2020-05-28   16:57:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Resultat Løb 33 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 33, 400m Medley Herrer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:20.98 2002-04-12 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Holkjær  1990  Allerød Svømmeklub    1:03.22  2:17.61  3:36.81    4:39.48   
Mads Jensen  1991  Svømmeklubben MK 31    1:02.38  2:14.08  3:34.84    4:40.99   
Morten Klarskov  1992  Albertslund IF    1:04.04  2:18.34  3:37.53    4:41.49   
Kristian Weber Larsen  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.45  2:17.36  3:40.20    4:42.68   
Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svømmeafdeling    1:04.61  2:19.69  3:41.61    4:45.59   
Andreas Mouritsen  1992  Greve Svømmeklub    1:05.91  2:22.23  3:41.59    4:47.08   
Stefan B. Høgild  1991  Herning Svømmeklub    1:05.48  2:23.25  3:46.37    4:54.84   
Lasse Sangild  1990  Herning Svømmeklub    1:06.88  2:25.21  3:47.01    4:56.19   
Christian Paaske  1992  Køge Svømmeklub    1:08.10  2:23.17  3:48.33    4:56.85   
10  Frederik Højholt  1990  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:10.81  2:30.06  3:49.19    4:58.67   
11  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg    1:05.13  2:22.05  3:52.39    4:59.21   
12  Peter Skotte  1991  Lyngby Svømmeklub    1:06.28  2:25.56  3:48.99    5:00.39   
13  Martin Madsen  1990  Greve Svømmeklub    1:07.20  2:28.60  3:54.69    5:01.35   
14  Sigurd Greve Dideriksen  1992  GI-40 Hermes    1:05.58  2:22.47  3:52.82    5:01.79   
15  Rasmus Dufour  1993  Holbæk Svømme Klub    1:07.18  2:28.25  3:55.26    5:03.33   
16  Magnus Mouritsen  1992  Greve Svømmeklub    1:10.14  2:28.54  3:57.42    5:03.80   
17  Andreas Olczyk  1992  Allerød Svømmeklub    1:07.25  2:28.98  3:52.03    5:04.01   
18  Jonas Andersen  1992  Svendborg Svømme Klub    1:05.47  2:23.03  3:57.17    5:05.71   
19  Mikkel Wagner  1991  Herlev Svømning    1:08.66  2:26.45  3:55.29    5:06.53   
20  Sebastian Tracey  1993  Aalborg Svømmeklub    1:08.79  2:29.80  3:55.99    5:07.42   
21  Emil Sainis  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.52  2:31.85  3:56.36    5:07.43   
22  Ömer Faruk Benli  1993  Helsingør Svømmeklub    1:08.33  2:29.09  4:00.34    5:08.30   
23  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svømme Klub    1:09.52  2:26.65  4:02.86    5:18.67   
24  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK    1:09.67  2:29.71  4:08.70    5:21.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark