Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 578 | 1:04.29 | 2:12.41 | 3:19.19 | 4:24.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 578 | 1:04.37 | 2:12.61 | 3:19.04 | 4:24.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 577 | 1:04.06 | 2:12.36 | 3:20.29 | 4:24.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 566 | 1:02.22 | 2:10.59 | 3:19.85 | 4:26.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 551 | 1:01.75 | 2:10.75 | 3:20.46 | 4:28.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Markus Kjeldsen | 2000 | 548 | 1:04.81 | 2:13.68 | 2:47.91 | 4:28.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrej Jessen | 2000 | 533 | 1:02.91 | 2:11.80 | 3:21.00 | 4:31.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 532 | 1:04.03 | 2:12.22 | 3:21.22 | 4:31.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 523 | 1:03.54 | 2:13.21 | 3:22.97 | 4:33.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Udbye | 2000 | 519 | 1:03.13 | 2:12.65 | 3:23.45 | 4:33.69 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ferdinand Wahl | 2000 | 515 | 1:04.58 | 2:14.91 | 3:26.01 | 4:34.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 513 | 1:02.43 | 2:13.47 | 3:25.38 | 4:34.86 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 489 | 1:05.86 | 2:17.12 | 3:29.13 | 4:39.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 488 | 1:03.87 | 2:14.29 | 3:27.96 | 4:39.41 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mads Sørensen | 2000 | 484 | 1:05.92 | 2:18.26 | 3:31.06 | 4:40.17 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 481 | 1:07.57 | 2:18.73 | 3:29.36 | 4:40.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Frederik Palmø | 2000 | 481 | 1:08.44 | 2:20.25 | 3:32.53 | 4:40.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Peter Vangsgaard | 2000 | 480 | 1:02.97 | 2:14.67 | 3:27.87 | 4:40.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 475 | 1:06.80 | 2:18.71 | 3:31.31 | 4:41.97 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jakob Juul | 2000 | 474 | 1:04.01 | 2:15.11 | 4:05.80 | 4:42.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Jens Riisgaard | 2000 | 465 | 1:06.90 | 2:19.22 | 3:32.05 | 4:43.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Dahl | 2000 | 464 | 1:08.05 | 2:20.87 | 3:33.02 | 4:44.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Reimer | 2000 | 440 | 1:06.22 | 2:20.12 | 3:34.95 | 4:49.34 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Casper Christiansen | 2000 | 427 | 1:09.08 | 2:23.24 | 3:38.49 | 4:52.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Yukia Hansen | 2000 | 424 | 1:05.88 | 2:20.18 | 3:36.56 | 4:52.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 416 | 1:06.95 | 2:21.77 | 3:38.63 | 4:54.70 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 410 | 1:08.49 | 2:23.54 | 3:40.43 | 4:56.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Simon Brixner | 2000 | 398 | 1:07.81 | 2:22.60 | 3:40.30 | 4:59.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 377 | 1:08.99 | 2:25.70 | 3:42.73 | 5:04.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thomas Frederiksen | 2000 | 375 | 1:09.21 | 2:26.78 | 3:46.14 | 5:04.91 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 529 | 1:04.04 | 2:14.82 | 3:24.27 | 4:32.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Nielsen | 2001 | 481 | 1:06.02 | 2:17.56 | 3:29.54 | 4:40.86 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 476 | 1:05.69 | 2:18.68 | 3:31.55 | 4:41.80 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 473 | 1:05.56 | 2:16.09 | 3:29.06 | 4:42.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 469 | 1:05.90 | 2:19.14 | 3:32.89 | 4:43.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 459 | 1:05.91 | 2:18.24 | 3:31.88 | 4:45.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | 453 | 1:06.90 | 2:20.50 | 3:34.79 | 4:46.47 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Mads Jensen | 2001 | 451 | 1:10.93 | 2:23.56 | 3:34.94 | 4:46.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 451 | 1:08.60 | 2:20.86 | 3:33.61 | 4:46.87 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 442 | 1:10.78 | 2:25.30 | 3:38.68 | 4:48.89 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Mathias Luplau | 2001 | 437 | 1:08.39 | 2:22.79 | 3:37.04 | 4:49.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | William Textor Broch | 2001 | 424 | 1:09.34 | 2:23.98 | 3:40.35 | 4:52.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Mølby | 2001 | 421 | 1:09.06 | 2:24.20 | 3:39.67 | 4:53.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Toft | 2001 | 408 | 1:10.54 | 2:25.41 | 3:42.10 | 4:56.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | 408 | 1:10.21 | 2:25.32 | 3:41.30 | 4:56.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ole Damgaard | 2002 | 396 | 1:11.70 | 2:27.65 | 3:43.93 | 4:59.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | August Weilguny | 2001 | 395 | 1:09.86 | 2:26.31 | 3:44.65 | 4:59.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mike Johansen | 2001 | 393 | 1:10.88 | 2:27.26 | 3:44.44 | 5:00.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 386 | 1:11.12 | 2:28.80 | 3:45.55 | 5:02.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Jonas Hansen | 2001 | 381 | 1:11.92 | 2:27.59 | 3:46.71 | 5:03.34 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
21 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 376 | 1:12.05 | 2:30.28 | 3:48.87 | 5:04.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Martin H. Abel | 2001 | 373 | 1:09.80 | 2:27.69 | 3:47.02 | 5:05.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Gram Peters | 2001 | 369 | 1:09.90 | 2:27.48 | 3:47.10 | 5:06.57 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alfred Højberg | 2002 | 362 | 1:12.42 | 2:30.51 | 3:50.05 | 5:08.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 352 | 1:11.18 | 2:29.48 | 3:51.34 | 5:11.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Jens Sørensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 598 | 1:05.35 | 2:17.13 | 3:30.42 | 4:43.77 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 561 | 1:10.32 | 2:23.58 | 3:37.51 | 4:49.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 537 | 1:09.19 | 2:24.03 | 3:39.95 | 4:54.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | 470 | 1:14.62 | 2:34.57 | 3:52.87 | 5:07.56 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 462 | 1:12.06 | 2:29.87 | 3:49.11 | 5:09.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 457 | 1:14.96 | 2:33.58 | 3:52.66 | 5:10.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | 455 | 1:12.67 | 2:31.33 | 3:51.21 | 5:10.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 445 | 1:11.91 | 2:31.51 | 3:52.48 | 5:13.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 439 | 1:14.75 | 2:35.02 | 3:55.90 | 5:14.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Christensen | 2002 | 437 | 1:15.44 | 2:35.56 | 3:57.27 | 5:14.94 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Julie Stampe | 2002 | 436 | 1:13.20 | 2:34.04 | 3:55.92 | 5:15.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Cecilie Grøndal | 2002 | 435 | 1:15.09 | 2:35.01 | 3:56.06 | 5:15.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Rask Sander | 2002 | 429 | 1:14.51 | 2:35.81 | 3:58.56 | 5:17.05 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
14 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 420 | 1:12.55 | 2:33.94 | 3:56.99 | 5:19.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 418 | 1:13.93 | 2:36.68 | 3:58.80 | 5:19.78 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Sofie Krühlmann | 2002 | 412 | 1:15.60 | 2:38.27 | 4:01.47 | 5:21.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | 410 | 1:15.89 | 2:38.50 | 4:02.95 | 5:21.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Frederikke Kruse | 2002 | 404 | 1:16.67 | 2:40.38 | 4:04.18 | 5:23.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 403 | 1:17.42 | 2:40.89 | 4:01.52 | 5:23.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Charlotte Malberg | 2002 | 397 | 1:16.67 | 2:39.71 | 4:03.20 | 5:25.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 388 | 1:14.46 | 2:39.01 | 4:04.55 | 5:27.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Matilde Weibel | 2002 | 388 | 1:15.09 | 2:39.04 | 4:05.03 | 5:27.71 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 383 | 1:15.67 | 2:41.22 | 4:06.11 | 5:29.28 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
24 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 347 | 1:19.27 | 2:47.84 | 4:14.91 | 5:40.13 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
25 | Emilia Steen | 2002 | 339 | 1:17.72 | 2:43.60 | 4:12.33 | 5:42.87 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Føyn | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 437 | 1:13.51 | 2:33.20 | 3:53.53 | 5:15.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 400 | 1:13.11 | 2:36.20 | 4:01.19 | 5:24.36 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 398 | 1:15.02 | 2:37.35 | 4:02.53 | 5:24.85 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 398 | 1:19.27 | 2:42.55 | 4:05.32 | 5:25.07 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 390 | 1:14.73 | 2:38.29 | 4:03.82 | 5:27.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 389 | 1:17.89 | 2:41.44 | 4:05.10 | 5:27.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 376 | 1:17.46 | 2:44.82 | 4:10.79 | 5:31.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Louise Houe Andersen | 2003 | 375 | 1:16.76 | 2:42.07 | 4:08.29 | 5:31.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 369 | 1:19.26 | 2:44.71 | 4:10.17 | 5:33.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Lund | 2003 | 355 | 1:19.60 | 2:44.65 | 4:12.49 | 5:37.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Marceline Lermark | 2003 | 351 | 1:20.71 | 2:47.91 | 4:14.66 | 5:38.85 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 346 | 1:19.28 | 2:45.32 | 4:11.91 | 5:40.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 342 | 1:20.43 | 2:49.21 | 4:17.51 | 5:41.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Julie Laugesen | 2003 | 340 | 1:20.12 | 2:49.46 | 4:16.87 | 5:42.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Mia Rindshøj | 2003 | 334 | 1:19.25 | 2:46.82 | 4:16.11 | 5:44.58 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 325 | 1:21.39 | 2:50.59 | 4:19.98 | 5:47.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Selma Pruzljanin | 2003 | 315 | 1:24.01 | 2:52.89 | 4:23.15 | 5:51.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | 308 | 1:24.16 | 2:55.56 | 4:26.35 | 5:54.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 305 | 1:22.36 | 2:53.70 | 4:25.63 | 5:55.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofia Drevskich | 2003 | 304 | 1:24.39 | 2:58.34 | 4:31.55 | 5:55.55 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
21 | Cecilie Davidsen | 2003 | 299 | 1:23.55 | 2:55.56 | 4:28.15 | 5:57.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 296 | 1:26.21 | 2:59.93 | 4:31.23 | 5:58.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | 575 | 34.85 | 1:12.98 | 1:51.96 | 2:32.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 547 | 35.79 | 1:15.25 | 1:55.01 | 2:35.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 530 | 35.14 | 1:14.03 | 1:55.52 | 2:36.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Johan Joensen | 2000 | 487 | 37.06 | 1:17.91 | 1:59.45 | 2:41.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 479 | 36.37 | 1:17.54 | 1:59.37 | 2:42.23 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 469 | 37.46 | 1:19.31 | 2:01.73 | 2:43.37 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 447 | 35.67 | 1:17.75 | 2:01.88 | 2:46.10 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Andreas Hougaard | 2000 | 444 | 35.47 | 1:16.90 | 2:02.08 | 2:46.45 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Ejby | 2000 | 442 | 36.90 | 1:18.69 | 2:02.27 | 2:46.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Bui | 2000 | 434 | 36.99 | 1:18.38 | 2:02.60 | 2:47.65 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Simeon Franow | 2000 | 431 | 36.42 | 1:17.44 | 2:01.79 | 2:48.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lucas Hoffmann | 2000 | 424 | 37.57 | 1:21.13 | 2:05.35 | 2:48.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 408 | 37.44 | 1:20.54 | 2:05.77 | 2:51.16 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 400 | 38.52 | 1:22.20 | 2:07.47 | 2:52.28 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 395 | 37.97 | 1:21.20 | 2:06.13 | 2:53.02 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 374 | 40.00 | 1:24.47 | 2:09.88 | 2:56.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 370 | 39.85 | 1:24.69 | 2:10.29 | 2:56.78 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Jacob Holm | 2000 | 370 | 40.62 | 1:25.63 | 2:11.42 | 2:56.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thor B. Hansen | 2000 | 369 | 40.50 | 1:25.73 | 2:11.35 | 2:56.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Nygaard | 2000 | 360 | 41.52 | 1:27.31 | 2:12.41 | 2:58.44 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 332 | 41.21 | 1:29.09 | 2:16.31 | 3:03.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andreas L. Damgård | 2000 | 322 | 40.00 | 1:27.58 | 2:17.02 | 3:05.13 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Forsberg | 2000 | 314 | 42.08 | 1:30.17 | 2:18.84 | 3:06.73 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristian Mortensen | 2000 | 310 | 43.77 | 1:31.59 | 2:19.62 | 3:07.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Mads L. Werther | 2000 | 304 | 43.89 | 1:32.49 | 2:21.41 | 3:08.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 559 | 35.76 | 1:15.38 | 1:55.13 | 2:34.18 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 485 | 37.13 | 1:18.08 | 1:59.70 | 2:41.61 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 406 | 37.82 | 1:21.24 | 2:06.02 | 2:51.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 404 | 38.63 | 1:22.06 | 2:06.99 | 2:51.75 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 362 | 40.90 | 1:27.06 | 2:12.59 | 2:58.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | August Weilguny | 2001 | 360 | 40.65 | 1:25.48 | 2:11.89 | 2:58.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 351 | 41.11 | 1:26.63 | 2:13.22 | 3:00.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 338 | 40.37 | 1:26.96 | 2:15.01 | 3:02.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 336 | 41.77 | 1:29.05 | 2:16.51 | 3:02.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Alexander Stær | 2001 | 335 | 39.85 | 1:26.55 | 2:14.22 | 3:02.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Daniel Hartkopf | 2001 | 333 | 41.55 | 1:28.68 | 2:16.58 | 3:03.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 331 | 41.43 | 1:28.50 | 2:17.08 | 3:03.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kragh | 2001 | 324 | 41.34 | 1:28.89 | 2:16.67 | 3:04.89 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Mathias Vestergaard | 2001 | 319 | 42.47 | 1:29.77 | 2:18.15 | 3:05.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 314 | 42.76 | 1:30.31 | 2:18.74 | 3:06.68 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 302 | 42.53 | 1:30.89 | 2:19.95 | 3:09.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jannick Lind | 2001 | 302 | 41.28 | 1:29.72 | 2:19.73 | 3:09.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 299 | 43.14 | 1:32.03 | 2:21.16 | 3:09.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian Hovmark | 2001 | 299 | 42.86 | 1:32.47 | 2:21.85 | 3:09.85 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Filip Cederstrøm | 2002 | 297 | 41.63 | 1:29.02 | 2:19.89 | 3:10.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Gustav Stahl | 2002 | 289 | 43.70 | 1:32.78 | 2:23.10 | 3:11.90 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 288 | 40.80 | 1:29.23 | 2:20.80 | 3:12.14 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicolai Wiuff | 2002 | 285 | 44.03 | 1:33.31 | 2:23.68 | 3:12.89 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Thomas Schiby | 2001 | 276 | 41.68 | 1:31.08 | 2:22.07 | 3:14.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 254 | 45.99 | 1:36.72 | 2:28.42 | 3:20.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oskar Skov Grell | 2002 | 235 | 48.72 | 1:41.73 | 2:35.05 | 3:25.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob de Lisser | 2001 | DSQ | akt. flyben før 50 m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | DSQ | ej adskilt hænd.slut | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Langvad | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 599 | 37.90 | 1:19.59 | 2:01.73 | 2:45.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 581 | 38.39 | 1:19.83 | 2:03.19 | 2:47.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 486 | 40.38 | 1:25.12 | 2:10.97 | 2:57.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 481 | 40.49 | 1:25.95 | 2:12.50 | 2:58.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | 464 | 41.49 | 1:26.95 | 2:13.30 | 3:00.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 461 | 41.32 | 1:27.39 | 2:13.99 | 3:00.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 455 | 42.07 | 1:28.28 | 2:15.10 | 3:01.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Barrett | 2002 | 454 | 40.79 | 1:25.42 | 2:12.99 | 3:01.61 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Villum Færch | 2002 | 449 | 41.53 | 1:28.17 | 2:14.92 | 3:02.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Janner | 2002 | 448 | 42.03 | 1:28.38 | 2:15.50 | 3:02.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | 439 | 41.22 | 1:27.51 | 2:15.28 | 3:03.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Uglebjerg | 2002 | 395 | 44.70 | 1:32.93 | 2:21.66 | 3:10.13 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 391 | 45.05 | 1:35.07 | 2:23.89 | 3:10.86 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 390 | 44.78 | 1:34.74 | 2:23.49 | 3:10.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 389 | 45.37 | 1:34.27 | 2:22.79 | 3:11.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Charlotte Malberg | 2002 | 387 | 43.66 | 1:32.26 | 2:22.28 | 3:11.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Aya Bødker Grann | 2002 | 387 | 43.97 | 1:32.94 | 2:23.07 | 3:11.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emilie Krog | 2002 | 385 | 41.47 | 1:30.51 | 2:20.84 | 3:11.73 | |||
Durup IF | ||||||||||
19 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 385 | 43.51 | 1:33.12 | 2:23.10 | 3:11.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Emma Bruhn | 2002 | 377 | 42.91 | 1:32.72 | 2:23.65 | 3:13.07 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 371 | 45.08 | 1:34.87 | 2:24.89 | 3:14.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Pedersen | 2002 | 366 | 43.93 | 1:33.52 | 2:25.48 | 3:15.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 358 | 44.10 | 1:34.86 | 2:26.00 | 3:16.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Knudsen | 2002 | 356 | 44.54 | 1:34.96 | 2:25.99 | 3:16.91 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde van der Linden | 2002 | 355 | 42.81 | 1:33.33 | 2:26.46 | 3:16.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Silke Siff Larsson | 2002 | 354 | 45.88 | 1:36.00 | 2:27.01 | 3:17.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sascha Lausten | 2002 | 352 | 44.97 | 1:35.51 | 2:26.52 | 3:17.59 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isabella Bach | 2002 | 345 | 44.60 | 1:36.00 | 2:28.10 | 3:18.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 342 | 44.57 | 1:35.19 | 2:26.83 | 3:19.60 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lærke Knak | 2002 | 339 | 45.39 | 1:35.99 | 2:28.08 | 3:20.06 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 338 | 44.85 | 1:37.67 | 2:29.17 | 3:20.25 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 336 | 45.88 | 1:36.84 | 2:28.58 | 3:20.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Johanne B. Hansen | 2002 | 334 | 47.66 | 1:39.45 | 2:30.83 | 3:21.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 334 | 46.73 | 1:37.26 | 2:28.62 | 3:21.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 333 | 44.28 | 1:35.89 | 2:28.70 | 3:21.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Julie Ejby | 2002 | 330 | 44.68 | 1:36.58 | 2:28.94 | 3:21.93 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 328 | 46.03 | 1:38.30 | 2:30.41 | 3:22.27 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Olivia Brophy | 2002 | 321 | 46.15 | 1:36.99 | 2:29.65 | 3:23.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 314 | 47.05 | 1:38.96 | 2:32.50 | 3:25.27 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
40 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 305 | 46.67 | 1:40.24 | 2:34.50 | 3:27.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Emilie Bast | 2002 | 301 | 50.92 | 1:44.28 | 2:37.60 | 3:28.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sofie Hertzberg | 2002 | 299 | 47.25 | 1:41.02 | 2:35.07 | 3:28.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
43 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 292 | 47.33 | 1:41.45 | 2:37.27 | 3:30.39 | |||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Nicoline Strandberg | 2002 | 288 | 50.36 | 1:43.27 | 2:37.42 | 3:31.28 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Camilla Mølgaard | 2002 | DSQ | ej adsk hænder 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 421 | 43.03 | 1:30.45 | 2:18.12 | 3:06.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 404 | 43.43 | 1:31.71 | 2:20.30 | 3:08.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 379 | 43.61 | 1:33.73 | 2:23.20 | 3:12.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 377 | 43.22 | 1:32.39 | 2:22.82 | 3:13.20 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 372 | 44.69 | 1:34.14 | 2:24.55 | 3:13.98 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | 371 | 43.78 | 1:33.35 | 2:23.55 | 3:14.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 365 | 46.07 | 1:36.14 | 2:25.30 | 3:15.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | 356 | 44.47 | 1:35.12 | 2:26.89 | 3:16.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 350 | 44.55 | 1:34.83 | 2:26.27 | 3:17.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 329 | 47.77 | 1:40.32 | 2:31.11 | 3:22.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | 328 | 44.93 | 1:36.01 | 2:28.54 | 3:22.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Silke Larsen | 2003 | 313 | 47.17 | 1:39.50 | 2:32.65 | 3:25.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Caroline Broholm | 2003 | 302 | 46.46 | 1:39.89 | 2:34.19 | 3:27.91 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 299 | 46.70 | 1:40.00 | 2:35.14 | 3:28.67 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Holm | 2003 | 298 | 48.77 | 1:43.43 | 2:38.57 | 3:28.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 297 | 48.71 | 1:42.71 | 2:37.83 | 3:29.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 297 | 48.55 | 1:43.59 | 2:36.88 | 3:29.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | 295 | 47.38 | 1:41.24 | 2:36.06 | 3:29.61 | |||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Barbara Blicher | 2003 | 294 | 47.79 | 1:41.17 | 2:36.21 | 3:29.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 294 | 48.46 | 1:42.44 | 2:36.33 | 3:29.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | 288 | 50.13 | 1:43.49 | 2:37.32 | 3:31.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camille Svarre | 2003 | 284 | 46.85 | 1:40.68 | 2:36.38 | 3:32.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Amalie Schou | 2003 | 283 | 47.24 | 1:42.21 | 2:37.59 | 3:32.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 283 | 47.92 | 1:41.56 | 2:37.45 | 3:32.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marceline Lermark | 2003 | 278 | 48.49 | 1:42.79 | 2:38.66 | 3:33.75 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Amalie Kanstrup | 2003 | 278 | 49.66 | 1:42.02 | 2:37.52 | 3:33.87 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Fogh | 2003 | 276 | 47.67 | 1:42.40 | 2:39.01 | 3:34.18 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 275 | 50.75 | 1:46.25 | 2:40.87 | 3:34.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Sif Søgaard Fester | 2003 | 272 | 49.12 | 1:44.93 | 2:41.02 | 3:35.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 270 | 48.89 | 1:44.21 | 2:40.23 | 3:35.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Christine Krogh | 2003 | 260 | 50.92 | 1:47.60 | 2:43.28 | 3:38.45 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Olivia Mammen | 2003 | 255 | 49.75 | 1:46.39 | 2:42.57 | 3:40.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Anna Bull Kramer | 2003 | 251 | 49.47 | 1:45.02 | 2:43.17 | 3:41.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Hannah Höesch | 2003 | 245 | 50.05 | 1:46.92 | 2:45.29 | 3:43.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | DSQ | 1 hånd v 150m | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 5, 4x200m indv medley herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | 9:41.48 | |||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 1:06.84 | 2:22.57 | 2:22.57 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:07.81 | 2:22.74 | 4:45.31 | ||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 1:12.07 | 2:35.40 | 7:20.71 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:05.97 | 2:20.77 | 9:41.48 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2000 | 10:11.49 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 1:09.96 | 2:29.97 | 2:29.97 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 1:10.83 | 2:32.33 | 5:02.30 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 1:15.04 | 2:43.41 | 7:45.71 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 1:09.92 | 2:25.78 | 10:11.49 | ||||||
3 | Vejles Drenge | 0 | 10:11.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Jakob Juul | 2000 | 1:11.48 | 2:29.96 | 2:29.96 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 1:17.40 | 2:37.19 | 5:07.15 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:13.17 | 2:38.81 | 7:45.96 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 1:07.34 | 2:25.65 | 10:11.61 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 10:16.59 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Johan Reimer | 2000 | 1:12.81 | 2:33.60 | 2:33.60 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 1:18.55 | 2:39.17 | 5:12.77 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 1:15.04 | 2:35.63 | 7:48.40 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:10.51 | 2:28.19 | 10:16.59 | ||||||
5 | Sto Drenge 1 | 0 | 10:17.09 | |||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:11.58 | 2:33.15 | 2:33.15 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 1:12.13 | 2:33.26 | 5:06.41 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:17.16 | 2:37.74 | 7:44.15 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 1:09.74 | 2:32.94 | 10:17.09 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 1900 | 10:22.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:12.40 | 2:31.78 | 2:31.78 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:11.52 | 2:36.40 | 5:08.18 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 1:14.06 | 2:38.87 | 7:47.05 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:10.49 | 2:35.26 | 10:22.31 | ||||||
7 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | 10:27.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Julius Thielst | 2000 | 1:09.25 | 2:28.15 | 2:28.15 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 1:10.86 | 2:40.19 | 5:08.34 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 1:14.63 | 2:35.76 | 7:44.10 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 1:19.55 | 2:43.00 | 10:27.10 | ||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 10:28.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 1:15.04 | 2:44.75 | 2:44.75 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 1:11.37 | 2:29.73 | 5:14.48 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:23.32 | 2:49.44 | 8:03.92 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:09.01 | 2:24.73 | 10:28.65 | ||||||
9 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 10:30.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:12.04 | 2:31.95 | 2:31.95 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 1:15.88 | 2:42.89 | 5:14.84 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 1:10.91 | 2:29.86 | 7:44.70 | ||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 1:22.38 | 2:45.99 | 10:30.69 | ||||||
10 | Stm Drenge | 0 | 10:41.92 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 1:10.99 | 2:32.32 | 2:32.32 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 1:19.58 | 2:48.81 | 5:21.13 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 1:19.54 | 2:44.33 | 8:05.46 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 1:13.46 | 2:36.46 | 10:41.92 | ||||||
11 | Hsc Drenge | 0 | 10:49.66 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Casper Christiansen | 2000 | 1:08.48 | 2:29.53 | 2:29.53 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 1:11.66 | 2:33.15 | 5:02.68 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 1:20.01 | 2:49.68 | 7:52.36 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 1:24.12 | 2:57.30 | 10:49.66 | ||||||
12 | Hovedstad Drenge | 2000 | 10:54.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
August Bugge | 2000 | 1:21.89 | 2:44.54 | 2:44.54 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:16.12 | 2:39.99 | 5:24.53 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 1:18.94 | 2:41.91 | 8:06.44 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:20.23 | 2:48.42 | 10:54.86 | ||||||
13 | Silkeborg Drenge | 2000 | 10:58.30 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:16.77 | 2:45.35 | 2:45.35 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 1:21.81 | 2:48.91 | 5:34.26 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 1:26.33 | 2:56.39 | 8:30.65 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:10.03 | 2:27.65 | 10:58.30 | ||||||
14 | Esbjerg Boys 1 | 2000 | 11:04.67 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Mose | 2000 | 1:14.97 | 2:47.11 | 2:47.11 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 1:14.96 | 2:43.71 | 5:30.82 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 1:15.39 | 2:48.15 | 8:18.97 | ||||||
Jakob Grene | 2001 | 1:19.36 | 2:45.70 | 11:04.67 | ||||||
- | Stv Drenge | 2000 | DSQ | fuldt neddyk v 700m | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 1:07.32 | 2:22.42 | 2:22.42 | ||||||
- | Triton Drenge | 0 | DSQ | ryg afsl på mave | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:07.48 | 2:23.91 | 2:23.91 | ||||||
- | Aalborg Drenge | 2000 | DSQ | afslut ryg på maven | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads L. Werther | 2000 | 1:26.75 | 2:53.18 | 2:53.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 6, 4x200m indv medley damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | 10:53.25 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:18.48 | 2:42.64 | 2:42.64 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:14.84 | 2:37.64 | 5:20.28 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:14.30 | 2:45.39 | 8:05.67 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 1:19.82 | 2:47.58 | 10:53.25 | ||||||
2 | Power Puff Piger 1 | 1900 | 10:53.37 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emma Pedersen | 2002 | 1:22.50 | 2:52.83 | 2:52.83 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:11.38 | 2:38.60 | 5:31.43 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:20.41 | 2:52.90 | 8:24.33 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:11.95 | 2:29.04 | 10:53.37 | ||||||
3 | Roskilde Piger 1 | 0 | 11:11.09 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 1:21.84 | 2:55.99 | 2:55.99 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:20.96 | 2:49.05 | 5:45.04 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:21.85 | 2:44.32 | 8:29.36 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:14.44 | 2:41.73 | 11:11.09 | ||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2002 | 11:38.05 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:20.66 | 2:51.26 | 2:51.26 | ||||||
Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 1:22.85 | 2:53.42 | 5:44.68 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:25.40 | 2:55.31 | 8:39.99 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:22.20 | 2:58.06 | 11:38.05 | ||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2002 | 11:48.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:22.14 | 2:54.18 | 2:54.18 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 1:25.47 | 3:05.05 | 5:59.23 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 1:22.67 | 2:58.02 | 8:57.25 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 1:21.84 | 2:51.07 | 11:48.32 | ||||||
6 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | 11:53.97 | |||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 1:26.04 | 3:06.12 | 3:06.12 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 1:24.11 | 3:03.96 | 6:10.08 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 1:17.96 | 2:45.51 | 8:55.59 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 1:27.40 | 2:58.38 | 11:53.97 | ||||||
7 | Hovedstad Piger 1 | 2002 | 11:54.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 1:29.90 | 2:59.67 | 2:59.67 | ||||||
Emilie Bast | 2002 | 1:29.25 | 3:04.54 | 6:04.21 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:26.58 | 3:04.22 | 9:08.43 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:19.94 | 2:46.00 | 11:54.43 | ||||||
8 | Triton Piger | 0 | 11:56.39 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:24.06 | 2:53.61 | 2:53.61 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:23.92 | 2:56.21 | 5:49.82 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 1:19.89 | 2:46.53 | 8:36.35 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:36.79 | 3:20.04 | 11:56.39 | ||||||
9 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 11:58.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:22.84 | 2:55.85 | 2:55.85 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 1:24.01 | 3:03.55 | 5:59.40 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 1:29.01 | 3:02.85 | 9:02.25 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 1:27.00 | 2:56.40 | 11:58.65 | ||||||
10 | Aalborg Piger | 0 | 12:05.05 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:23.97 | 2:55.30 | 2:55.30 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:26.24 | 2:58.20 | 5:53.50 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:27.65 | 3:04.30 | 8:57.80 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 1:24.81 | 3:07.25 | 12:05.05 | ||||||
11 | Hils Piger | 2002 | 12:12.13 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 1:36.37 | 3:16.01 | 3:16.01 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:21.86 | 2:50.19 | 6:06.20 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 1:25.43 | 3:01.67 | 9:07.87 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 1:26.92 | 3:04.26 | 12:12.13 | ||||||
12 | Stm Piger | 0 | 12:32.66 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:23.34 | 3:00.52 | 3:00.52 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 1:32.39 | 3:16.90 | 6:17.42 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:27.26 | 3:03.61 | 9:21.03 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 1:38.86 | 3:11.63 | 12:32.66 | ||||||
13 | Vejles Prinsesser | 0 | 12:40.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 1:25.61 | 3:10.25 | 3:10.25 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:32.52 | 3:14.24 | 6:24.49 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:28.91 | 3:05.49 | 9:29.98 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 1:32.14 | 3:10.72 | 12:40.70 | ||||||
14 | Viborg Piger | 0 | 12:49.90 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:29.03 | 3:06.70 | 3:06.70 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:30.51 | 3:10.68 | 6:17.38 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:26.35 | 3:06.34 | 9:23.72 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 1:42.70 | 3:26.18 | 12:49.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:00 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 615 | 30.44 | 1:03.59 | 1:38.05 | 2:12.81 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 576 | 31.33 | 1:05.02 | 1:40.44 | 2:15.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 531 | 32.62 | 1:08.36 | 1:45.24 | 2:19.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 526 | 32.05 | 1:07.89 | 1:44.88 | 2:19.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 517 | 31.99 | 1:07.77 | 1:44.56 | 2:20.70 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 456 | 32.73 | 1:09.37 | 1:47.67 | 2:26.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 452 | 33.50 | 1:10.90 | 1:48.30 | 2:27.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Gjerløv | 2002 | 443 | 34.37 | 1:12.44 | 1:50.94 | 2:28.16 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 434 | 34.10 | 1:11.96 | 1:50.56 | 2:29.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Michelle Mortensen | 2002 | 423 | 34.44 | 1:13.19 | 1:52.33 | 2:30.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Lærke Rask Sander | 2002 | 419 | 34.03 | 1:12.32 | 1:51.70 | 2:30.92 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
12 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 418 | 33.40 | 1:11.97 | 1:51.96 | 2:31.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 415 | 33.91 | 1:12.30 | 1:52.74 | 2:31.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 415 | 35.53 | 1:14.71 | 1:53.81 | 2:31.40 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Sofie Krühlmann | 2002 | 409 | 34.11 | 1:12.78 | 1:52.78 | 2:32.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Emilie Krog | 2002 | 405 | 34.71 | 1:14.04 | 1:54.14 | 2:32.62 | |||
Durup IF | ||||||||||
17 | Caroline Laursen | 2002 | 395 | 35.86 | 1:15.19 | 1:55.56 | 2:33.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thea Søe Bach | 2002 | 393 | 34.39 | 1:13.70 | 1:54.10 | 2:34.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 392 | 34.61 | 1:13.49 | 1:54.16 | 2:34.30 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Karoline Sørensen | 2002 | 387 | 35.02 | 1:15.04 | 1:55.74 | 2:34.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Charlotte Malberg | 2002 | 384 | 35.10 | 1:14.83 | 1:55.76 | 2:35.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 383 | 35.86 | 1:14.66 | 1:55.69 | 2:35.57 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Emma Pedersen | 2002 | 382 | 36.12 | 1:16.30 | 1:57.18 | 2:35.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Patricia Andersen | 2002 | 381 | 35.47 | 1:13.69 | 1:53.52 | 2:35.80 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Matilde Weibel | 2002 | 380 | 34.37 | 1:14.46 | 1:55.74 | 2:35.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederikke Kruse | 2002 | 379 | 35.64 | 1:16.09 | 1:58.20 | 2:36.03 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 369 | 35.51 | 1:16.03 | 1:57.01 | 2:37.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Sidsel Nielsen | 2002 | 363 | 35.76 | 1:16.42 | 1:58.00 | 2:38.29 | |||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 359 | 35.26 | 1:15.29 | 1:56.40 | 2:38.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 358 | 36.73 | 1:19.03 | 2:01.75 | 2:39.05 | |||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Sofie Hertzberg | 2002 | 323 | 38.15 | 1:19.85 | 2:02.38 | 2:44.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Cecilie Porsdal | 2002 | 320 | 38.26 | 1:19.85 | 2:02.81 | 2:45.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 307 | 36.74 | 1:19.50 | 2:03.87 | 2:47.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Silke Siff Larsson | 2002 | 292 | 38.24 | 1:21.32 | 2:06.61 | 2:50.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Natascha Laigaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 438 | 33.66 | 1:11.01 | 1:50.68 | 2:28.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 427 | 35.04 | 1:13.55 | 1:52.41 | 2:29.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 395 | 34.86 | 1:14.67 | 1:55.88 | 2:33.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 394 | 34.57 | 1:13.13 | 1:53.76 | 2:34.09 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 378 | 35.48 | 1:14.46 | 1:55.65 | 2:36.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 361 | 36.82 | 1:18.14 | 1:58.89 | 2:38.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | 361 | 35.95 | 1:16.13 | 1:58.32 | 2:38.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Houe Andersen | 2003 | 361 | 34.90 | 1:16.08 | 1:58.57 | 2:38.65 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 357 | 36.39 | 1:16.87 | 1:58.93 | 2:39.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 354 | 36.37 | 1:17.51 | 2:00.00 | 2:39.69 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Høgsted | 2003 | 349 | 36.98 | 1:18.18 | 1:58.22 | 2:40.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Maria Lund | 2003 | 340 | 36.87 | 1:18.56 | 2:00.59 | 2:41.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Molly Ibsen | 2003 | 335 | 37.93 | 1:20.19 | 2:03.22 | 2:42.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marceline Lermark | 2003 | 333 | 37.57 | 1:19.73 | 2:02.05 | 2:42.99 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Sofie Høvring | 2004 | 318 | 38.51 | 1:22.14 | 2:05.12 | 2:45.38 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 314 | 36.33 | 1:19.11 | 2:03.30 | 2:46.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 311 | 37.71 | 1:20.17 | 2:04.32 | 2:46.69 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Mia Lindberg | 2003 | 300 | 36.49 | 1:19.19 | 2:03.24 | 2:48.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Fiona Burmester | 2003 | 296 | 39.65 | 1:22.97 | 2:07.50 | 2:49.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 296 | 39.60 | 1:23.00 | 2:08.11 | 2:49.40 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Laura Boutrup | 2003 | 295 | 39.10 | 1:23.01 | 2:06.01 | 2:49.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 291 | 37.38 | 1:21.62 | 2:06.88 | 2:50.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Selma Pruzljanin | 2003 | 284 | 39.64 | 1:24.22 | 2:08.65 | 2:51.87 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Maagøe | 2003 | 282 | 40.35 | 1:24.66 | 2:08.96 | 2:52.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christina M. Glargaard | 2004 | 278 | 37.62 | 1:21.29 | 2:07.87 | 2:53.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Brink | 2003 | 267 | 37.23 | 1:21.36 | 2:07.45 | 2:55.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Clara Dreier | 2004 | 260 | 39.01 | 1:23.19 | 2:09.84 | 2:56.95 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Hannah Höesch | 2003 | 211 | 43.70 | 1:32.19 | 2:21.81 | 3:09.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Luna Gammelgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 575 | 28.19 | 58.84 | 1:31.11 | 2:02.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 573 | 28.96 | 59.77 | 1:31.50 | 2:02.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 539 | 29.00 | 59.84 | 1:32.82 | 2:05.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 538 | 29.04 | 1:00.25 | 1:32.61 | 2:05.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 518 | 29.54 | 1:02.01 | 1:35.43 | 2:07.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andrej Jessen | 2000 | 513 | 29.65 | 1:01.08 | 1:33.86 | 2:07.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 513 | 29.13 | 1:01.41 | 1:34.12 | 2:07.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 496 | 29.51 | 1:02.10 | 1:36.25 | 2:08.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 495 | 29.93 | 1:02.61 | 1:36.44 | 2:08.94 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | 483 | 30.18 | 1:03.32 | 1:37.74 | 2:09.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 477 | 30.73 | 1:03.65 | 1:37.08 | 2:10.50 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Juul | 2000 | 477 | 30.18 | 1:03.02 | 1:37.50 | 2:10.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 473 | 30.30 | 1:03.85 | 1:38.42 | 2:10.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 471 | 29.39 | 1:03.38 | 1:38.17 | 2:11.08 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 464 | 30.96 | 1:04.65 | 1:38.53 | 2:11.71 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 462 | 30.35 | 1:03.58 | 1:37.92 | 2:11.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Peter Vangsgaard | 2000 | 459 | 30.48 | 1:03.63 | 1:38.02 | 2:12.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Ferdinand Wahl | 2000 | 457 | 30.56 | 1:04.52 | 1:39.08 | 2:12.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 453 | 30.30 | 1:04.28 | 1:38.95 | 2:12.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Frederik Palmø | 2000 | 445 | 30.76 | 1:04.36 | 1:39.53 | 2:13.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Johan Reimer | 2000 | 442 | 30.14 | 1:03.95 | 1:39.07 | 2:13.81 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Søren Wolf | 2000 | 439 | 30.48 | 1:04.32 | 1:39.40 | 2:14.13 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Mads Sørensen | 2000 | 435 | 30.95 | 1:05.66 | 1:40.78 | 2:14.55 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
24 | Filip Bækgaard | 2000 | 432 | 30.90 | 1:05.07 | 1:40.02 | 2:14.88 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 420 | 31.01 | 1:06.22 | 1:41.99 | 2:16.19 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 419 | 30.97 | 1:04.81 | 1:40.43 | 2:16.22 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Malthe Burgaard | 2000 | 419 | 31.35 | 1:05.83 | 1:41.24 | 2:16.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 415 | 31.65 | 1:06.10 | 1:41.51 | 2:16.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jens Riisgaard | 2000 | 414 | 31.64 | 1:06.18 | 1:41.86 | 2:16.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Yukia Hansen | 2000 | 412 | 31.11 | 1:05.62 | 1:41.90 | 2:17.05 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Simon Brixner | 2000 | 410 | 30.81 | 1:04.72 | 1:40.74 | 2:17.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Alexander Dahl | 2000 | 409 | 30.97 | 1:06.43 | 1:42.50 | 2:17.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian Rasmussen | 2000 | 407 | 29.86 | 1:04.67 | 1:41.27 | 2:17.58 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
34 | Lasse Maigaard | 2000 | 405 | 30.88 | 1:05.35 | 1:41.49 | 2:17.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 398 | 31.19 | 1:06.99 | 1:43.40 | 2:18.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Kristian Torp | 2000 | 394 | 33.01 | 1:08.10 | 1:44.90 | 2:19.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
37 | Mads Møller | 2000 | 392 | 32.39 | 1:07.94 | 1:44.16 | 2:19.34 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Sipan Kawiani | 2000 | 384 | 32.76 | 1:09.43 | 1:45.08 | 2:20.32 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
39 | August Bugge | 2000 | 380 | 32.96 | 1:08.75 | 1:45.65 | 2:20.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Frederik Presskorn | 2000 | 370 | 33.16 | 1:08.96 | 1:45.89 | 2:22.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 361 | 32.22 | 1:09.24 | 1:46.36 | 2:23.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 352 | 31.59 | 1:09.04 | 1:47.70 | 2:24.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Rasmus Langvad | 2000 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 485 | 29.84 | 1:03.42 | 1:37.36 | 2:09.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 483 | 29.35 | 1:02.81 | 1:37.47 | 2:09.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 449 | 30.43 | 1:03.97 | 1:37.61 | 2:13.16 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | 447 | 30.46 | 1:04.28 | 1:39.33 | 2:13.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 442 | 30.45 | 1:04.23 | 1:39.79 | 2:13.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Alexander Rendlev | 2001 | 441 | 31.31 | 1:04.82 | 1:39.17 | 2:14.00 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | 437 | 31.01 | 1:04.77 | 1:39.75 | 2:14.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 429 | 30.63 | 1:05.14 | 1:40.78 | 2:15.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oskar Lindholm | 2001 | 414 | 32.49 | 1:08.09 | 1:43.56 | 2:16.80 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 412 | 31.45 | 1:05.90 | 1:41.70 | 2:17.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mathias Luplau | 2001 | 408 | 31.56 | 1:06.70 | 1:42.08 | 2:17.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 405 | 31.43 | 1:06.04 | 1:42.46 | 2:17.83 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Anders Nielsen | 2001 | 398 | 31.94 | 1:06.43 | 1:42.83 | 2:18.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lawrence Langley | 2001 | 397 | 30.95 | 1:06.61 | 1:43.71 | 2:18.71 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 396 | 31.86 | 1:07.61 | 1:43.95 | 2:18.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Ole Damgaard | 2002 | 391 | 32.56 | 1:07.92 | 1:43.80 | 2:19.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Oliver Mølby | 2001 | 391 | 32.94 | 1:07.77 | 1:44.00 | 2:19.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Houen | 2001 | 388 | 31.78 | 1:07.51 | 1:44.57 | 2:19.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | August Weilguny | 2001 | 387 | 32.47 | 1:08.15 | 1:44.80 | 2:19.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Toft | 2001 | 382 | 33.43 | 1:09.60 | 1:46.55 | 2:20.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 381 | 32.89 | 1:08.92 | 1:44.99 | 2:20.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 375 | 31.93 | 1:07.85 | 1:45.85 | 2:21.44 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Oliver Frølund | 2001 | 368 | 32.20 | 1:08.22 | 1:45.69 | 2:22.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian Crone | 2001 | 366 | 31.58 | 1:08.02 | 1:45.73 | 2:22.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Gustav Sidenius | 2001 | 362 | 31.73 | 1:07.63 | 1:46.22 | 2:23.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Magnus Funder | 2001 | 360 | 31.84 | 1:07.57 | 1:45.81 | 2:23.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Anders Rasmussen | 2001 | 355 | 32.49 | 1:08.97 | 1:46.94 | 2:23.98 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Victor Bjerre | 2001 | 355 | 33.55 | 1:10.64 | 1:47.08 | 2:24.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Andreas Gram Peters | 2001 | 355 | 32.70 | 1:09.33 | 1:46.64 | 2:24.04 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mike Johansen | 2001 | 354 | 33.15 | 1:09.40 | 1:47.04 | 2:24.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Christian Bonde | 2001 | 353 | 33.23 | 1:09.25 | 1:46.82 | 2:24.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 350 | 32.84 | 1:09.62 | 1:47.58 | 2:24.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Alfred Højberg | 2002 | 349 | 33.35 | 1:09.80 | 1:47.19 | 2:24.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jonas Hansen | 2001 | 348 | 33.63 | 1:09.67 | 1:47.82 | 2:24.88 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | William S. Michaelsen | 2001 | 348 | 32.29 | 1:09.01 | 1:47.56 | 2:25.01 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mads Kloster | 2002 | 343 | 33.78 | 1:10.67 | 1:48.57 | 2:25.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 340 | 35.05 | 1:11.47 | 1:49.53 | 2:26.12 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Roar Andersen | 2001 | 339 | 32.51 | 1:09.05 | 1:47.58 | 2:26.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Artúr Jegesi | 2002 | 336 | 33.40 | 1:10.35 | 1:47.98 | 2:26.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 333 | 34.00 | 1:11.75 | 1:50.19 | 2:27.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 332 | 33.68 | 1:10.38 | 1:48.24 | 2:27.26 | |||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 328 | 33.48 | 1:10.84 | 1:49.68 | 2:27.84 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 326 | 33.33 | 1:12.48 | 1:52.01 | 2:28.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 326 | 33.52 | 1:12.13 | 1:52.20 | 2:28.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
45 | William I. Kristiansen | 2001 | 324 | 33.68 | 1:11.54 | 1:49.84 | 2:28.46 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
46 | Jannick Hansen | 2001 | 323 | 34.32 | 1:11.68 | 1:50.42 | 2:28.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
47 | Frederik Røgind | 2001 | 322 | 33.84 | 1:12.03 | 1:50.91 | 2:28.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
48 | Magnus Løhr | 2001 | 322 | 33.00 | 1:10.26 | 1:50.30 | 2:28.81 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
49 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 320 | 34.24 | 1:11.98 | 1:50.83 | 2:29.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
50 | Matthias Hansen | 2001 | 319 | 35.40 | 1:13.30 | 1:51.53 | 2:29.23 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
51 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 304 | 32.96 | 1:11.03 | 1:51.21 | 2:31.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
52 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 302 | 36.01 | 1:14.62 | 1:54.30 | 2:31.96 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
53 | Sebastian M. Staal | 2002 | 301 | 34.58 | 1:13.39 | 1:53.44 | 2:32.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
54 | Rasmus Hald | 2001 | 300 | 35.12 | 1:15.69 | 1:57.29 | 2:32.26 | |||
Kolding SK | ||||||||||
55 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 297 | 33.65 | 1:12.55 | 1:53.64 | 2:32.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mathias Holm | 2001 | 295 | 34.79 | 1:14.74 | 1:55.84 | 2:33.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
57 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 295 | 36.89 | 1:15.47 | 1:54.84 | 2:33.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
58 | Chris Rasmussen | 2001 | 291 | 34.35 | 1:14.27 | 1:55.07 | 2:33.86 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
59 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 283 | 35.04 | 1:15.04 | 1:55.87 | 2:35.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
60 | Valdemar Solok | 2001 | 277 | 34.64 | 1:14.43 | 1:55.94 | 2:36.43 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
61 | Christian Boutrup | 2003 | 273 | 36.57 | 1:16.96 | 1:57.89 | 2:37.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 583 | 36.61 | 1:17.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 522 | 37.70 | 1:20.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 454 | 39.05 | 1:23.81 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 449 | 40.27 | 1:24.16 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 445 | 40.22 | 1:24.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 440 | 39.21 | 1:24.68 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Regitze Gotthard | 2002 | 436 | 39.56 | 1:24.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Villum Færch | 2002 | 436 | 40.16 | 1:24.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Janner | 2002 | 432 | 40.65 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | 430 | 39.82 | 1:25.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Graasbøll | 2002 | 418 | 40.57 | 1:26.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 383 | 43.03 | 1:28.70 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Signe Fich Hansen | 2002 | 379 | 41.92 | 1:29.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 379 | 42.75 | 1:29.05 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Mathilde van der Linden | 2002 | 374 | 41.45 | 1:29.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 370 | 42.48 | 1:29.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 367 | 41.19 | 1:29.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emma Bruhn | 2002 | 362 | 42.25 | 1:30.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Mølgaard | 2002 | 362 | 42.09 | 1:30.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 357 | 42.68 | 1:30.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Marie Uglebjerg | 2002 | 356 | 43.23 | 1:30.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 348 | 44.43 | 1:31.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emilie Krog | 2002 | 348 | 43.20 | 1:31.61 | |||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 347 | 42.40 | 1:31.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sascha Lausten | 2002 | 339 | 43.99 | 1:32.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 337 | 44.52 | 1:32.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 336 | 43.76 | 1:32.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Aya Bødker Grann | 2002 | 336 | 44.22 | 1:32.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Emilie Knudsen | 2002 | 332 | 44.10 | 1:32.99 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Charlotte Malberg | 2002 | 327 | 44.53 | 1:33.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 325 | 45.38 | 1:33.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 324 | 44.65 | 1:33.77 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
33 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 323 | 45.31 | 1:33.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 317 | 44.40 | 1:34.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Julie Ejby | 2002 | 315 | 44.01 | 1:34.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Pedersen | 2002 | 313 | 45.51 | 1:34.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 312 | 45.60 | 1:34.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 306 | 44.68 | 1:35.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Lærke Knak | 2002 | 306 | 45.18 | 1:35.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Olivia Brophy | 2002 | 302 | 45.34 | 1:36.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Silke Siff Larsson | 2002 | 298 | 46.54 | 1:36.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 290 | 45.33 | 1:37.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 272 | 47.27 | 1:39.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Ida T Mose | 2002 | 272 | 46.98 | 1:39.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
45 | Nicoline Strandberg | 2002 | 254 | 49.86 | 1:41.72 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
46 | Sofie Hertzberg | 2002 | 252 | 47.88 | 1:41.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 382 | 42.11 | 1:28.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 378 | 41.97 | 1:29.12 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 376 | 42.09 | 1:29.22 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 366 | 43.00 | 1:30.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 359 | 43.14 | 1:30.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 349 | 43.48 | 1:31.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 336 | 44.27 | 1:32.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 326 | 44.85 | 1:33.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 319 | 45.57 | 1:34.30 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 318 | 45.13 | 1:34.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 301 | 45.44 | 1:36.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | 292 | 45.54 | 1:37.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 289 | 46.07 | 1:37.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 286 | 46.50 | 1:37.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Line Holm | 2003 | 286 | 46.88 | 1:37.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Silke Larsen | 2003 | 283 | 46.67 | 1:38.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Johanne A Andersson | 2003 | 281 | 46.75 | 1:38.33 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 281 | 47.50 | 1:38.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Sif Søgaard Fester | 2003 | 280 | 46.52 | 1:38.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 280 | 46.97 | 1:38.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Broholm | 2003 | 279 | 46.39 | 1:38.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 276 | 46.63 | 1:38.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Laura Fogh | 2003 | 275 | 47.30 | 1:39.07 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 271 | 47.52 | 1:39.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 270 | 48.17 | 1:39.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Camille Svarre | 2003 | 268 | 46.74 | 1:39.90 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 267 | 46.84 | 1:40.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ella Stenholt | 2003 | 263 | 47.65 | 1:40.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Kanstrup | 2003 | 263 | 48.20 | 1:40.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Hannah Höesch | 2003 | 240 | 49.93 | 1:43.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sofie Maagøe | 2003 | 238 | 49.45 | 1:43.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 220 | 48.94 | 1:46.61 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Anna Bull Kramer | 2003 | 208 | 51.63 | 1:48.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 191 | 52.47 | 1:51.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 179 | 52.46 | 1:54.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 534 | 33.88 | 1:12.03 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 529 | 33.74 | 1:12.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | 520 | 34.45 | 1:12.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 493 | 35.16 | 1:13.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 490 | 34.61 | 1:14.14 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Andrej Jessen | 2000 | 447 | 36.05 | 1:16.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 442 | 35.82 | 1:16.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 437 | 36.60 | 1:17.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Simeon Franow | 2000 | 433 | 35.97 | 1:17.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Owais Hamid | 2000 | 429 | 35.52 | 1:17.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas Bui | 2000 | 424 | 36.17 | 1:17.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Andreas Hougaard | 2000 | 421 | 35.86 | 1:17.99 | |||||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johan Reimer | 2000 | 413 | 35.80 | 1:18.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jonas Ejby | 2000 | 402 | 37.38 | 1:19.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 398 | 37.70 | 1:19.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Jacob Holm | 2000 | 396 | 37.26 | 1:19.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 395 | 37.20 | 1:19.67 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lucas Hoffmann | 2000 | 390 | 37.31 | 1:19.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 389 | 37.89 | 1:20.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 377 | 38.13 | 1:20.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Julius Thielst | 2000 | 365 | 38.15 | 1:21.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 360 | 38.37 | 1:22.13 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Lucas Christoffersen | 2000 | 357 | 38.21 | 1:22.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 356 | 39.22 | 1:22.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Andreas L. Damgård | 2000 | 346 | 38.58 | 1:23.22 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Larsen | 2000 | 339 | 39.07 | 1:23.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
27 | Magnus Nygaard | 2000 | 339 | 39.74 | 1:23.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 313 | 40.91 | 1:26.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | August Bugge | 2000 | 311 | 41.15 | 1:26.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jakob Forsberg | 2000 | 302 | 40.71 | 1:27.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mads L. Werther | 2000 | 285 | 42.71 | 1:28.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 273 | 41.15 | 1:30.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 550 | 34.12 | 1:11.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 501 | 34.85 | 1:13.56 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 458 | 36.11 | 1:15.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 387 | 37.19 | 1:20.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 385 | 37.57 | 1:20.34 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 373 | 38.37 | 1:21.20 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Lawrence Langley | 2001 | 358 | 38.02 | 1:22.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 353 | 38.76 | 1:22.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Gustav Stjernholm | 2002 | 344 | 38.70 | 1:23.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Jacob de Lisser | 2001 | 340 | 39.67 | 1:23.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | August Weilguny | 2001 | 339 | 39.93 | 1:23.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alfred August Grubert | 2001 | 328 | 41.49 | 1:24.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | 327 | 39.97 | 1:24.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Stær | 2001 | 326 | 39.37 | 1:24.88 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 322 | 41.05 | 1:25.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Sørensen | 2001 | 316 | 40.49 | 1:25.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 315 | 41.63 | 1:25.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jannick Lind | 2001 | 313 | 40.00 | 1:26.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 311 | 41.27 | 1:26.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Lucas Strøbæk | 2001 | 310 | 41.16 | 1:26.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Thomas Schiby | 2001 | 309 | 40.13 | 1:26.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 306 | 41.25 | 1:26.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jakob Grene | 2001 | 306 | 40.50 | 1:26.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alexander Søgaard | 2002 | 305 | 40.28 | 1:26.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 298 | 41.68 | 1:27.50 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Frederik Røgind | 2001 | 298 | 40.71 | 1:27.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 295 | 40.76 | 1:27.78 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Filip Cederstrøm | 2002 | 295 | 40.90 | 1:27.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Rasmus Nielsen | 2001 | 294 | 41.38 | 1:27.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | William S. Michaelsen | 2001 | 294 | 41.33 | 1:27.89 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
31 | Oliver Frølund | 2001 | 291 | 42.05 | 1:28.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 289 | 41.44 | 1:28.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 288 | 41.95 | 1:28.46 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Carl Terp Larsen | 2001 | 288 | 41.37 | 1:28.52 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
35 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 285 | 41.27 | 1:28.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emil Kragh | 2001 | 285 | 41.96 | 1:28.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Christian Bonde | 2001 | 270 | 43.29 | 1:30.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Thor Nielsen | 2002 | 239 | 44.48 | 1:34.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Gustav Fabiansen | 2002 | 235 | 45.02 | 1:34.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Oskar Skov Grell | 2002 | 225 | 45.82 | 1:35.98 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Anders Vestergaard | 2001 | DSQ | flyben ved start | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 539 | 34.17 | 1:12.77 | 1:53.31 | 2:32.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 530 | 35.99 | 1:14.69 | 1:54.08 | 2:33.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 495 | 36.25 | 1:15.53 | 1:56.70 | 2:36.74 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Anne Føyn | 2002 | 490 | 37.64 | 1:18.14 | 1:58.64 | 2:37.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 455 | 37.87 | 1:18.29 | 2:00.46 | 2:41.29 | |||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Cecilie Grøndal | 2002 | 444 | 37.43 | 1:18.32 | 2:00.76 | 2:42.53 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 436 | 38.36 | 1:19.43 | 2:02.45 | 2:43.56 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Melanie Eggertsen | 2002 | 425 | 38.79 | 1:20.92 | 2:04.60 | 2:44.99 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Claudia Sperling | 2002 | 424 | 38.49 | 1:20.53 | 2:03.13 | 2:45.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 421 | 40.50 | 1:23.71 | 2:04.15 | 2:45.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emilie Krog | 2002 | 417 | 39.08 | 1:21.60 | 2:04.48 | 2:46.01 | |||
Durup IF | ||||||||||
12 | Thea Søe Bach | 2002 | 408 | 39.01 | 1:21.37 | 2:05.09 | 2:47.26 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 393 | 42.24 | 1:26.17 | 2:09.55 | 2:49.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Caroline Laursen | 2002 | 390 | 40.00 | 1:23.89 | 2:07.68 | 2:49.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lærke Rask Sander | 2002 | 389 | 39.96 | 1:23.66 | 2:07.43 | 2:49.86 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
16 | Karoline Sørensen | 2002 | 377 | 39.14 | 1:22.45 | 2:07.98 | 2:51.66 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne B. Hansen | 2002 | 377 | 41.14 | 1:24.52 | 2:08.11 | 2:51.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 372 | 42.42 | 1:27.24 | 2:10.87 | 2:52.41 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 372 | 40.84 | 1:25.33 | 2:09.35 | 2:52.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Isabella Bach | 2002 | 369 | 38.97 | 1:22.54 | 2:07.81 | 2:52.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 367 | 41.29 | 1:25.44 | 2:10.12 | 2:53.25 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 366 | 39.87 | 1:23.84 | 2:09.43 | 2:53.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 365 | 41.41 | 1:25.95 | 2:10.37 | 2:53.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Bækgaard | 2002 | 354 | 40.28 | 1:25.37 | 2:11.13 | 2:55.30 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laura Grøn Teschl | 2002 | 348 | 40.87 | 1:26.17 | 2:11.90 | 2:56.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 342 | 41.12 | 1:26.08 | 2:12.16 | 2:57.32 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emilie Holst Lange | 2002 | 339 | 41.30 | 1:26.29 | 2:12.58 | 2:57.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emilie Bast | 2002 | 330 | 42.30 | 1:28.05 | 2:14.19 | 2:59.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maja Johansen | 2002 | 329 | 42.32 | 1:28.35 | 2:14.44 | 2:59.64 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
30 | Matilde Weibel | 2002 | 328 | 41.92 | 1:27.87 | 2:14.60 | 2:59.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 327 | 40.57 | 1:26.31 | 2:13.57 | 3:00.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emilia Steen | 2002 | 325 | 40.99 | 1:26.55 | 2:13.82 | 3:00.38 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
33 | Amanda Hietala | 2002 | 324 | 41.98 | 1:27.50 | 2:14.23 | 3:00.54 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev 150m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev 150m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 408 | 39.30 | 1:21.55 | 2:05.37 | 2:47.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 395 | 38.92 | 1:22.37 | 2:07.19 | 2:49.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 394 | 40.22 | 1:23.24 | 2:07.07 | 2:49.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 389 | 40.13 | 1:23.39 | 2:07.56 | 2:49.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 385 | 40.45 | 1:23.41 | 2:07.42 | 2:50.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea F. Johansen | 2003 | 378 | 39.74 | 1:23.17 | 2:08.47 | 2:51.52 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Maria Lund | 2003 | 363 | 40.92 | 1:25.20 | 2:09.88 | 2:53.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Julie Laugesen | 2003 | 344 | 41.84 | 1:27.57 | 2:13.12 | 2:56.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 342 | 42.72 | 1:27.43 | 2:12.56 | 2:57.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 334 | 40.79 | 1:25.70 | 2:12.28 | 2:58.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marceline Lermark | 2003 | 328 | 43.01 | 1:29.76 | 2:15.68 | 2:59.77 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 326 | 42.31 | 1:27.91 | 2:14.85 | 3:00.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Louise Houe Andersen | 2003 | 323 | 42.45 | 1:28.86 | 2:15.74 | 3:00.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 319 | 42.14 | 1:28.83 | 2:16.02 | 3:01.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Caroline Broholm | 2003 | 319 | 42.49 | 1:28.39 | 2:16.16 | 3:01.54 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 317 | 41.87 | 1:29.23 | 2:16.07 | 3:01.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 310 | 43.11 | 1:30.06 | 2:18.06 | 3:03.11 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Brink | 2003 | 308 | 41.77 | 1:28.07 | 2:15.79 | 3:03.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 308 | 43.50 | 1:31.31 | 2:18.57 | 3:03.53 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | 304 | 43.86 | 1:31.04 | 2:18.99 | 3:04.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Dreier | 2004 | 303 | 44.62 | 1:32.40 | 2:20.66 | 3:04.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Høvring | 2004 | 303 | 45.31 | 1:32.54 | 2:20.25 | 3:04.56 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
23 | Fiona Burmester | 2003 | 301 | 45.37 | 1:32.52 | 2:19.62 | 3:04.99 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Davidsen | 2003 | 298 | 42.19 | 1:29.62 | 2:19.91 | 3:05.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Sofie Maagøe | 2003 | 295 | 44.55 | 1:32.17 | 2:19.87 | 3:06.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 294 | 43.77 | 1:32.41 | 2:20.76 | 3:06.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Selma Pruzljanin | 2003 | 294 | 44.81 | 1:32.83 | 2:19.99 | 3:06.49 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 292 | 42.95 | 1:30.00 | 2:18.63 | 3:06.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 289 | 43.87 | 1:31.66 | 2:21.84 | 3:07.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 285 | 44.27 | 1:33.58 | 2:22.10 | 3:08.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 284 | 45.43 | 1:33.42 | 2:22.08 | 3:08.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Cecilie Christiansen | 2003 | 278 | 44.72 | 1:33.29 | 2:21.92 | 3:10.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Mia Hvarre | 2004 | 275 | 45.22 | 1:33.32 | 2:22.85 | 3:10.72 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 273 | 45.36 | 1:34.26 | 2:22.51 | 3:11.19 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 264 | 46.78 | 1:35.34 | 2:24.30 | 3:13.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 223 | 47.88 | 1:40.34 | 2:32.71 | 3:24.34 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 100m | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.53 | 1:10.11 | 1:45.84 | 2:20.32 | |||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 32.62 | 1:07.43 | 1:43.41 | 2:20.42 | |||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.04 | 1:09.93 | 1:46.80 | 2:20.44 | |||
4 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 33.99 | 1:09.25 | 1:45.67 | 2:20.80 | |||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.71 | 1:09.59 | 1:46.50 | 2:23.60 | |||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.13 | 1:10.56 | 1:47.55 | 2:23.92 | |||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.69 | 1:11.33 | 1:48.53 | 2:25.43 | |||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:11.04 | 1:49.49 | 2:26.88 | |||
9 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 34.83 | 1:11.73 | 1:49.42 | 2:26.98 | |||
10 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.13 | 1:11.32 | 1:49.54 | 2:27.94 | |||
11 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:11.78 | 1:50.09 | 2:28.85 | |||
12 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.09 | 1:12.53 | 1:51.01 | 2:29.15 | |||
13 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 34.09 | 1:12.15 | 1:51.24 | 2:29.24 | |||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.81 | 1:12.58 | 1:51.35 | 2:29.68 | |||
15 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 35.48 | 1:13.56 | 1:51.58 | 2:29.93 | |||
16 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | 1:13.33 | 1:52.30 | 2:30.26 | |||
17 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.43 | 1:12.38 | 1:52.67 | 2:31.33 | |||
18 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.90 | 1:16.03 | 1:53.99 | 2:31.85 | |||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 36.15 | 1:15.70 | 1:54.62 | 2:32.28 | |||
20 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.95 | 1:13.63 | 1:53.63 | 2:32.53 | |||
21 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.00 | 1:13.90 | 1:54.06 | 2:33.54 | |||
22 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.38 | 1:16.12 | 1:56.78 | 2:34.20 | |||
23 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.54 | 1:15.55 | 1:55.56 | 2:34.41 | |||
24 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 36.43 | 1:15.65 | 1:55.48 | 2:34.85 | |||
25 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.53 | 1:14.84 | 1:55.33 | 2:34.88 | |||
26 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 35.56 | 1:15.20 | 1:55.57 | 2:35.09 | |||
27 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.18 | 1:12.84 | 1:53.05 | 2:35.35 | |||
28 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.66 | 1:17.03 | 1:57.03 | 2:35.50 | |||
29 | Gustav Jørgensen | 2000 | Tårnborg-Vemmelev | 37.60 | 1:17.78 | 1:58.64 | 2:36.68 | |||
30 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.26 | 1:16.83 | 1:56.97 | 2:36.87 | |||
31 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.91 | 1:16.97 | 1:56.87 | 2:37.51 | |||
32 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:17.79 | 1:57.93 | 2:37.52 | |||
33 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.71 | 1:18.32 | 1:59.42 | 2:39.30 | |||
34 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.40 | 1:18.58 | 1:59.93 | 2:40.10 | |||
35 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 36.43 | 1:16.85 | 1:58.68 | 2:41.10 | |||
36 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.05 | 1:20.07 | 2:02.07 | 2:42.20 | |||
37 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.96 | 1:18.50 | 2:00.31 | 2:42.99 | |||
38 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 37.57 | 1:19.37 | 2:02.58 | 2:44.72 | |||
39 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.22 | 1:25.62 | 2:11.05 | 2:51.81 | |||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v 150 | |||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.83 | 1:06.65 | 1:42.35 | 2:18.41 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.94 | 1:11.98 | 1:49.94 | 2:26.26 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.62 | 1:10.62 | 1:48.91 | 2:27.12 | |||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.64 | 1:12.65 | 1:50.90 | 2:29.70 | |||
5 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:16.53 | 1:54.48 | 2:31.93 | |||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | 1:14.45 | 1:53.43 | 2:31.96 | |||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 36.44 | 1:15.15 | 1:54.58 | 2:33.20 | |||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.30 | 1:17.01 | 1:57.38 | 2:36.03 | |||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | 1:17.10 | 1:57.30 | 2:36.35 | |||
10 | Marius Nørgaard | 2001 | Hobro Svømmeklub | 36.32 | 1:16.82 | 1:57.70 | 2:36.82 | |||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.62 | 1:17.18 | 1:57.62 | 2:37.30 | |||
12 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.02 | 1:16.81 | 1:58.38 | 2:37.38 | |||
13 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.62 | 1:17.68 | 1:58.03 | 2:37.97 | |||
14 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.71 | 1:18.64 | 1:58.85 | 2:38.00 | |||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.77 | 1:17.50 | 1:58.72 | 2:38.00 | |||
16 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.42 | 1:17.84 | 1:59.31 | 2:39.15 | |||
17 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | 1:18.19 | 1:59.87 | 2:40.33 | |||
18 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.24 | 1:19.50 | 2:00.69 | 2:40.66 | |||
19 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.34 | 1:18.38 | 1:59.94 | 2:40.78 | |||
20 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | 1:18.92 | 2:00.77 | 2:41.48 | |||
21 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.03 | 1:18.38 | 2:00.69 | 2:42.45 | |||
22 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.85 | 1:20.88 | 2:02.70 | 2:42.78 | |||
23 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.44 | 1:20.19 | 2:01.65 | 2:42.82 | |||
24 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.08 | 1:21.16 | 2:02.11 | 2:43.28 | |||
25 | Anders Vestergaard | 2001 | Brønderslev SK08 | 37.89 | 1:19.51 | 2:01.73 | 2:43.55 | |||
26 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.42 | 1:20.33 | 2:02.10 | 2:43.67 | |||
27 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 39.08 | 1:19.44 | 2:02.13 | 2:44.13 | |||
28 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.01 | 1:18.71 | 2:02.53 | 2:44.78 | |||
29 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.94 | 1:22.40 | 2:05.08 | 2:45.43 | |||
30 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.40 | 1:21.56 | 2:03.83 | 2:45.88 | |||
31 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.56 | 1:22.49 | 2:05.66 | 2:46.25 | |||
32 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.53 | 1:23.08 | 2:05.38 | 2:46.71 | |||
33 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.79 | 1:22.85 | 2:06.28 | 2:47.45 | |||
34 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 40.05 | 1:23.14 | 2:05.86 | 2:47.83 | |||
35 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.24 | 1:23.06 | 2:05.89 | 2:47.84 | |||
36 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.09 | 1:21.93 | 2:05.56 | 2:48.34 | |||
37 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.15 | 1:23.43 | 2:08.23 | 2:51.48 | |||
38 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.55 | 1:25.17 | 2:09.58 | 2:52.52 | |||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej fortsat bev v 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 534 | 1:16.14 | 2:41.43 | 4:12.81 | 5:30.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 523 | 1:10.48 | 2:44.25 | 4:24.42 | 5:33.09 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | 521 | 1:15.96 | 2:42.94 | 4:20.10 | 5:33.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | 519 | 1:12.64 | 2:41.34 | 4:17.22 | 5:33.90 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | 459 | 1:24.49 | 2:55.55 | 4:32.31 | 5:47.88 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 457 | 1:16.43 | 2:48.32 | 4:29.29 | 5:48.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 457 | 1:23.83 | 2:53.69 | 4:29.35 | 5:48.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Liva Palmund | 2002 | 450 | 1:24.08 | 2:49.84 | 4:33.23 | 5:50.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | 446 | 1:27.67 | 2:56.23 | 4:30.21 | 5:51.23 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Thea Blomsterberg | 2002 | 445 | 1:20.81 | 2:56.50 | 4:29.04 | 5:51.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Grøndal | 2002 | 437 | 1:27.42 | 2:55.25 | 4:31.78 | 5:53.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Stampe | 2002 | 424 | 1:18.78 | 2:48.81 | 4:35.78 | 5:57.28 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Marie Uglebjerg | 2002 | 416 | 1:22.55 | 3:00.20 | 4:37.46 | 5:59.32 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Regitze Gotthard | 2002 | 403 | 1:29.72 | 3:08.05 | 4:44.61 | 6:03.36 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 395 | 1:25.58 | 3:05.16 | 4:42.47 | 6:05.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Pedersen | 2002 | 388 | 1:26.97 | 3:03.00 | 4:46.59 | 6:07.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 385 | 1:31.38 | 3:03.27 | 4:44.31 | 6:08.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 375 | 1:24.85 | 2:58.93 | 4:49.52 | 6:12.01 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | 374 | 1:30.40 | 3:07.01 | 4:51.87 | 6:12.39 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Camilla Mølgaard | 2002 | 371 | 1:31.79 | 3:11.22 | 4:52.94 | 6:13.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Knudsen | 2002 | 371 | 1:25.75 | 3:01.05 | 4:47.44 | 6:13.36 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Charlotte Malberg | 2002 | 369 | 1:35.28 | 3:11.63 | 4:52.39 | 6:13.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josephine Kruse | 2002 | 368 | 1:33.06 | 3:10.09 | 4:53.24 | 6:14.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 367 | 1:35.26 | 3:08.15 | 4:50.69 | 6:14.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Aya Bødker Grann | 2002 | 359 | 1:24.41 | 3:08.71 | 4:53.48 | 6:17.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 351 | 1:26.65 | 3:09.83 | 4:58.64 | 6:20.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 345 | 1:32.57 | 3:15.82 | 5:02.04 | 6:22.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 343 | 1:28.62 | 3:00.19 | 4:57.09 | 6:23.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 336 | 1:29.77 | 3:07.60 | 4:53.69 | 6:26.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Sascha Lausten | 2002 | 335 | 1:31.30 | 3:11.90 | 5:01.09 | 6:26.14 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilie Bast | 2002 | 332 | 1:37.14 | 3:13.75 | 5:00.66 | 6:27.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Cecilie Porsdal | 2002 | 315 | 1:37.71 | 3:12.94 | 5:07.06 | 6:34.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Ida T Mose | 2002 | 308 | 1:30.19 | 3:12.61 | 5:04.77 | 6:37.19 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 304 | 1:34.40 | 3:15.95 | 5:11.73 | 6:39.17 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 398 | 1:28.03 | 2:58.91 | 4:46.48 | 6:04.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 392 | 1:23.65 | 2:57.08 | 4:43.49 | 6:06.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 382 | 1:22.00 | 2:54.90 | 4:45.78 | 6:09.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 374 | 1:31.56 | 3:10.87 | 4:50.23 | 6:12.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 373 | 1:29.38 | 3:04.75 | 4:49.14 | 6:12.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Julie Laugesen | 2003 | 353 | 1:21.60 | 2:55.72 | 4:51.23 | 6:19.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 326 | 1:32.16 | 3:17.88 | 5:04.42 | 6:29.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Louise Houe Andersen | 2003 | 324 | 1:32.25 | 3:11.46 | 5:07.30 | 6:30.67 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | 320 | 1:30.29 | 3:10.33 | 5:01.25 | 6:32.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofia Drevskich | 2003 | 307 | 1:37.33 | 3:15.92 | 5:14.60 | 6:37.64 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | 298 | 1:39.54 | 3:17.79 | 5:14.49 | 6:41.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Kristensen | 2003 | 298 | 1:36.94 | 3:22.28 | 5:14.35 | 6:41.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josefine Heuer | 2003 | 296 | 1:26.81 | 3:15.68 | 5:13.59 | 6:42.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 295 | 1:32.42 | 3:13.55 | 5:10.98 | 6:42.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Davidsen | 2003 | 293 | 1:34.30 | 3:13.08 | 5:14.19 | 6:43.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 279 | 1:41.53 | 3:22.60 | 5:21.03 | 6:50.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Caroline Brink | 2003 | 268 | 1:38.49 | 3:17.18 | 5:22.32 | 6:56.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Ingrid Lindemann | 2003 | 267 | 1:43.58 | 3:24.61 | 5:26.42 | 6:56.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 267 | 1:43.28 | 3:26.38 | 5:24.63 | 6:56.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Christine Krogh | 2003 | 261 | 1:46.50 | 3:32.86 | 5:28.05 | 6:59.52 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 260 | 1:42.79 | 3:28.64 | 5:29.64 | 7:00.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 248 | 1:43.40 | 3:34.25 | 5:31.81 | 7:06.91 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Olivia Mammen | 2003 | 241 | 1:38.33 | 4:31.44 | 6:22.29 | 7:11.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 538 | 1:06.18 | 2:23.63 | 3:52.60 | 4:59.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 530 | 1:06.25 | 2:25.79 | 3:53.63 | 5:01.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 528 | 1:06.64 | 2:23.37 | 3:54.23 | 5:01.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Johan Joensen | 2000 | 519 | 1:05.65 | 2:26.44 | 3:51.00 | 5:03.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 511 | 1:08.89 | 2:32.43 | 3:53.02 | 5:04.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Markus Kjeldsen | 2000 | 473 | 1:13.71 | 2:32.07 | 4:04.73 | 5:12.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 471 | 1:10.13 | 2:29.78 | 3:59.90 | 5:13.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Juul | 2000 | 465 | 1:10.45 | 2:34.85 | 4:06.70 | 5:14.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Ferdinand Wahl | 2000 | 461 | 1:12.99 | 2:34.91 | 4:06.56 | 5:15.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 459 | 1:12.11 | 2:37.69 | 4:07.85 | 5:15.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Holm | 2000 | 451 | 1:16.61 | 2:39.61 | 4:06.44 | 5:17.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Christiansen | 2000 | 450 | 1:09.93 | 2:31.44 | 4:05.12 | 5:18.20 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Rasmus Steenberg | 2000 | 438 | 1:10.14 | 2:38.32 | 4:07.48 | 5:20.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 433 | 1:12.16 | 2:38.12 | 4:10.63 | 5:22.11 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 418 | 1:16.06 | 2:39.09 | 4:14.95 | 5:26.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | David Hjort | 2000 | 417 | 1:07.96 | 2:29.94 | 4:09.55 | 5:26.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 404 | 1:12.77 | 2:37.58 | 4:13.75 | 5:29.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Sørensen | 2000 | 397 | 1:19.06 | 2:46.36 | 4:22.66 | 5:31.66 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Thor B. Hansen | 2000 | 394 | 1:17.11 | 2:39.81 | 4:13.83 | 5:32.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 393 | 1:16.40 | 2:43.95 | 4:22.66 | 5:32.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 393 | 1:17.60 | 2:40.78 | 4:13.88 | 5:32.74 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Kasper Jørgensen | 2000 | 388 | 1:10.25 | 2:36.24 | 4:14.23 | 5:34.15 | |||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 386 | 1:19.79 | 2:44.94 | 4:24.04 | 5:34.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Sipan Kawiani | 2000 | 385 | 1:17.24 | 2:41.42 | 4:20.19 | 5:35.04 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Johan Theis Møller | 2000 | 378 | 1:14.56 | 2:40.21 | 4:21.41 | 5:37.20 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 369 | 1:14.95 | 2:42.36 | 4:23.91 | 5:39.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Kristian Torp | 2000 | 368 | 1:18.24 | 2:47.18 | 4:25.14 | 5:40.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Oliver Schiellerup | 2000 | 362 | 1:19.42 | 2:44.26 | 4:26.07 | 5:42.03 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Christian Rasmussen | 2000 | 360 | 1:18.66 | 2:44.51 | 4:25.67 | 5:42.72 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Andreas Jørgensen | 2000 | 359 | 1:17.61 | 2:43.67 | 4:24.01 | 5:42.91 | |||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Jens Riisgaard | 2000 | 359 | 1:18.40 | 2:42.49 | 4:30.36 | 5:42.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Presskorn | 2000 | 355 | 1:20.01 | 2:44.84 | 4:30.43 | 5:44.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Rasmus Langvad | 2000 | 353 | 1:20.31 | 2:46.83 | 4:29.93 | 5:45.01 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 351 | 1:19.60 | 2:51.80 | 4:29.74 | 5:45.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Malthe Burgaard | 2000 | 350 | 1:17.80 | 2:53.27 | 4:32.17 | 5:45.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Rune Nørgaard | 2000 | 347 | 1:16.52 | 2:45.62 | 4:29.94 | 5:46.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Marcus Pedersen | 2000 | 342 | 1:23.52 | 2:51.49 | 4:32.39 | 5:48.51 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Jens William S. Andersen | 2000 | 337 | 1:17.74 | 2:43.44 | 4:30.97 | 5:50.25 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
39 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 333 | 1:24.84 | 2:55.84 | 4:36.75 | 5:51.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Karl-Emil Späth | 2000 | 331 | 1:25.59 | 2:55.40 | 4:34.61 | 5:52.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kristian Mortensen | 2000 | 322 | 1:25.57 | 2:57.91 | 4:36.15 | 5:55.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Jakob Mose | 2000 | 320 | 1:14.73 | 2:45.80 | 4:33.45 | 5:56.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 319 | 1:24.38 | 2:51.16 | 4:39.70 | 5:56.74 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads L. Werther | 2000 | 308 | 1:28.13 | 3:01.64 | 4:39.09 | 6:00.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 307 | 1:25.73 | 3:02.32 | 4:37.86 | 6:01.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Magnus Nygaard | 2000 | 306 | 1:27.60 | 3:05.49 | 4:38.77 | 6:01.68 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
47 | Magnus Havemann | 2000 | 295 | 1:27.13 | 2:56.22 | 4:44.98 | 6:06.16 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | DSQ | Asynkro. ben 50-100m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Grønnegaard | 2000 | DSQ | Flyben i bryst 200m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 537 | 1:09.53 | 2:26.70 | 3:49.03 | 4:59.83 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 442 | 1:13.57 | 2:41.93 | 4:06.52 | 5:19.90 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 427 | 1:13.14 | 2:33.63 | 4:10.81 | 5:23.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 413 | 1:17.90 | 2:41.32 | 4:16.06 | 5:27.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 413 | 1:16.77 | 2:38.63 | 4:17.08 | 5:27.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 413 | 1:07.12 | 2:32.02 | 4:08.47 | 5:27.42 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 407 | 1:17.41 | 2:41.39 | 4:14.31 | 5:28.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 391 | 1:16.92 | 2:37.73 | 4:17.72 | 5:33.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Sørensen | 2001 | 388 | 1:18.67 | 2:47.05 | 4:21.93 | 5:34.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 372 | 1:24.47 | 2:51.61 | 4:20.13 | 5:38.75 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mike Johansen | 2001 | 356 | 1:23.63 | 2:48.67 | 4:31.99 | 5:43.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 356 | 1:24.55 | 2:49.25 | 4:26.44 | 5:43.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 353 | 1:21.35 | 2:51.71 | 4:29.91 | 5:44.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 347 | 1:21.01 | 2:49.26 | 4:30.78 | 5:46.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 342 | 1:22.39 | 2:50.16 | 4:29.51 | 5:48.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Alfred August Grubert | 2001 | 341 | 1:26.48 | 2:52.42 | 4:29.02 | 5:48.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 337 | 1:23.03 | 2:53.89 | 4:30.26 | 5:50.17 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lucas Strøbæk | 2001 | 337 | 1:27.72 | 2:57.23 | 4:31.63 | 5:50.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 336 | 1:31.70 | 2:58.29 | 4:33.58 | 5:50.55 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Christian Crone | 2001 | 333 | 1:23.42 | 2:55.74 | 4:37.23 | 5:51.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Alexander Stær | 2001 | 333 | 1:20.24 | 2:52.48 | 4:31.61 | 5:51.58 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 333 | 1:15.73 | 2:43.19 | 4:30.01 | 5:51.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Alfred Højberg | 2002 | 330 | 1:26.06 | 2:55.44 | 4:37.24 | 5:52.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | William S. Michaelsen | 2001 | 324 | 1:20.23 | 2:53.54 | 4:34.17 | 5:54.76 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 321 | 1:24.68 | 2:54.52 | 4:38.28 | 5:55.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Frølund | 2001 | 320 | 1:24.32 | 2:56.72 | 4:38.70 | 5:56.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Roar Andersen | 2001 | 318 | 1:26.82 | 2:57.67 | 4:43.34 | 5:56.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 317 | 1:32.92 | 2:57.61 | 4:39.52 | 5:57.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 312 | 1:24.28 | 2:52.09 | 4:41.57 | 5:59.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 312 | 1:27.31 | 2:57.28 | 4:39.60 | 5:59.37 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederik Røgind | 2001 | 311 | 1:23.76 | 2:58.29 | 4:38.63 | 5:59.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
32 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 307 | 1:17.66 | 2:51.68 | 4:42.51 | 6:01.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 307 | 1:23.61 | 2:53.20 | 4:37.70 | 6:01.32 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Benjamin Rohde | 2001 | 307 | 1:21.56 | 2:55.47 | 4:39.69 | 6:01.41 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Frederik Bornemann | 2001 | 305 | 1:27.07 | 2:57.78 | 4:43.62 | 6:02.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
36 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 303 | 1:28.38 | 2:58.08 | 4:43.42 | 6:02.80 | |||
Odder IGF | ||||||||||
37 | William W. Kofoed | 2001 | 302 | 1:24.11 | 2:55.20 | 4:43.40 | 6:03.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Carl Terp Larsen | 2001 | 301 | 1:24.92 | 3:00.36 | 4:38.95 | 6:03.67 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
39 | Rasmus Nielsen | 2001 | 300 | 1:29.98 | 3:01.96 | 4:46.32 | 6:03.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
40 | Nicolai Wiuff | 2002 | 299 | 1:27.32 | 3:02.75 | 4:44.18 | 6:04.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
41 | Frederik Bojesen | 2002 | 297 | 1:22.81 | 2:56.60 | 4:45.73 | 6:05.31 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
42 | Laurits Kenskov | 2001 | 297 | 1:22.56 | 2:52.49 | 4:44.68 | 6:05.37 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
43 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 296 | 1:21.36 | 2:59.82 | 4:46.42 | 6:05.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Matthias Hansen | 2001 | 293 | 1:21.71 | 2:53.85 | 4:48.03 | 6:06.75 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
45 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 290 | 1:29.87 | 3:01.10 | 4:49.96 | 6:07.98 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 289 | 1:28.30 | 2:57.13 | 4:47.13 | 6:08.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
47 | Gustav Stahl | 2002 | 289 | 1:38.19 | 3:07.72 | 4:47.96 | 6:08.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
48 | Christian Boutrup | 2003 | 286 | 1:31.05 | 3:06.87 | 4:52.19 | 6:09.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
49 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 284 | 1:33.67 | 3:04.70 | 4:48.26 | 6:10.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Valdemar Solok | 2001 | 279 | 1:28.73 | 3:03.40 | 4:52.58 | 6:12.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
51 | Sebastian M. Staal | 2002 | 278 | 1:30.96 | 3:06.60 | 4:51.65 | 6:13.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
52 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 278 | 1:37.20 | 3:05.33 | 4:51.23 | 6:13.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
53 | Thomas Langvad | 2002 | 275 | 1:31.30 | 3:08.09 | 4:53.85 | 6:14.79 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
54 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 274 | 1:28.76 | 3:07.11 | 4:52.32 | 6:15.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
55 | Thor Nielsen | 2002 | 269 | 1:30.83 | 3:13.05 | 4:56.82 | 6:17.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
56 | Mathias Holm | 2001 | 268 | 1:29.29 | 3:06.53 | 4:57.02 | 6:17.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
57 | Chris Rasmussen | 2001 | 265 | 1:30.95 | 3:08.95 | 4:57.78 | 6:19.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
58 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 260 | 1:32.80 | 3:09.08 | 4:57.28 | 6:21.98 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
59 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 256 | 1:37.97 | 3:16.88 | 4:59.71 | 6:23.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
60 | Gustav Sidenius | 2001 | 254 | 1:36.68 | 3:07.03 | 5:07.65 | 6:24.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
61 | Jannick Hansen | 2001 | 246 | 1:33.61 | 3:14.79 | 5:10.60 | 6:28.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
62 | Oskar Skov Grell | 2002 | 243 | 1:37.54 | 3:16.38 | 5:03.82 | 6:30.24 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
63 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 240 | 1:28.16 | 3:09.62 | 5:04.60 | 6:32.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Alexander Rendlev | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev 150m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Carl Peter Vittrup | 2001 | DSQ | ej forts bev 150m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Christian Hovmark | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 300m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Grene | 2001 | DSQ | Crawlben i fly 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Jensen | 2001 | DSQ | ryg afsl på mave | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Mert Kaya | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 606 | 28.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 562 | 28.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | 543 | 29.08 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | 541 | 29.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 503 | 29.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 487 | 30.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Rask Sander | 2002 | 473 | 30.45 | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 452 | 30.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 452 | 30.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 439 | 31.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Claudia Sperling | 2002 | 437 | 31.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Janner | 2002 | 433 | 31.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 431 | 31.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 429 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Sofie Krühlmann | 2002 | 419 | 31.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 411 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Josephine Kruse | 2002 | 407 | 32.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 407 | 32.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Natascha Laigaard | 2002 | 402 | 32.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lærke Knak | 2002 | 392 | 32.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Emilie Krog | 2002 | 391 | 32.43 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 391 | 32.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thea Søe Bach | 2002 | 391 | 32.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victoria Leth | 2002 | 391 | 32.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Mathilde van der Linden | 2002 | 390 | 32.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Laursen | 2002 | 389 | 32.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 388 | 32.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Sidsel Nielsen | 2002 | 388 | 32.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 386 | 32.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 383 | 32.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 376 | 32.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Isabella Bach | 2002 | 375 | 32.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Signe Bach | 2002 | 375 | 32.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 374 | 32.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
35 | Emilia Steen | 2002 | 371 | 33.00 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
36 | Fie Tönshoff | 2002 | 369 | 33.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 364 | 33.23 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 353 | 33.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Emma Bruhn | 2002 | 353 | 33.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emma Petersen | 2002 | 351 | 33.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Melanie Eggertsen | 2002 | 347 | 33.76 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
42 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 341 | 33.94 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 318 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 445 | 31.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | 426 | 31.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 414 | 31.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | 405 | 32.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 403 | 32.12 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 401 | 32.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 391 | 32.45 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tine Petersen | 2003 | 386 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 376 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 368 | 33.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida S Olesen | 2003 | 355 | 33.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 352 | 33.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 351 | 33.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 346 | 33.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 344 | 33.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 339 | 34.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 335 | 34.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 335 | 34.14 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 335 | 34.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Luna Gammelgaard | 2003 | 334 | 34.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea F. Johansen | 2003 | 334 | 34.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 333 | 34.22 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 331 | 34.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Molly Ibsen | 2003 | 329 | 34.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Marceline Lermark | 2003 | 326 | 34.45 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Barbara Blicher | 2003 | 315 | 34.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 314 | 34.90 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Linnea Hietala | 2004 | 304 | 35.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christina M. Glargaard | 2004 | 297 | 35.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 289 | 35.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Amalie Michelsen | 2003 | 286 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Sif Søgaard Fester | 2003 | 269 | 36.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Marie Elmgreen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 539 | 25.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 498 | 26.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 490 | 26.51 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 476 | 26.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 469 | 26.90 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 445 | 27.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | David Hjort | 2000 | 440 | 27.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | 439 | 27.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 437 | 27.54 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Rasmus Udbye | 2000 | 437 | 27.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 428 | 27.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lasse Maigaard | 2000 | 424 | 27.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Simon Brixner | 2000 | 418 | 27.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mikkel Salmansen | 2000 | 409 | 28.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Andreas Hansen | 2000 | 408 | 28.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 408 | 28.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 406 | 28.22 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Juul | 2000 | 405 | 28.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Johan Reimer | 2000 | 403 | 28.29 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Filip Bækgaard | 2000 | 400 | 28.36 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 400 | 28.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 397 | 28.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Owais Hamid | 2000 | 391 | 28.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 388 | 28.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 386 | 28.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 382 | 28.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simeon Franow | 2000 | 382 | 28.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thomas Frederiksen | 2000 | 377 | 28.92 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Oliver Larsen | 2000 | 357 | 29.45 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nicolai Sand | 2000 | 356 | 29.50 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
31 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 351 | 29.64 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Markus B. Hajdu | 2000 | 349 | 29.69 | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
33 | Kasper Bitzer | 2000 | 346 | 29.78 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
34 | William Schwab | 2000 | 340 | 29.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 299 | 31.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Emil Johansen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Christoffersen | 2001 | 457 | 27.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 431 | 27.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 417 | 27.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 411 | 28.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 411 | 28.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Jacob de Lisser | 2001 | 402 | 28.32 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 397 | 28.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Grandjean | 2001 | 396 | 28.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 387 | 28.67 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Felix Lund | 2001 | 383 | 28.77 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 377 | 28.94 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mads Toft | 2001 | 364 | 29.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 358 | 29.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 356 | 29.48 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 350 | 29.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 349 | 29.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Artúr Jegesi | 2002 | 348 | 29.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | 346 | 29.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lawrence Langley | 2001 | 342 | 29.88 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | August Weilguny | 2001 | 339 | 29.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ole Damgaard | 2002 | 338 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 330 | 30.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederik S. Løwe | 2001 | 330 | 30.24 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Oliver Mølby | 2001 | 327 | 30.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 326 | 30.37 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Anders Rasmussen | 2001 | 323 | 30.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 317 | 30.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Thomas Schiby | 2001 | 314 | 30.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Martin H. Abel | 2001 | 312 | 30.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rasmus Hald | 2001 | 311 | 30.84 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Jannick Lind | 2001 | 251 | 33.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Power Puff Piger 1 | 1900 | 469 | 4:58.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Celia Puggaard | 2003 | 39.74 | 1:21.64 | 1:21.64 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 36.58 | 1:17.99 | 2:39.63 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 30.66 | 1:11.44 | 3:51.07 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 31.55 | 1:07.50 | 4:58.57 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | 455 | 5:01.56 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 37.67 | 1:17.88 | 1:17.88 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 39.62 | 1:25.77 | 2:43.65 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 32.43 | 1:10.22 | 3:53.87 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 32.30 | 1:07.69 | 5:01.56 | ||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 0 | 420 | 5:09.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 36.47 | 1:15.42 | 1:15.42 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 41.23 | 1:29.73 | 2:45.15 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 34.68 | 1:20.97 | 4:06.12 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.93 | 1:03.73 | 5:09.85 | ||||||
4 | Helsingør Piger 1 | 2002 | 411 | 5:12.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 39.00 | 1:20.89 | 1:20.89 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 39.76 | 1:25.08 | 2:45.97 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 34.17 | 1:16.35 | 4:02.32 | ||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 33.30 | 1:09.71 | 5:12.03 | ||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 0 | 406 | 5:13.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Liva Palmund | 2002 | 36.39 | 1:15.26 | 1:15.26 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 40.20 | 1:24.98 | 2:40.24 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 37.70 | 1:21.35 | 4:01.59 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 33.76 | 1:11.74 | 5:13.33 | ||||||
6 | Piger Gti | 0 | 389 | 5:17.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
Karoline Barrett | 2002 | 36.17 | 1:16.48 | 1:16.48 | ||||||
Lærke Knak | 2002 | 44.18 | 1:34.86 | 2:51.34 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 30.45 | 1:08.01 | 3:59.35 | ||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 37.01 | 1:18.41 | 5:17.76 | ||||||
7 | Gsc Piger 1 | 2002 | 380 | 5:20.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 38.92 | 1:20.46 | 1:20.46 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 41.87 | 1:30.72 | 2:51.18 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 37.40 | 1:19.01 | 4:10.19 | ||||||
Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 32.78 | 1:10.16 | 5:20.35 | ||||||
8 | Hils Piger | 2002 | 371 | 5:22.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 38.87 | 1:20.06 | 1:20.06 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 37.68 | 1:20.72 | 2:40.78 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 39.06 | 1:26.79 | 4:07.57 | ||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 36.32 | 1:15.12 | 5:22.69 | ||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | 358 | 5:26.76 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 37.06 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 44.93 | 1:35.80 | 2:51.90 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 35.69 | 1:20.68 | 4:12.58 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 33.40 | 1:14.18 | 5:26.76 | ||||||
10 | Hovedstad Piger 1 | 2002 | 354 | 5:27.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Bast | 2002 | 41.93 | 1:26.12 | 1:26.12 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 44.25 | 1:33.21 | 2:59.33 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 34.79 | 1:14.95 | 4:14.28 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 35.27 | 1:13.50 | 5:27.78 | ||||||
11 | Aalborg Piger | 0 | 353 | 5:28.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 41.20 | 1:24.61 | 1:24.61 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 42.87 | 1:30.31 | 2:54.92 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 37.26 | 1:18.74 | 4:13.66 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 34.76 | 1:14.44 | 5:28.10 | ||||||
12 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 353 | 5:28.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Laura Grøn Teschl | 2002 | 40.15 | 1:23.89 | 1:23.89 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 43.46 | 1:33.52 | 2:57.41 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 35.86 | 1:21.60 | 4:19.01 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 33.01 | 1:09.28 | 5:28.29 | ||||||
13 | Odder Piger | 2002 | 340 | 5:32.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Marie Christensen | 2002 | 37.05 | 1:16.49 | 1:16.49 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 46.36 | 1:37.04 | 2:53.53 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 39.89 | 1:28.25 | 4:21.78 | ||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 32.44 | 1:10.41 | 5:32.19 | ||||||
14 | Triton Piger | 0 | 339 | 5:32.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 39.87 | 1:22.62 | 1:22.62 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 43.45 | 1:30.76 | 2:53.38 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 42.13 | 1:32.54 | 4:25.92 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 31.44 | 1:06.87 | 5:32.79 | ||||||
15 | Thisted Piger | 2002 | 332 | 5:34.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 39.27 | 1:20.88 | 1:20.88 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 43.45 | 1:32.99 | 2:53.87 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 37.25 | 1:22.35 | 4:16.22 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 37.92 | 1:18.62 | 5:34.84 | ||||||
16 | Gsc Piger 2 | 2002 | 328 | 5:36.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 42.72 | 1:26.92 | 1:26.92 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 43.37 | 1:35.20 | 3:02.12 | ||||||
Aya Bødker Grann | 2002 | 36.90 | 1:22.68 | 4:24.80 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 33.13 | 1:11.46 | 5:36.26 | ||||||
17 | Køge Piger | 2002 | 325 | 5:37.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Clara Dreier | 2004 | 43.03 | 1:29.63 | 1:29.63 | ||||||
Camilla Mølgaard | 2002 | 43.54 | 1:33.92 | 3:03.55 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 34.86 | 1:19.58 | 4:23.13 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 35.47 | 1:14.22 | 5:37.35 | ||||||
18 | Power Puff Piger 2 | 1900 | 316 | 5:40.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Caroline Brink | 2003 | 42.61 | 1:28.95 | 1:28.95 | ||||||
Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 45.25 | 1:37.88 | 3:06.83 | ||||||
Emma Pedersen | 2002 | 34.69 | 1:18.41 | 4:25.24 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 36.05 | 1:15.13 | 5:40.37 | ||||||
19 | Gsc Piger 3 | 2002 | 311 | 5:42.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 42.86 | 1:27.42 | 1:27.42 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 47.16 | 1:39.78 | 3:07.20 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 37.70 | 1:22.23 | 4:29.43 | ||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 33.99 | 1:13.03 | 5:42.46 | ||||||
20 | Stm Piger | 0 | 310 | 5:42.58 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 40.17 | 1:24.10 | 1:24.10 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 42.97 | 1:31.44 | 2:55.54 | ||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 43.97 | 1:35.56 | 4:31.10 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 33.85 | 1:11.48 | 5:42.58 | ||||||
21 | Power Puff Piger 3 | 1900 | 294 | 5:48.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Tine Petersen | 2003 | 45.04 | 1:32.35 | 1:32.35 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 44.23 | 1:34.02 | 3:06.37 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 38.87 | 1:29.29 | 4:35.66 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 35.84 | 1:13.28 | 5:48.94 | ||||||
22 | Helsingør Piger 2 | 2002 | 292 | 5:49.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Hietala | 2002 | 41.83 | 1:26.62 | 1:26.62 | ||||||
Karoline Christensen | 2002 | 46.61 | 1:38.88 | 3:05.50 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 42.69 | 1:31.90 | 4:37.40 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 34.31 | 1:12.36 | 5:49.76 | ||||||
23 | Viborg Piger | 0 | 288 | 5:51.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 42.55 | 1:28.47 | 1:28.47 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 45.84 | 1:36.87 | 3:05.34 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 41.28 | 1:28.98 | 4:34.32 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 35.58 | 1:17.06 | 5:51.38 | ||||||
24 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | 278 | 5:55.51 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Marceline Lermark | 2003 | 43.28 | 1:29.78 | 1:29.78 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 48.59 | 1:43.77 | 3:13.55 | ||||||
Sofie Høvring | 2004 | 41.34 | 1:27.28 | 4:40.83 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 34.91 | 1:14.68 | 5:55.51 | ||||||
25 | Vejles Prinsesser | 0 | 273 | 5:57.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 44.24 | 1:32.82 | 1:32.82 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 46.32 | 1:41.60 | 3:14.42 | ||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 38.64 | 1:26.85 | 4:41.27 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 35.90 | 1:16.19 | 5:57.46 | ||||||
26 | Sigma Piger 2 | 2002 | 270 | 5:58.62 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 43.99 | 1:29.53 | 1:29.53 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 43.87 | 1:32.72 | 3:02.25 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 44.12 | 1:38.25 | 4:40.50 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 36.51 | 1:18.12 | 5:58.62 | ||||||
27 | Lyngby Piger 2 | 0 | 258 | 6:04.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 43.24 | 1:29.96 | 1:29.96 | ||||||
Sif Søgaard Fester | 2003 | 47.29 | 1:40.62 | 3:10.58 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 40.23 | 1:40.60 | 4:51.18 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 34.63 | 1:13.07 | 6:04.25 | ||||||
28 | Gentofte Piger 2 | 2003 | 255 | 6:05.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 42.09 | 1:29.67 | 1:29.67 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 45.40 | 1:36.50 | 3:06.17 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 45.39 | 1:42.01 | 4:48.18 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 35.87 | 1:17.46 | 6:05.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | 484 | 4:23.85 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 32.55 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 33.83 | 1:12.16 | 2:19.14 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 29.36 | 1:03.88 | 3:23.02 | ||||||
Yukia Hansen | 2000 | 28.96 | 1:00.83 | 4:23.85 | ||||||
2 | Triton Drenge | 0 | 476 | 4:25.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 32.88 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 34.30 | 1:13.56 | 2:23.01 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 29.04 | 1:01.88 | 3:24.89 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 28.82 | 1:00.52 | 4:25.41 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2000 | 452 | 4:30.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 33.72 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 32.75 | 1:11.30 | 2:22.31 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 30.33 | 1:07.42 | 3:29.73 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 28.25 | 1:00.34 | 4:30.07 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 432 | 4:34.10 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 34.22 | 1:11.57 | 1:11.57 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 35.62 | 1:15.81 | 2:27.38 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.57 | 1:05.91 | 3:33.29 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 29.03 | 1:00.81 | 4:34.10 | ||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | 432 | 4:34.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 33.78 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 35.93 | 1:18.82 | 2:29.17 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.62 | 1:02.57 | 3:31.74 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 29.28 | 1:02.39 | 4:34.13 | ||||||
6 | Sto Drenge 1 | 0 | 405 | 4:40.01 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 32.70 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 35.82 | 1:19.11 | 2:27.10 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 32.06 | 1:11.86 | 3:38.96 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 28.92 | 1:01.05 | 4:40.01 | ||||||
7 | Vejles Drenge | 0 | 396 | 4:42.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 34.08 | 1:10.30 | 1:10.30 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 39.09 | 1:23.76 | 2:34.06 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 29.61 | 1:04.16 | 3:38.22 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 30.19 | 1:03.96 | 4:42.18 | ||||||
8 | Stv Drenge | 2000 | 386 | 4:44.64 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 31.68 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 39.44 | 1:24.36 | 2:31.06 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 32.52 | 1:09.85 | 3:40.91 | ||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 29.91 | 1:03.73 | 4:44.64 | ||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 375 | 4:47.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 32.29 | 1:07.50 | 1:07.50 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 36.29 | 1:16.90 | 2:24.40 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 36.99 | 1:20.58 | 3:44.98 | ||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 29.43 | 1:02.41 | 4:47.39 | ||||||
10 | Drenge Gti | 0 | 375 | 4:47.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 39.79 | 1:20.66 | 1:20.66 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 33.69 | 1:12.89 | 2:33.55 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 29.88 | 1:04.91 | 3:38.46 | ||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 32.13 | 1:08.97 | 4:47.43 | ||||||
11 | Køge 1 | 2000 | 374 | 4:47.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 36.76 | 1:15.45 | 1:15.45 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 35.77 | 1:18.20 | 2:33.65 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 32.13 | 1:08.92 | 3:42.57 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 30.05 | 1:04.87 | 4:47.44 | ||||||
12 | Sto Drenge 2 | 0 | 374 | 4:47.69 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 33.57 | 1:10.30 | 1:10.30 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 36.02 | 1:17.86 | 2:28.16 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 33.96 | 1:16.12 | 3:44.28 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 30.15 | 1:03.41 | 4:47.69 | ||||||
13 | Lyngby Drenge 1 | 0 | 366 | 4:49.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
William Textor Broch | 2001 | 36.34 | 1:14.25 | 1:14.25 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 37.83 | 1:20.27 | 2:34.52 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 34.72 | 1:14.52 | 3:49.04 | ||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 29.47 | 1:00.59 | 4:49.63 | ||||||
14 | Kvik Drenge | 1900 | 366 | 4:49.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 34.08 | 1:11.31 | 1:11.31 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 38.13 | 1:22.90 | 2:34.21 | ||||||
Gustav Schlichtkrull | 2001 | 33.40 | 1:13.21 | 3:47.42 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 29.12 | 1:02.35 | 4:49.77 | ||||||
15 | Hsc Drenge | 0 | 364 | 4:50.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 34.50 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 40.49 | 1:27.64 | 2:36.74 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 30.42 | 1:06.39 | 3:43.13 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 31.63 | 1:06.92 | 4:50.05 | ||||||
16 | Stm Drenge | 0 | 364 | 4:50.10 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 33.44 | 1:10.67 | 1:10.67 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 40.76 | 1:27.01 | 2:37.68 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 32.09 | 1:10.46 | 3:48.14 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 29.77 | 1:01.96 | 4:50.10 | ||||||
17 | Ringsted Drenge | 2001 | 357 | 4:52.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Victor Grandjean | 2001 | 35.24 | 1:12.93 | 1:12.93 | ||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 40.35 | 1:25.76 | 2:38.69 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 32.96 | 1:09.82 | 3:48.51 | ||||||
Daniel Schytte | 2000 | 29.55 | 1:03.57 | 4:52.08 | ||||||
18 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 345 | 4:55.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 36.26 | 1:15.09 | 1:15.09 | ||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 40.59 | 1:26.81 | 2:41.90 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 32.26 | 1:12.64 | 3:54.54 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 29.24 | 1:00.95 | 4:55.49 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge | 2000 | 341 | 4:56.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 33.47 | 1:09.48 | 1:09.48 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 40.63 | 1:26.95 | 2:36.43 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 33.91 | 1:13.82 | 3:50.25 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 30.92 | 1:06.42 | 4:56.67 | ||||||
20 | Gsc Drenge 2 | 2000 | 336 | 4:57.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 36.30 | 1:13.84 | 1:13.84 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 39.27 | 1:25.94 | 2:39.78 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 31.77 | 1:09.81 | 3:49.59 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 32.43 | 1:08.31 | 4:57.90 | ||||||
21 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | 336 | 4:58.04 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 37.01 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 40.93 | 1:28.37 | 2:43.93 | ||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 32.65 | 1:11.05 | 3:54.98 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 30.67 | 1:03.06 | 4:58.04 | ||||||
22 | Thisted Drenge | 2000 | 319 | 5:03.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mads Kloster | 2002 | 37.28 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 42.68 | 1:32.71 | 2:49.64 | ||||||
Andrej Jessen | 2000 | 30.99 | 1:08.33 | 3:57.97 | ||||||
Alexander Dahl | 2000 | 30.59 | 1:05.15 | 5:03.12 | ||||||
23 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 302 | 5:08.78 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 37.05 | 1:17.92 | 1:17.92 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 39.81 | 1:26.76 | 2:44.68 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 34.90 | 1:19.63 | 4:04.31 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 30.01 | 1:04.47 | 5:08.78 | ||||||
24 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | 295 | 5:11.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
William Houen | 2001 | 37.49 | 1:17.92 | 1:17.92 | ||||||
Jannick Lind | 2001 | 41.39 | 1:28.71 | 2:46.63 | ||||||
William Schwab | 2000 | 35.02 | 1:16.95 | 4:03.58 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 32.14 | 1:07.63 | 5:11.21 | ||||||
24 | Aalborg Drenge | 2000 | 295 | 5:11.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 38.55 | 1:19.45 | 1:19.45 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 42.52 | 1:32.19 | 2:51.64 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 33.21 | 1:13.01 | 4:04.65 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 32.34 | 1:06.56 | 5:11.21 | ||||||
26 | Køge 2 | 2000 | 272 | 5:19.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 37.78 | 1:19.27 | 1:19.27 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 40.52 | 1:26.94 | 2:46.21 | ||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 37.84 | 1:24.24 | 4:10.45 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 33.44 | 1:09.22 | 5:19.67 | ||||||
27 | Vat-Cph Drenge 3 | 0 | 263 | 5:23.13 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 36.70 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 46.36 | 1:38.98 | 2:57.58 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 34.12 | 1:18.06 | 4:15.64 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 31.54 | 1:07.49 | 5:23.13 | ||||||
28 | Esbjerg Boys 2 | 2000 | 248 | 5:29.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 39.56 | 1:20.78 | 1:20.78 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 46.78 | 1:38.77 | 2:59.55 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 36.34 | 1:21.64 | 4:21.19 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 33.19 | 1:08.58 | 5:29.77 | ||||||
29 | Sigma Drenge 2 | 2000 | 237 | 5:34.64 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 38.40 | 1:19.74 | 1:19.74 | ||||||
Sebastian M. Staal | 2002 | 43.89 | 1:31.91 | 2:51.65 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 40.15 | 1:28.57 | 4:20.22 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.90 | 1:14.42 | 5:34.64 | ||||||
- | Esbjerg Boys 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart 1. skifte | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 34.83 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
- | Hovedstad Drenge | 2000 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 37.22 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 19, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | 516 | 8:41.64 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 1:01.23 | 2:07.58 | 2:07.58 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 1:05.70 | 2:14.69 | 4:22.27 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:01.24 | 2:10.17 | 6:32.44 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 1:00.33 | 2:09.20 | 8:41.64 | ||||||
2 | Vejles Drenge | 0 | 485 | 8:52.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Jakob Juul | 2000 | 1:03.29 | 2:09.86 | 2:09.86 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 1:06.59 | 2:22.12 | 4:31.98 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 1:04.45 | 2:14.73 | 6:46.71 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 59.89 | 2:05.90 | 8:52.61 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2000 | 480 | 8:54.28 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 1:02.29 | 2:10.87 | 2:10.87 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 1:04.34 | 2:17.72 | 4:28.59 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 1:07.82 | 2:21.31 | 6:49.90 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 58.88 | 2:04.38 | 8:54.28 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 479 | 8:54.65 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Søren Wolf | 2000 | 1:02.17 | 2:11.19 | 2:11.19 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 1:03.88 | 2:14.31 | 4:25.50 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 1:06.78 | 2:16.83 | 6:42.33 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 1:01.94 | 2:12.32 | 8:54.65 | ||||||
5 | Sto Drenge 1 | 0 | 472 | 8:57.45 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:04.93 | 2:16.58 | 2:16.58 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 1:05.60 | 2:15.39 | 4:31.97 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:04.45 | 2:13.84 | 6:45.81 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 1:03.61 | 2:11.64 | 8:57.45 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 1900 | 452 | 9:05.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:04.01 | 2:12.55 | 2:12.55 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:04.39 | 2:16.76 | 4:29.31 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 1:05.30 | 2:18.11 | 6:47.42 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:04.64 | 2:17.76 | 9:05.18 | ||||||
7 | Triton Drenge | 0 | 436 | 9:11.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 1:04.82 | 2:15.70 | 2:15.70 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:04.85 | 2:17.85 | 4:33.55 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 1:12.00 | 2:25.95 | 6:59.50 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:03.41 | 2:12.13 | 9:11.63 | ||||||
8 | Køge 1 | 2000 | 433 | 9:12.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 1:05.05 | 2:13.92 | 2:13.92 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:05.87 | 2:18.51 | 4:32.43 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 1:07.59 | 2:22.16 | 6:54.59 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:07.59 | 2:18.31 | 9:12.90 | ||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 427 | 9:15.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 1:09.19 | 2:21.85 | 2:21.85 | ||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 1:10.84 | 2:25.95 | 4:47.80 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 1:04.73 | 2:20.10 | 7:07.90 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:00.78 | 2:07.74 | 9:15.64 | ||||||
10 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 420 | 9:18.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:03.09 | 2:12.53 | 2:12.53 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 1:02.11 | 2:07.79 | 4:20.32 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 1:11.27 | 2:28.70 | 6:49.02 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 1:11.05 | 2:29.56 | 9:18.58 | ||||||
11 | Drenge Gti | 0 | 409 | 9:23.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 1:00.72 | 2:07.26 | 2:07.26 | ||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 1:13.44 | 2:34.86 | 4:42.12 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 1:10.78 | 2:27.18 | 7:09.30 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 1:05.22 | 2:14.16 | 9:23.46 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 2000 | 407 | 9:24.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:08.16 | 2:21.23 | 2:21.23 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 1:10.29 | 2:25.95 | 4:47.18 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:03.32 | 2:12.95 | 7:00.13 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 1:09.07 | 2:24.39 | 9:24.52 | ||||||
13 | Stm Drenge | 0 | 395 | 9:30.15 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Jens Sørensen | 2001 | 1:04.54 | 2:14.26 | 2:14.26 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 1:08.33 | 2:21.60 | 4:35.86 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 1:13.78 | 2:29.97 | 7:05.83 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 1:06.78 | 2:24.32 | 9:30.15 | ||||||
14 | Stv Drenge | 2000 | 395 | 9:30.35 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 1:08.50 | 2:22.77 | 2:22.77 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 1:05.14 | 2:13.58 | 4:36.35 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 1:11.39 | 2:27.84 | 7:04.19 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 1:08.69 | 2:26.16 | 9:30.35 | ||||||
15 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | 384 | 9:35.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
William Houen | 2001 | 1:08.33 | 2:20.34 | 2:20.34 | ||||||
William Schwab | 2000 | 1:10.67 | 2:29.38 | 4:49.72 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 1:09.50 | 2:27.62 | 7:17.34 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 1:05.10 | 2:18.35 | 9:35.69 | ||||||
16 | Esbjerg Boys 1 | 2000 | 382 | 9:36.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Mølby | 2001 | 1:07.97 | 2:22.73 | 2:22.73 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 1:08.47 | 2:24.65 | 4:47.38 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 1:09.56 | 2:24.00 | 7:11.38 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 1:10.17 | 2:25.21 | 9:36.59 | ||||||
17 | Hovedstad Drenge | 2000 | 376 | 9:39.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 1:09.74 | 2:27.20 | 2:27.20 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:12.19 | 2:30.09 | 4:57.29 | ||||||
August Bugge | 2000 | 1:10.92 | 2:23.95 | 7:21.24 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 1:07.31 | 2:18.62 | 9:39.86 | ||||||
18 | Hsc Drenge | 0 | 374 | 9:40.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 1:06.07 | 2:14.43 | 2:14.43 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 1:06.45 | 2:18.77 | 4:33.20 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 1:12.38 | 2:28.87 | 7:02.07 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 1:14.48 | 2:38.41 | 9:40.48 | ||||||
19 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 372 | 9:41.87 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:09.61 | 2:27.67 | 2:27.67 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 1:05.50 | 2:18.00 | 4:45.67 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 1:07.02 | 2:20.23 | 7:05.90 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 1:15.20 | 2:35.97 | 9:41.87 | ||||||
20 | Aalborg Drenge | 2000 | 358 | 9:49.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:09.38 | 2:23.28 | 2:23.28 | ||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 1:13.96 | 2:33.97 | 4:57.25 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 1:13.58 | 2:28.97 | 7:26.22 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:10.66 | 2:23.07 | 9:49.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 20, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Power Puff Piger 1 | 1900 | 517 | 9:35.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:05.58 | 2:17.64 | 2:17.64 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 1:10.23 | 2:30.73 | 4:48.37 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:05.06 | 2:19.66 | 7:08.03 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:11.48 | 2:27.48 | 9:35.51 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | 507 | 9:39.12 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:08.24 | 2:19.76 | 2:19.76 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 1:10.72 | 2:27.03 | 4:46.79 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:09.97 | 2:29.80 | 7:16.59 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:08.12 | 2:22.53 | 9:39.12 | ||||||
3 | Piger Gti | 0 | 445 | 10:04.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
Lærke Knak | 2002 | 1:11.34 | 2:32.83 | 2:32.83 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 1:04.81 | 2:22.01 | 4:54.84 | ||||||
Julie S. S. Mortensen | 2002 | 1:25.92 | 2:58.33 | 7:53.17 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 1:03.04 | 2:11.78 | 10:04.95 | ||||||
4 | Roskilde Piger 1 | 0 | 444 | 10:05.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ida Buxbom Andersen | 2002 | 1:14.04 | 2:35.65 | 2:35.65 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:13.40 | 2:33.95 | 5:09.60 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:12.42 | 2:29.21 | 7:38.81 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:09.64 | 2:26.52 | 10:05.33 | ||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 425 | 10:14.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 1:13.29 | 2:31.86 | 2:31.86 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:08.57 | 2:29.58 | 5:01.44 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 1:14.93 | 2:37.43 | 7:38.87 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 1:14.26 | 2:35.33 | 10:14.20 | ||||||
6 | Gsc Piger 1 | 2002 | 401 | 10:26.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:13.46 | 2:31.55 | 2:31.55 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:19.27 | 2:41.90 | 5:13.45 | ||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 1:14.23 | 2:37.49 | 7:50.94 | ||||||
Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 1:14.36 | 2:35.63 | 10:26.57 | ||||||
7 | Hovedstad Piger 1 | 2002 | 387 | 10:34.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:10.59 | 2:29.93 | 2:29.93 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 1:14.57 | 2:34.63 | 5:04.56 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 1:16.70 | 2:37.79 | 7:42.35 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:22.32 | 2:51.66 | 10:34.01 | ||||||
8 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | 381 | 10:37.12 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 1:19.29 | 2:43.11 | 2:43.11 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 1:11.54 | 2:28.19 | 5:11.30 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 1:15.56 | 2:40.67 | 7:51.97 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 1:20.14 | 2:45.15 | 10:37.12 | ||||||
9 | Aalborg Piger | 0 | 379 | 10:38.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:14.49 | 2:33.64 | 2:33.64 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:16.14 | 2:38.36 | 5:12.00 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:59.41 | 4:02.04 | 9:14.04 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 1:23.99 | 1:23.99 | 10:38.03 | ||||||
10 | Triton Piger | 0 | 372 | 10:42.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Laura Janner | 2002 | 1:11.37 | 2:29.52 | 2:29.52 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:14.62 | 2:36.78 | 5:06.30 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:16.66 | 2:38.55 | 7:44.85 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:25.02 | 2:57.24 | 10:42.09 | ||||||
11 | Stm Piger | 0 | 360 | 10:49.26 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:16.61 | 2:39.77 | 2:39.77 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:14.62 | 2:37.12 | 5:16.89 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 1:22.49 | 2:48.21 | 8:05.10 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 1:18.85 | 2:44.16 | 10:49.26 | ||||||
12 | Vejles Prinsesser | 0 | 321 | 11:14.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 1:18.28 | 2:43.95 | 2:43.95 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:23.99 | 2:50.51 | 5:34.46 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:18.99 | 2:43.74 | 8:18.20 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:23.82 | 2:56.35 | 11:14.55 | ||||||
13 | Viborg Piger | 0 | 301 | 11:29.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:22.11 | 2:53.63 | 2:53.63 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:16.35 | 2:41.06 | 5:34.69 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 1:27.58 | 3:03.14 | 8:37.83 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:17.96 | 2:51.32 | 11:29.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 578 | 29.85 | 1:05.96 | 1:45.74 | 2:16.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 556 | 29.77 | 1:05.21 | 1:46.55 | 2:18.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | 522 | 30.35 | 1:06.99 | 1:47.06 | 2:21.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 508 | 30.89 | 1:10.61 | 1:49.80 | 2:22.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 501 | 30.18 | 1:08.24 | 1:51.21 | 2:23.52 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 480 | 30.72 | 1:08.19 | 1:52.04 | 2:25.55 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 478 | 31.68 | 1:08.47 | 1:52.16 | 2:25.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 472 | 29.93 | 1:08.63 | 1:50.94 | 2:26.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Casper Christiansen | 2000 | 465 | 30.44 | 1:08.43 | 1:52.49 | 2:27.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 462 | 30.79 | 1:09.09 | 1:54.29 | 2:27.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 454 | 31.73 | 1:11.13 | 1:54.40 | 2:28.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 450 | 30.81 | 1:09.17 | 1:54.40 | 2:28.75 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simeon Franow | 2000 | 444 | 30.10 | 1:09.25 | 1:54.76 | 2:29.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 438 | 32.05 | 1:15.05 | 1:57.35 | 2:30.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | David Hjort | 2000 | 435 | 30.02 | 1:08.49 | 1:55.20 | 2:30.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Markus Kjeldsen | 2000 | 434 | 32.80 | 1:11.31 | 1:57.63 | 2:30.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julius Thielst | 2000 | 432 | 29.66 | 1:09.46 | 1:55.13 | 2:30.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 428 | 31.42 | 1:14.68 | 1:59.11 | 2:31.20 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 427 | 32.25 | 1:12.06 | 1:57.48 | 2:31.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Jacob Holm | 2000 | 421 | 33.46 | 1:15.38 | 1:57.21 | 2:32.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ferdinand Wahl | 2000 | 417 | 33.62 | 1:13.32 | 1:59.26 | 2:32.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Frederik Palmø | 2000 | 414 | 33.21 | 1:12.77 | 1:58.91 | 2:32.90 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 410 | 33.29 | 1:13.17 | 1:57.02 | 2:33.44 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thor B. Hansen | 2000 | 407 | 33.54 | 1:13.41 | 1:58.77 | 2:33.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 401 | 34.30 | 1:12.97 | 1:58.13 | 2:34.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Owais Hamid | 2000 | 395 | 32.27 | 1:14.71 | 2:00.09 | 2:35.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lucas Christoffersen | 2000 | 386 | 34.95 | 1:14.73 | 2:01.66 | 2:36.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 386 | 32.78 | 1:59.94 | 2:36.57 | 2:36.57 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 385 | 33.84 | 1:15.96 | 2:02.56 | 2:36.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 384 | 33.35 | 1:14.98 | 1:59.04 | 2:36.84 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mads Møller | 2000 | 383 | 32.55 | 1:14.99 | 2:01.02 | 2:36.88 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Mads Sørensen | 2000 | 381 | 34.10 | 1:16.41 | 2:04.44 | 2:37.24 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 378 | 33.02 | 1:15.52 | 2:02.30 | 2:37.60 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
34 | Filip Bækgaard | 2000 | 376 | 33.59 | 1:13.28 | 2:00.68 | 2:37.91 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
35 | Simon Brixner | 2000 | 373 | 33.11 | 1:15.75 | 2:03.46 | 2:38.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 366 | 36.10 | 1:17.13 | 2:03.73 | 2:39.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 365 | 33.75 | 1:14.87 | 2:04.07 | 2:39.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Sipan Kawiani | 2000 | 361 | 35.80 | 1:15.76 | 2:03.96 | 2:40.07 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
39 | Johan Theis Møller | 2000 | 357 | 33.24 | 1:15.01 | 2:04.86 | 2:40.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Andreas Jørgensen | 2000 | 354 | 33.08 | 1:14.70 | 2:03.43 | 2:41.08 | |||
Kolding SK | ||||||||||
41 | Johan Reimer | 2000 | 350 | 33.56 | 1:15.89 | 2:03.31 | 2:41.66 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Jakob Mose | 2000 | 332 | 33.05 | 1:16.01 | 2:07.03 | 2:44.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mads Witthøft | 2000 | 326 | 37.05 | 1:17.75 | 2:08.42 | 2:45.53 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
44 | Kristian Mortensen | 2000 | 324 | 37.73 | 1:21.89 | 2:09.49 | 2:45.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
45 | Marcus Pedersen | 2000 | 323 | 35.04 | 1:19.10 | 2:09.58 | 2:46.10 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 315 | 38.46 | 1:24.00 | 2:09.72 | 2:47.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Ejby | 2000 | akut syg | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Hatting Petersen | 2000 | DSQ | Ej samt. berør 150m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Jakob Juul | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Kasper Jørgensen | 2000 | DSQ | afslut på maven 100m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 532 | 30.53 | 1:05.75 | 1:45.81 | 2:20.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 470 | 31.25 | 1:10.10 | 1:54.12 | 2:26.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 466 | 29.97 | 1:11.24 | 1:52.60 | 2:27.00 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 439 | 30.78 | 1:07.79 | 1:53.84 | 2:29.92 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 409 | 33.72 | 1:14.54 | 1:58.58 | 2:33.48 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 398 | 33.05 | 1:11.81 | 2:00.42 | 2:34.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jacob de Lisser | 2001 | 395 | 32.05 | 1:13.46 | 2:01.72 | 2:35.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jens Sørensen | 2001 | 395 | 33.00 | 1:13.68 | 2:01.80 | 2:35.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 385 | 37.28 | 1:19.30 | 2:00.80 | 2:36.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mads Sørensen | 2001 | 378 | 33.69 | 1:16.94 | 2:02.72 | 2:37.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 373 | 32.96 | 1:13.28 | 2:03.05 | 2:38.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Anders Rasmussen | 2001 | 373 | 33.89 | 1:15.00 | 2:03.28 | 2:38.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 365 | 33.87 | 1:15.48 | 2:04.01 | 2:39.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 360 | 36.70 | 1:19.24 | 2:04.77 | 2:40.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Pedersen | 2002 | 359 | 33.40 | 1:13.54 | 2:03.12 | 2:40.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 358 | 34.11 | 1:13.08 | 2:03.42 | 2:40.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 358 | 33.93 | 1:16.57 | 2:04.74 | 2:40.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | 355 | 35.76 | 1:16.40 | 2:03.90 | 2:40.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 351 | 35.29 | 1:16.87 | 2:03.85 | 2:41.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Ole Damgaard | 2002 | 349 | 34.68 | 1:16.10 | 2:07.50 | 2:41.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | August Weilguny | 2001 | 345 | 34.14 | 1:18.50 | 2:06.47 | 2:42.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Rendlev | 2001 | 344 | 34.39 | 1:15.53 | 2:09.03 | 2:42.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Gustav Stjernholm | 2002 | 337 | 36.75 | 1:17.89 | 2:04.10 | 2:43.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 336 | 33.33 | 1:14.85 | 2:04.68 | 2:43.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | William S. Michaelsen | 2001 | 335 | 34.80 | 1:19.19 | 2:06.91 | 2:44.05 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lucas Strøbæk | 2001 | 334 | 38.92 | 1:22.43 | 2:08.04 | 2:44.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anders Vestergaard | 2001 | 334 | 36.74 | 1:17.74 | 2:06.05 | 2:44.19 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
28 | Christian Crone | 2001 | 331 | 36.36 | 1:19.57 | 2:09.59 | 2:44.70 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 331 | 33.59 | 1:15.25 | 2:06.55 | 2:44.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 330 | 33.52 | 1:20.55 | 2:08.49 | 2:44.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Alexander Stær | 2001 | 330 | 34.44 | 1:18.87 | 2:07.15 | 2:44.88 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 330 | 36.84 | 1:16.44 | 2:08.19 | 2:44.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 330 | 36.76 | 1:17.57 | 2:06.32 | 2:44.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 328 | 37.60 | 1:20.23 | 2:07.80 | 2:45.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emil Kragh | 2001 | 326 | 36.30 | 1:20.50 | 2:08.15 | 2:45.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
36 | Alfred August Grubert | 2001 | 325 | 38.17 | 1:19.75 | 2:07.47 | 2:45.77 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Oliver Frølund | 2001 | 324 | 35.74 | 1:19.33 | 2:08.93 | 2:45.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jakob Grene | 2001 | 323 | 36.31 | 1:20.19 | 2:09.60 | 2:46.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mike Johansen | 2001 | 322 | 38.05 | 1:19.56 | 2:11.71 | 2:46.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
40 | Rasmus Nielsen | 2001 | 318 | 36.67 | 1:18.65 | 2:09.78 | 2:46.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
41 | Mert Kaya | 2001 | 314 | 36.04 | 1:19.74 | 2:10.63 | 2:47.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
42 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 314 | 35.85 | 1:22.02 | 2:13.87 | 2:47.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Mathias Rasmussen | 2001 | 313 | 36.42 | 1:19.40 | 2:09.42 | 2:47.75 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
44 | Frederik Røgind | 2001 | 306 | 35.81 | 1:21.72 | 2:10.67 | 2:49.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
45 | Nicolai Wiuff | 2002 | 304 | 36.74 | 1:23.20 | 2:11.36 | 2:49.40 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
46 | Mads Kloster | 2002 | 303 | 36.60 | 1:18.23 | 2:13.01 | 2:49.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Gustav Fabiansen | 2002 | 300 | 36.29 | 1:20.36 | 2:10.82 | 2:50.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Roar Andersen | 2001 | 291 | 37.33 | 1:22.25 | 2:15.02 | 2:51.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
49 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 289 | 36.47 | 1:20.20 | 2:12.94 | 2:52.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
50 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 288 | 37.57 | 1:21.06 | 2:13.25 | 2:52.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Valdemar Solok | 2001 | 286 | 36.84 | 1:21.50 | 2:15.27 | 2:53.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 282 | 37.55 | 1:18.96 | 2:14.46 | 2:53.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
53 | William I. Kristiansen | 2001 | 282 | 37.16 | 1:21.59 | 2:16.81 | 2:53.80 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
54 | William W. Kofoed | 2001 | 280 | 36.77 | 1:22.01 | 2:15.32 | 2:54.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
55 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 279 | 39.81 | 1:25.27 | 2:16.42 | 2:54.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
56 | Thomas Langvad | 2002 | 279 | 38.15 | 1:24.63 | 2:16.29 | 2:54.44 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
57 | Sebastian M. Staal | 2002 | 277 | 40.33 | 1:24.69 | 2:15.97 | 2:54.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
58 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 274 | 39.60 | 1:25.17 | 2:16.48 | 2:55.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 273 | 38.89 | 1:23.23 | 2:17.12 | 2:55.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
60 | Filip Cederstrøm | 2002 | 272 | 38.62 | 1:24.44 | 2:14.88 | 2:55.76 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
61 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 267 | 37.50 | 1:24.40 | 2:17.53 | 2:56.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
62 | Christian Boutrup | 2003 | 262 | 39.82 | 1:27.40 | 2:20.16 | 2:57.94 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
63 | Christian Hovmark | 2001 | 262 | 40.16 | 1:28.82 | 2:18.55 | 2:58.10 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
64 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 259 | 42.96 | 1:25.59 | 2:18.06 | 2:58.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
65 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 255 | 36.91 | 1:23.65 | 2:18.00 | 2:59.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
66 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 251 | 41.76 | 1:29.36 | 2:19.41 | 3:00.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
67 | Chris Rasmussen | 2001 | 244 | 39.60 | 1:26.38 | 2:22.13 | 3:02.38 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DSQ | Asyn. ben i fly 25m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Bonde | 2001 | DSQ | aflsut på mave 100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | DSQ | crawlarm efter start | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 573 | 32.15 | 1:12.15 | 1:54.98 | 2:31.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 514 | 33.27 | 1:14.55 | 2:01.77 | 2:37.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 504 | 31.78 | 1:13.30 | 2:01.28 | 2:38.42 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 466 | 35.23 | 1:19.62 | 2:04.66 | 2:42.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | 458 | 34.79 | 1:18.67 | 2:06.88 | 2:43.57 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | 455 | 35.15 | 1:18.22 | 2:07.48 | 2:43.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Rask Sander | 2002 | 449 | 34.08 | 1:15.98 | 2:07.04 | 2:44.65 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | 436 | 35.94 | 1:18.92 | 2:06.57 | 2:46.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Liva Palmund | 2002 | 435 | 35.78 | 1:16.76 | 2:09.04 | 2:46.39 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 425 | 36.86 | 1:19.61 | 2:10.58 | 2:47.69 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 424 | 35.56 | 1:19.92 | 2:10.69 | 2:47.84 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | 423 | 39.77 | 1:24.10 | 2:09.46 | 2:48.01 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Emilie Krog | 2002 | 417 | 38.32 | 1:22.47 | 2:12.23 | 2:48.85 | |||
Durup IF | ||||||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 408 | 38.52 | 1:23.50 | 2:12.22 | 2:49.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Marie Uglebjerg | 2002 | 407 | 37.75 | 1:24.44 | 2:11.50 | 2:50.20 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 397 | 35.68 | 1:23.52 | 2:10.23 | 2:51.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Villum Færch | 2002 | 393 | 36.61 | 1:22.47 | 2:10.41 | 2:52.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 392 | 36.03 | 1:22.21 | 2:13.66 | 2:52.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 389 | 39.32 | 1:22.75 | 2:12.39 | 2:52.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Emma Pedersen | 2002 | 388 | 37.32 | 1:23.99 | 2:14.41 | 2:52.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Regitze Gotthard | 2002 | 386 | 39.15 | 1:27.48 | 2:13.90 | 2:53.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilie Knudsen | 2002 | 381 | 35.04 | 1:19.78 | 2:11.53 | 2:53.92 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Petersen | 2002 | 377 | 39.52 | 1:25.70 | 2:16.31 | 2:54.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 376 | 35.22 | 1:23.65 | 2:15.62 | 2:54.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 374 | 38.44 | 1:26.25 | 2:16.73 | 2:55.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 370 | 40.14 | 1:25.96 | 2:16.64 | 2:55.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 366 | 38.77 | 1:25.09 | 2:18.01 | 2:56.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mathilde van der Linden | 2002 | 360 | 39.60 | 1:25.09 | 2:15.76 | 2:57.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 357 | 40.41 | 1:28.55 | 2:18.60 | 2:57.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Karoline Sørensen | 2002 | 355 | 40.69 | 1:24.83 | 2:18.26 | 2:58.00 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 355 | 41.76 | 1:24.20 | 2:15.53 | 2:58.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | 354 | 39.07 | 1:27.59 | 2:19.01 | 2:58.22 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 344 | 38.62 | 1:24.81 | 2:19.27 | 2:59.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 343 | 38.69 | 1:25.29 | 2:20.20 | 3:00.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 338 | 37.81 | 1:24.61 | 2:19.53 | 3:01.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
36 | Emilie Holst Lange | 2002 | 334 | 37.24 | 1:24.30 | 2:21.98 | 3:01.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 329 | 39.36 | 1:26.17 | 2:22.23 | 3:02.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 328 | 43.42 | 1:32.85 | 2:21.27 | 3:02.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sascha Lausten | 2002 | 325 | 37.43 | 1:27.38 | 2:21.01 | 3:03.43 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Amanda Hietala | 2002 | 310 | 40.15 | 1:29.01 | 2:22.56 | 3:06.38 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
41 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 309 | 43.06 | 1:34.00 | 2:24.84 | 3:06.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Emilia Steen | 2002 | 298 | 40.28 | 1:25.32 | 2:25.66 | 3:08.86 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
43 | Cecilie Porsdal | 2002 | 290 | 44.07 | 1:31.95 | 2:27.96 | 3:10.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
44 | Nicoline Strandberg | 2002 | 286 | 43.74 | 1:32.56 | 2:28.07 | 3:11.36 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Josephine Kruse | 2002 | DSQ | Afsl ryg mave 100m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Krühlmann | 2002 | DSQ | Ryg afsl mave 100m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 418 | 36.21 | 1:18.53 | 2:10.15 | 2:48.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 400 | 36.13 | 1:21.14 | 2:11.96 | 2:51.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 386 | 36.85 | 1:22.52 | 2:16.17 | 2:53.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 382 | 40.37 | 1:25.84 | 2:13.76 | 2:53.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 380 | 40.31 | 1:26.85 | 2:16.56 | 2:54.14 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 373 | 37.03 | 1:24.40 | 2:18.36 | 2:55.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 367 | 38.99 | 1:23.16 | 2:15.38 | 2:56.16 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | 358 | 37.73 | 1:23.70 | 2:16.49 | 2:57.66 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 357 | 39.25 | 1:26.04 | 2:17.31 | 2:57.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 352 | 39.88 | 1:30.19 | 2:18.49 | 2:58.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 335 | 40.39 | 1:26.06 | 2:18.90 | 3:01.52 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 332 | 42.57 | 1:29.63 | 2:20.63 | 3:02.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Houe Andersen | 2003 | 331 | 39.40 | 1:26.78 | 2:23.60 | 3:02.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Esther Else Grubert | 2003 | 329 | 39.33 | 1:26.20 | 2:19.61 | 3:02.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Sofie Høvring | 2004 | 327 | 39.66 | 1:28.14 | 2:22.20 | 3:02.94 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
16 | Sofie Maagøe | 2003 | 320 | 39.13 | 1:27.04 | 2:22.01 | 3:04.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 320 | 40.93 | 1:30.29 | 2:21.82 | 3:04.30 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Laugesen | 2003 | 317 | 37.08 | 1:24.11 | 2:21.96 | 3:04.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Maria Lund | 2003 | 315 | 42.40 | 1:29.15 | 2:24.79 | 3:05.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 307 | 38.74 | 1:26.56 | 2:24.62 | 3:06.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 306 | 42.61 | 1:33.98 | 2:23.97 | 3:07.16 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
22 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 301 | 44.43 | 1:34.13 | 2:27.58 | 3:08.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Selma Pruzljanin | 2003 | 300 | 42.95 | 1:30.61 | 2:24.44 | 3:08.42 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 298 | 41.85 | 1:33.00 | 2:28.08 | 3:08.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 296 | 39.57 | 1:25.86 | 2:21.00 | 3:09.23 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofia Drevskich | 2003 | 295 | 41.97 | 1:31.87 | 2:30.17 | 3:09.33 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
27 | Ingrid Lindemann | 2003 | 293 | 44.22 | 1:31.20 | 2:28.13 | 3:09.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Amalie Michelsen | 2003 | 293 | 42.99 | 1:31.62 | 2:26.84 | 3:09.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 290 | 40.75 | 1:30.32 | 2:24.83 | 3:10.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 286 | 42.17 | 1:28.24 | 2:27.18 | 3:11.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Emilie Meng | 2003 | 285 | 44.98 | 1:35.54 | 2:27.75 | 3:11.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Josefine Heuer | 2003 | 281 | 40.67 | 1:32.66 | 2:29.49 | 3:12.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 279 | 44.12 | 1:33.41 | 2:30.81 | 3:12.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Cecilie Davidsen | 2003 | 279 | 41.82 | 1:27.40 | 2:28.89 | 3:13.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Molly Ibsen | 2003 | 278 | 44.95 | 1:35.93 | 2:33.71 | 3:13.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Caroline Brink | 2003 | 278 | 41.50 | 1:28.62 | 2:29.17 | 3:13.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Amalie Kristensen | 2003 | 277 | 43.61 | 1:35.50 | 2:30.61 | 3:13.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 270 | 43.02 | 1:30.72 | 2:30.84 | 3:15.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Amalie Schou | 2003 | 264 | 47.29 | 1:38.65 | 2:31.98 | 3:16.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Christine Krogh | 2003 | 259 | 44.99 | 1:37.69 | 2:34.60 | 3:17.69 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
41 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 258 | 44.40 | 1:35.29 | 2:34.82 | 3:17.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Laura Boutrup | 2003 | 258 | 41.89 | 1:32.62 | 2:35.32 | 3:18.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
43 | Johanne A Andersson | 2003 | 257 | 47.22 | 1:41.46 | 2:34.64 | 3:18.37 | |||
Frem Odense | ||||||||||
44 | Mia Hvarre | 2004 | 250 | 43.71 | 1:33.20 | 2:33.83 | 3:20.22 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
45 | Amalie Kanstrup | 2003 | 243 | 45.70 | 1:39.33 | 2:34.48 | 3:21.93 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 231 | 44.93 | 1:39.76 | 2:40.69 | 3:25.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 576 | 27.33 | 56.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 560 | 27.38 | 56.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 558 | 28.05 | 56.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 556 | 28.10 | 57.04 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 529 | 27.50 | 57.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 528 | 27.96 | 58.03 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 505 | 28.45 | 58.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 495 | 28.89 | 59.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | 483 | 28.47 | 59.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 479 | 29.37 | 59.92 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 479 | 28.89 | 59.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Salmansen | 2000 | 477 | 29.48 | 1:00.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 477 | 28.62 | 1:00.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Peter Vangsgaard | 2000 | 471 | 29.67 | 1:00.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lasse Maigaard | 2000 | 468 | 28.70 | 1:00.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Johan Reimer | 2000 | 462 | 28.81 | 1:00.67 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 460 | 29.70 | 1:00.73 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Søren Wolf | 2000 | 457 | 29.61 | 1:00.88 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 455 | 29.47 | 1:00.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 454 | 31.17 | 1:01.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Simon Brixner | 2000 | 451 | 29.21 | 1:01.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Gustav Jørgensen | 2000 | 440 | 30.03 | 1:01.64 | |||||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
23 | Emil Johansen | 2000 | 439 | 29.09 | 1:01.69 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Filip Bækgaard | 2000 | 437 | 29.87 | 1:01.80 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 436 | 29.87 | 1:01.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Ferdinand Wahl | 2000 | 419 | 30.16 | 1:02.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 418 | 30.26 | 1:02.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 415 | 30.68 | 1:02.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 414 | 30.12 | 1:02.91 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 414 | 30.27 | 1:02.93 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Jens William S. Andersen | 2000 | 412 | 29.68 | 1:03.02 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 407 | 30.55 | 1:03.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 403 | 29.65 | 1:03.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Kristian Torp | 2000 | 400 | 30.75 | 1:03.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
35 | Rune Nørgaard | 2000 | 399 | 30.60 | 1:03.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frederik Palmø | 2000 | 397 | 30.74 | 1:03.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Thomas Frederiksen | 2000 | 394 | 30.51 | 1:03.97 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 385 | 30.61 | 1:04.47 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | August Bugge | 2000 | 370 | 31.58 | 1:05.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | William Schwab | 2000 | 367 | 31.13 | 1:05.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
41 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 354 | 30.77 | 1:06.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Markus B. Hajdu | 2000 | 353 | 32.26 | 1:06.32 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
43 | Oliver Christensen | 2000 | 335 | 32.23 | 1:07.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Karl-Emil Späth | 2000 | 322 | 33.22 | 1:08.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 311 | 33.57 | 1:09.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Forsberg | 2000 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Dahl | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Hoffmann | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 492 | 28.64 | 59.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 465 | 29.21 | 1:00.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob de Lisser | 2001 | 457 | 29.45 | 1:00.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | 445 | 29.30 | 1:01.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 435 | 30.31 | 1:01.91 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 432 | 29.57 | 1:02.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 430 | 29.32 | 1:02.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oskar Lindholm | 2001 | 426 | 30.34 | 1:02.33 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Lawrence Langley | 2001 | 420 | 30.63 | 1:02.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 417 | 29.80 | 1:02.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 416 | 30.67 | 1:02.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | William Christoffersen | 2001 | 415 | 30.47 | 1:02.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | August Weilguny | 2001 | 409 | 30.61 | 1:03.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Rendlev | 2001 | 408 | 30.82 | 1:03.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Ole Damgaard | 2002 | 404 | 30.20 | 1:03.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | William Houen | 2001 | 398 | 30.45 | 1:03.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 397 | 30.44 | 1:03.79 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 397 | 30.79 | 1:03.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Mads Toft | 2001 | 395 | 30.24 | 1:03.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Artúr Jegesi | 2002 | 394 | 30.40 | 1:03.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 390 | 30.96 | 1:04.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 382 | 31.03 | 1:04.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Mølby | 2001 | 379 | 32.22 | 1:04.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathias Luplau | 2001 | 377 | 31.15 | 1:04.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Victor Bjerre | 2001 | 376 | 31.71 | 1:04.98 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 374 | 30.70 | 1:05.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 370 | 31.21 | 1:05.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mathias Vestergaard | 2001 | 367 | 31.61 | 1:05.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 367 | 31.82 | 1:05.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Anders Nielsen | 2001 | 364 | 31.88 | 1:05.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Gustav Sidenius | 2001 | 363 | 31.30 | 1:05.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Martin H. Abel | 2001 | 362 | 31.23 | 1:05.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
33 | William S. Michaelsen | 2001 | 362 | 31.68 | 1:05.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
34 | Andreas Gram Peters | 2001 | 358 | 31.62 | 1:06.06 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Matthias Hansen | 2001 | 350 | 32.17 | 1:06.51 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Jonas Hansen | 2001 | 349 | 32.26 | 1:06.62 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Christian Bonde | 2001 | 348 | 32.87 | 1:06.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Laurits Kenskov | 2001 | 346 | 31.52 | 1:06.80 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
39 | Frederik S. Løwe | 2001 | 345 | 31.89 | 1:06.84 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
40 | Magnus Funder | 2001 | 340 | 32.21 | 1:07.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Daniel Hartkopf | 2001 | 339 | 32.38 | 1:07.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
42 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 336 | 32.38 | 1:07.41 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 335 | 32.51 | 1:07.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 332 | 32.17 | 1:07.71 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
45 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 329 | 32.77 | 1:07.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
46 | Rasmus Danielsen | 2001 | 325 | 32.77 | 1:08.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 323 | 33.46 | 1:08.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Marcus Munkholm | 2001 | 322 | 32.14 | 1:08.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
49 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 321 | 32.32 | 1:08.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
50 | Mads Frydenholm | 2001 | 320 | 33.38 | 1:08.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 319 | 32.17 | 1:08.65 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
52 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 303 | 32.41 | 1:09.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
53 | Jannick Hansen | 2001 | 301 | 33.63 | 1:09.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
54 | Mathias Holm | 2001 | 300 | 33.23 | 1:10.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
55 | Thor Nielsen | 2002 | 281 | 34.90 | 1:11.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
56 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 279 | 34.32 | 1:11.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 272 | 35.14 | 1:12.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 637 | 29.03 | 1:00.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 614 | 29.58 | 1:01.23 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 571 | 30.12 | 1:02.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 512 | 31.01 | 1:05.08 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | 469 | 31.64 | 1:07.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 467 | 31.58 | 1:07.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Janner | 2002 | 461 | 32.07 | 1:07.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 453 | 32.33 | 1:07.78 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 451 | 32.51 | 1:07.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 451 | 33.05 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 438 | 33.08 | 1:08.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Laursen | 2002 | 425 | 33.78 | 1:09.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Knak | 2002 | 425 | 33.34 | 1:09.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 424 | 33.48 | 1:09.31 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Sofie Krühlmann | 2002 | 423 | 33.18 | 1:09.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Josephine Kruse | 2002 | 418 | 33.20 | 1:09.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Krog | 2002 | 415 | 33.64 | 1:09.78 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Thea Søe Bach | 2002 | 414 | 33.67 | 1:09.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 411 | 33.09 | 1:09.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Julie Stampe | 2002 | 410 | 33.39 | 1:10.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Patricia Andersen | 2002 | 398 | 34.17 | 1:10.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 392 | 33.80 | 1:11.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Natascha Laigaard | 2002 | 389 | 33.99 | 1:11.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 388 | 34.12 | 1:11.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Claudia Sperling | 2002 | 386 | 33.67 | 1:11.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 381 | 34.15 | 1:11.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Victoria Leth | 2002 | 380 | 34.53 | 1:11.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Matilde Weibel | 2002 | 379 | 34.02 | 1:11.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 377 | 33.89 | 1:12.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 376 | 34.98 | 1:12.09 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 376 | 34.31 | 1:12.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 375 | 33.96 | 1:12.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Sidsel Nielsen | 2002 | 373 | 34.54 | 1:12.30 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Frederikke Kruse | 2002 | 363 | 34.66 | 1:12.98 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Grøn Teschl | 2002 | 359 | 34.38 | 1:13.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Fie Tönshoff | 2002 | 354 | 35.15 | 1:13.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Signe Bach | 2002 | 353 | 34.72 | 1:13.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 346 | 35.73 | 1:14.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 346 | 35.67 | 1:14.17 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
40 | Emma Bækgaard | 2002 | 330 | 34.65 | 1:15.34 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emma Petersen | 2002 | 326 | 36.55 | 1:15.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Maja Johansen | 2002 | 307 | 36.85 | 1:17.15 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Cecilie Væver | 2002 | 305 | 36.06 | 1:17.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
44 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 300 | 36.12 | 1:17.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
45 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 295 | 37.61 | 1:18.16 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Bredal Larsen | 2002 | akut syg | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 436 | 33.55 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 424 | 33.95 | 1:09.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 423 | 33.56 | 1:09.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 407 | 33.77 | 1:10.22 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 384 | 35.16 | 1:11.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | 373 | 34.27 | 1:12.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 370 | 34.80 | 1:12.53 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Ida S Olesen | 2003 | 367 | 34.90 | 1:12.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Houe Andersen | 2003 | 364 | 34.94 | 1:12.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lærke Høgsted | 2003 | 364 | 35.50 | 1:12.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 357 | 35.73 | 1:13.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 357 | 35.19 | 1:13.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 357 | 34.88 | 1:13.40 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 355 | 35.14 | 1:13.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 354 | 35.13 | 1:13.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 353 | 35.46 | 1:13.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 350 | 34.87 | 1:13.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 345 | 35.49 | 1:14.21 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
19 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 340 | 35.35 | 1:14.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 332 | 36.15 | 1:15.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mia Lindberg | 2003 | 330 | 35.17 | 1:15.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Barbara Blicher | 2003 | 330 | 35.53 | 1:15.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 319 | 37.01 | 1:16.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Luna Gammelgaard | 2003 | 317 | 36.51 | 1:16.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marceline Lermark | 2003 | 314 | 36.64 | 1:16.53 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Molly Ibsen | 2003 | 311 | 36.59 | 1:16.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 301 | 36.65 | 1:17.69 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 297 | 37.34 | 1:18.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 289 | 37.51 | 1:18.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Linnea Hietala | 2004 | 276 | 38.80 | 1:19.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie Christiansen | 2003 | 276 | 37.61 | 1:19.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 276 | 38.20 | 1:19.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 273 | 36.78 | 1:20.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Julie K Rose | 2003 | 264 | 37.74 | 1:21.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
35 | Ella Stenholt | 2003 | 249 | 38.94 | 1:22.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 229 | 39.06 | 1:25.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 225 | 39.34 | 1:25.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 521 | 29.38 | 1:01.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | 510 | 29.47 | 1:02.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 509 | 29.63 | 1:02.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | 490 | 29.37 | 1:03.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 479 | 29.97 | 1:03.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | 479 | 30.43 | 1:03.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Andreas Hansen | 2000 | 452 | 30.36 | 1:04.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 435 | 31.24 | 1:05.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 420 | 31.14 | 1:06.48 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Christiansen | 2000 | 419 | 30.91 | 1:06.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 413 | 31.50 | 1:06.87 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Andreas Bui | 2000 | 412 | 31.56 | 1:06.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 403 | 31.07 | 1:07.43 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Simeon Franow | 2000 | 399 | 30.47 | 1:07.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Jørgensen | 2000 | 383 | 31.45 | 1:08.59 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 378 | 32.50 | 1:08.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andrej Jessen | 2000 | 371 | 32.59 | 1:09.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 370 | 32.01 | 1:09.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Søren Wolf | 2000 | 353 | 31.65 | 1:10.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 350 | 31.40 | 1:10.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Gustav Jørgensen | 2000 | 348 | 32.41 | 1:10.77 | |||||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
22 | Yukia Hansen | 2000 | 347 | 31.13 | 1:10.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Jakob Mose | 2000 | 345 | 32.72 | 1:11.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Møller | 2000 | 344 | 32.83 | 1:11.06 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 341 | 33.02 | 1:11.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Thor B. Hansen | 2000 | 338 | 33.45 | 1:11.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lucas Hoffmann | 2000 | 336 | 32.66 | 1:11.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Simon Brixner | 2000 | 333 | 32.66 | 1:11.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 332 | 32.80 | 1:11.92 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Markus B. Hajdu | 2000 | 331 | 34.16 | 1:11.97 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
31 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 331 | 33.47 | 1:12.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 331 | 33.43 | 1:12.02 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rune Nørgaard | 2000 | 330 | 33.59 | 1:12.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 326 | 33.28 | 1:12.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 321 | 32.61 | 1:12.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kasper Bitzer | 2000 | 315 | 33.57 | 1:13.17 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Jens Riisgaard | 2000 | 312 | 34.45 | 1:13.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jacob Holm | 2000 | 311 | 34.09 | 1:13.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Andreas Jørgensen | 2000 | 309 | 32.94 | 1:13.67 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Mads Sørensen | 2000 | 307 | 34.63 | 1:13.80 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
41 | William Schwab | 2000 | 292 | 34.80 | 1:15.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Oliver Larsen | 2000 | 288 | 34.47 | 1:15.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
43 | Frederik Presskorn | 2000 | 272 | 34.49 | 1:16.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Marcus Pedersen | 2000 | 261 | 35.47 | 1:17.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 467 | 30.50 | 1:04.18 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 420 | 31.40 | 1:06.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 407 | 30.87 | 1:07.21 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 402 | 31.84 | 1:07.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 368 | 32.74 | 1:09.50 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Mads Jensen | 2001 | 362 | 33.58 | 1:09.85 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Oskar Lindholm | 2001 | 360 | 32.73 | 1:10.03 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Jens Sørensen | 2001 | 358 | 32.61 | 1:10.12 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 357 | 32.48 | 1:10.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | William Christoffersen | 2001 | 348 | 33.41 | 1:10.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | 347 | 33.67 | 1:10.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Jacob de Lisser | 2001 | 345 | 33.75 | 1:11.01 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 326 | 33.29 | 1:12.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 323 | 34.00 | 1:12.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 320 | 33.97 | 1:12.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 315 | 35.68 | 1:13.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 313 | 33.28 | 1:13.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 311 | 34.26 | 1:13.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 311 | 33.74 | 1:13.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Mathias Pedersen | 2002 | 310 | 32.99 | 1:13.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Sørensen | 2001 | 309 | 34.07 | 1:13.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 299 | 32.91 | 1:14.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Mads Toft | 2001 | 297 | 34.73 | 1:14.66 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 295 | 33.67 | 1:14.80 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Martin H. Abel | 2001 | 293 | 34.36 | 1:14.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Røgind | 2001 | 292 | 34.80 | 1:15.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | August Weilguny | 2001 | 292 | 33.72 | 1:15.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus Hald | 2001 | 287 | 36.20 | 1:15.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Magnus Funder | 2001 | 283 | 34.61 | 1:15.82 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Matthias Hansen | 2001 | 280 | 35.38 | 1:16.15 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 279 | 35.71 | 1:16.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | William S. Michaelsen | 2001 | 278 | 35.28 | 1:16.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
33 | Rasmus Danielsen | 2001 | 271 | 35.85 | 1:16.94 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Carl Terp Larsen | 2001 | 268 | 35.62 | 1:17.19 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
35 | Alexander Stær | 2001 | 267 | 35.16 | 1:17.28 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Victor Bjerre | 2001 | 265 | 35.35 | 1:17.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Gustav Fabiansen | 2002 | 259 | 35.67 | 1:18.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Benjamin Rohde | 2001 | 259 | 35.51 | 1:18.14 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
39 | Mert Kaya | 2001 | 251 | 36.96 | 1:18.97 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mathias Luplau | 2001 | 248 | 35.89 | 1:19.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 246 | 35.23 | 1:19.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Emil Mosegaard | 2001 | 245 | 37.19 | 1:19.56 | |||||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
43 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 243 | 36.28 | 1:19.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
44 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 238 | 36.66 | 1:20.30 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
45 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 236 | 35.59 | 1:20.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
46 | Jakob Grene | 2001 | 234 | 37.29 | 1:20.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Frederik Bojesen | 2002 | 229 | 37.09 | 1:21.40 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
48 | Magnus Løhr | 2001 | 228 | 37.53 | 1:21.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
49 | Emil Krohn Olsen | 2001 | 227 | 38.30 | 1:21.66 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
50 | Christian Crone | 2001 | 221 | 36.56 | 1:22.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
51 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 217 | 37.07 | 1:22.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
52 | William W. Kofoed | 2001 | 215 | 38.11 | 1:23.05 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 210 | 38.03 | 1:23.72 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
54 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 204 | 38.89 | 1:24.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 579 | 31.22 | 1:07.16 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 536 | 31.94 | 1:08.89 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 436 | 34.47 | 1:13.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 387 | 35.60 | 1:16.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Pedersen | 2002 | 380 | 36.15 | 1:17.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Isabella Bach | 2002 | 379 | 35.40 | 1:17.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Thea Blomsterberg | 2002 | 369 | 35.45 | 1:18.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | 351 | 36.47 | 1:19.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | 346 | 36.85 | 1:19.71 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Emilie Knudsen | 2002 | 335 | 36.55 | 1:20.55 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 335 | 36.08 | 1:20.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 328 | 37.91 | 1:21.13 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Aya Bødker Grann | 2002 | 319 | 37.97 | 1:21.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 316 | 39.48 | 1:22.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 310 | 38.05 | 1:22.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 308 | 37.90 | 1:22.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Laura Janner | 2002 | 306 | 38.28 | 1:23.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 298 | 39.45 | 1:23.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 293 | 38.92 | 1:24.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 287 | 39.12 | 1:24.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 286 | 38.69 | 1:24.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 286 | 39.00 | 1:24.95 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | 283 | 38.91 | 1:25.18 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 281 | 39.64 | 1:25.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 281 | 39.44 | 1:25.45 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 280 | 39.26 | 1:25.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 279 | 39.01 | 1:25.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 277 | 38.00 | 1:25.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Ida T Mose | 2002 | 274 | 37.57 | 1:26.15 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
30 | Victoria Leth | 2002 | 270 | 39.99 | 1:26.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Matilde Weibel | 2002 | 266 | 39.85 | 1:26.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Michelle Mortensen | 2002 | 264 | 40.22 | 1:27.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 261 | 38.79 | 1:27.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 249 | 39.80 | 1:28.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Sascha Lausten | 2002 | 249 | 38.06 | 1:28.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 246 | 40.53 | 1:29.32 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
37 | Emilia Steen | 2002 | 242 | 39.67 | 1:29.80 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 240 | 41.91 | 1:29.96 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
39 | Patricia Andersen | 2002 | 216 | 42.75 | 1:33.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 421 | 34.83 | 1:14.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | 412 | 34.68 | 1:15.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 405 | 35.42 | 1:15.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Høvring | 2004 | 292 | 40.31 | 1:24.30 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 292 | 38.99 | 1:24.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Davidsen | 2003 | 271 | 39.58 | 1:26.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 264 | 40.02 | 1:27.16 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Heuer | 2003 | 249 | 40.80 | 1:28.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 249 | 40.62 | 1:28.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 248 | 42.46 | 1:29.03 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 248 | 40.63 | 1:29.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 247 | 41.56 | 1:29.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 236 | 42.26 | 1:30.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 235 | 40.99 | 1:30.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Laura Boutrup | 2003 | 235 | 42.71 | 1:30.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 234 | 41.03 | 1:30.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Amalie Michelsen | 2003 | 231 | 42.57 | 1:31.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Cecilie Christiansen | 2003 | 230 | 41.05 | 1:31.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 229 | 41.57 | 1:31.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 228 | 40.94 | 1:31.59 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 224 | 42.38 | 1:32.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Broholm | 2003 | 222 | 41.11 | 1:32.45 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 219 | 42.19 | 1:32.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 209 | 41.70 | 1:34.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 209 | 42.44 | 1:34.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Amalie Kristensen | 2003 | 207 | 44.09 | 1:34.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 206 | 44.31 | 1:34.69 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
28 | Olivia Mammen | 2003 | 203 | 43.77 | 1:35.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 201 | 42.39 | 1:35.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Christina M. Glargaard | 2004 | 199 | 39.45 | 1:35.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Selma Pruzljanin | 2003 | 190 | 44.06 | 1:37.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofia Drevskich | 2003 | 186 | 44.74 | 1:38.00 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
33 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 179 | 46.00 | 1:39.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 178 | 44.87 | 1:39.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anna Bull Kramer | 2003 | 170 | 44.59 | 1:41.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Burmester | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 508 | 32.82 | 1:05.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 483 | 32.53 | 1:06.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 481 | 33.00 | 1:06.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 477 | 32.73 | 1:06.44 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | 467 | 32.08 | 1:06.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | 459 | 33.02 | 1:07.33 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 443 | 32.45 | 1:08.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | 435 | 33.52 | 1:08.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkel Salmansen | 2000 | 429 | 33.47 | 1:08.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Filip Bækgaard | 2000 | 424 | 32.96 | 1:09.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Witthøft | 2000 | 418 | 32.98 | 1:09.42 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | 415 | 33.66 | 1:09.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Hansen | 2000 | 410 | 34.26 | 1:09.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 406 | 33.24 | 1:10.09 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | David Hjort | 2000 | 403 | 34.05 | 1:10.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Emil Johansen | 2000 | 401 | 33.93 | 1:10.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 399 | 34.87 | 1:10.53 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johan Joensen | 2000 | 398 | 34.79 | 1:10.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 389 | 34.45 | 1:11.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 388 | 35.23 | 1:11.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lucas Christoffersen | 2000 | 386 | 34.20 | 1:11.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 385 | 34.85 | 1:11.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jens William S. Andersen | 2000 | 384 | 34.55 | 1:11.41 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
24 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 383 | 34.97 | 1:11.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oliver Christensen | 2000 | 376 | 35.32 | 1:11.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 376 | 34.44 | 1:11.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Simeon Franow | 2000 | 375 | 34.57 | 1:12.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 368 | 35.85 | 1:12.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Gustav Jørgensen | 2000 | 365 | 35.69 | 1:12.63 | |||||
Tårnborg-Vemmelev | ||||||||||
30 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 364 | 35.00 | 1:12.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 363 | 35.54 | 1:12.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Frederik Palmø | 2000 | 354 | 36.29 | 1:13.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 344 | 35.51 | 1:14.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Christian Rasmussen | 2000 | 343 | 34.31 | 1:14.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
34 | Oliver Schiellerup | 2000 | 343 | 35.89 | 1:14.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
36 | Thor B. Hansen | 2000 | 333 | 36.25 | 1:14.90 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Andreas Jørgensen | 2000 | 332 | 35.85 | 1:14.98 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Rasmus Steenberg | 2000 | 325 | 34.91 | 1:15.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Johan Reimer | 2000 | 293 | 37.92 | 1:18.14 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 285 | 37.78 | 1:18.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Karl-Emil Späth | 2000 | 257 | 40.40 | 1:21.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Sand | 2000 | DSQ | For sent til start | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Rasmus Langvad | 2000 | DSQ | EFB ved 50m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 512 | 31.44 | 1:04.90 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 453 | 33.65 | 1:07.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 427 | 32.97 | 1:08.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 410 | 33.86 | 1:09.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Victor Grandjean | 2001 | 394 | 34.44 | 1:10.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 382 | 34.84 | 1:11.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 381 | 36.58 | 1:11.60 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 370 | 34.88 | 1:12.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | 362 | 35.43 | 1:12.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 362 | 35.53 | 1:12.83 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marius Nørgaard | 2001 | 360 | 35.70 | 1:12.96 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 359 | 34.94 | 1:13.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Anders Rasmussen | 2001 | 350 | 35.36 | 1:13.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 349 | 36.32 | 1:13.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | William Textor Broch | 2001 | 348 | 35.93 | 1:13.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laurits Kenskov | 2001 | 347 | 36.82 | 1:13.91 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gustav Stjernholm | 2002 | 342 | 35.62 | 1:14.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | 337 | 36.55 | 1:14.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ole Damgaard | 2002 | 331 | 36.42 | 1:15.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Artúr Jegesi | 2002 | 326 | 36.92 | 1:15.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Lucas Strøbæk | 2001 | 325 | 37.26 | 1:15.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 324 | 37.36 | 1:15.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 324 | 36.96 | 1:15.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Vestergaard | 2001 | 321 | 36.12 | 1:15.78 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
25 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 320 | 37.95 | 1:15.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
26 | William Houen | 2001 | 314 | 36.68 | 1:16.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Martin H. Abel | 2001 | 312 | 37.75 | 1:16.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik S. Løwe | 2001 | 312 | 37.64 | 1:16.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Mike Johansen | 2001 | 307 | 37.41 | 1:16.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Mads Kloster | 2002 | 306 | 37.38 | 1:17.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 303 | 37.29 | 1:17.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
32 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 302 | 37.46 | 1:17.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 301 | 37.29 | 1:17.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Marcus Munkholm | 2001 | 300 | 37.32 | 1:17.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Christoffer D. Petersen | 2001 | 297 | 38.30 | 1:17.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 296 | 38.04 | 1:17.87 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 296 | 38.00 | 1:17.93 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
38 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 295 | 37.66 | 1:18.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Oskar Lindholm | 2001 | 294 | 37.98 | 1:18.04 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
40 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 294 | 37.39 | 1:18.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frederik Bornemann | 2001 | 291 | 38.69 | 1:18.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
42 | Gustav Stahl | 2002 | 289 | 37.56 | 1:18.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
43 | Matthias Hansen | 2001 | 285 | 38.75 | 1:18.91 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
44 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 284 | 38.83 | 1:18.95 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
45 | Mathias Rasmussen | 2001 | 282 | 39.37 | 1:19.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
46 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 280 | 37.99 | 1:19.35 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
47 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 275 | 38.89 | 1:19.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Benjamin Rohde | 2001 | 274 | 38.55 | 1:19.91 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
49 | Magnus Funder | 2001 | 273 | 38.95 | 1:20.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
50 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 270 | 38.98 | 1:20.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
51 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 270 | 38.47 | 1:20.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
52 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 269 | 38.86 | 1:20.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
53 | Lawrence Langley | 2001 | 266 | 38.21 | 1:20.73 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
54 | Mads Frydenholm | 2001 | 262 | 39.66 | 1:21.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Frederik Bojesen | 2002 | 250 | 39.20 | 1:22.39 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
56 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 224 | 41.67 | 1:25.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | Akut syg | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Valdemar Kjærgaard | 2001 | DSQ | mere 15m u vand star | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 578 | 32.99 | 1:09.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 563 | 33.66 | 1:10.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 474 | 35.77 | 1:14.52 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 470 | 35.86 | 1:14.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 461 | 36.69 | 1:15.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | 451 | 37.22 | 1:15.76 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 443 | 37.41 | 1:16.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Claudia Sperling | 2002 | 427 | 36.47 | 1:17.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 421 | 38.47 | 1:17.52 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Melanie Eggertsen | 2002 | 412 | 38.23 | 1:18.05 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emilie Krog | 2002 | 404 | 38.47 | 1:18.58 | |||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 398 | 39.18 | 1:18.96 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Clara Gjerløv | 2002 | 398 | 38.32 | 1:18.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Mille Graasbøll | 2002 | 394 | 38.62 | 1:19.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 392 | 38.87 | 1:19.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Emilie Knudsen | 2002 | 388 | 38.81 | 1:19.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 388 | 38.13 | 1:19.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Thea Søe Bach | 2002 | 387 | 38.45 | 1:19.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Laursen | 2002 | 381 | 39.29 | 1:20.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Karoline Sørensen | 2002 | 375 | 39.13 | 1:20.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 369 | 39.05 | 1:20.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabella Bach | 2002 | 367 | 39.25 | 1:21.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Frederikke Echardt | 2002 | 357 | 40.21 | 1:21.92 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 356 | 39.28 | 1:21.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 356 | 40.22 | 1:21.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 355 | 39.53 | 1:22.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Bækgaard | 2002 | 352 | 39.57 | 1:22.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Johanne B. Hansen | 2002 | 352 | 40.00 | 1:22.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Sofie Krühlmann | 2002 | 352 | 40.04 | 1:22.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Maja Johansen | 2002 | 348 | 40.51 | 1:22.59 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Signe Bach | 2002 | 333 | 40.16 | 1:23.78 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 325 | 40.79 | 1:24.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 309 | 42.58 | 1:25.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 308 | 41.28 | 1:26.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emilia Steen | 2002 | 304 | 40.85 | 1:26.36 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
36 | Olivia Brophy | 2002 | 301 | 42.85 | 1:26.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Amanda Hietala | 2002 | 287 | 42.83 | 1:28.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 281 | 43.94 | 1:28.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Fie Tönshoff | 2002 | 248 | 43.58 | 1:32.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Grøn Teschl | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DSQ | EFB ved 50m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | DSQ | EFB ved 50m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 418 | 37.92 | 1:17.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 404 | 38.62 | 1:18.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 398 | 38.74 | 1:18.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | 380 | 38.23 | 1:20.24 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 369 | 39.55 | 1:21.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 352 | 39.36 | 1:22.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 331 | 41.08 | 1:23.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Lund | 2003 | 328 | 41.82 | 1:24.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 325 | 41.29 | 1:24.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Marceline Lermark | 2003 | 319 | 42.27 | 1:25.00 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 319 | 41.37 | 1:25.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Luna Gammelgaard | 2003 | 318 | 42.22 | 1:25.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Laugesen | 2003 | 317 | 40.65 | 1:25.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 309 | 42.01 | 1:25.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Clara Dreier | 2004 | 307 | 41.87 | 1:26.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 304 | 41.72 | 1:26.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Brink | 2003 | 303 | 41.64 | 1:26.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 297 | 42.34 | 1:27.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Louise Houe Andersen | 2003 | 296 | 42.44 | 1:27.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 292 | 43.90 | 1:27.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Cecilie Davidsen | 2003 | 291 | 42.21 | 1:27.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 291 | 41.68 | 1:27.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 287 | 42.20 | 1:28.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Tine Petersen | 2003 | 285 | 42.39 | 1:28.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Ella Stenholt | 2003 | 280 | 43.62 | 1:28.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 280 | 43.27 | 1:28.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 279 | 43.45 | 1:28.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Ingrid Lindemann | 2003 | 279 | 43.40 | 1:28.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 270 | 44.43 | 1:29.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Mia Hvarre | 2004 | 266 | 44.06 | 1:30.36 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 264 | 44.56 | 1:30.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Linnea Hietala | 2004 | 261 | 45.23 | 1:30.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 260 | 45.14 | 1:31.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 258 | 44.72 | 1:31.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 253 | 45.25 | 1:31.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Sofia Drevskich | 2003 | 253 | 45.58 | 1:31.83 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
37 | Line Holm | 2003 | 241 | 46.40 | 1:33.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 233 | 46.15 | 1:34.38 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2000 | 505 | 3:56.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 27.45 | 57.54 | 57.54 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 27.67 | 58.50 | 1:56.04 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 28.34 | 1:01.22 | 2:57.26 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 27.58 | 59.04 | 3:56.30 | ||||||
2 | Vat-Cph Drenge 1 | 0 | 503 | 3:56.58 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 28.70 | 59.06 | 59.06 | ||||||
Yukia Hansen | 2000 | 29.13 | 1:01.39 | 2:00.45 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 27.46 | 58.32 | 2:58.77 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 27.54 | 57.81 | 3:56.58 | ||||||
3 | Sto Drenge 1 | 0 | 499 | 3:57.30 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Andreas Bui | 2000 | 27.97 | 1:00.10 | 1:00.10 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 28.07 | 59.17 | 1:59.27 | ||||||
Jacob de Lisser | 2001 | 28.65 | 1:00.16 | 2:59.43 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 26.88 | 57.87 | 3:57.30 | ||||||
4 | Aarhus Swim Drenge | 2000 | 458 | 4:04.13 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Søren Wolf | 2000 | 29.07 | 1:00.20 | 1:00.20 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 28.99 | 1:01.23 | 2:01.43 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.77 | 1:02.05 | 3:03.48 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 28.74 | 1:00.65 | 4:04.13 | ||||||
5 | Lyngby Drenge 1 | 0 | 449 | 4:05.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 29.24 | 1:00.74 | 1:00.74 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 28.58 | 1:00.36 | 2:01.10 | ||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 30.05 | 1:02.36 | 3:03.46 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 29.31 | 1:02.24 | 4:05.70 | ||||||
6 | Triton Drenge | 0 | 443 | 4:06.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johan Joensen | 2000 | 29.97 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 28.84 | 1:00.56 | 2:02.91 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 30.22 | 1:02.85 | 3:05.76 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 29.08 | 1:01.08 | 4:06.84 | ||||||
7 | Vejles Drenge | 0 | 432 | 4:08.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Jakob Juul | 2000 | 29.49 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 31.41 | 1:06.09 | 2:06.73 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 30.16 | 1:03.31 | 3:10.04 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 28.01 | 58.88 | 4:08.92 | ||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2000 | 432 | 4:08.94 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 30.85 | 1:05.35 | 1:05.35 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 27.31 | 56.42 | 2:01.77 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.85 | 1:04.05 | 3:05.82 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 29.77 | 1:03.12 | 4:08.94 | ||||||
9 | Kvik Drenge | 1900 | 425 | 4:10.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 29.56 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 29.09 | 1:02.42 | 2:03.62 | ||||||
Ole Damgaard | 2002 | 29.71 | 1:03.02 | 3:06.64 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.46 | 1:03.58 | 4:10.22 | ||||||
10 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 413 | 4:12.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 29.27 | 1:00.10 | 1:00.10 | ||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 32.58 | 1:06.48 | 2:06.58 | ||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 30.34 | 1:04.00 | 3:10.58 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 29.56 | 1:02.06 | 4:12.64 | ||||||
11 | Sto Drenge 2 | 0 | 413 | 4:12.74 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 29.12 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Jens William S. Andersen | 2000 | 29.56 | 1:03.20 | 2:05.54 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 30.84 | 1:04.12 | 3:09.66 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 29.89 | 1:03.08 | 4:12.74 | ||||||
12 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 410 | 4:13.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 28.71 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 28.60 | 59.88 | 1:58.96 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 31.55 | 1:07.32 | 3:06.28 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 31.67 | 1:06.98 | 4:13.26 | ||||||
13 | Drenge Gti | 0 | 405 | 4:14.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 27.70 | 57.21 | 57.21 | ||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 33.33 | 1:10.07 | 2:07.28 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 31.86 | 1:07.30 | 3:14.58 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.64 | 59.72 | 4:14.30 | ||||||
14 | Ringsted Drenge | 2001 | 399 | 4:15.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Anders Nielsen | 2001 | 31.75 | 1:05.87 | 1:05.87 | ||||||
Mads Jensen | 2001 | 31.35 | 1:04.65 | 2:10.52 | ||||||
Daniel Schytte | 2000 | 30.00 | 1:03.69 | 3:14.21 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 29.59 | 1:01.31 | 4:15.52 | ||||||
15 | Silkeborg Drenge | 2000 | 396 | 4:16.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.03 | 1:00.39 | 1:00.39 | ||||||
Mike Boldsen | 2000 | 31.68 | 1:06.47 | 2:06.86 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 31.26 | 1:05.37 | 3:12.23 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 30.69 | 1:04.03 | 4:16.26 | ||||||
16 | Køge 1 | 2000 | 394 | 4:16.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 30.11 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 30.52 | 1:04.37 | 2:07.15 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | 30.88 | 1:05.94 | 3:13.09 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 30.27 | 1:03.47 | 4:16.56 | ||||||
17 | Stm Drenge | 0 | 391 | 4:17.30 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 32.45 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 31.45 | 1:05.13 | 2:13.43 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 29.78 | 1:02.83 | 3:16.26 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 29.18 | 1:01.04 | 4:17.30 | ||||||
18 | Helsingør Drenge 1 | 2000 | 390 | 4:17.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 31.43 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.68 | 1:01.68 | 2:07.50 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 30.33 | 1:04.35 | 3:11.85 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 30.65 | 1:05.66 | 4:17.51 | ||||||
19 | Stv Drenge | 2000 | 377 | 4:20.56 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 30.81 | 1:04.99 | 1:04.99 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 28.77 | 1:00.96 | 2:05.95 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 32.57 | 1:08.12 | 3:14.07 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 31.59 | 1:06.49 | 4:20.56 | ||||||
20 | Holbæk Drenge | 0 | 375 | 4:21.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Palmø | 2000 | 30.49 | 1:02.81 | 1:02.81 | ||||||
Gorm Topp Tholle | 2001 | 33.50 | 1:11.88 | 2:14.69 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 30.12 | 1:03.78 | 3:18.47 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 30.23 | 1:02.54 | 4:21.01 | ||||||
21 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | 369 | 4:22.40 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 30.40 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 30.63 | 1:03.07 | 2:07.62 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 31.99 | 1:08.96 | 3:16.58 | ||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 31.43 | 1:05.82 | 4:22.40 | ||||||
22 | Aalborg Drenge | 2000 | 361 | 4:24.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 30.55 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 32.37 | 1:06.55 | 2:10.99 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.57 | 1:07.19 | 3:18.18 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 32.01 | 1:06.17 | 4:24.35 | ||||||
23 | Thisted Drenge | 2000 | 358 | 4:24.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Andrej Jessen | 2000 | 29.96 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Alexander Dahl | 2000 | 29.51 | 1:03.65 | 2:04.92 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 32.49 | 1:07.23 | 3:12.15 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 33.91 | 1:12.71 | 4:24.86 | ||||||
24 | Herlev Drenge | 2001 | 356 | 4:25.43 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 30.22 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Carl Peter Vittrup | 2001 | 34.42 | 1:11.24 | 2:13.55 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 32.33 | 1:08.76 | 3:22.31 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 30.07 | 1:03.12 | 4:25.43 | ||||||
25 | Esbjerg Boys 1 | 2000 | 354 | 4:26.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Grene | 2001 | 32.13 | 1:08.17 | 1:08.17 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 31.99 | 1:07.50 | 2:15.67 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 31.73 | 1:05.75 | 3:21.42 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 30.77 | 1:04.64 | 4:26.06 | ||||||
26 | Hovedstad Drenge | 2000 | 352 | 4:26.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 32.47 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 31.16 | 1:06.53 | 2:16.05 | ||||||
August Bugge | 2000 | 31.53 | 1:05.63 | 3:21.68 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 30.84 | 1:04.82 | 4:26.50 | ||||||
27 | Hsc Drenge | 0 | 345 | 4:28.15 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 30.96 | 1:03.98 | 1:03.98 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 29.73 | 1:02.94 | 2:06.92 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 32.69 | 1:08.84 | 3:15.76 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 33.86 | 1:12.39 | 4:28.15 | ||||||
28 | Helsingør Drenge 2 | 2000 | 340 | 4:29.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
William Houen | 2001 | 31.12 | 1:05.22 | 1:05.22 | ||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 32.49 | 1:06.90 | 2:12.12 | ||||||
William Schwab | 2000 | 31.21 | 1:06.28 | 3:18.40 | ||||||
Villads Krarup | 2000 | 33.47 | 1:11.18 | 4:29.58 | ||||||
29 | Drenge Frederikssund | 2000 | 334 | 4:31.27 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Larsen | 2000 | 30.92 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 32.35 | 1:07.21 | 2:12.82 | ||||||
Frederik Brogaard | 2001 | 33.15 | 1:11.71 | 3:24.53 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 32.11 | 1:06.74 | 4:31.27 | ||||||
30 | Gsc Drenge 2 | 2000 | 333 | 4:31.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Christian Crone | 2001 | 30.61 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 32.59 | 1:08.88 | 2:13.76 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 34.63 | 1:11.56 | 3:25.32 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 31.38 | 1:06.06 | 4:31.38 | ||||||
31 | Vat-Cph Drenge 3 | 0 | 320 | 4:35.17 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 32.26 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 32.52 | 1:09.37 | 2:18.12 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 32.05 | 1:09.54 | 3:27.66 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 31.99 | 1:07.51 | 4:35.17 | ||||||
32 | Sigma Drenge 2 | 2000 | 314 | 4:36.78 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 32.54 | 1:09.00 | 1:09.00 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.53 | 1:10.83 | 2:19.83 | ||||||
Mathias Holm | 2001 | 32.86 | 1:08.70 | 3:28.53 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 32.13 | 1:08.25 | 4:36.78 | ||||||
33 | Esbjerg Boys 2 | 2000 | 313 | 4:36.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 33.64 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 31.57 | 1:06.79 | 2:16.10 | ||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 34.66 | 1:13.08 | 3:29.18 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 32.15 | 1:07.78 | 4:36.96 | ||||||
34 | Køge 2 | 2000 | 310 | 4:37.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mert Kaya | 2001 | 33.31 | 1:09.12 | 1:09.12 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.28 | 1:08.16 | 2:17.28 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 32.14 | 1:07.55 | 3:24.83 | ||||||
Emil Krohn Olsen | 2001 | 35.55 | 1:13.13 | 4:37.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
OMSEEDNING - OMSEEDNING |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Power Puff Piger 1 | 1900 | 513 | 4:24.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 30.08 | 1:03.07 | 1:03.07 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 33.19 | 1:09.26 | 2:12.33 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 29.79 | 1:03.48 | 3:15.81 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 32.52 | 1:08.61 | 4:24.42 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | 498 | 4:27.10 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 32.63 | 1:07.61 | 1:07.61 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 30.52 | 1:03.57 | 2:11.18 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 31.85 | 1:07.98 | 3:19.16 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 32.47 | 1:07.94 | 4:27.10 | ||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 0 | 460 | 4:34.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.58 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 33.88 | 1:10.67 | 2:20.89 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.08 | 1:07.92 | 3:28.81 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.47 | 1:05.41 | 4:34.22 | ||||||
4 | Helsingør Piger 1 | 2002 | 424 | 4:41.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 32.71 | 1:08.52 | 1:08.52 | ||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 33.56 | 1:12.50 | 2:21.02 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 32.83 | 1:10.10 | 3:31.12 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 32.60 | 1:10.59 | 4:41.71 | ||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 419 | 4:42.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 33.14 | 1:09.01 | 1:09.01 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 32.78 | 1:07.80 | 2:16.81 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 35.31 | 1:13.95 | 3:30.76 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 33.67 | 1:11.97 | 4:42.73 | ||||||
6 | Odder Piger | 2002 | 395 | 4:48.36 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 34.88 | 1:13.43 | 1:13.43 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 32.67 | 1:08.65 | 2:22.08 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 34.12 | 1:11.26 | 3:33.34 | ||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 35.36 | 1:15.02 | 4:48.36 | ||||||
7 | Roskilde Piger 1 | 0 | 391 | 4:49.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ida Buxbom Andersen | 2002 | 35.49 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 34.31 | 1:11.86 | 2:26.10 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 35.81 | 1:13.41 | 3:39.51 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 33.21 | 1:09.96 | 4:49.47 | ||||||
8 | Aalborg Piger | 0 | 389 | 4:49.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 34.06 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 34.19 | 1:11.97 | 2:22.07 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 33.25 | 1:12.43 | 3:34.50 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 35.91 | 1:15.39 | 4:49.89 | ||||||
9 | Gsc Piger 2 | 2002 | 383 | 4:51.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Aya Bødker Grann | 2002 | 33.66 | 1:12.51 | 1:12.51 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 34.48 | 1:11.98 | 2:24.49 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 34.99 | 1:14.64 | 3:39.13 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 33.65 | 1:12.21 | 4:51.34 | ||||||
10 | Hovedstad Piger 1 | 2002 | 382 | 4:51.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 32.67 | 1:09.09 | 1:09.09 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 34.14 | 1:11.54 | 2:20.63 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 35.53 | 1:15.17 | 3:35.80 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 35.78 | 1:15.75 | 4:51.55 | ||||||
11 | Power Puff Piger 2 | 1900 | 368 | 4:55.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emma Pedersen | 2002 | 34.22 | 1:11.41 | 1:11.41 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 36.34 | 1:15.33 | 2:26.74 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 34.63 | 1:12.60 | 3:39.34 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 35.41 | 1:16.09 | 4:55.43 | ||||||
12 | Stm Piger | 0 | 367 | 4:55.54 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 34.22 | 1:12.94 | 1:12.94 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 35.40 | 1:13.94 | 2:26.88 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 37.05 | 1:17.52 | 3:44.40 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 33.99 | 1:11.14 | 4:55.54 | ||||||
13 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | 363 | 4:56.53 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 35.21 | 1:14.50 | 1:14.50 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.24 | 1:09.31 | 2:23.81 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 35.01 | 1:14.91 | 3:38.72 | ||||||
Marceline Lermark | 2003 | 37.18 | 1:17.81 | 4:56.53 | ||||||
14 | Triton Piger | 0 | 361 | 4:57.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Laura Janner | 2002 | 32.49 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.09 | 1:14.08 | 2:21.33 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 35.94 | 1:15.07 | 3:36.40 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 38.50 | 1:20.78 | 4:57.18 | ||||||
15 | Hils Piger | 2002 | 356 | 4:58.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 38.30 | 1:17.84 | 1:17.84 | ||||||
Matilde Weibel | 2002 | 34.45 | 1:13.30 | 2:31.14 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 35.51 | 1:15.71 | 3:46.85 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 33.47 | 1:11.74 | 4:58.59 | ||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2002 | 342 | 5:02.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 37.15 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 34.63 | 1:13.35 | 2:31.15 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 37.25 | 1:19.03 | 3:50.18 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 34.55 | 1:12.50 | 5:02.68 | ||||||
17 | Thisted Piger | 2002 | 339 | 5:03.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 33.91 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 34.78 | 1:12.80 | 2:24.47 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 36.07 | 1:16.36 | 3:40.83 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 39.47 | 1:22.60 | 5:03.43 | ||||||
18 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | 337 | 5:04.16 | ||||||
Vat Copenhagen | ||||||||||
Sofie Høvring | 2004 | 37.10 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 34.61 | 1:14.64 | 2:31.78 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 35.80 | 1:16.17 | 3:47.95 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 36.39 | 1:16.21 | 5:04.16 | ||||||
19 | Viborg Piger | 0 | 331 | 5:05.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 37.65 | 1:19.24 | 1:19.24 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 38.25 | 1:20.50 | 2:39.74 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 35.96 | 1:12.73 | 3:52.47 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.78 | 1:13.41 | 5:05.88 | ||||||
20 | Vejles Prinsesser | 0 | 326 | 5:07.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 37.56 | 1:17.99 | 1:17.99 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 36.36 | 1:15.93 | 2:33.92 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 36.81 | 1:19.51 | 3:53.43 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 35.42 | 1:14.10 | 5:07.53 | ||||||
21 | Gentofte Piger 2 | 2003 | 323 | 5:08.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.45 | 1:18.82 | 1:18.82 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 35.22 | 1:16.00 | 2:34.82 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 36.28 | 1:16.54 | 3:51.36 | ||||||
Barbara Blicher | 2003 | 36.35 | 1:17.08 | 5:08.44 | ||||||
22 | Helsingør Piger 2 | 2002 | 321 | 5:09.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Hietala | 2002 | 36.37 | 1:17.20 | 1:17.20 | ||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.92 | 1:17.99 | 2:35.19 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 38.63 | 1:21.63 | 3:56.82 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 34.44 | 1:12.29 | 5:09.11 | ||||||
23 | Køge Piger | 2002 | 319 | 5:09.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 33.88 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 35.52 | 1:14.61 | 2:25.37 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.24 | 1:23.36 | 3:48.73 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 37.95 | 1:21.00 | 5:09.73 | ||||||
24 | Power Puff Piger 3 | 1900 | 316 | 5:10.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 37.45 | 1:18.95 | 1:18.95 | ||||||
Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 37.14 | 1:18.19 | 2:37.14 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 36.20 | 1:18.02 | 3:55.16 | ||||||
Olivia Brophy | 2002 | 36.89 | 1:15.45 | 5:10.61 | ||||||
- | Gsc Piger 1 | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Sigma Piger 2 | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:00 |