Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 15.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 18.30 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 18.68 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 18.69 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Rønn Olesen | 2002 | 19.41 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 19.41 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Simon Blidarevic | 2002 | 21.34 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Platzer | 2002 | 21.69 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Filip Bruhn | 2003 | 21.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Theodor Olsson | 2004 | 22.32 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
11 | Oscar Jensen | 2003 | 22.48 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonathan Arrenäs | 2002 | 23.12 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
13 | Daniel Vedin | 2004 | 23.42 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Christian Q. Vestergaard | 2004 | 24.41 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Janus Schnabl | 2003 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 15.28 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 15.93 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 16.29 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Presskorn | 2000 | 17.07 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Elias Feuk | 2001 | 18.54 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Edwin Marjanovic | 2001 | 18.87 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 19.15 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Kim Jonsson | 2000 | 25.65 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | 13.72 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 14.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 14.87 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 15.93 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Pirow Andersson | 1998 | 18.99 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 12.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 13.29 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Rasmus Burlev | 1995 | 15.31 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |