2020-08-14   19:53:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag aften kl. 17.00

Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 59.18 2008-06-15 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Micha Østergaard  1987  West Swim Esbjerg    28.66        59.59   
Jeanette Ottesen  1987  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.79        1:00.26   
Julie Hjorth-Hansen  1984  Birkerød Svømmeklub    29.71        1:02.25  Deltager ikke i finalen 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svømmeafdeling    29.20        1:02.50  Deltager ikke i finalen 
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerød Svømmeklub    30.63        1:04.38   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerød Svømmeklub    29.77        1:05.17   
Julie Hougård  1991  O.s.l.f.    30.83        1:05.21   
Mie Refn  1993  Farum Svømmeklub    30.69        1:05.49   
Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK    30.68        1:05.95   
10  Mathilde Balle  1989  Herning Svømmeklub    30.43        1:06.25   
11  Olivia Burmester  1993  Helsingør Svømmeklub    30.82        1:06.58   
12  Klara Grønne Leth  1990  Gentofte Svømme Klub    31.59        1:06.63   
13  Natasha Gottschalck  1987  Helsingør Svømmeklub    31.48        1:06.97   
14  Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub    30.41        1:07.16   
15  Sofie Harnfeldt  1991  Birkerød Svømmeklub    31.30        1:07.37   
16  Caroline Grønlund  1993  Helsingør Svømmeklub    30.66        1:07.63   
17  Tine Aagaard  1989  Odense Svømme Klub    31.45        1:08.15   
18  Katja Søndergaard  1992  West Swim Esbjerg    31.87        1:08.23   
18  Pernille Juel  1994  Næstved IF    30.86        1:08.23  Deltager ikke i finalen 
20  Laura Jacobsen Barlo  1992  Swim Team Esbjerg    31.64        1:08.52   
21  Sofie Thorsø  1992  Holstebro Svømme Club    32.53        1:08.58   
22  Josephine Uhrbrand  1991  Gentofte Svømme Klub    32.76        1:08.63   
23  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svømmeklub    32.01        1:08.90   
24  Line Andersen  1991  Frederikssund Svømmeklub    32.31        1:08.94   
25  Shaila Millum Garðarnar  1984  Suðuroyar Svimjifelag    31.59        1:09.19   
26  Josefine Børthy Petersen  1993  Helsingør Svømmeklub    32.19        1:09.44   
27  Sofie Seheim  1991  Svømmeklubben Laksen    32.24        1:09.45   
28  Anette Hansen  1988  Swim Team Esbjerg    32.37        1:09.47   
29  Nanna M. Christiansen  1993  Swim Team Esbjerg    32.82        1:09.49   
30  Maja Sofie Hansen  1991  Ishøj Svømme Klub    32.91        1:09.76   
31  Karoline Hansen  1994  Ringsted Svømme Klub    31.98        1:10.11   
32  Iben Rohde  1994  Herning Svømmeklub    32.39        1:10.12   
33  Janni Overgaard  1993  Thisted Svømmeklub    32.91        1:10.15   
34  Emma Aabroe  1994  GI-40 Hermes    32.63        1:10.73   
35  Mathilde Huss-Hansen  1994  GI-40 Hermes    32.67        1:10.80   
36  Emilie Hahne  1993  Birkerød Svømmeklub    32.36        1:10.86   
37  Anna Maria Svanbergsson  1993  Vallensbæk IF af 1939    32.27        1:10.87   
37  Camilla Jacobsen  1990  Køge Svømmeklub    32.46        1:10.87   
39  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    33.27        1:11.05   
40  Emilie Egesborg  1992  Gentofte Svømme Klub    33.09        1:11.25   
41  Katrine Axelsen  1992  Gladsaxe Idræts Forening    32.38        1:11.31   
42  Ann-Louise Nielsen  1993  Aalborg Svømmeklub    32.39        1:11.33   
43  Caroline Harms-Tefke  1992  Farum Svømmeklub    34.00        1:11.39   
44  Louise Koch Rasmussen  1987  Søllerød Svømmeklub SNIK    33.50        1:11.65   
45  Julie Brøndum Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.84        1:11.99   
46  Line Hedmann Jacobsen  1993  Hillerød Svømmeklub    33.24        1:12.39   
47  Anna Birkbak  1990  Svendborg Svømme Klub    33.90        1:12.69   
48  Terese Gerdts  1993  Køge Svømmeklub    33.90        1:12.85   
49  Marianne Duijm  1993  Jyllinge Gundsømagle IF    33.91        1:12.96   
50  Julie Damberg  1992  Greve Svømmeklub    33.87        1:13.40   
51  Line Jensen  1993  Holbæk Svømme Klub    34.66        1:13.99   
52  Line Fyrstenborg  1992  Frederikssund Svømmeklub    34.18        1:14.00   
53  Cecilie Christiansen  1992  Farum Svømmeklub    34.91        1:14.08   
54  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub    34.03        1:14.10   
55  Trine Zachariasen  1994  Helsingør Svømmeklub    34.54        1:15.84   
56  Iben T. Johansen  1989  Aalborg Svømmeklub    33.86        1:16.29   
57  Emilie Zachariasen  1994  Helsingør Svømmeklub    36.03        1:16.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark