2020-05-25   00:49:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 9.30

Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:28.68 2007-07-09 
Dansk Rekord Junior: Carina Jensen (1986) 2:38.44 2002-05-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Hjorth-Hansen  1984  Birkerød Svømmeklub    38.02  1:19.27  1:58.81    2:38.32   
Rikke Møller Pedersen  1989  Frem Odense    36.14  1:18.16  1:59.27    2:39.94  Deltager ikke i finalen 
Louise Jansen  1984  Allerød Svømmeklub    37.02  1:18.50  1:59.32    2:40.05  Deltager ikke i finalen 
Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    37.61  1:19.74  2:01.45    2:43.07   
Katrine Crone  1992  Agfs Svømmeafdeling    37.73  1:19.86  2:01.93    2:44.12   
Nanna Lunding  1991  Herning Svømmeklub    37.63  1:19.01  2:00.94    2:44.86   
Tea L. Christensen  1989  Herning Svømmeklub    38.78  1:20.42  2:02.90    2:45.68   
Josephina Bartela  1994  Agfs Svømmeafdeling    36.37  1:18.04  2:01.76    2:46.58   
Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svømmeklub    37.02  1:19.61  2:02.37    2:47.18   
10  Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svømmeafdeling    38.47  1:19.27  2:01.99    2:47.94   
11  Helena Pedersen  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.60  1:20.55  2:03.59    2:48.04  Deltager ikke i finalen 
12  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerød Svømmeklub    38.33  1:20.33  2:03.91    2:48.68   
13  Tina Flaskager  1986  Silkeborg Svømmeklub    39.62  1:23.11  2:06.63    2:49.87   
14  Isabella Kjeldsen  1993  Silkeborg Svømmeklub    38.78  1:22.09  2:05.80    2:50.00   
15  Frederikke Hall  1992  Søllerød Svømmeklub SNIK    38.11  1:21.53  2:06.05    2:50.32   
16  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svømmeklub    38.62  1:21.78  2:05.92    2:50.45  Deltager ikke i finalen 
17  Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro Svømme Club    38.32  1:21.71  2:05.76    2:50.55   
18  Cecilie Termøhlen  1993  Herning Svømmeklub    39.13  1:23.62  2:07.93    2:51.08   
19  Line Petersen  1991  Odder IGF    38.71  1:21.98  2:05.91    2:51.10   
20  Malan Vitalis Bærendsen  1991  Suðuroyar Svimjifelag    38.73  1:23.07  2:07.31    2:51.32   
21  Olivia Ane Frey  1994  Gentofte Svømme Klub    38.19  1:21.79  2:06.67    2:51.47   
22  Signe Stubager  1992  Ringe Svømme Klub    39.21  1:24.09  2:07.65    2:51.99   
23  Louise Fleron  1990  GI-40 Hermes    39.47  1:23.28  2:07.85    2:52.34   
24  Julie Pedersen  1992  Odder IGF    39.89  1:23.93  2:08.11    2:52.39   
25  Anna Klüver Jepsen  1993  Lyngby Svømmeklub    38.21  1:21.67  2:05.96    2:52.47   
26  Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub    39.90  1:24.09  2:08.51    2:53.12   
26  Mathilde Egelund  1991  O.s.l.f.    39.87  1:23.54  2:08.07    2:53.12   
28  Marie Lensbjerg  1991  Søllerød Svømmeklub SNIK    37.82  1:21.82  2:07.34    2:53.21   
29  Mie Thorup  1986  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.12  1:23.02  2:07.83    2:53.67   
30  Cecilie M. Pedersen  1993  Delta Swim    39.45  1:23.47  2:09.34    2:54.10   
31  Ditte Damgaard  1993  Kalundborg SK    38.08  1:21.31  2:08.00    2:54.73   
32  Simone Friis Hansen  1995  Herning Svømmeklub    39.16  1:23.94  2:09.61    2:54.96   
33  Josefine Rytter  1994  Gladsaxe Idræts Forening    40.05  1:24.61  2:09.79    2:55.58   
34  Julie Jepsen  1994  Svømmeklubben Opnør    40.75  1:25.09  2:10.56    2:55.72   
35  Tasha Mac Brayd  1993  Herning Svømmeklub    39.33  1:23.52  2:09.55    2:55.82   
36  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svømmeklub    41.17  1:25.56  2:10.70    2:55.89   
37  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub    37.89  1:22.44  2:08.57    2:56.30   
38  Kimmie Thorsen  1992  Frederikssund Svømmeklub    39.69  1:24.75  2:10.62    2:56.52   
39  Charlotte Tomra  1992  Aalborg Svømmeklub    39.87  1:24.24  2:10.20    2:56.54   
40  Katrine Baht-Hagen  1994  Birkerød Svømmeklub    39.79  1:24.15  2:10.26    2:56.83   
41  Laura Kragholm  1995  Gentofte Svømme Klub    40.23  1:25.60  2:11.23    2:58.19   
42  Mathilde Stærk  1990  Vejle Svømmeklub Triton    37.85  1:23.92  2:13.34    3:02.35   
43  Yalda Ghaznavi  1992  Køge Svømmeklub    43.13  1:31.48  2:17.58    3:04.81   
44  Maria Brinkkjær  1992  Gentofte Svømme Klub    40.32  1:25.76  2:13.87    3:04.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark