2020-05-28   18:15:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:09.44 2008-06-15 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lotte Friis  1988  Allerød Svømmeklub    1:02.99  2:09.19  3:16.00    4:22.56   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerød Svømmeklub    1:04.17  2:12.09  3:19.84    4:27.37   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerød Svømmeklub    1:02.59  2:10.46  3:19.58    4:27.44   
Trine Gudnitz  1987  Helsingør Svømmeklub    1:03.15  2:10.73  3:20.05    4:29.32  Deltager ikke i finalen 
Emilie Hilsted  1991  Birkerød Svømmeklub    1:05.64  2:14.26  3:22.91    4:30.43   
Trine Friis  1990  Allerød Svømmeklub    1:05.26  2:13.42  3:22.53    4:30.67   
Kristine Skou  1988  Allerød Svømmeklub    1:05.72  2:15.37  3:23.77    4:32.06   
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svømme Club    1:03.98  2:12.64  3:22.59    4:32.20   
Pernille Jalsøe  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.41  2:13.00  3:23.94    4:33.35  Deltager ikke i finalen 
10  Ida Skaanning-Norris  1991  Gladsaxe Idræts Forening    1:04.82  2:13.93  3:24.21    4:34.37   
11  Mona Simonsen  1991  Suðuroyar Svimjifelag    1:04.71  2:14.39  3:24.72    4:34.62   
12  Nicole Møller  1993  Swim Team Esbjerg    1:06.21  2:15.78  3:25.64    4:35.51   
13  Karen Nielsen  1990  Svømmeklubben Syd    1:07.00  2:17.06  3:27.07    4:35.55   
14  Susanne D. Johansen  1995  Odder IGF    1:04.82  2:15.36  3:26.43    4:35.84   
15  Mathilde Balle  1989  Herning Svømmeklub    1:05.23  2:15.15  3:25.28    4:36.63   
16  Ida Marie Vedel  1994  Farum Svømmeklub    1:07.50  2:18.02  3:28.28    4:37.29   
17  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    1:05.68  2:16.13  3:27.54    4:37.64   
18  Monique Johansen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:05.82  2:17.51  3:29.15    4:40.69   
19  Caroline Harms-Tefke  1992  Farum Svømmeklub    1:06.26  2:16.77  3:28.51    4:41.17   
20  Mai Hjelmgaard  1994  Vallensbæk IF af 1939    1:07.20  2:18.75  3:30.26    4:41.18   
21  Katja Holm  1994  Agfs Svømmeafdeling    1:07.70  2:18.41  3:29.77    4:41.21   
22  Pernille Moth  1994  Aalborg Svømmeklub    1:08.66  2:20.49  3:32.33    4:43.18   
23  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svømmeafdeling    1:05.15  2:16.66  3:30.53    4:43.67   
24  Maiken Steen-Andersen  1992  Hillerød Svømmeklub    1:06.72  2:18.31  3:30.90    4:43.68   
25  Matilde Riis  1988  Køge Svømmeklub    1:06.94  2:20.26  3:32.40    4:43.79   
26  Anna Maria Svanbergsson  1993  Vallensbæk IF af 1939    1:07.21  2:19.51  3:32.61    4:45.04   
27  Mathilde Huss-Hansen  1994  GI-40 Hermes    1:05.66  2:18.34  3:31.38    4:45.10   
28  Marianne Juhl  1989  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:08.49  2:20.85  3:34.04    4:45.13   
29  Cecilie Franck  1991  Svømmeklubben Syd    1:08.87  2:21.30  3:33.93    4:45.34   
30  Louise Kaltoft Petersen  1992  Lyngby Svømmeklub    1:06.57  2:19.34  3:32.62    4:45.51   
31  Mia Gersly  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.70  2:20.37  3:33.47    4:45.75   
32  Camilla Rønbøg  1992  Albertslund IF    1:08.65  2:22.74  3:34.79    4:46.40   
33  Stine Garne Larsen  1992  Allerød Svømmeklub    1:07.54  2:20.10  3:34.13    4:47.17   
34  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    1:07.08  2:19.62  3:33.82    4:47.50   
35  Pernille Bak Larsen  1991  Svømmeklubben S 68    1:07.10  2:19.79  3:34.29    4:47.70   
36  Camilla Jacobsen  1990  Køge Svømmeklub    1:08.58  2:21.80  3:34.78    4:48.03   
37  Terese Gerdts  1993  Køge Svømmeklub    1:07.65  2:20.18  3:34.42    4:48.27   
38  Julie Brøndum Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.58  2:22.51  3:37.57    4:49.94   
39  Mie Lønne  1992  Holbæk Svømme Klub    1:08.05  2:21.88  3:36.75    4:51.00   
40  Simone Norman Pedersen  1993  Køge Svømmeklub    1:10.04  2:23.97  3:37.63    4:51.69   
41  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Syd    1:09.56  2:25.40  3:40.37    4:55.29   
42  Emilia Staugaard  1994  Svømmeklubben Sønderborg    1:07.32  2:22.05  3:39.15    4:56.29   
43  Lea Wiencke  1992  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:09.02  2:23.97  3:40.72    4:57.34   
Katrine Skov Pedersen  1989  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark