2020-05-25   01:50:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 9.30

Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 15:12.10 2007-03-31 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pál Joensen  1990  Suðuroyar Svimjifelag    1:01.00  2:04.97  3:09.76  4:15.15  16:10.42   
          5:20.53  6:25.61  7:30.82  8:36.22     
          9:40.03  10:45.15  11:50.81  12:56.43     
          14:02.25  15:07.68         
Anders Lie  1991  Farum Svømmeklub    1:00.90  2:05.31  3:10.34  4:15.64  16:16.35   
          5:20.93  6:26.30  7:31.70  8:37.13     
          9:42.82  10:49.02  11:54.30  13:00.11     
          14:06.31  15:11.95         
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svømmeafdeling    1:01.36  2:06.24  3:12.18  4:18.69  16:20.25   
          5:25.18  6:31.55  7:37.81  8:43.74     
          9:48.79  10:54.39  12:00.00  13:05.65     
          14:11.33  15:16.83         
Thomas Mosbæk Dybdahl  1990  Lyseng IF    1:01.12  2:05.33  3:10.45  4:16.54  16:24.83   
          5:22.90  6:29.41  7:35.82  8:41.98     
          9:48.34  10:54.51  12:00.51  13:06.26     
          14:12.31  15:18.61         
Troels Madsen  1989  Herlev Svømning    1:01.56  2:06.37  3:11.97  4:17.28  16:25.29   
          5:23.38  6:29.54  7:36.12  8:42.64     
          9:49.37  10:55.83  12:02.07  13:08.78     
          14:15.07  15:21.45         
Casper Andersen  1987  Herning Svømmeklub    1:02.92  2:08.57  3:13.95  4:20.18  16:26.52   
          5:26.94  6:33.14  7:39.58  8:44.68     
          9:50.69  10:56.62  12:03.23  13:09.84     
          14:16.79  15:23.00         
Martin Pedersen  1991  Svømmeklubben Syd    1:02.95  2:09.23  3:15.14  4:20.69  16:29.65   
          5:26.84  6:32.83  7:38.91  8:45.07     
          9:51.23  10:57.60  12:03.85  13:10.03     
          14:16.55  15:23.21         
Nicklas Luplau  1989  Køge Svømmeklub    1:03.19  2:09.96  3:16.83  4:23.06  16:30.71   
          5:29.54  6:35.75  7:42.14  8:48.73     
          9:55.70  11:02.63  12:09.53  13:16.29     
          14:22.51  15:27.57         
Martin Wagner  1991  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.77  2:07.75  3:14.07  4:20.28  16:38.37   
          5:26.15  6:32.34  7:38.39  8:45.17     
          9:52.25  10:59.32  12:06.82  13:15.01     
          14:23.32  15:31.76         
10  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svømmeafdeling    1:02.12  2:08.40  3:15.93  4:23.11  16:51.24   
          5:30.24  6:37.74  7:45.89  8:54.00     
          10:02.12  11:10.42  12:19.08  13:27.12     
          14:35.26  15:43.70         
11  Lasse Sangild  1990  Herning Svømmeklub    1:06.50  2:15.30  3:24.63  4:32.22  16:54.68  Deltager ikke i finalen 
          5:40.36  6:48.49  7:56.33  9:03.73     
          10:11.13  11:18.16  12:26.01  13:33.87     
          14:41.60  15:49.01         
12  Magnus Mouritsen  1992  Greve Svømmeklub    1:03.53  2:10.57  3:18.19  4:26.27  16:56.21   
          5:33.75  6:41.49  7:49.84  8:57.93     
          10:05.96  11:14.62  12:23.11  13:31.71     
          14:40.43  15:48.93         
13  Jacob Petersen Bach  1987  Farum Svømmeklub    1:02.96  2:09.29  3:16.34  4:24.04  17:00.36   
          5:32.31  6:40.60  7:49.20  8:57.87     
          10:06.62  11:16.00  12:25.38  13:34.28     
          14:43.99  15:53.45         
14  Martin Madsen  1990  Greve Svømmeklub    1:05.82  2:14.37  3:22.14  4:29.97  17:03.67   
          5:38.14  6:46.44  7:55.26  9:03.34     
          10:11.84  11:20.52  12:28.48  13:36.83     
          14:45.79  15:55.27         
15  Christoffer Harms-Tefke  1992  Farum Svømmeklub    1:06.28  2:15.65  3:25.20  4:34.63  17:11.79   
          5:44.44  6:54.20  8:03.49  9:12.47     
          10:21.15  11:30.10  12:38.65  13:46.94     
          14:55.72  16:04.30         
16  Alexander Rosager  1991  Herning Svømmeklub    1:05.23  2:14.73  3:24.26  4:33.24  17:14.92   
          5:42.75  6:51.93  8:01.18  9:10.29     
          10:19.52  11:28.97  12:38.10  13:47.53     
          14:57.11  16:06.77         
17  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tåstrup    1:01.99  2:09.12  3:17.43  4:26.84  17:14.98  Deltager ikke i finalen 
          5:36.58  6:46.34  7:55.83  9:05.64     
          10:15.89  11:25.91  12:35.98  13:46.22     
          14:56.75  16:06.78         
18  Karsten Vedel  1992  Farum Svømmeklub    1:02.67  2:09.59  3:17.65  4:26.11  17:19.73   
          5:34.00  6:41.63  7:50.48  8:59.91     
          10:10.14  11:20.46  12:31.57  13:43.01     
          14:55.48  16:07.97         
19  Rasmus Busk Sørensen  1991  Holstebro Svømme Club    1:05.35  2:15.62  3:25.84  4:35.97  17:29.98   
          5:46.04  6:56.16  8:06.37  9:16.71     
          10:27.76  11:38.69  12:49.09  14:00.21     
          15:10.58  16:21.25         
20  Nicolai Frejvald Petersen  1993  Herlev Svømning    1:05.90  2:14.81  3:23.47  4:32.20  17:34.10   
          5:41.13  6:50.32  7:59.43  9:09.79     
          10:20.79  11:31.80  12:43.71  13:56.06     
          15:08.77  16:21.32         
21  Mikkel Knudsen  1990  Svømmeklubben S 68    1:05.93  2:15.44  3:24.94  4:34.30  17:44.24   
          5:43.94  6:54.77  8:06.05  9:18.88     
          10:30.81  11:43.09  12:55.05  14:06.20     
          15:18.12  16:31.37         
22  Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    1:05.25  2:16.40  3:27.82  4:40.28  17:47.78   
          5:52.55  7:05.85  8:18.62  9:30.72     
          10:42.70  11:54.18  13:05.57  14:17.26     
          15:28.77  16:39.92         
23  Kasper Holkjær  1993  Allerød Svømmeklub    1:07.88  2:20.11  3:33.87  4:45.42  17:51.48   
          5:57.59  7:10.58  8:23.43  9:34.66     
          10:46.52  11:57.09  13:07.53  14:18.20     
          15:29.87  16:41.59         
24  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    1:05.47  2:16.18  3:26.67  4:37.42  17:57.50   
          5:48.51  7:00.09  8:12.52  9:25.11     
          10:38.37  11:51.81  13:05.79  14:19.31     
          15:32.18  16:44.56         
25  Emil Eller  1991  Glostrup Svømme Klub    1:04.08  2:14.10  3:25.80  4:38.14  18:03.65   
          5:51.75  7:04.97  8:17.89  9:31.44     
          10:45.99  12:00.50  13:14.50  14:27.61     
          15:42.19  16:54.90         
26  Kenneth Nielsen  1991  Ringsted Svømme Klub    1:07.05  2:17.85  3:29.41  4:42.52  18:10.88   
          5:55.78  7:09.82  8:24.21  9:38.43     
          10:51.54  12:05.95  13:19.87  14:34.12     
          15:47.57  17:00.43         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svømmeunion 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark