Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2014 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2014 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 692 | 27.24 | 55.22 | 1:23.45 | 1:52.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 627 | 27.42 | 57.06 | 1:26.81 | 1:56.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 618 | 27.57 | 56.52 | 1:26.72 | 1:56.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 598 | 27.34 | 56.92 | 1:26.76 | 1:57.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 597 | 27.91 | 57.78 | 1:28.21 | 1:58.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | 593 | 26.92 | 56.99 | 1:27.99 | 1:58.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Müller | 1998 | 593 | 27.54 | 57.68 | 1:28.15 | 1:58.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 592 | 27.06 | 57.56 | 1:27.50 | 1:58.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Matras | 1998 | 591 | 27.26 | 57.54 | 1:28.43 | 1:58.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Mads Holm | 1998 | 576 | 28.10 | 58.29 | 1:29.12 | 1:59.42 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jon R. Pedersen | 1998 | 571 | 27.86 | 58.21 | 1:29.02 | 1:59.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Søren Villumsen | 1998 | 562 | 28.34 | 59.38 | 1:30.48 | 2:00.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 557 | 27.75 | 58.07 | 1:29.53 | 2:00.72 | |||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 550 | 28.29 | 58.36 | 1:29.43 | 2:01.27 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Jonas Rohwedder | 1998 | 547 | 28.30 | 59.38 | 1:31.07 | 2:01.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jonathan Kristensen | 1998 | 535 | 28.37 | 59.53 | 1:30.76 | 2:02.35 | |||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 528 | 28.05 | 59.24 | 1:31.53 | 2:02.89 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 527 | 29.28 | 59.50 | 1:30.82 | 2:02.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 520 | 28.74 | 1:00.33 | 1:32.63 | 2:03.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emil Toft | 1998 | 517 | 28.79 | 59.69 | 1:31.50 | 2:03.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Midtbøll | 1998 | 511 | 28.80 | 1:00.56 | 1:33.15 | 2:04.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Victor Larsen | 1998 | 506 | 28.23 | 59.74 | 1:32.49 | 2:04.67 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 505 | 28.94 | 1:00.88 | 1:32.87 | 2:04.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristian Svenstrup | 1998 | 499 | 29.11 | 1:00.27 | 1:32.11 | 2:05.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oskar Lilleøre | 1998 | 494 | 28.42 | 1:00.44 | 1:33.07 | 2:05.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 491 | 28.46 | 1:00.38 | 1:33.43 | 2:05.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob Samuel | 1998 | 491 | 29.13 | 1:01.07 | 1:33.71 | 2:05.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alexander Jensen | 1998 | 488 | 29.27 | 1:00.57 | 1:33.13 | 2:06.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 485 | 29.28 | 1:00.95 | 1:33.51 | 2:06.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Martin Larsen | 1998 | 482 | 29.50 | 1:01.44 | 1:33.63 | 2:06.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sebastian Langhorn | 1998 | 482 | 28.92 | 1:01.16 | 1:34.21 | 2:06.72 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian Rasmussen | 1998 | 479 | 29.90 | 1:01.82 | 1:34.87 | 2:06.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Rune Holm Skovby | 1998 | 477 | 29.74 | 1:01.92 | 1:34.54 | 2:07.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 476 | 29.72 | 1:01.82 | 1:34.94 | 2:07.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Jacob Harboe | 1998 | 463 | 29.25 | 1:01.95 | 1:35.60 | 2:08.36 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
36 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 461 | 30.12 | 1:02.81 | 1:35.78 | 2:08.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Mads Andersen | 1998 | 457 | 29.65 | 1:02.09 | 1:35.27 | 2:08.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Kristian Hermiz | 1998 | 454 | 29.57 | 1:02.11 | 1:35.56 | 2:09.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 447 | 30.14 | 1:03.53 | 1:37.32 | 2:09.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 447 | 30.72 | 1:04.19 | 1:38.35 | 2:09.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Martin Wifstrand | 1998 | 435 | 30.97 | 1:04.70 | 1:39.00 | 2:11.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 629 | 26.78 | 56.03 | 1:26.15 | 1:55.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 613 | 27.67 | 57.93 | 1:28.41 | 1:56.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 613 | 26.42 | 56.12 | 1:27.04 | 1:56.92 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 590 | 27.75 | 57.53 | 1:28.04 | 1:58.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 574 | 27.62 | 57.76 | 1:28.66 | 1:59.52 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Casper Eickhardt | 1999 | 569 | 27.37 | 57.54 | 1:29.13 | 1:59.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marius Møldrup | 1999 | 568 | 27.98 | 58.26 | 1:29.09 | 1:59.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Andreas K Larsen | 1999 | 550 | 29.29 | 59.68 | 1:30.47 | 2:01.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 549 | 27.67 | 57.80 | 1:29.54 | 2:01.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jonas Lange | 1999 | 543 | 28.17 | 59.39 | 1:31.08 | 2:01.76 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Carl Fabiansen | 1999 | 540 | 28.28 | 59.13 | 1:30.53 | 2:02.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 537 | 27.73 | 58.71 | 1:30.44 | 2:02.25 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Oliver Broholm | 1999 | 532 | 27.75 | 58.89 | 1:31.41 | 2:02.63 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederik Lundgaard | 1999 | 531 | 27.76 | 58.96 | 1:30.70 | 2:02.66 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 517 | 28.93 | 59.70 | 1:31.66 | 2:03.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Frederik O. Møller | 1999 | 516 | 28.17 | 59.40 | 1:31.59 | 2:03.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 511 | 27.85 | 59.63 | 1:32.76 | 2:04.29 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Frederik Liljedahl | 1999 | 509 | 28.55 | 1:00.00 | 1:32.33 | 2:04.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Magnus Stender Berg | 1999 | 501 | 29.22 | 1:01.11 | 1:33.80 | 2:05.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 483 | 29.47 | 1:01.95 | 1:34.76 | 2:06.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Markus Bøjsen | 1999 | 483 | 29.02 | 1:00.64 | 1:33.60 | 2:06.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Andreas Vestergaard | 1999 | 480 | 29.00 | 1:01.79 | 1:34.53 | 2:06.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Wentorf | 1999 | 478 | 29.29 | 1:01.52 | 1:34.99 | 2:07.02 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 477 | 30.28 | 1:02.71 | 1:35.86 | 2:07.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sebastian Lodahl | 1999 | 476 | 29.76 | 1:01.71 | 1:34.47 | 2:07.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 475 | 28.18 | 1:00.22 | 1:33.80 | 2:07.34 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
27 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 471 | 29.69 | 1:01.68 | 1:34.28 | 2:07.65 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 471 | 30.03 | 1:02.36 | 1:34.95 | 2:07.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 469 | 29.38 | 1:01.47 | 1:34.86 | 2:07.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Christoffer Kiss | 1999 | 467 | 29.29 | 1:01.76 | 1:35.21 | 2:08.04 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Christian Andersen | 1999 | 467 | 30.01 | 1:02.49 | 1:35.53 | 2:08.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 462 | 29.99 | 1:02.33 | 1:35.69 | 2:08.52 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Emil Hedegaard | 1999 | 458 | 30.30 | 1:02.17 | 1:35.72 | 2:08.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 456 | 29.35 | 1:02.14 | 1:35.85 | 2:09.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Daniel Sørensen | 1999 | 454 | 29.68 | 1:02.95 | 1:36.54 | 2:09.21 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Oliver Christensen | 1999 | 448 | 29.89 | 1:02.58 | 1:36.65 | 2:09.78 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 444 | 30.36 | 1:03.69 | 1:37.40 | 2:10.19 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 443 | 29.01 | 1:01.60 | 1:35.83 | 2:10.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Daniel Starup Falck | 1999 | 441 | 29.17 | 1:02.49 | 1:36.26 | 2:10.51 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lars Lyhne | 1999 | 440 | 29.19 | 1:02.49 | 1:36.69 | 2:10.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 437 | 30.77 | 1:03.67 | 1:37.58 | 2:10.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Alexander Sejthen | 1999 | 432 | 30.30 | 1:04.35 | 1:38.48 | 2:11.39 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Kasper Jeppsson | 1999 | 421 | 30.68 | 1:04.83 | 1:39.41 | 2:12.55 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
44 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 414 | 31.15 | 1:04.72 | 1:39.18 | 2:13.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 409 | 30.93 | 1:05.06 | 1:40.16 | 2:13.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 397 | 31.35 | 1:05.32 | 1:40.17 | 2:15.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
47 | Thomas Christiansen | 1999 | 368 | 30.64 | 1:05.07 | 1:41.73 | 2:18.62 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
48 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 367 | 32.01 | 1:07.23 | 1:43.17 | 2:18.79 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 18 januar 2014 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |