2020-05-28   02:18:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag aften kl. 17.00

Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:32.75 2005-03-22 
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 7:47.49 1995-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Sigma Nordsjælland 1  SIGMA Nordsjælland            7:31.99  DR - 1. sv. DR 
  Mads Glæsner  1988      52.51  1:48.51      1:48.51   
  Emil Dall-Nielsen  1984      53.96  1:52.55      3:41.06   
  Andreas Holkjær  1990      56.52  1:55.90      5:36.96   
  Johan Peen  1988      55.62  1:55.03      7:31.99   
                     
Wes Herrer  West Swim Esbjerg            7:32.03   
  Jacob Carstensen  1978      53.67  1:50.29      1:50.29   
  Frans Johannessen  1992      56.57  1:57.85      3:48.14   
  Jon Rud  1986      52.99  1:50.42      5:38.56   
  Chris Christensen  1988      54.73  1:53.47      7:32.03   
                     
Farum Herrer  Farum Svømmeklub            7:51.21   
  Frederik Siem Pedersen  1991      56.01  1:55.69      1:55.69   
  Niklas Hedegaard  1990      56.98  1:59.36      3:55.05   
  Anders Lie  1991      57.31  1:57.97      5:53.02   
  Jonas Hansen  1991      56.66  1:58.19      7:51.21   
                     
Kvik Herrer 1  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            7:54.99   
  Kristian Weber Larsen  1990      57.10  1:58.58      1:58.58   
  Tobias Urban Hansen  1987      56.53  1:58.11      3:56.69   
  Simon Salinas  1985      56.70  1:58.04      5:54.73   
  Daniel Svendsen  1990      56.84  2:00.26      7:54.99   
                     
Gsc Herrer 1  Gladsaxe Idræts Forening            8:02.16   
  Thorbjørn H. Christensen  1989      57.06  1:59.90      1:59.90   
  Anders Blume  1990      57.33  2:00.04      3:59.94   
  Thor Andersen  1992      59.52  2:04.43      6:04.37   
  Martin Wagner  1991      56.60  1:57.79      8:02.16   
                     
Gti Herrer 1  GTI            8:03.98   
  Lasse Offersen  1989      56.65  1:56.52      1:56.52   
  Jonas Westergaard  1990      58.74  2:00.44      3:56.96   
  Martin Madsen  1990      58.87  2:04.08      6:01.04   
  Andreas Mouritsen  1992      59.35  2:02.94      8:03.98   
                     
Vat Herrer 1  VAT            8:05.42   
  Anders Jensen  1987      57.30  2:00.23      2:00.23   
  Christian Erichsen  1990      59.70  2:03.20      4:03.43   
  Morten Klarskov  1992      58.08  2:01.28      6:04.71   
  Daniel Skaaning  1993      59.08  2:00.71      8:05.42   
                     
Silkeborg Herrer  1987  Silkeborg Svømmeklub            8:08.45   
  Morten Riemenschneider  1989      59.23  2:04.07      2:04.07   
  Dennis Kinnerup  1988      58.69  1:59.40      4:03.47   
  David Adelskov  1987      1:00.08  2:05.33      6:08.80   
  Jesper Andersen  1989      57.93  1:59.65      8:08.45   
                     
Hold Sen  Lyngby Svømmeklub            8:08.95   
  Sune Thonesen  1983      57.73  1:58.98      1:58.98   
  Jens Peter Träff  1988      57.25  2:02.39      4:01.37   
  Magnus Iversen  1991      59.05  2:05.08      6:06.45   
  Peter Skotte  1991      58.03  2:02.50      8:08.95   
                     
10  Aalborg Herrer Senior  Aalborg Svømmeklub            8:09.22   
  Patrick Butler  1990      1:00.02  2:06.67      2:06.67   
  Palle Gordon  1987      57.06  1:56.64      4:03.31   
  Daniel Svane Halkjær  1991      59.09  2:01.52      6:04.83   
  Sebastian Tracey  1993      59.68  2:04.39      8:09.22   
                     
11  Sto 95 Herrer  STO 95            8:15.87   
  Stephan Norman Østergaard  1989      56.12  1:57.88      1:57.88   
  Morten Køhler  1991      57.96  2:01.57      3:59.45   
  Lars Wermuth  1993      59.62  2:05.66      6:05.11   
  Martin T. Nielsen  1990      1:01.40  2:10.76      8:15.87   
                     
12  Gti Herrer 2  GTI            8:24.25   
  Teiz Mølgaard  1992      1:00.09  2:06.61      2:06.61   
  Thomas Dahl Sørensen  1992      1:00.01  2:05.56      4:12.17   
  Emil Cortes Andre  1990      1:00.26  2:05.25      6:17.42   
  Magnus Mouritsen  1992      1:01.18  2:06.83      8:24.25   
                     
13  Vat Herrer 2  VAT            8:57.01   
  Andreas Hallberg Jensen  1992      1:01.77  2:11.80      2:11.80   
  Emil Eller  1991      1:05.42  2:14.87      4:26.67   
  Anders Lykke Larsen  1992      1:05.43  2:15.05      6:41.72   
  Morten Møller  1992      1:04.96  2:15.29      8:57.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark