23.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 1:00.72 | 2:07.26 | 2:07.26 | ||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 1:13.44 | 2:34.86 | 4:42.12 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 1:10.78 | 2:27.18 | 7:09.30 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 1:05.22 | 2:14.16 | 9:23.46 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 2000 | 407 | 9:24.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:08.16 | 2:21.23 | 2:21.23 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 1:10.29 | 2:25.95 | 4:47.18 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:03.32 | 2:12.95 | 7:00.13 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 1:09.07 | 2:24.39 | 9:24.52 | ||||||
13 | Stm Drenge | 0 | 395 | 9:30.15 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Jens Sørensen | 2001 | 1:04.54 | 2:14.26 | 2:14.26 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 1:08.33 | 2:21.60 | 4:35.86 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 1:13.78 | 2:29.97 | 7:05.83 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 1:06.78 | 2:24.32 | 9:30.15 | ||||||
14 | Stv Drenge | 2000 | 395 | 9:30.35 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 1:08.50 | 2:22.77 | 2:22.77 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 1:05.14 | 2:13.58 | 4:36.35 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 1:11.39 | 2:27.84 | 7:04.19 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 1:08.69 | 2:26.16 | 9:30.35 | ||||||
15 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | 384 | 9:35.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
William Houen | 2001 | 1:08.33 | 2:20.34 | 2:20.34 | ||||||
William Schwab | 2000 | 1:10.67 | 2:29.38 | 4:49.72 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 1:09.50 | 2:27.62 | 7:17.34 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 1:05.10 | 2:18.35 | 9:35.69 | ||||||
16 | Esbjerg Boys 1 | 2000 | 382 | 9:36.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mølby | 2001 | 1:07.97 | 2:22.73 | 2:22.73 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 1:08.47 | 2:24.65 | 4:47.38 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 1:09.56 | 2:24.00 | 7:11.38 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 1:10.17 | 2:25.21 | 9:36.59 | ||||||
17 | Hovedstad Drenge | 2000 | 376 | 9:39.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:09.74 | 2:27.20 | 2:27.20 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:12.19 | 2:30.09 | 4:57.29 | ||||||
August Bugge | 2000 | 1:10.92 | 2:23.95 | 7:21.24 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 1:07.31 | 2:18.62 | 9:39.86 | ||||||
18 | Hsc Drenge | 0 | 374 | 9:40.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 1:06.07 | 2:14.43 | 2:14.43 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 1:06.45 | 2:18.77 | 4:33.20 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 1:12.38 | 2:28.87 | 7:02.07 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 1:14.48 | 2:38.41 | 9:40.48 | ||||||
19 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 372 | 9:41.87 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:09.61 | 2:27.67 | 2:27.67 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 1:05.50 | 2:18.00 | 4:45.67 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 1:07.02 | 2:20.23 | 7:05.90 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 1:15.20 | 2:35.97 | 9:41.87 | ||||||
20 | Aalborg Drenge | 2000 | 358 | 9:49.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:09.38 | 2:23.28 | 2:23.28 | ||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 1:13.96 | 2:33.97 | 4:57.25 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 1:13.58 | 2:28.97 | 7:26.22 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:10.66 | 2:23.07 | 9:49.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:50 |