2020-08-14   04:48:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag aften kl. 17.00

Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Dall-Nielsen  1984  Allerød Svømmeklub    25.59        51.94   
Jakob Andkjær  1985  Vallensbæk IF af 1939    26.08        52.02   
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen    25.06        52.05   
Anders Blume  1990  Gladsaxe Idræts Forening    25.38        52.38   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svømmeklub    25.77        52.65   
Johan Peen  1988  Birkerød Svømmeklub    25.60        53.08   
Nikolaj Kirketerp Møller  1990  Køge Svømmeklub    25.95        53.52   
Tino Mandrup Vennike  1990  Herlev Svømning    26.10        53.52   
Jacob Lercke Skytte  1984  Birkerød Svømmeklub    25.93        53.76   
10  Simon Sønderup Jensen  1988  Aalborg Svømmeklub    25.82        54.03   
11  Thomas Lianee  1985  Birkerød Svømmeklub    25.79        54.29   
12  Michael Poulsen  1981  Silkeborg Svømmeklub    25.81        54.30   
13  Karsten Schütt  1991  West Swim Esbjerg    26.09        54.37   
14  Peter Skotte  1991  Lyngby Svømmeklub    26.13        54.49   
15  Lasse Offersen  1989  Greve Svømmeklub    25.96        54.51   
16  Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    26.47        54.55  Deltager ikke i finalen 
17  Ruben Arent  1989  Agfs Svømmeafdeling    26.16        54.56   
18  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF    26.11        54.57   
19  Niklas Hedegaard  1990  Farum Svømmeklub    26.44        54.62   
20  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svømmeklub    26.32        54.65   
21  Jens Peter Träff  1988  Lyngby Svømmeklub    26.36        54.85   
22  Otto Linnet  1988  Gentofte Svømme Klub    26.57        54.88   
23  Frans Johannessen  1992  West Swim Esbjerg    26.42        54.90  Deltager ikke i finalen 
24  Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub    27.02        54.92   
25  Jonas Hansen  1991  Farum Svømmeklub    26.89        55.20   
26  Stephan Norman Østergaard  1989  Frem Odense    26.63        55.33   
27  Martin Saugstrup  1992  West Swim Esbjerg    26.74        55.41  Deltager ikke i finalen 
28  Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svømning    26.11        55.44  Deltager ikke i finalen 
29  Johan Seistrup  1989  Delta Swim    26.41        55.53   
30  Morten Køhler  1991  Odense Svømme Klub    27.07        55.66   
31  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svømmeklub    26.68        55.73   
32  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svømmeafdeling    26.94        55.76   
33  Patrick Hesselberg  1991  Svømmeklubben Laksen    26.54        55.84   
34  Christian Erichsen  1990  Albertslund IF    27.51        55.85   
35  Rasmus Schmidt Sørensen  1992  West Swim Esbjerg    26.33        56.02  Deltager ikke i finalen 
36  Daniel Svane Halkjær  1991  Aalborg Svømmeklub    26.82        56.04   
37  Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svømmeklub    26.74        56.05   
38  Peter Sørensen  1988  Aalborg Svømmeklub    26.88        56.21   
39  Simon Skærbæk  1990  Agfs Svømmeafdeling    27.31        56.23   
39  Nicklas Luplau  1989  Køge Svømmeklub    26.98        56.23   
41  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF    26.60        56.55   
42  Kasper Linddal  1986  Nyborg Svømmeklub    26.68        56.65   
43  Kåre Axelsen  1989  Silkeborg Svømmeklub    26.33        56.72   
44  Mads Andersen  1990  Svømmeklubben Sønderborg    26.88        56.73   
45  Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub    27.25        56.74   
46  Bjarke Stevnsborg  1990  Køge Svømmeklub    26.87        56.90   
47  Mads Bygballe  1991  Horsens Svømmeklub    27.42        57.08   
48  Magnus K. Johannesen  1987  Søllerød Svømmeklub SNIK    26.92        57.16   
49  Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svømmeklub    27.65        57.41   
50  Henrik Kingo  1991  Svendborg Svømme Klub    27.32        57.43   
51  Oliver Bjørner Søe  1991  Gentofte Svømme Klub    27.90        57.48   
52  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992  Gladsaxe Idræts Forening    27.61        57.74   
53  Thomas Steenberg  1994  Lyngby Svømmeklub    27.63        57.83   
54  Bjarke Rasmussen  1992  Jyllinge Gundsømagle IF    28.00        57.85   
55  Jonas Graversen  1990  Aalborg Svømmeklub    28.11        58.42   
56  Nicolai Andersen  1990  Ringsted Svømme Klub    27.75        58.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark