Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2014 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 659 | 32.11 | 1:08.44 | 1:50.62 | 2:23.13 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 652 | 31.13 | 1:08.69 | 1:49.98 | 2:23.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 632 | 32.09 | 1:10.27 | 1:52.41 | 2:25.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 628 | 30.94 | 1:07.72 | 1:50.94 | 2:25.48 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 626 | 32.32 | 1:08.91 | 1:51.91 | 2:25.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 620 | 31.93 | 1:10.08 | 1:52.31 | 2:26.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 605 | 32.09 | 1:08.14 | 1:52.40 | 2:27.27 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | 599 | 32.79 | 1:10.78 | 1:54.06 | 2:27.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Brøgger | 2000 | 579 | 32.49 | 1:10.86 | 1:55.57 | 2:29.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 572 | 31.40 | 1:09.97 | 1:55.85 | 2:30.07 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Melanie Degner | 2000 | 570 | 34.38 | 1:13.17 | 1:54.81 | 2:30.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 566 | 33.27 | 1:13.05 | 1:55.59 | 2:30.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 563 | 33.65 | 1:09.23 | 1:55.20 | 2:30.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sofie Kornbek | 2000 | 550 | 33.66 | 1:11.51 | 1:56.58 | 2:32.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 548 | 32.68 | 1:11.76 | 1:56.76 | 2:32.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 542 | 32.58 | 1:10.46 | 1:56.80 | 2:32.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 541 | 32.19 | 1:12.61 | 1:55.84 | 2:32.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emma A Andersen | 2000 | 537 | 35.14 | 1:13.05 | 1:59.60 | 2:33.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 531 | 34.43 | 1:13.37 | 1:58.20 | 2:33.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 528 | 34.43 | 1:12.79 | 1:57.31 | 2:34.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Olsen | 2000 | 521 | 32.55 | 1:12.37 | 2:00.35 | 2:34.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Johanna Berthelsen | 2000 | 520 | 34.16 | 1:15.55 | 1:57.94 | 2:34.87 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
23 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 520 | 34.43 | 1:13.97 | 1:58.65 | 2:34.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victoria Wolsted | 2000 | 517 | 34.33 | 1:10.64 | 1:59.67 | 2:35.17 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 516 | 33.70 | 1:14.00 | 2:00.24 | 2:35.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nina Toft | 2000 | 514 | 33.85 | 1:11.91 | 1:58.99 | 2:35.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 512 | 34.61 | 1:12.63 | 1:59.80 | 2:35.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Cecilie Wiuff | 2000 | 511 | 33.38 | 1:11.64 | 1:58.97 | 2:35.77 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 507 | 33.48 | 1:14.92 | 2:01.04 | 2:36.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 506 | 34.95 | 1:14.07 | 1:58.77 | 2:36.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 500 | 35.98 | 1:15.72 | 1:59.81 | 2:36.95 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Helena Berg Wenk | 2000 | 495 | 34.51 | 1:15.67 | 2:03.07 | 2:37.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 490 | 35.24 | 1:17.58 | 2:00.48 | 2:37.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 485 | 37.22 | 1:20.35 | 2:02.73 | 2:38.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
35 | Christina Christensen | 2000 | 476 | 35.47 | 1:16.56 | 2:00.55 | 2:39.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
36 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 476 | 36.54 | 1:16.83 | 2:03.38 | 2:39.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mette Høgild Svane | 2000 | 471 | 35.39 | 1:16.10 | 2:04.89 | 2:40.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 470 | 34.45 | 1:16.10 | 2:03.88 | 2:40.17 | |||
VAT Copenhagen/MK31 | ||||||||||
39 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 468 | 37.31 | 1:17.68 | 2:02.81 | 2:40.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
40 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 468 | 34.09 | 1:16.31 | 2:03.21 | 2:40.48 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
41 | Nanna Rolle | 2000 | 462 | 35.21 | 1:17.52 | 2:05.05 | 2:41.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Maria M. Porsmose | 2000 | 458 | 37.70 | 1:15.90 | 2:03.67 | 2:41.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Caroline Samuel | 2000 | 458 | 33.96 | 1:14.18 | 2:04.77 | 2:41.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 457 | 36.24 | 1:18.36 | 2:04.48 | 2:41.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
45 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 455 | 34.78 | 1:16.22 | 2:05.16 | 2:41.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Sofie West | 2000 | 454 | 34.49 | 1:15.06 | 2:04.77 | 2:42.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Nikoline Østerberg | 2000 | 451 | 35.38 | 1:17.70 | 2:05.85 | 2:42.42 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | My Weitling | 2000 | 449 | 36.14 | 1:17.05 | 2:04.54 | 2:42.67 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Karina Garne Larsen | 2000 | 439 | 36.91 | 1:19.04 | 2:05.66 | 2:43.90 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
50 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | 431 | 37.67 | 1:20.40 | 2:06.90 | 2:44.89 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
51 | Frederikke Jensen | 2000 | 425 | 36.90 | 1:17.12 | 2:09.34 | 2:45.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
52 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 425 | 35.04 | 1:17.11 | 2:08.01 | 2:45.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
53 | Freya R. Andersen | 2000 | 405 | 40.78 | 1:20.68 | 2:09.15 | 2:48.28 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Freya Ellehus | 2000 | 403 | 35.40 | 1:20.03 | 2:08.58 | 2:48.58 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
55 | Freja A. Skov | 2000 | 389 | 37.66 | 1:22.78 | 2:12.50 | 2:50.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
56 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 383 | 34.72 | 1:20.61 | 2:11.09 | 2:51.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
57 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 374 | 38.40 | 1:20.97 | 2:13.87 | 2:52.87 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
58 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 363 | 39.80 | 1:21.97 | 2:14.56 | 2:54.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Silke Mehr | 2000 | 357 | 43.94 | 1:28.79 | 2:14.72 | 2:55.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 595 | 32.87 | 1:10.35 | 1:54.72 | 2:28.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | 572 | 33.69 | 1:12.85 | 1:55.36 | 2:30.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 570 | 33.22 | 1:10.07 | 1:56.65 | 2:30.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | 554 | 34.65 | 1:15.05 | 1:57.48 | 2:31.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 540 | 34.56 | 1:12.75 | 1:57.23 | 2:32.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 538 | 32.78 | 1:10.86 | 1:57.29 | 2:33.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2001 | 532 | 33.33 | 1:13.11 | 1:57.95 | 2:33.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 508 | 33.38 | 1:15.16 | 2:00.51 | 2:36.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Regitze Gaard | 2001 | 504 | 33.21 | 1:15.16 | 2:00.88 | 2:36.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Ellen Nielsen | 2001 | 503 | 34.03 | 1:14.99 | 2:01.60 | 2:36.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 503 | 33.13 | 1:14.84 | 2:01.10 | 2:36.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kajsa Gregersen | 2001 | 492 | 32.79 | 1:14.66 | 2:01.49 | 2:37.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 487 | 34.66 | 1:13.36 | 2:01.33 | 2:38.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 486 | 36.30 | 1:15.83 | 2:01.85 | 2:38.41 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 461 | 33.67 | 1:14.96 | 2:02.87 | 2:41.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Johannsen | 2001 | 453 | 35.67 | 1:18.89 | 2:05.22 | 2:42.13 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Michelle Jatta | 2001 | 452 | 35.93 | 1:18.61 | 2:03.91 | 2:42.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 452 | 35.89 | 1:16.45 | 2:04.86 | 2:42.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 450 | 35.53 | 1:17.62 | 2:06.33 | 2:42.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Xandra Huryn | 2001 | 448 | 35.17 | 1:17.72 | 2:04.52 | 2:42.73 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Michelle Franow | 2001 | 446 | 36.70 | 1:19.99 | 2:04.10 | 2:43.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 445 | 34.38 | 1:13.73 | 2:05.38 | 2:43.10 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 442 | 35.73 | 1:19.41 | 2:06.53 | 2:43.53 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 438 | 35.10 | 1:16.34 | 2:06.37 | 2:43.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Line Strandby | 2001 | 437 | 38.48 | 1:19.18 | 2:06.03 | 2:44.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 434 | 36.58 | 1:18.17 | 2:07.33 | 2:44.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 429 | 37.56 | 1:18.97 | 2:07.54 | 2:45.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Emma Brogaard | 2001 | 429 | 37.58 | 1:16.10 | 2:09.54 | 2:45.13 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Frederiksen | 2001 | 426 | 35.01 | 1:16.98 | 2:05.92 | 2:45.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette S. Køhler | 2001 | 423 | 36.43 | 1:19.50 | 2:06.10 | 2:45.90 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Andrea Paaske | 2001 | 423 | 36.59 | 1:19.32 | 2:11.19 | 2:45.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 422 | 37.61 | 1:20.54 | 2:08.95 | 2:46.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jannie Eickhardt | 2001 | 416 | 39.49 | 1:24.91 | 2:08.65 | 2:46.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louise Hvarre | 2001 | 415 | 37.00 | 1:18.99 | 2:09.51 | 2:46.92 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 413 | 35.25 | 1:18.34 | 2:08.51 | 2:47.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anna Andersen | 2001 | 411 | 37.14 | 1:16.87 | 2:07.36 | 2:47.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Lange | 2001 | 410 | 35.22 | 1:20.80 | 2:10.99 | 2:47.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Julie Søgaard | 2001 | 410 | 36.63 | 1:19.11 | 2:07.67 | 2:47.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 405 | 37.05 | 1:18.73 | 2:08.90 | 2:48.33 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 392 | 37.39 | 1:19.31 | 2:10.41 | 2:50.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Esther Flø | 2001 | 378 | 39.07 | 1:22.75 | 2:13.52 | 2:52.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Zenia Aarestrup | 2001 | 371 | 40.05 | 1:21.79 | 2:12.26 | 2:53.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
43 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 371 | 42.20 | 1:26.08 | 2:12.66 | 2:53.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Nicoline Fejer | 2001 | 363 | 40.41 | 1:27.13 | 2:15.27 | 2:54.61 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 356 | 37.78 | 1:25.39 | 2:15.24 | 2:55.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Mia Seehausen | 2001 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sarah Missing | 2001 | DSQ | En hånd vending 125m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 19 januar 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |