2019-10-15   14:39:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 9.30

Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.58   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerød Svømmeklub            26.68   
Anja Olsen  1993  Agfs Svømmeafdeling            27.28   
Line Præst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg            27.34   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsømagle IF            27.44   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svømmeafdeling            27.53  Deltager ikke i finalen 
Shaila Millum Garðarnar  1984  Suðuroyar Svimjifelag            27.55   
Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idræts Forening            27.68   
Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.            27.69   
10  Susanne D. Johansen  1995  Odder IGF            27.81   
11  Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svømmeklub            27.86   
12  Josephine Grønning  1991  Helsingør Svømmeklub            27.91   
13  Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub            28.04   
14  Pernille Juel  1994  Næstved IF            28.09   
15  Emilie Hahne  1993  Birkerød Svømmeklub            28.34   
15  Emilie Hilsted  1991  Birkerød Svømmeklub            28.34   
17  Kaya Koziol  1992  Herlev Svømning            28.37   
18  Ida Lau  1986  Roskilde Svømning            28.46   
19  Tea L. Christensen  1989  Herning Svømmeklub            28.48   
19  Kirstine Lei  1992  Helsinge Skytte & IF            28.48   
21  Stine Garne Larsen  1992  Allerød Svømmeklub            28.64   
22  Mie Refn  1993  Farum Svømmeklub            28.71   
23  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svømmeklub            28.72   
24  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes            28.80   
25  Olivia Burmester  1993  Helsingør Svømmeklub            28.81   
26  Maja Sofie Hansen  1991  Ishøj Svømme Klub            28.83   
26  Anna Aagaard  1990  West Swim Esbjerg            28.83   
28  Tine Aagaard  1989  Odense Svømme Klub            28.84   
28  Julie Langhorn  1994  Slangerup Svømmeklub            28.84   
30  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idræts Forening            28.87   
31  Josefine Børthy Petersen  1993  Helsingør Svømmeklub            28.94   
31  Josephine Uhrbrand  1991  Gentofte Svømme Klub            28.94   
33  Line Andersen  1991  Frederikssund Svømmeklub            28.98   
34  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub            28.99   
35  Sofie Seheim  1991  Svømmeklubben Laksen            29.01   
36  Pernille Jalsøe  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.04   
37  Line Petersen  1991  Odder IGF            29.06   
38  Katja Søndergaard  1992  West Swim Esbjerg            29.16   
39  Emilie Egesborg  1992  Gentofte Svømme Klub            29.17   
40  Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK            29.18   
41  Astrid Brink Hundebøl  1991  Holstebro Svømme Club            29.24   
42  Anette Hansen  1988  Swim Team Esbjerg            29.25   
43  Christine M. Pedersen  1993  Thisted Svømmeklub            29.29   
44  Karen Nielsen  1990  Svømmeklubben Syd            29.30   
45  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub            29.35   
46  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svømmeklub            29.39   
46  Simone Martinsen  1994  Vejle Svømmeklub Triton            29.39   
48  Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svømmeafdeling            29.44   
49  Marie Lensbjerg  1991  Søllerød Svømmeklub SNIK            29.48   
50  Anna Maria Svanbergsson  1993  Vallensbæk IF af 1939            29.50   
51  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svømmeklub            29.55   
52  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svømmeklub            29.62   
53  Camilla Rønbøg  1992  Albertslund IF            29.66   
54  Monique Johansen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.68   
55  Birka Månsson  1992  Svømmeklubben MK 31            29.72   
56  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svømmeklub            29.74   
56  Marie Philipsen  1992  West Swim Esbjerg            29.74   
58  Sabrina Krumbæk Jørgensen  1992  Køge Svømmeklub            29.77   
59  Janni Overgaard  1993  Thisted Svømmeklub            29.78   
60  Trine Søby  1991  Gladsaxe Idræts Forening            29.81   
61  Louise Hedelund  1992  Frederikssund Svømmeklub            29.84   
62  Laura Tvermoes  1993  Farum Svømmeklub            29.95   
63  Helene Nielsen  1993  Odense Svømme Klub            29.98   
64  Martine Bender  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.10   
65  Nadine Holtorp  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.16   
65  Helena Stanbury  1990  Vejle Svømmeklub Triton            30.16   
67  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Odder IGF            30.20   
68  Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub            30.43   
69  Lea Wiencke  1992  Søllerød Svømmeklub SNIK            30.82   
Henriette Espensen  1993  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark