2020-05-25   00:37:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 9.30

Resultat Løb 27 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:40.34 2008-06-14 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 4:58.43 1988-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Katrine Holm Sørensen  1992  Swim Team Esbjerg    1:06.58  2:26.78  3:50.68    4:57.74  Dansk Rekord - Junior 
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerød Svømmeklub    1:09.11  2:28.01  3:52.72    5:01.57   
Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    1:13.10  2:38.93  4:05.84    5:16.40   
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:12.39  2:33.95  4:04.23    5:17.04   
Maj Lindberg Hansen  1992  Allerød Svømmeklub    1:13.01  2:34.53  4:06.56    5:18.96   
Christine M. Pedersen  1993  Thisted Svømmeklub    1:12.10  2:31.18  4:07.62    5:20.74   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svømning    1:10.79  2:30.41  4:05.23    5:21.34   
Katja Holm  1994  Agfs Svømmeafdeling    1:15.84  2:36.88  4:11.02    5:22.31   
Mette Hasemann  1993  Herlev Svømning    1:13.42  2:37.58  4:07.44    5:22.47   
10  Caroline Harms-Tefke  1992  Farum Svømmeklub    1:12.24  2:36.22  4:12.04    5:22.92   
11  Mathilde Huss-Hansen  1994  GI-40 Hermes    1:13.25  2:39.28  4:13.01    5:24.15   
12  Pernille Moth  1994  Aalborg Svømmeklub    1:16.48  2:39.72  4:12.26    5:24.20   
13  Yasmin Saud  1994  Herlev Svømning    1:12.66  2:31.12  4:10.13    5:24.47   
14  Janni Overgaard  1993  Thisted Svømmeklub    1:14.11  2:35.43  4:12.34    5:24.59   
15  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    1:10.88  2:35.99  4:10.18    5:24.77   
16  Miriam Stupak Møller  1994  GI-40 Hermes    1:15.79  2:36.49  4:13.03    5:25.15   
17  Stine Garne Larsen  1992  Allerød Svømmeklub    1:15.09  2:41.39  4:13.68    5:27.65   
18  Mie Lønne  1992  Holbæk Svømme Klub    1:13.83  2:38.04  4:13.51    5:27.72   
19  Rósa Vikingsdottír  1993  Vallensbæk IF af 1939    1:14.24  2:38.60  4:14.58    5:28.74   
20  Charlotte Tomra  1992  Aalborg Svømmeklub    1:18.38  2:41.56  4:14.62    5:29.21   
21  Karoline Olander Hansen  1994  Ringsted Svømme Klub    1:12.39  2:36.60  4:11.36    5:30.03   
22  Mette Pedersen  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:15.27  2:37.66  4:15.84    5:30.60   
23  Simone Norman Pedersen  1993  Køge Svømmeklub    1:18.10  2:42.05  4:18.13    5:31.42   
24  Marianne Duijm  1993  Jyllinge Gundsømagle IF    1:18.16  2:44.04  4:17.93    5:32.46   
25  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svømmeklub    1:13.90  2:38.87  4:19.07    5:35.74   
26  Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub    1:20.52  2:48.85  4:19.75    5:36.65   
27  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub    1:16.60  2:45.40  4:24.18    5:37.50   
28  Line Hedmann Jacobsen  1993  Hillerød Svømmeklub    1:15.69  2:42.28  4:19.96    5:37.79   
29  Elisabeth H. Thostrup  1992  Silkeborg Svømmeklub    1:15.82  2:47.61  4:24.57    5:39.09   
30  Line Fyrstenborg  1992  Frederikssund Svømmeklub    1:15.79  2:44.75  4:23.84    5:39.40   
31  Line Jensen  1993  Holbæk Svømme Klub    1:17.13  2:48.40  4:36.01    5:56.34   
Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub            DSQ  1 hd i vend 300m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark