Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 208 | 47.27 | 1:33.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 189 | 48.63 | 1:36.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 177 | 47.91 | 1:38.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 167 | 48.95 | 1:40.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Betty Marie Jensen | 2004 | 149 | 50.33 | 1:44.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 138 | 52.12 | 1:46.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camille Nørby | 2004 | 137 | 50.42 | 1:47.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Esmeralda Johansen | 2004 | 135 | 52.55 | 1:47.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Pihl | 2004 | 125 | 54.10 | 1:50.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | 121 | 51.49 | 1:51.46 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karla Marie Fæster | 2004 | 115 | 54.75 | 1:53.53 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | 98 | 59.47 | 1:59.66 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ofelia Thomsen | 2005 | 79 | 1:00.36 | 2:08.62 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Hindsgaul | 2005 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 444 | 35.71 | 1:12.35 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Anna Graffe | 2002 | 392 | 36.42 | 1:15.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 359 | 37.41 | 1:17.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 357 | 38.16 | 1:17.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | 299 | 40.86 | 1:22.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Cecilie Porsdal | 2002 | 279 | 41.54 | 1:24.50 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 270 | 41.83 | 1:25.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Hietala | 2002 | 265 | 40.93 | 1:25.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nora Nesvik | 2002 | 237 | 42.54 | 1:29.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | 223 | 44.64 | 1:31.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Fiona Burmester | 2003 | 223 | 44.27 | 1:31.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 219 | 44.81 | 1:31.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Silke Siff Larsson | 2002 | 207 | 45.53 | 1:33.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 205 | 46.29 | 1:33.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Nielsen | 2003 | 193 | 47.13 | 1:35.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 189 | 48.73 | 1:36.20 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | 185 | 46.60 | 1:36.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Schou | 2003 | 173 | 47.94 | 1:39.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 167 | 49.43 | 1:40.10 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 158 | 47.85 | 1:42.05 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 154 | 51.69 | 1:43.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 151 | 51.21 | 1:43.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 129 | 49.36 | 1:49.06 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 121 | 53.49 | 1:51.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Stampe Meier | 2001 | 447 | 34.97 | 1:12.19 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Aanestad | 2000 | 391 | 37.10 | 1:15.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 380 | 36.98 | 1:16.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 369 | 37.46 | 1:16.97 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karina Garne Larsen | 2000 | 365 | 38.36 | 1:17.24 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Strandby | 2001 | 364 | 38.36 | 1:17.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 361 | 36.96 | 1:17.50 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 361 | 38.14 | 1:17.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 351 | 37.67 | 1:18.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 300 | 39.59 | 1:22.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 263 | 41.78 | 1:26.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 257 | 42.06 | 1:26.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Silje Thramkrongart | 2001 | 237 | 43.59 | 1:29.23 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 233 | 43.84 | 1:29.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 230 | 42.36 | 1:30.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 171 | 48.65 | 1:39.40 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Wolsted | 2000 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1997-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 532 | 32.86 | 1:08.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 474 | 34.39 | 1:10.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 435 | 35.70 | 1:12.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 421 | 35.88 | 1:13.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Lund | 1999 | 396 | 37.03 | 1:15.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | 346 | 37.93 | 1:18.63 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 282 | 40.79 | 1:24.19 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kitty Thai | 1998 | 254 | 42.54 | 1:27.18 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 713 | 29.55 | 1:01.82 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Annie Lindström | 1996 | 510 | 33.58 | 1:09.10 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Mette Karlsson | 1995 | 484 | 33.77 | 1:10.32 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |