2020-05-25   00:57:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 9.30

Resultat Løb 26 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) Junior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Bak  1991  Allerød Svømmeklub    30.12  1:02.95  1:35.92    2:08.77   
Frederik Wørmer  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.65  1:03.77  1:37.83    2:11.78   
Kristian Weber Larsen  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.91  1:05.21  1:39.45    2:12.89   
Jens Glent Abildgaard  1991  Herning Svømmeklub    31.67  1:05.46  1:39.84    2:13.46   
Andreas Schiellerup  1993  Birkerød Svømmeklub    31.55  1:05.53  1:40.13    2:14.41   
Jonas Sørensen  1990  Glostrup Svømme Klub    30.99  1:05.47  1:41.32    2:14.41   
Anders Møller  1991  Haderslev Svømme Klub    31.62  1:05.82  1:41.03    2:15.23   
Christian Erichsen  1990  Albertslund IF    33.47  1:09.34  1:44.14    2:17.68   
Emil K. Mortensen  1993  Tune I.f. Svømmeafdeling    32.18  1:06.69  1:42.01    2:17.78   
Patrick Hesselberg  1991  Svømmeklubben Laksen    33.57  1:08.62  1:43.45    2:17.78   
11  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF    33.19  1:08.75  1:43.79    2:18.40   
12  Jonathan Mills  1991  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.36  1:07.84  1:42.99    2:18.82   
13  Sigurd Greve Dideriksen  1992  GI-40 Hermes    33.09  1:08.70  1:44.46    2:21.14   
14  Andreas Holkjær  1990  Allerød Svømmeklub    33.22  1:08.95  1:45.11    2:21.22   
15  Mads Andersen  1991  Haderslev Svømme Klub    33.17  1:09.61  1:45.85    2:21.38   
16  Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub    32.19  1:07.57  1:44.69    2:21.44   
17  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg    33.18  1:08.74  1:45.27    2:21.73   
18  Emil Skovfoged  1992  Aalborg Svømmeklub    32.53  1:08.58  1:45.67    2:22.16   
19  Christian Paaske  1992  Køge Svømmeklub    33.45  1:09.65  1:46.37    2:22.38   
20  Anders Jensen  1990  Svømmeklubben Syd    34.25  1:10.53  1:46.89    2:22.64   
21  Philip Dreyer  1990  Holstebro Svømme Club    32.57  1:08.93  1:45.82    2:23.24   
22  Mads Andersen  1990  Svømmeklubben Sønderborg    34.10  1:10.70  1:47.40    2:23.78   
23  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svømmeklub    33.16  1:09.57  1:47.90    2:25.33   
24  Nikolai Ryberg  1990  Slangerup Svømmeklub    34.00  1:10.64  1:48.05    2:25.81   
25  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svømme Klub    33.28  1:10.88  1:48.12    2:25.99   
26  Patrik Leth Jørgensen  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.57  1:09.42  1:48.26    2:26.26   
27  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svømmeklub    34.37  1:10.56  1:48.18    2:26.37   
28  Claus Liltorp  1991  Ikast Svømmeklub    35.43  1:12.56  1:49.93    2:26.91   
29  Sebastian Vang  1991  Næstved IF    33.43  1:11.70  1:51.05    2:27.69   
30  Patrick Butler  1990  Aalborg Svømmeklub    32.07  1:08.88  1:47.86    2:27.70   
31  Rasmus Dufour  1993  Holbæk Svømme Klub    33.73  1:11.55  1:49.90    2:27.97   
32  Ask T. Nordestgaard  1992  Gentofte Svømme Klub    36.01  1:14.54  1:54.13    2:32.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark