Resultat för Malmö Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:11 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, FIFH Cupen, Försök |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:11 |
|
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, FIFH Cupen, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:11 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, FIFH Cupen, Försök |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:11 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:56 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, FIFH Cupen, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:56 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:08 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Damer S1-S4, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Ekström |
0 |
Varabygdens Simsällskap |
S4 |
54.66 |
|
|
|
1:54.16 |
|
2 |
Karen Axelsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:56.37 |
|
|
|
3:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:08 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:09 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar S1- S4, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:09 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:12 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Przeklasa |
0 |
Maribo Svømmeforening |
K1 |
|
|
|
|
24.75 |
|
2 |
Nicola St Clair Maitland |
0 |
Nacka HI |
k1 |
|
|
|
|
29.12 |
|
3 |
Otalia Osk Swanbergsdottir |
0 |
Nes |
k2 |
|
|
|
|
29.28 |
|
4 |
Rebecca Löf |
0 |
Örebro Simallians |
k1 |
|
|
|
|
30.63 |
|
5 |
Katrina Anna Heidarsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
36.97 |
|
6 |
Katla Dimmey Torsteinsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
41.19 |
|
7 |
Gunnhildur Brynja Bergsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:12 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:12 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar K1-K, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Axel Agnarson |
0 |
Ifr |
K1 |
|
|
|
|
19.32 |
|
2 |
Tobias Klasson |
0 |
Säffle Simsällskap |
k1 |
|
|
|
|
20.81 |
|
3 |
Fannar Johannesson |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
23.34 |
|
4 |
Fabian Claeson |
0 |
Simsällskapet Delfin |
K1 |
|
|
|
|
23.56 |
|
5 |
Gustav Svensson |
0 |
Deje Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
30.63 |
|
6 |
Alexander Ben Gudmundsson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
33.75 |
|
7 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
41.37 |
|
- |
Andri Fannar Agistson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:12 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:12 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Maria Bengtsson |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
2:36.58 |
4:00.87 |
5:21.84 |
|
5:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
0 |
Simklubben S 02 |
S10 |
32.49 |
1:07.78 |
1:44.39 |
|
2:21.05 |
|
2 |
Bara Bergmann |
0 |
Ösp |
|
38.72 |
1:22.65 |
2:08.79 |
|
2:54.92 |
|
3 |
Susan Hansen |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
s14 |
41.21 |
1:28.18 |
2:17.59 |
|
3:05.57 |
|
4 |
Josefine Busk |
0 |
Södertälje Simsällskap |
s14 |
47.08 |
1:39.54 |
2:32.73 |
|
3:25.27 |
|
5 |
Rose-Marie Robertsson |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
44.68 |
1:35.94 |
2:30.75 |
|
3:25.70 |
|
6 |
Maria Carlsson |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
49.03 |
1:46.19 |
2:46.33 |
|
3:46.83 |
|
7 |
Elin Andersson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
55.18 |
1:56.25 |
2:58.60 |
|
4:01.01 |
|
8 |
Joanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
54.46 |
2:00.51 |
3:12.44 |
|
4:17.28 |
|
9 |
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:03.50 |
2:09.01 |
3:17.95 |
|
4:23.80 |
|
10 |
Hildur Sigurdardottir |
0 |
Ösp |
|
1:06.06 |
2:17.81 |
3:28.95 |
|
4:39.32 |
|
11 |
Heidrun Eva Gunnarsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:01.80 |
2:18.66 |
3:38.33 |
|
4:58.51 |
|
12 |
Hanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
57.51 |
2:11.94 |
3:40.84 |
|
5:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Sigurdardottir |
0 |
Ifr |
S5 |
1:09.76 |
2:23.78 |
3:40.58 |
|
4:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thelma Björg Björnsdottir |
0 |
Ifr |
S6 |
43.60 |
1:30.34 |
2:17.89 |
|
3:04.82 |
|
2 |
Agnes Kramer |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
45.81 |
1:39.72 |
2:36.94 |
|
3:31.29 |
|
3 |
Ida Andersson Wulf |
0 |
Fifh |
|
50.01 |
1:46.10 |
2:47.95 |
|
3:45.23 |
|
4 |
Katrina Nässlander-Cruz |
0 |
Nacka HI |
S6 |
59.63 |
2:07.13 |
3:15.18 |
|
4:19.35 |
|
5 |
Maja Grahm |
0 |
Örebro Simallians |
S6 |
1:27.59 |
3:05.53 |
4:44.20 |
|
6:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:12 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marko Cugurovic |
0 |
Sports Union |
|
41.19 |
1:35.54 |
2:39.17 |
|
3:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
0 |
Solens IF |
K4 |
30.91 |
1:06.29 |
1:44.58 |
|
2:21.43 |
|
2 |
Anders Streiffert |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
43.56 |
1:31.75 |
2:23.23 |
|
3:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Nyrén |
0 |
Säffle Simsällskap |
S10 |
31.18 |
1:03.37 |
1:36.07 |
|
2:08.71 |
|
2 |
Joel Steinwall |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
32.82 |
1:08.73 |
1:46.64 |
|
2:25.08 |
|
3 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
33.63 |
1:11.39 |
1:49.94 |
|
2:27.58 |
|
4 |
Lukas Fajerson |
0 |
Simsällskapet Iden |
S10 |
39.39 |
1:25.61 |
2:12.75 |
|
3:00.74 |
|
5 |
Hans Lindström |
0 |
Nyköpings Simsällskap |
S10 |
46.18 |
1:35.68 |
2:26.88 |
|
3:19.17 |
|
6 |
Björn Daniel Danielsson |
0 |
Ifr |
S10 |
49.47 |
1:42.09 |
2:37.99 |
|
3:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S12 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
0 |
Nes |
s12 |
35.36 |
1:16.57 |
2:00.67 |
|
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Margeir Sverrisson |
0 |
Ösp |
S14 |
27.80 |
58.03 |
1:29.47 |
|
2:01.35 |
|
2 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
31.05 |
1:05.49 |
1:45.30 |
|
2:22.74 |
|
3 |
Gustav Ljungberg |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
32.22 |
1:09.50 |
1:48.96 |
|
2:28.31 |
|
4 |
Jesper Andersson |
0 |
Deje Simsällskap |
S14 |
33.70 |
1:12.27 |
1:50.37 |
|
2:37.71 |
|
5 |
Sigurdur Gudmundsson |
0 |
Nes |
S14 |
36.44 |
1:17.94 |
2:01.24 |
|
2:41.54 |
|
6 |
Anton Daggert |
0 |
Örebro Simallians |
S14 |
36.62 |
1:18.66 |
2:04.84 |
|
2:49.72 |
|
7 |
Kristjan Jonsson |
0 |
Ösp |
|
40.14 |
1:24.49 |
2:08.79 |
|
2:53.90 |
|
8 |
Bo Bertelsen |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
S14 |
42.56 |
1:32.09 |
2:24.87 |
|
3:18.32 |
|
9 |
Daniel Isak Sölvason |
0 |
Ösp |
|
39.29 |
1:30.08 |
2:25.09 |
|
3:19.06 |
|
10 |
Lasse Anholm |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
S14 |
44.61 |
1:37.00 |
2:33.99 |
|
3:27.70 |
|
11 |
Michael Reynolds |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
s14 |
57.91 |
2:08.04 |
3:17.40 |
|
4:21.66 |
|
12 |
Henrik Iwersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
S14 |
59.17 |
2:09.47 |
3:24.45 |
|
4:38.36 |
|
13 |
Hasse Jansson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:13.18 |
2:33.52 |
3:55.20 |
|
5:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Fredriksson |
0 |
Örebro Simallians |
s3 |
1:01.89 |
2:09.35 |
3:19.35 |
|
4:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Erkurs |
0 |
Nacka HI |
S5 |
58.93 |
2:01.65 |
3:06.00 |
|
4:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Forsman |
0 |
Simklubben Ägir |
S6 |
43.90 |
1:30.37 |
2:16.96 |
|
3:01.20 |
|
2 |
Albin Oscarsson |
0 |
Örebro Simallians |
|
46.09 |
1:39.96 |
2:37.97 |
|
3:35.37 |
|
3 |
Michel Thor Massetter |
0 |
Ifr |
s6 |
58.75 |
2:07.62 |
3:18.45 |
|
4:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hastö-Hardin |
0 |
Deje Simsällskap |
s7 |
1:08.83 |
2:32.15 |
3:56.90 |
|
5:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marino Ini Adolfson |
0 |
Ifr |
s8 |
37.32 |
1:21.90 |
2:06.85 |
|
2:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Lyckberg |
0 |
Falkenbergs HSS |
S9 |
38.08 |
1:26.32 |
2:20.69 |
|
3:14.88 |
|
2 |
Erik Waldestam |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
42.98 |
1:34.34 |
2:27.14 |
|
3:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:13 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Unnur H Aevarsdottir |
0 |
Nes |
s14 |
|
|
|
|
55.82 |
|
2 |
Linda Björg |
0 |
Nes |
S7 |
|
|
|
|
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teodora Bajlak |
0 |
Sports Union |
|
|
|
|
|
45.84 |
|
2 |
Maja Przeklasa |
0 |
Maribo Svømmeforening |
K1 |
|
|
|
|
47.36 |
|
3 |
Rebecca Löf |
0 |
Örebro Simallians |
k1 |
|
|
|
|
47.59 |
|
4 |
Kristlaug Halldorsdottir |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
48.41 |
|
5 |
Emelie Bengtsson |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
|
|
|
|
53.18 |
|
6 |
Nicola St Clair Maitland |
0 |
Nacka HI |
k1 |
|
|
|
|
54.90 |
|
7 |
Therese Mattsson |
0 |
Krokoms HIF |
k1 |
|
|
|
|
55.33 |
|
8 |
Gunnhildur Brynja Bergsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
58.47 |
|
9 |
Katla Dimmey Torsteinsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
59.69 |
|
10 |
Malin Rönefors |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
1:28.38 |
|
- |
Katrina Anna Heidarsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otalia Osk Swanbergsdottir |
0 |
Nes |
k2 |
|
|
|
|
46.28 |
|
2 |
Karolina Brännman |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Slavica Djelic |
0 |
Sve Je Moguce Belgrad |
S5 |
|
|
|
|
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:13 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Axel Agnarson |
0 |
Ifr |
K1 |
|
|
|
|
34.78 |
|
2 |
Tobias Klasson |
0 |
Säffle Simsällskap |
k1 |
|
|
|
|
35.69 |
|
3 |
Marko Vicevic |
0 |
Sports Union |
K1 |
|
|
|
|
38.11 |
|
4 |
Fabian Claeson |
0 |
Simsällskapet Delfin |
K1 |
|
|
|
|
39.40 |
|
5 |
Fannar Johannesson |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
43.81 |
|
6 |
Bjarkni Gudnason |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
52.76 |
|
7 |
Gustav Svensson |
0 |
Deje Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
52.92 |
|
8 |
Joakim Löfgren |
0 |
Nacka HI |
K1 |
|
|
|
|
54.20 |
|
9 |
Alexander Ben Gudmundsson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
54.42 |
|
10 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
1:02.04 |
|
11 |
Led Austman Baldurson |
0 |
Nes |
k1 |
|
|
|
|
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Skoglund |
0 |
Deje Simsällskap |
k2 |
|
|
|
|
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Antonsson |
0 |
Varbergs HI |
K4 |
|
|
|
|
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:13 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hocanin |
0 |
Örebro Simallians |
k3 |
1:22.36 |
|
|
|
3:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Jönsson |
1988 |
Fifh |
S10 |
42.31 |
|
|
|
1:32.09 |
|
- |
Emma Idesjö |
0 |
Nacka HI |
S10 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Reichard |
0 |
Spårvägens Simförening |
S11 |
37.75 |
|
|
|
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hildur Sigurdardottir |
0 |
Ösp |
|
1:13.92 |
|
|
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
0 |
Simklubben S 02 |
S10 |
35.94 |
|
|
|
1:15.36 |
|
2 |
Linnea Bäckman |
0 |
Solens IF |
S14 |
39.51 |
|
|
|
1:27.12 |
|
3 |
Bara Bergmann |
0 |
Ösp |
|
42.98 |
|
|
|
1:32.75 |
|
4 |
Ylva Söderholm |
0 |
Solens IF |
s14 |
51.50 |
|
|
|
1:47.89 |
|
5 |
Johanna Hasselryd |
0 |
Solens IF |
S14 |
52.72 |
|
|
|
1:50.51 |
|
6 |
Vanja Färdig |
0 |
Nacka HI |
S14 |
52.99 |
|
|
|
1:52.95 |
|
7 |
Joanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
59.40 |
|
|
|
2:07.99 |
|
8 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:00.43 |
|
|
|
2:11.88 |
|
9 |
Ina Valsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:04.16 |
|
|
|
2:16.63 |
|
10 |
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:09.57 |
|
|
|
2:17.16 |
|
11 |
Hanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:07.43 |
|
|
|
2:27.32 |
|
12 |
Heidrun Eva Gunnarsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:08.12 |
|
|
|
2:30.11 |
|
13 |
Irma Kaarahmetovic |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:15.81 |
|
|
|
2:38.24 |
|
14 |
Rakel Aradottir |
0 |
Ösp |
|
1:30.75 |
|
|
|
3:06.49 |
|
- |
Edith Sjöstrand |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Nora Ahlström |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Ekström |
0 |
Varabygdens Simsällskap |
S4 |
1:05.53 |
|
|
|
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Sigurdardottir |
0 |
Ifr |
S5 |
1:20.85 |
|
|
|
2:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thelma Björg Björnsdottir |
0 |
Ifr |
S6 |
56.18 |
|
|
|
1:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Watz |
0 |
Karlstads Simsällskap |
S10 |
34.95 |
|
|
|
1:15.96 |
|
2 |
Johanna Wennberg |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
55.31 |
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:13 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Nyrén |
0 |
Säffle Simsällskap |
S10 |
33.53 |
|
|
|
1:14.13 |
|
2 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
36.85 |
|
|
|
1:19.55 |
|
3 |
Joel Steinwall |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
40.56 |
|
|
|
1:22.21 |
|
4 |
Lukas Fajerson |
0 |
Simsällskapet Iden |
S10 |
51.79 |
|
|
|
1:45.56 |
|
5 |
Björn Daniel Danielsson |
0 |
Ifr |
S10 |
1:11.38 |
|
|
|
2:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM12 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
0 |
Nes |
s12 |
43.15 |
|
|
|
1:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Margeir Sverrisson |
0 |
Ösp |
S14 |
29.93 |
|
|
|
1:04.54 |
|
2 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
33.30 |
|
|
|
1:11.72 |
|
3 |
Jacob Sjölander |
0 |
Solens IF |
S14 |
35.91 |
|
|
|
1:17.05 |
|
4 |
Sebastian Karlsson |
0 |
Karlskrona Simsällskap |
S14 |
33.52 |
|
|
|
1:18.66 |
|
5 |
Jesper Andersson |
0 |
Deje Simsällskap |
S14 |
38.57 |
|
|
|
1:23.93 |
|
6 |
Jimmy Norin |
0 |
Solens IF |
S14 |
38.09 |
|
|
|
1:25.70 |
|
7 |
Sigurdur Gudmundsson |
0 |
Nes |
S14 |
42.42 |
|
|
|
1:30.02 |
|
8 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägens Simförening |
S14 |
43.13 |
|
|
|
1:31.74 |
|
9 |
Emil Steinar Björnsson |
0 |
Ifr |
S14 |
44.01 |
|
|
|
1:32.62 |
|
10 |
Anton Daggert |
0 |
Örebro Simallians |
S14 |
47.55 |
|
|
|
1:33.71 |
|
11 |
Benjamin Snorrason |
0 |
Ifr |
s14 |
51.58 |
|
|
|
1:47.00 |
|
12 |
Jon Porri Jonsson |
0 |
Ösp |
|
51.81 |
|
|
|
1:47.70 |
|
13 |
Daniel Isak Sölvason |
0 |
Ösp |
|
56.05 |
|
|
|
1:49.70 |
|
14 |
Jonthan Snorrason |
0 |
Ifr |
|
50.77 |
|
|
|
1:50.65 |
|
15 |
David Andersson |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:06.71 |
|
|
|
2:14.52 |
|
16 |
Henrik Iwersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
S14 |
1:11.32 |
|
|
|
2:26.51 |
|
- |
Kristjan Jonsson |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Fredriksson |
0 |
Örebro Simallians |
s3 |
1:02.70 |
|
|
|
2:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Hafvström |
0 |
Nacka HI |
S4 |
1:23.48 |
|
|
|
2:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Forsman |
0 |
Simklubben Ägir |
S6 |
1:08.17 |
|
|
|
1:56.99 |
|
2 |
Albin Oscarsson |
0 |
Örebro Simallians |
|
1:00.73 |
|
|
|
2:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hastö-Hardin |
0 |
Deje Simsällskap |
s7 |
1:33.26 |
|
|
|
3:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marino Ini Adolfson |
0 |
Ifr |
s8 |
45.39 |
|
|
|
1:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM9 |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:13 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:04 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Damer S1-S4, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Ekström |
0 |
Varabygdens Simsällskap |
S4 |
|
|
|
|
1:03.97 |
|
2 |
Karen Axelsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
1:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:04 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:08 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar S1-S4, Funktionsnedsättning: S3 |
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar S1-S4, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Hjelmhagen |
0 |
Örebro Simallians |
S4 |
|
|
|
|
3:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:08 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:32 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Kritz |
0 |
Nacka HI |
S10 |
1:10.52 |
|
|
|
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Maria Bengtsson |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.97 |
|
|
|
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Watz |
0 |
Karlstads Simsällskap |
S10 |
35.78 |
|
|
|
1:13.39 |
|
2 |
Malin Jönsson |
1988 |
Fifh |
S10 |
42.86 |
|
|
|
1:27.93 |
|
- |
Emma Idesjö |
0 |
Nacka HI |
S10 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
0 |
Simklubben S 02 |
S10 |
37.33 |
|
|
|
1:17.10 |
|
2 |
Bara Bergmann |
0 |
Ösp |
|
50.46 |
|
|
|
1:40.01 |
|
3 |
Edith Sjöstrand |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
49.65 |
|
|
|
1:40.90 |
|
4 |
Ylva Söderholm |
0 |
Solens IF |
s14 |
50.12 |
|
|
|
1:45.96 |
|
5 |
Vanja Färdig |
0 |
Nacka HI |
S14 |
52.48 |
|
|
|
1:49.28 |
|
6 |
Josefine Busk |
0 |
Södertälje Simsällskap |
s14 |
54.24 |
|
|
|
1:53.33 |
|
7 |
Rose-Marie Robertsson |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
56.87 |
|
|
|
1:56.15 |
|
8 |
Johanna Hasselryd |
0 |
Solens IF |
S14 |
55.32 |
|
|
|
1:58.22 |
|
9 |
Elin Andersson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
59.18 |
|
|
|
2:04.56 |
|
10 |
Joanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:02.55 |
|
|
|
2:13.24 |
|
11 |
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:08.83 |
|
|
|
2:18.80 |
|
12 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:05.87 |
|
|
|
2:20.20 |
|
13 |
Ina Valsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:08.74 |
|
|
|
2:21.07 |
|
14 |
Heidrun Eva Gunnarsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:11.44 |
|
|
|
2:30.29 |
|
15 |
Hildur Sigurdardottir |
0 |
Ösp |
|
1:27.88 |
|
|
|
3:05.56 |
|
16 |
Rakel Aradottir |
0 |
Ösp |
|
1:34.24 |
|
|
|
3:11.84 |
|
17 |
Stina Gustafsson |
0 |
Varbergs HI |
s14 |
1:34.70 |
|
|
|
3:13.20 |
|
18 |
Lisa Sjölin |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S14 |
1:39.52 |
|
|
|
3:44.54 |
|
19 |
Nora Ahlström |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:54.81 |
|
|
|
4:16.71 |
|
- |
Hanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Sigurdardottir |
0 |
Ifr |
S5 |
1:11.23 |
|
|
|
2:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thelma Björg Björnsdottir |
0 |
Ifr |
S6 |
54.94 |
|
|
|
1:49.20 |
|
2 |
Agnes Kramer |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
54.58 |
|
|
|
1:52.08 |
|
3 |
Ida Andersson Wulf |
0 |
Fifh |
|
1:01.30 |
|
|
|
2:10.79 |
|
4 |
Irma Kaarahmetovic |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:16.92 |
|
|
|
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linda Björg |
0 |
Nes |
S7 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:32 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:53 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Nyrén |
0 |
Säffle Simsällskap |
S10 |
35.22 |
|
|
|
1:12.04 |
|
2 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
37.61 |
|
|
|
1:17.80 |
|
3 |
Lukas Fajerson |
0 |
Simsällskapet Iden |
S10 |
50.77 |
|
|
|
1:45.73 |
|
4 |
Björn Daniel Danielsson |
0 |
Ifr |
S10 |
1:15.81 |
|
|
|
2:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Margeir Sverrisson |
0 |
Ösp |
S14 |
31.44 |
|
|
|
1:06.14 |
|
2 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
36.05 |
|
|
|
1:12.86 |
|
3 |
Sebastian Karlsson |
0 |
Karlskrona Simsällskap |
S14 |
35.25 |
|
|
|
1:14.15 |
|
4 |
Gustav Ljungberg |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
40.38 |
|
|
|
1:25.31 |
|
5 |
Jimmy Norin |
0 |
Solens IF |
S14 |
41.54 |
|
|
|
1:25.99 |
|
6 |
Jesper Andersson |
0 |
Deje Simsällskap |
S14 |
42.41 |
|
|
|
1:33.64 |
|
7 |
Sigurdur Gudmundsson |
0 |
Nes |
S14 |
47.11 |
|
|
|
1:36.63 |
|
8 |
Kristjan Jonsson |
0 |
Ösp |
|
47.51 |
|
|
|
1:37.11 |
|
9 |
Lasse Anholm |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
S14 |
1:48.64 |
|
|
|
1:48.64 |
|
10 |
Jon Porri Jonsson |
0 |
Ösp |
|
53.28 |
|
|
|
1:52.20 |
|
11 |
Jonthan Snorrason |
0 |
Ifr |
|
51.60 |
|
|
|
1:52.37 |
|
12 |
Michael Reynolds |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
s14 |
1:04.83 |
|
|
|
2:12.25 |
|
13 |
Andri Hilmarsson |
0 |
Ösp |
|
1:01.75 |
|
|
|
2:14.15 |
|
14 |
Peter Reschte |
0 |
IF Tre Hjärtan |
S14 |
1:07.64 |
|
|
|
2:17.98 |
|
15 |
Hasse Jansson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:07.65 |
|
|
|
2:24.36 |
|
16 |
Henrik Andersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
|
1:06.73 |
|
|
|
2:24.49 |
|
17 |
Henrik Iwersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
S14 |
1:07.39 |
|
|
|
2:32.01 |
|
18 |
Johnny Skeie Mikalsen |
0 |
Stegaberg IL |
S14 |
1:34.65 |
|
|
|
3:14.53 |
|
19 |
Sven-Erik Gustafsson |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
1:56.52 |
|
|
|
3:59.32 |
|
- |
Benjamin Snorrason |
0 |
Ifr |
s14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Daniel Isak Sölvason |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Erkurs |
0 |
Nacka HI |
S5 |
1:21.15 |
|
|
|
2:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michel Thor Massetter |
0 |
Ifr |
s6 |
58.21 |
|
|
|
2:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marino Ini Adolfson |
0 |
Ifr |
s8 |
39.97 |
|
|
|
1:23.01 |
|
2 |
Bosse Nygren |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S8 |
1:20.65 |
|
|
|
2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eje Olli |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
43.97 |
|
|
|
1:32.82 |
|
2 |
Erik Waldestam |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
47.61 |
|
|
|
1:41.59 |
|
- |
Christoffer Lyckberg |
0 |
Falkenbergs HSS |
S9 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:53 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:02 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: |
|
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolina Brännman |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:02 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Axel Agnarson |
0 |
Ifr |
K1 |
|
|
|
|
18.88 |
|
2 |
Tobias Klasson |
0 |
Säffle Simsällskap |
k1 |
|
|
|
|
19.63 |
|
3 |
Fabian Claeson |
0 |
Simsällskapet Delfin |
K1 |
|
|
|
|
24.22 |
|
4 |
Fannar Johannesson |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
24.78 |
|
5 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
30.03 |
|
6 |
Led Austman Baldurson |
0 |
Nes |
k1 |
|
|
|
|
30.19 |
|
7 |
Alexander Ben Gudmundsson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
30.34 |
|
8 |
Bjarkni Gudnason |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
32.03 |
|
9 |
Joakim Löfgren |
0 |
Nacka HI |
K1 |
|
|
|
|
34.16 |
|
- |
Gustav Svensson |
0 |
Deje Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Andri Fannar Agistson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Skoglund |
0 |
Deje Simsällskap |
k2 |
|
|
|
|
50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Antonsson |
0 |
Varbergs HI |
K4 |
|
|
|
|
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:10 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hocanin |
0 |
Örebro Simallians |
k3 |
|
|
|
|
1:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: SB2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Ekström |
0 |
Varabygdens Simsällskap |
S4 |
|
|
|
|
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: SB4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Grahm |
0 |
Örebro Simallians |
S6 |
|
|
|
|
1:14.12 |
|
2 |
Sonja Sigurdardottir |
0 |
Ifr |
S5 |
|
|
|
|
2:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: SB5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thelma Björg Björnsdottir |
0 |
Ifr |
S6 |
|
|
|
|
58.74 |
|
2 |
Ida Andersson Wulf |
0 |
Fifh |
|
|
|
|
|
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:10 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:16 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: |
|
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: SB3 |
|
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: SB4 |
|
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: SB5 |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:16 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Reichard |
0 |
Spårvägens Simförening |
S11 |
41.11 |
|
|
|
1:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
0 |
Simklubben S 02 |
S10 |
38.99 |
|
|
|
1:23.18 |
|
2 |
Linnea Bäckman |
0 |
Solens IF |
S14 |
44.38 |
|
|
|
1:35.34 |
|
3 |
Bara Bergmann |
0 |
Ösp |
|
47.84 |
|
|
|
1:42.16 |
|
4 |
Susan Hansen |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
s14 |
50.74 |
|
|
|
1:48.43 |
|
5 |
Edith Sjöstrand |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
54.14 |
|
|
|
1:56.34 |
|
6 |
Elin Andersson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
55.11 |
|
|
|
1:56.84 |
|
7 |
Maria Carlsson |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
1:02.10 |
|
|
|
2:11.11 |
|
8 |
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:07.62 |
|
|
|
2:15.20 |
|
9 |
Vanja Färdig |
0 |
Nacka HI |
S14 |
1:02.88 |
|
|
|
2:15.38 |
|
10 |
Joanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:09.19 |
|
|
|
2:27.88 |
|
11 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:13.53 |
|
|
|
2:35.74 |
|
12 |
Hanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:08.80 |
|
|
|
2:35.76 |
|
13 |
Ina Valsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:16.97 |
|
|
|
2:39.31 |
|
14 |
Stina Gustafsson |
0 |
Varbergs HI |
s14 |
1:14.72 |
|
|
|
2:39.40 |
|
15 |
Ida Brandt |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
1:10.85 |
|
|
|
2:46.44 |
|
16 |
Nora Ahlström |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:24.20 |
|
|
|
2:53.44 |
|
17 |
Unnur H Aevarsdottir |
0 |
Nes |
s14 |
1:19.91 |
|
|
|
2:55.33 |
|
18 |
Hildur Sigurdardottir |
0 |
Ösp |
|
1:37.69 |
|
|
|
3:24.39 |
|
19 |
Rakel Aradottir |
0 |
Ösp |
|
1:37.08 |
|
|
|
3:26.70 |
|
- |
Erika Jönsson |
0 |
Furuboda IF |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Lisa Sjölin |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Björg |
0 |
Nes |
S7 |
1:16.58 |
|
|
|
2:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanna Wennberg |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Jönsson |
1988 |
Fifh |
S10 |
51.18 |
|
|
|
1:49.88 |
|
2 |
Filippa Kritz |
0 |
Nacka HI |
S10 |
1:13.19 |
|
|
|
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:13 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB12 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
0 |
Nes |
s12 |
48.13 |
|
|
|
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Margeir Sverrisson |
0 |
Ösp |
S14 |
34.76 |
|
|
|
1:14.72 |
|
2 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
39.59 |
|
|
|
1:24.56 |
|
3 |
Jacob Sjölander |
0 |
Solens IF |
S14 |
40.54 |
|
|
|
1:27.33 |
|
4 |
Gustav Ljungberg |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
41.84 |
|
|
|
1:30.60 |
|
5 |
Emil Steinar Björnsson |
0 |
Ifr |
S14 |
44.41 |
|
|
|
1:35.89 |
|
6 |
Anton Daggert |
0 |
Örebro Simallians |
S14 |
48.17 |
|
|
|
1:42.52 |
|
7 |
Kristjan Jonsson |
0 |
Ösp |
|
48.49 |
|
|
|
1:43.25 |
|
8 |
Bo Bertelsen |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
S14 |
49.21 |
|
|
|
1:44.16 |
|
9 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägens Simförening |
S14 |
50.38 |
|
|
|
1:45.10 |
|
10 |
Benjamin Snorrason |
0 |
Ifr |
s14 |
50.03 |
|
|
|
1:51.19 |
|
11 |
Daniel Isak Sölvason |
0 |
Ösp |
|
52.10 |
|
|
|
1:52.33 |
|
12 |
Jon Porri Jonsson |
0 |
Ösp |
|
55.07 |
|
|
|
1:57.07 |
|
13 |
Hanpus Månsson |
0 |
Furuboda IF |
S14 |
52.44 |
|
|
|
1:58.01 |
|
14 |
Jonthan Snorrason |
0 |
Ifr |
|
53.71 |
|
|
|
1:58.28 |
|
15 |
Henrik Iwersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
S14 |
1:07.50 |
|
|
|
2:22.43 |
|
16 |
Hasse Jansson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:12.15 |
|
|
|
2:36.44 |
|
17 |
Andri Hilmarsson |
0 |
Ösp |
|
1:13.69 |
|
|
|
2:37.01 |
|
18 |
Lucas Hultgren |
0 |
Furuboda IF |
S14 |
1:14.36 |
|
|
|
2:55.30 |
|
19 |
Sven-Erik Gustafsson |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
1:38.86 |
|
|
|
3:20.64 |
|
- |
David Andersson |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Peter Reschte |
0 |
IF Tre Hjärtan |
S14 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Forsman |
0 |
Simklubben Ägir |
S6 |
47.98 |
|
|
|
1:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marino Ini Adolfson |
0 |
Ifr |
s8 |
56.88 |
|
|
|
2:01.96 |
|
2 |
Christoffer Lyckberg |
0 |
Falkenbergs HSS |
S9 |
54.41 |
|
|
|
2:08.39 |
|
3 |
Bosse Nygren |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S8 |
1:02.92 |
|
|
|
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Nyrén |
0 |
Säffle Simsällskap |
S10 |
42.06 |
|
|
|
1:29.19 |
|
2 |
Joel Steinwall |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
44.10 |
|
|
|
1:34.52 |
|
3 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
44.80 |
|
|
|
1:36.39 |
|
4 |
Björn Daniel Danielsson |
0 |
Ifr |
S10 |
53.82 |
|
|
|
1:51.92 |
|
5 |
Lukas Fajerson |
0 |
Simsällskapet Iden |
S10 |
1:00.52 |
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karolina Brännman |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rishika Jansson |
0 |
Fifh |
|
|
|
|
|
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 25m Bröstsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fannar Johannesson |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
21.59 |
|
2 |
Tobias Klasson |
0 |
Säffle Simsällskap |
k1 |
|
|
|
|
23.19 |
|
3 |
Björn Axel Agnarson |
0 |
Ifr |
K1 |
|
|
|
|
23.85 |
|
4 |
Joakim Löfgren |
0 |
Nacka HI |
K1 |
|
|
|
|
27.18 |
|
5 |
Bjarkni Gudnason |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
28.31 |
|
5 |
Fabian Claeson |
0 |
Simsällskapet Delfin |
K1 |
|
|
|
|
28.31 |
|
7 |
Gustav Svensson |
0 |
Deje Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
28.87 |
|
8 |
Alexander Ben Gudmundsson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
- |
Led Austman Baldurson |
0 |
Nes |
k1 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 25m Bröstsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Antonsson |
0 |
Varbergs HI |
K4 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:47 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kofs |
0 |
Kofs |
|
|
|
|
|
2:17.85 |
|
|
|
0 |
|
|
33.87 |
|
|
|
33.87 |
|
|
|
0 |
|
|
38.62 |
|
|
|
1:12.49 |
|
|
|
0 |
|
|
31.88 |
|
|
|
1:44.37 |
|
|
|
0 |
|
|
33.48 |
|
|
|
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
S10 |
0 |
S10 |
|
|
|
|
|
2:20.91 |
|
|
|
0 |
|
|
34.38 |
|
|
|
34.38 |
|
|
|
0 |
|
|
43.48 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
|
0 |
|
|
32.79 |
|
|
|
1:50.65 |
|
|
|
0 |
|
|
30.26 |
|
|
|
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Späckhuggarna |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
2:23.04 |
|
|
Rasmus Lindström |
0 |
|
|
34.44 |
|
|
|
34.44 |
|
|
|
0 |
|
|
40.89 |
|
|
|
1:15.33 |
|
|
Jimmy Norin |
0 |
|
|
37.06 |
|
|
|
1:52.39 |
|
|
Jacob Sjölander |
0 |
|
|
30.65 |
|
|
|
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laget |
0 |
Laget |
|
|
|
|
|
2:55.69 |
|
|
|
0 |
|
|
33.30 |
|
|
|
33.30 |
|
|
|
0 |
|
|
40.76 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
|
0 |
|
|
45.88 |
|
|
|
1:59.94 |
|
|
|
0 |
|
|
55.75 |
|
|
|
2:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mass Rockets |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:59.69 |
|
|
Erik Waldestam |
0 |
|
|
45.41 |
|
|
|
45.41 |
|
|
Johanna Wennberg |
0 |
|
|
56.99 |
|
|
|
1:42.40 |
|
|
Eje Olli |
0 |
|
|
34.21 |
|
|
|
2:16.61 |
|
|
Niklas Andersson |
0 |
|
|
43.08 |
|
|
|
2:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ringsted |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:12.28 |
|
|
|
0 |
|
|
53.45 |
|
|
|
53.45 |
|
|
|
0 |
|
|
50.22 |
|
|
|
1:43.67 |
|
|
|
0 |
|
|
31.64 |
|
|
|
2:15.31 |
|
|
|
0 |
|
|
56.97 |
|
|
|
3:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Team Ifr |
0 |
Ifr |
|
|
|
|
|
3:12.38 |
|
|
Sonja Sigurdardottir |
0 |
|
|
1:07.64 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
Emil Steinar Björnsson |
0 |
|
|
44.26 |
|
|
|
1:51.90 |
|
|
Marino Ini Adolfson |
0 |
|
|
27.03 |
|
|
|
2:18.93 |
|
|
Björn Axel Agnarson |
0 |
|
|
53.45 |
|
|
|
3:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Delfinerna |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
3:25.82 |
|
|
Johanna Hasselryd |
0 |
|
|
55.21 |
|
|
|
55.21 |
|
|
|
0 |
|
|
1:01.86 |
|
|
|
1:57.07 |
|
|
Ylva Söderholm |
0 |
|
|
53.51 |
|
|
|
2:50.58 |
|
|
Linnea Bäckman |
0 |
|
|
35.24 |
|
|
|
3:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fhss |
0 |
Falkenbergs HSS |
|
|
|
|
|
3:34.91 |
|
|
Joanna Göransson |
0 |
|
|
1:00.54 |
|
|
|
1:00.54 |
|
|
Elin Andersson |
0 |
|
|
54.09 |
|
|
|
1:54.63 |
|
|
Christoffer Lyckberg |
0 |
|
|
47.91 |
|
|
|
2:42.54 |
|
|
Hanna Göransson |
0 |
|
|
52.37 |
|
|
|
3:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hgif3Hjärtan |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
|
|
|
|
3:37.44 |
|
|
|
0 |
|
|
53.66 |
|
|
|
53.66 |
|
|
|
0 |
|
|
59.13 |
|
|
|
1:52.79 |
|
|
|
0 |
|
|
49.28 |
|
|
|
2:42.07 |
|
|
|
0 |
|
|
55.37 |
|
|
|
3:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nes A |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
3:37.87 |
|
|
Linda Björg |
0 |
|
|
1:08.65 |
|
|
|
1:08.65 |
|
|
Fannar Johannesson |
0 |
|
|
50.23 |
|
|
|
1:58.88 |
|
|
Sigurdur Gudmundsson |
0 |
|
|
39.84 |
|
|
|
2:38.72 |
|
|
Unnur H Aevarsdottir |
0 |
|
|
59.15 |
|
|
|
3:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ösa |
0 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
3:48.41 |
|
|
Rebecca Löf |
0 |
|
|
1:01.06 |
|
|
|
1:01.06 |
|
|
Maja Grahm |
0 |
|
|
1:17.68 |
|
|
|
2:18.74 |
|
|
Anton Daggert |
0 |
|
|
48.14 |
|
|
|
3:06.88 |
|
|
Albin Oscarsson |
0 |
|
|
41.53 |
|
|
|
3:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ösp B |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
3:54.34 |
|
|
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
|
|
1:01.32 |
|
|
|
1:01.32 |
|
|
Jon Porri Jonsson |
0 |
|
|
24.99 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Hildur Sigurdardottir |
0 |
|
|
29.39 |
|
|
|
1:55.70 |
|
|
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
0 |
|
|
1:58.64 |
|
|
|
3:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fantastic Four |
0 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
4:01.22 |
|
|
Stina Gustafsson |
0 |
|
|
1:29.23 |
|
|
|
1:29.23 |
|
|
Edith Sjöstrand |
0 |
|
|
53.88 |
|
|
|
2:23.11 |
|
|
Rose-Marie Robertsson |
0 |
|
|
3.79 |
|
|
|
2:26.90 |
|
|
Ulf Grönbeck |
0 |
|
|
1:34.32 |
|
|
|
4:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nes B |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
4:11.44 |
|
|
Otalia Osk Swanbergsdottir |
0 |
|
|
50.55 |
|
|
|
50.55 |
|
|
Kristlaug Halldorsdottir |
0 |
|
|
13.37 |
|
|
|
1:03.92 |
|
|
Mar Gunnarsson |
0 |
|
|
1:04.94 |
|
|
|
2:08.86 |
|
|
Alexander Ben Gudmundsson |
0 |
|
|
2:02.58 |
|
|
|
4:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nacka Hi 1 |
0 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
4:11.54 |
|
|
Emma Idesjö |
0 |
|
|
54.25 |
|
|
|
54.25 |
|
|
Björn Erkurs |
0 |
|
|
22.60 |
|
|
|
1:16.85 |
|
|
Casper Hafvström |
0 |
|
|
31.70 |
|
|
|
1:48.55 |
|
|
Vanja Färdig |
0 |
|
|
2:22.99 |
|
|
|
4:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ösp C |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
4:57.34 |
|
|
Andri Hilmarsson |
0 |
|
|
52.59 |
|
|
|
52.59 |
|
|
Rakel Aradottir |
0 |
|
|
11.96 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Ina Valsdottir |
0 |
|
|
1:36.42 |
|
|
|
2:40.97 |
|
|
Gunnhildur Brynja Bergsdottir |
0 |
|
|
2:16.37 |
|
|
|
4:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ösp D |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
5:27.93 |
|
|
Karen Axelsdottir |
0 |
|
|
1:47.58 |
|
|
|
1:47.58 |
|
|
Katla Dimmey Torsteinsdottir |
0 |
|
|
2.52 |
|
|
|
1:50.10 |
|
|
Katrina Anna Heidarsdottir |
0 |
|
|
1:08.07 |
|
|
|
2:58.17 |
|
|
Hjalti Geir Gudmundsson |
0 |
|
|
2:29.76 |
|
|
|
5:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ösp A |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 28 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 28 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
00:07 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Fjärilsim DamFIFH-CUP, Försök |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
00:07 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Fjärilsim DamFIFH-CUP, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 29 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 29 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
00:13 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim HerFIFH-CUP, Försök |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
00:13 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:58 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim HerFIFH-CUP, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:58 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
00:16 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim DamerS1-S4, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Ekström |
0 |
Varabygdens Simsällskap |
S4 |
|
|
|
|
52.48 |
|
2 |
Karen Axelsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
00:16 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
00:19 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim HerrarS1-S4, Funktionsnedsättning: S3 |
|
Gren 31, 50m Frisim HerrarS1-S4, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
00:19 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
00:44 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Unnur H Aevarsdottir |
0 |
Nes |
s14 |
59.47 |
|
|
|
2:34.47 |
|
2 |
Linda Björg |
0 |
Nes |
S7 |
1:08.78 |
|
|
|
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Ahlström |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:22.31 |
|
|
|
2:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Maria Bengtsson |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.78 |
|
|
|
2:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Watz |
0 |
Karlstads Simsällskap |
S10 |
33.50 |
|
|
|
1:09.24 |
|
2 |
Malin Jönsson |
1988 |
Fifh |
S10 |
35.08 |
|
|
|
1:14.38 |
|
3 |
Emma Idesjö |
0 |
Nacka HI |
S10 |
48.91 |
|
|
|
1:44.40 |
|
4 |
Filippa Kritz |
0 |
Nacka HI |
S10 |
1:12.95 |
|
|
|
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Reichard |
0 |
Spårvägens Simförening |
S11 |
34.11 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
0 |
Simklubben S 02 |
S10 |
31.97 |
|
|
|
1:05.56 |
|
2 |
Linnea Bäckman |
0 |
Solens IF |
S14 |
34.02 |
|
|
|
1:15.30 |
|
3 |
Bara Bergmann |
0 |
Ösp |
|
37.79 |
|
|
|
1:19.43 |
|
4 |
Susan Hansen |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
s14 |
39.99 |
|
|
|
1:23.51 |
|
5 |
Edith Sjöstrand |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
38.90 |
|
|
|
1:30.47 |
|
6 |
Josefine Busk |
0 |
Södertälje Simsällskap |
s14 |
43.35 |
|
|
|
1:32.62 |
|
7 |
Rose-Marie Robertsson |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
44.52 |
|
|
|
1:33.44 |
|
8 |
Ylva Söderholm |
0 |
Solens IF |
s14 |
45.20 |
|
|
|
1:34.55 |
|
9 |
Vanja Färdig |
0 |
Nacka HI |
S14 |
45.38 |
|
|
|
1:38.14 |
|
10 |
Johanna Hasselryd |
0 |
Solens IF |
S14 |
47.81 |
|
|
|
1:38.86 |
|
11 |
Maria Carlsson |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
48.98 |
|
|
|
1:44.15 |
|
12 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
0 |
Ösp |
|
46.88 |
|
|
|
1:45.71 |
|
13 |
Elin Andersson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
54.45 |
|
|
|
1:51.54 |
|
14 |
Joanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
55.52 |
|
|
|
1:58.57 |
|
15 |
Ina Valsdottir |
0 |
Ösp |
|
57.53 |
|
|
|
2:01.61 |
|
16 |
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:02.62 |
|
|
|
2:07.09 |
|
17 |
Hanna Göransson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
53.38 |
|
|
|
2:09.33 |
|
18 |
Hildur Sigurdardottir |
0 |
Ösp |
|
1:04.61 |
|
|
|
2:14.08 |
|
19 |
Heidrun Eva Gunnarsdottir |
0 |
Ösp |
|
1:01.79 |
|
|
|
2:16.47 |
|
20 |
Stina Gustafsson |
0 |
Varbergs HI |
s14 |
1:02.59 |
|
|
|
2:16.59 |
|
21 |
Irma Kaarahmetovic |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
1:00.04 |
|
|
|
2:21.68 |
|
22 |
Rakel Aradottir |
0 |
Ösp |
|
1:10.89 |
|
|
|
2:41.41 |
|
23 |
Ida Brandt |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
1:12.29 |
|
|
|
2:50.23 |
|
24 |
Lisa Sjölin |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S14 |
1:25.84 |
|
|
|
3:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Sigurdardottir |
0 |
Ifr |
S5 |
1:06.80 |
|
|
|
2:15.63 |
|
2 |
Isabelle Hocanin |
0 |
Örebro Simallians |
k3 |
1:24.31 |
|
|
|
2:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thelma Björg Björnsdottir |
0 |
Ifr |
S6 |
44.35 |
|
|
|
1:30.27 |
|
2 |
Agnes Kramer |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
46.16 |
|
|
|
1:37.10 |
|
3 |
Ida Andersson Wulf |
0 |
Fifh |
|
49.44 |
|
|
|
1:46.32 |
|
4 |
Katrina Nässlander-Cruz |
0 |
Nacka HI |
S6 |
58.00 |
|
|
|
2:01.77 |
|
5 |
Maja Grahm |
0 |
Örebro Simallians |
S6 |
1:19.36 |
|
|
|
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Wennberg |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
43.75 |
|
|
|
1:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
00:44 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Nyrén |
0 |
Säffle Simsällskap |
S10 |
28.71 |
|
|
|
58.87 |
|
2 |
Joel Steinwall |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
31.42 |
|
|
|
1:05.24 |
|
3 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
S10 |
32.80 |
|
|
|
1:07.70 |
|
4 |
Björn Daniel Danielsson |
0 |
Ifr |
S10 |
47.53 |
|
|
|
1:42.28 |
|
- |
Lukas Fajerson |
0 |
Simsällskapet Iden |
S10 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S12 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
0 |
Nes |
s12 |
35.59 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Margeir Sverrisson |
0 |
Ösp |
S14 |
26.27 |
|
|
|
54.76 |
|
2 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
30.09 |
|
|
|
1:02.75 |
|
3 |
Sebastian Karlsson |
0 |
Karlskrona Simsällskap |
S14 |
31.02 |
|
|
|
1:06.91 |
|
4 |
Jesper Andersson |
0 |
Deje Simsällskap |
S14 |
31.59 |
|
|
|
1:08.26 |
|
5 |
Jacob Sjölander |
0 |
Solens IF |
S14 |
33.41 |
|
|
|
1:09.19 |
|
6 |
Gustav Ljungberg |
0 |
Njurunda Simsällskap |
S14 |
33.22 |
|
|
|
1:10.89 |
|
7 |
Jimmy Norin |
0 |
Solens IF |
S14 |
33.51 |
|
|
|
1:11.65 |
|
8 |
Sigurdur Gudmundsson |
0 |
Nes |
S14 |
34.27 |
|
|
|
1:12.61 |
|
9 |
Kristjan Jonsson |
0 |
Ösp |
|
36.95 |
|
|
|
1:17.99 |
|
10 |
Anton Daggert |
0 |
Örebro Simallians |
S14 |
35.31 |
|
|
|
1:18.65 |
|
11 |
Daniel Isak Sölvason |
0 |
Ösp |
|
39.27 |
|
|
|
1:23.22 |
|
12 |
Emil Steinar Björnsson |
0 |
Ifr |
S14 |
40.10 |
|
|
|
1:23.39 |
|
13 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägens Simförening |
S14 |
41.59 |
|
|
|
1:23.64 |
|
14 |
Lasse Anholm |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
S14 |
43.55 |
|
|
|
1:31.66 |
|
15 |
Bo Bertelsen |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
S14 |
41.34 |
|
|
|
1:32.00 |
|
16 |
Benjamin Snorrason |
0 |
Ifr |
s14 |
43.59 |
|
|
|
1:38.40 |
|
17 |
Jonthan Snorrason |
0 |
Ifr |
|
44.14 |
|
|
|
1:39.09 |
|
18 |
Jon Porri Jonsson |
0 |
Ösp |
|
46.69 |
|
|
|
1:40.65 |
|
19 |
Peter Reschte |
0 |
IF Tre Hjärtan |
S14 |
48.60 |
|
|
|
1:48.46 |
|
20 |
David Andersson |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S14 |
48.89 |
|
|
|
1:52.49 |
|
21 |
Andri Hilmarsson |
0 |
Ösp |
|
53.78 |
|
|
|
1:57.97 |
|
22 |
Michael Reynolds |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
s14 |
57.62 |
|
|
|
2:03.76 |
|
23 |
Henrik Iwersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
S14 |
55.09 |
|
|
|
2:04.90 |
|
24 |
Henrik Andersen |
0 |
Maribo Svømmeforening |
|
53.50 |
|
|
|
2:08.82 |
|
25 |
Hasse Jansson |
0 |
Falkenbergs HSS |
S14 |
1:07.42 |
|
|
|
2:34.73 |
|
26 |
Sven-Erik Gustafsson |
0 |
Varbergs HI |
S14 |
1:18.54 |
|
|
|
2:37.37 |
|
27 |
Johnny Skeie Mikalsen |
0 |
Stegaberg IL |
S14 |
1:32.21 |
|
|
|
3:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Fredriksson |
0 |
Örebro Simallians |
s3 |
1:02.81 |
|
|
|
2:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Erkurs |
0 |
Nacka HI |
S5 |
1:01.03 |
|
|
|
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Oscarsson |
0 |
Örebro Simallians |
|
44.60 |
|
|
|
1:35.27 |
|
2 |
Karl Forsman |
0 |
Simklubben Ägir |
S6 |
46.72 |
|
|
|
1:37.97 |
|
3 |
Michel Thor Massetter |
0 |
Ifr |
s6 |
58.12 |
|
|
|
2:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marino Ini Adolfson |
0 |
Ifr |
s8 |
36.93 |
|
|
|
1:17.46 |
|
2 |
Bosse Nygren |
0 |
Södertälje Simsällskap |
S8 |
52.62 |
|
|
|
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Lyckberg |
0 |
Falkenbergs HSS |
S9 |
35.99 |
|
|
|
1:20.80 |
|
2 |
Eje Olli |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
38.75 |
|
|
|
1:22.23 |
|
3 |
Erik Waldestam |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
S9 |
39.19 |
|
|
|
1:25.52 |
|
4 |
Dejan Zafirov |
0 |
Sve Je Moguce Belgrad |
S9 |
38.45 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Slavica Djelic |
0 |
Sve Je Moguce Belgrad |
|
|
|
|
|
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Przeklasa |
0 |
Maribo Svømmeforening |
K1 |
|
|
|
|
19.94 |
|
2 |
Otalia Osk Swanbergsdottir |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
21.28 |
|
3 |
Teodora Bajlak |
0 |
Sports Union |
|
|
|
|
|
21.75 |
|
4 |
Kristlaug Halldorsdottir |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
22.17 |
|
5 |
Rebecca Löf |
0 |
Örebro Simallians |
k1 |
|
|
|
|
22.69 |
|
6 |
Emelie Bengtsson |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
|
|
|
|
23.06 |
|
7 |
Katrina Anna Heidarsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
23.84 |
|
8 |
Gunnhildur Brynja Bergsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
24.32 |
|
9 |
Nicola St Clair Maitland |
0 |
Nacka HI |
k1 |
|
|
|
|
24.60 |
|
10 |
Therese Mattsson |
0 |
Krokoms HIF |
k1 |
|
|
|
|
25.18 |
|
11 |
Katla Dimmey Torsteinsdottir |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
26.34 |
|
12 |
Linnea Winblad |
0 |
Varbergs HI |
K1 |
|
|
|
|
27.62 |
|
13 |
Rebecka Olsson |
0 |
S71 |
|
|
|
|
|
33.34 |
|
14 |
Malin Rönefors |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolina Brännman |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Axel Agnarson |
0 |
Ifr |
K1 |
|
|
|
|
16.12 |
|
2 |
Tobias Klasson |
0 |
Säffle Simsällskap |
k1 |
|
|
|
|
16.45 |
|
3 |
Marko Vicevic |
0 |
Sports Union |
K1 |
|
|
|
|
16.81 |
|
4 |
Fabian Claeson |
0 |
Simsällskapet Delfin |
K1 |
|
|
|
|
18.03 |
|
5 |
Fannar Johannesson |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
18.85 |
|
6 |
Gustav Svensson |
0 |
Deje Simsällskap |
K1 |
|
|
|
|
19.97 |
|
7 |
Alexander Ben Gudmundsson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
23.41 |
|
8 |
Bjarkni Gudnason |
0 |
Nes |
K1 |
|
|
|
|
23.94 |
|
9 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
26.67 |
|
10 |
Joakim Löfgren |
0 |
Nacka HI |
K1 |
|
|
|
|
28.03 |
|
11 |
Led Austman Baldurson |
0 |
Nes |
k1 |
|
|
|
|
34.97 |
|
- |
Andri Fannar Agistson |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Skoglund |
0 |
Deje Simsällskap |
k2 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Antonsson |
0 |
Varbergs HI |
K4 |
|
|
|
|
24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:29 |
|
|
Arrangör |
Malmö KK och FIFH |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nes B Team Awesome |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
1:58.96 |
|
|
|
0 |
|
|
25.54 |
|
|
|
25.54 |
|
|
Sigurdur Gudmundsson |
0 |
|
|
32.41 |
|
|
|
57.95 |
|
|
|
0 |
|
|
30.45 |
|
|
|
1:28.40 |
|
|
|
0 |
|
|
30.56 |
|
|
|
1:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pojkarna Som Busar |
0 |
S10 |
|
|
|
|
|
1:59.77 |
|
|
|
0 |
|
|
30.67 |
|
|
|
30.67 |
|
|
|
0 |
|
|
30.60 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
|
0 |
|
|
30.49 |
|
|
|
1:31.76 |
|
|
|
0 |
|
|
28.01 |
|
|
|
1:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Späckhuggarna |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
2:05.42 |
|
|
Rasmus Lindström |
0 |
|
|
28.94 |
|
|
|
28.94 |
|
|
|
0 |
|
|
32.74 |
|
|
|
1:01.68 |
|
|
Jacob Sjölander |
0 |
|
|
31.95 |
|
|
|
1:33.63 |
|
|
Jimmy Norin |
0 |
|
|
31.79 |
|
|
|
2:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ösp A |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
2:22.95 |
|
|
|
0 |
|
|
35.19 |
|
|
|
35.19 |
|
|
Kristjan Jonsson |
0 |
|
|
35.60 |
|
|
|
1:10.79 |
|
|
Daniel Isak Sölvason |
0 |
|
|
35.72 |
|
|
|
1:46.51 |
|
|
Bara Bergmann |
0 |
|
|
36.44 |
|
|
|
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mass Missiles |
0 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.07 |
|
|
Erik Waldestam |
0 |
|
|
38.49 |
|
|
|
38.49 |
|
|
Johanna Wennberg |
0 |
|
|
43.52 |
|
|
|
1:22.01 |
|
|
Eje Olli |
0 |
|
|
38.73 |
|
|
|
2:00.74 |
|
|
Niklas Andersson |
0 |
|
|
34.33 |
|
|
|
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Delfinerna |
0 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
2:50.44 |
|
|
Ylva Söderholm |
0 |
|
|
42.99 |
|
|
|
42.99 |
|
|
|
0 |
|
|
46.93 |
|
|
|
1:29.92 |
|
|
Johanna Hasselryd |
0 |
|
|
46.47 |
|
|
|
2:16.39 |
|
|
Linnea Bäckman |
0 |
|
|
34.05 |
|
|
|
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Team Ifr |
0 |
Ifr |
|
|
|
|
|
2:54.86 |
|
|
Björn Axel Agnarson |
0 |
|
|
36.68 |
|
|
|
36.68 |
|
|
Marino Ini Adolfson |
0 |
|
|
35.64 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Emil Steinar Björnsson |
0 |
|
|
39.82 |
|
|
|
1:52.14 |
|
|
Sonja Sigurdardottir |
0 |
|
|
1:02.72 |
|
|
|
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ringsted |
0 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:59.36 |
|
|
Susan Hansen |
0 |
|
|
39.09 |
|
|
|
39.09 |
|
|
Michael Reynolds |
0 |
|
|
57.13 |
|
|
|
1:36.22 |
|
|
Bo Bertelsen |
0 |
|
|
42.47 |
|
|
|
2:18.69 |
|
|
Lasse Anholm |
0 |
|
|
40.67 |
|
|
|
2:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hgif3Hjärtan |
0 |
IF Tre Hjärtan |
|
|
|
|
|
3:05.30 |
|
|
Emelie Bengtsson |
0 |
|
|
54.74 |
|
|
|
54.74 |
|
|
Peter Reschte |
0 |
|
|
45.15 |
|
|
|
1:39.89 |
|
|
Agnes Kramer |
0 |
|
|
45.54 |
|
|
|
2:25.43 |
|
|
Anders Streiffert |
0 |
|
|
39.87 |
|
|
|
3:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ösa |
0 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
3:06.73 |
|
|
Mikael Fredriksson |
0 |
|
|
57.28 |
|
|
|
57.28 |
|
|
Rebecca Löf |
0 |
|
|
52.55 |
|
|
|
1:49.83 |
|
|
Albin Oscarsson |
0 |
|
|
42.52 |
|
|
|
2:32.35 |
|
|
Anton Daggert |
0 |
|
|
34.38 |
|
|
|
3:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fantastic Four |
0 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
3:07.99 |
|
|
|
0 |
|
|
1:04.29 |
|
|
|
1:04.29 |
|
|
Edith Sjöstrand |
0 |
|
|
39.11 |
|
|
|
1:43.40 |
|
|
Rose-Marie Robertsson |
0 |
|
|
45.31 |
|
|
|
2:28.71 |
|
|
Ulf Grönbeck |
0 |
|
|
39.28 |
|
|
|
3:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fhss |
0 |
Falkenbergs HSS |
|
|
|
|
|
3:08.89 |
|
|
Hanna Göransson |
0 |
|
|
53.68 |
|
|
|
53.68 |
|
|
Elin Andersson |
0 |
|
|
51.59 |
|
|
|
1:45.27 |
|
|
Joanna Göransson |
0 |
|
|
47.79 |
|
|
|
2:33.06 |
|
|
Christoffer Lyckberg |
0 |
|
|
35.83 |
|
|
|
3:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ösp B |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
3:24.25 |
|
|
Inga Björk Vilhjalmsdottir |
0 |
|
|
57.35 |
|
|
|
57.35 |
|
|
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
0 |
|
|
44.66 |
|
|
|
1:42.01 |
|
|
Andri Hilmarsson |
0 |
|
|
55.51 |
|
|
|
2:37.52 |
|
|
Jon Porri Jonsson |
0 |
|
|
46.73 |
|
|
|
3:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nacka Hi 1 |
0 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
3:35.78 |
|
|
Nicola St Clair Maitland |
0 |
|
|
1:00.71 |
|
|
|
1:00.71 |
|
|
Katrina Nässlander-Cruz |
0 |
|
|
55.49 |
|
|
|
1:56.20 |
|
|
Joakim Löfgren |
0 |
|
|
57.82 |
|
|
|
2:54.02 |
|
|
Vanja Färdig |
0 |
|
|
41.76 |
|
|
|
3:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nes A |
0 |
Nes |
|
|
|
|
|
3:40.32 |
|
|
Linda Björg |
0 |
|
|
1:10.36 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Fannar Johannesson |
0 |
|
|
46.16 |
|
|
|
1:56.52 |
|
|
Kristlaug Halldorsdottir |
0 |
|
|
50.35 |
|
|
|
2:46.87 |
|
|
Otalia Osk Swanbergsdottir |
0 |
|
|
53.45 |
|
|
|
3:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ösp D |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
4:02.02 |
|
|
Katla Dimmey Torsteinsdottir |
0 |
|
|
1:05.65 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Hjalti Geir Gudmundsson |
0 |
|
|
1:00.13 |
|
|
|
2:05.78 |
|
|
Katrina Anna Heidarsdottir |
0 |
|
|
59.78 |
|
|
|
3:05.56 |
|
|
Gunnhildur Brynja Bergsdottir |
0 |
|
|
56.46 |
|
|
|
4:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ösp C |
0 |
Ösp |
|
|
|
|
|
4:14.48 |
|
|
Rakel Aradottir |
0 |
|
|
1:14.44 |
|
|
|
1:14.44 |
|
|
Hildur Sigurdardottir |
0 |
|
|
1:03.56 |
|
|
|
2:18.00 |
|
|
Heidrun Eva Gunnarsdottir |
0 |
|
|
1:02.76 |
|
|
|
3:20.76 |
|
|
Ina Valsdottir |
0 |
|
|
53.72 |
|
|
|
4:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Four Hunters |
0 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
4:22.54 |
|
|
Ida Brandt |
0 |
|
|
1:10.48 |
|
|
|
1:10.48 |
|
|
Sven-Erik Gustafsson |
0 |
|
|
1:07.68 |
|
|
|
2:18.16 |
|
|
Linnea Winblad |
0 |
|
|
1:07.13 |
|
|
|
3:25.29 |
|
|
Lukas Antonsson |
0 |
|
|
57.25 |
|
|
|
4:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fifh |
0 |
Fifh |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
09 februari 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:29 |
|